Anime

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Když jsem viděl ty avatary, které používáte, tak jsem si vzpomněl na anime a docela by mě zajímalo, jestli se na něj někdo, kdo čte Martina kouká.

Já osobně mám rád filmy od Miyazakiho a ze seriálů se mi líbili Noir a Hellsing (jak seriál tak OVA).

Komentáře

  • upraveno 6. listopadu 2006

    Miyazaki je king (Mononoke, Fantazie, Howl), o tom žádná, animé je z hlediska filmu nejblíž fantasy pojetí světa, takže ho taky reflektuju co můžu (i když bohužel není tolik příležitostí se na něj podívat), ale za mě bych doporučil třeba Vampire hunter D (pro ty z vás, kteří máte rádi vampýrskou tématiku a nejste moc spokojeni s Bladem nebo Van Helsingem), Hrob světlušek (silný protiválečný příběh), Akiru (silný protiatomový příběh), nebo třeba klasického Posledního jednorožce. No a co se týká animovaného filmu jako takového, Pixar a Dreamworks taky nejsou k zahození ;-)

  • upraveno 8. listopadu 2006

    Je anime herní série Final Fantasy? :wink:

  • upraveno 9. listopadu 2006

    Videl jsem Mononoke, ta byla super. Pak taky Vampire Hunter. Ale to bude asi tak vsechno, pac co mi tak nabizeli kamosi, tak to povetsinou byla scifarna, a tu ja nerad. Mate nakej dobrej tip na dalsi fantasy???

  • upraveno 9. listopadu 2006

    Doporučuji Naušiku z větrného údolí

    http://www.csfd.cz/film.php?top=&id=42132

    a Cestu do fantazie od stejného režiséra jako Mononoke. Ikdyž Cesta je spíš japonská variace na Alenku a vůbec všechny Miyazakiho filmy jsou skvělé.

  • upraveno 17. listopadu 2006

    Měl jsem možnost shlédnout videoklip animací ze hry Final Fantasy VIII k písni My Immortal od Evanescence. Nádhera. Doporučuji všem romantikům i intelektuálům na tomto fóru 8)

  • upraveno 17. listopadu 2006

    heavy_head wrote:
    Měl jsem možnost shlédnout videoklip animací ze hry Final Fantasy VIII k písni My Immortal od Evanescence. Nádhera. Doporučuji všem romantikům i intelektuálům na tomto fóru 8)

    tak to sem linkni, ne?;))

  • upraveno 17. listopadu 2006

    Odkazuji všechny zájemce na svůj hard disk. Sorry, kouzlo dýsí je tzv. nezprostředkovatelné 8)

  • upraveno 17. listopadu 2006

    heavy_head wrote:
    Odkazuji všechny zájemce na svůj hard disk. Sorry, kouzlo dýsí je tzv. nezprostředkovatelné 8)

    a na kterým hubu jsi nejlíp k zastižení?:)))

  • upraveno 17. listopadu 2006

    Italian Super Share, nick "Anroe". Nice to meet you :wink:

  • upraveno 20. listopadu 2006

    to Peter: Tak co?

  • upraveno 21. listopadu 2006

    sorry, nebyl jsem doma, dneska to napravim...

  • upraveno 21. listopadu 2006

    Ehm, já myslel, jak se ti líbil ten klip. Asi nic moc, co...

  • upraveno 21. listopadu 2006

    heavy_head wrote:
    Ehm, já myslel, jak se ti líbil ten klip. Asi nic moc, co...

    to se pobavíš... já ho neviděl:))) dělal jsem při tom stahování ještě tři různý věci a když se to konečně stahlo, tak jsem se na to úplně zapomněl podívat:))) takže až dneska...

  • upraveno 22. listopadu 2006

    heavy_head wrote:
    to Peter: Tak co?

    tak už jsem ten klip viděl... asi osmkrát:))) je moc hezkej... sice škoda, že člověk nezná děj tý hry, takže si nemůže úplně dosadit, co přesně se tam děje, ale celkový vyznění je asi jasný...:)) mmch originální klip k my immortal je taky super...

  • upraveno 22. listopadu 2006

    Správá odpověď. Ještě začneš poslouchat Blind Guardian a budeš můj člověk. :wink:

  • upraveno 3. července 2007

    The Vision of Escaflowne (bombastický soundtrack, pekný dej, veľké roboty ;) )

    Ghost in the Shell (všetko, čo sa dá...)

    Neon Genesis Evangelion (keď nájdete zapletenejšiu a náročnejšiu sériu ako toto, klobúk dole)

    Akira

    Rurouni Kenshin

    Wolf's Rain

    a iné...

  • upraveno 3. července 2007

    Tyjo, to mam, co dohánět, ani jedno neznam, jen ten Ghost mi něco řiká. Já na anime moc nelítam, ale když je to fantasy tak se mi to líbí. Bohužel dost často je to scifarna nebo současnost a to mi nic neřiká. Tak mi doporučte nějaký dobrý anime fantasy (Mononoke jsem viděl, super).

  • upraveno 3. července 2007

    Tak si zožeň The Vision of Escaflowne.

    Je to v podstate také steampunkové fantasy (stredoškoláčka sa dostane do iného sveta - kráľovstvá a tak - kde sa používajú na obranu a útok stroje...

    Určite sa ti to bude páčiť, nie je to žiadne sci-fi ani future.

    A potom si zožeň ešte Cestu do fantázie. Výborné.

  • upraveno 3. července 2007

    Anime je tak neuvěřitelně obrovský a bohatý svět sám o sobě... nepatřím ke skalním fandům, kteří viděli všechno, ale musím uznat, že čím dýl do anime pronikám, tím víc mě to bere...

    K tomu doporučení - samozřejmě, jistota je cokoliv od Miyazakiho, počínaje právě tou Mononoke a Cestou, ale úchvatná fantasy je taky nejnovější Howl´s moving castle.

    Rozhodně bych se taky porozhlédl po akční fantasy s upírskou tématikou, Vampire Hunter D: Bloodlust, to je pastva pro oči, pokud se bude líbit, šel bych po Ninja scrollu, což je něco podobného, ale mající základ v samurajském Japonsku.

    Klasický sci-fi anime Ghost in the shell (I a II) a legendární Akira, nebo taky slavný Poslední jednorožec, což je vlastně střet východní animace se západním příběhem (a jedna z nejfantastičtějších fantasy, které jsou k vidění všeobecně).

    No a obrovskou studnicí jsou potom animé série, kterých je bezpočet, za sebe můžu doporučit třeba Berserk.

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.