Hra o trůny 1x04 - Mrzáci, bastardi a zlámané věci

upraveno 18. května 2011 v 1. řada
Připomínám, že u diskuzí k těmto článkům o epizodách je nutné všechny spoilery označovat speciálním tagem. Díky za ohleduplnost.

Název epizody: Mrzáci, bastardi a zlámané věci
Režie: Brian Kirk
Scénář: Bryan Cogman

Číst celý článek zde
12346

Komentáře

  • upraveno 13. května 2011
    Mě je nejvíc líto Sama. Je to hnusné, když je proti vám vaše rodina...co se týče Joraha, tak ten sám si mohl vybrat jestli to udělá nebo ne.
  • upraveno 13. května 2011
    Mám podobný názor jako Sarven, navíc jsem měl za to, že velkou část z "ptáčků" zastal sám Varys se svými převleky. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. května 2011
    "Moji ptáčkové mi pošeptali." já si představoval víceméně to, co je v seriálu, i když nevím, koho tam v prázdným parku šmírovali :)
  • upraveno 13. května 2011
    Co kdyby náhodou někdo přes ten park šel - jejich heslem je "Buď vždy připraven!". :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 13. května 2011
    Nevada: Nojo ale i sám velký Varys nemůže být všude. V tajných chodbičkách Rudé bašty si bral na triko ty nejobtížnější zakázky. Odposlechy místností, kam se ani ptáčkové nedostanou.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 13. května 2011
    Já to vždycky brala tak, že Varys jako pavouk špehoval sám uvnitř hradu, protože znal tajné chodby. (Je otázka kde ty znalosti vzal.) Jeho ptáčkové jsou prostě špehové a slídilové, které platí.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 13. května 2011
    Tak jistě, nebude plýtvat svým drahocenným časem tam, kde může nastrčit služku či pacholka, že.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 13. května 2011
    Jinak, ty tajné chodby mohl najít náhodou, stejně jako Arya. Navíc tam potkala právě Varyse ještě s někým, už si nepamatuji s kým. Takže Varys jistě nebyl jediný kdo o nich věděl.
  • upraveno 13. května 2011
    Podle mě to byl samotný Illyrio.
  • upraveno 13. května 2011
    Ten ve zbroji byl dle mě Varys. Druhá postava byla velmi tlustá a na každém prstu měla prsten či dva.
  • upraveno 13. května 2011
    Ona je viděla? Já měl za to, že jen poslouchala rozhovor - taky jsem měl ta to, že jde o Illyria. :-)
  • upraveno 13. května 2011
    Ona je viděla?
    Určitě je viděla. Ne úplně jasně, ale viděla...
  • upraveno 13. května 2011
    No no, lidi, jste se nějak předběhli, vsadím se, že tohle bude teď v pondělí :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 13. května 2011
    Jo, podle upoutávky bude.
    Pardon, člověk se tady tak snadno zapomene. A to nesnáším spoilery, stydím se :o(
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. května 2011
    Beru zpět. Jeden oděný v kroužkové zbroji, s vidlicovým vousem, na němž Arye připadalo cosi známého - Varys. Druhý - Přízvuk svobodných měst, odpudivě tlustý, přesto kráčející jistě jako vodní tanečník. Prsteny, zlato, stříbro... - Chmur má pravdu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. května 2011
    Někdo z Braavosu. Patrně někdo od Illyria, nemýlím-li se.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. května 2011
    Nechci kecat, ale myslim, že to byl někdo ve zbroji a určitě ne tlustej.
  • upraveno 13. května 2011
    Som si stopercentne istý, že jeden z nich bol samotný Illyrio.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 13. května 2011
    Viděla. Varys nesl pochodeň, která je osvětlovala, zatímco Arya ležela ve tmě.
  • upraveno 13. května 2011
    jj, já taky, ostatně ta Tyrionova kapitola z Tance to docela potvrzuje
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 13. května 2011
    Mimochodem, na FB si Malíček vysloužil novou přezdívku: "Pedofinger"
  • upraveno 14. května 2011
    som zvedavý či v 5. uvidíme na mape nové miesto - Orlie hniezdo. inak v sneak peaku je pekný rozhovor Neda s Baristanom.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. května 2011
    Aby se zas neobviňovalo ze spoilerování, tak radši černím všechno. BTW vypadá to, že pátej díl se asi velmi rozjede a měl by potěšit ty, komu dosud chybí víc akce. Turnaj, Cat vezoucí Tyriona přes území horských klanů, Ned vs. Jaime...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. května 2011
    BTW kdyby se někdo neorientoval, existuje i GoT for Dummies
  • upraveno 14. května 2011
    5 dil oznacila Mo Ryan jako nejlepsi, dala mu 90 procent : episode 5: 90 (exceptional work by the cast, excellent writing);

    takze se mocmocmoc tesim
  • upraveno 15. května 2011
    ono už podle ukázek by to mohlo být zajímavé, navíc se už děj trochu rozjede, takže si myslim, že 5. díl bude zajímavý i pro nečtenáře
  • upraveno 15. května 2011
    5 dil oznacila Mo Ryan jako nejlepsi, dala mu 90 procent
    Kolik hodnotila dílů a jak hodnotila ty předchozí?
  • upraveno 15. května 2011
    Tady je hodnocení dle Mo Ryan. Je to kritička, která o GoT informovala skoro nejvíc v době natáčení i před, byla fakt hodně natěšená. Ale rozhodně dokáže být kritická, což na GoTu docela dokazuje :-)

    • episode 1: 80

    • episode 2: 50 (not the show's finest hour by a long shot)

    • episode 3: 60 (mainly due to the final scene)

    • episode 4: 70 (mainly due to the terrific Wall scenes)

    • episode 5: 90 (exceptional work by the cast, excellent writing)

    • episode 6: 70

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 15. května 2011
    Aha, já myslel, že je to hodnocení 5. dílu (knižního) :-( škoda
  • upraveno 16. května 2011
    Hlawoun vďaka za prečas a aj preklad. Len jedna otázka, v preklade nemá byť "sire" namesto "sere"? Alebo je ser aj v knižkách? Doteraz som ich nečítal.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.