Rejstřík postav a míst

upraveno 3. března 2012 v Píseň ledu a ohně
Seznam funkcí a stručný popis skutků osob ságy a také popis kontinentů, zemí, krajů, hradů a dalších geografických útvarů Světa ledu a ohně. Aktualizováno vzhledem k Hostině pro vrány (díky Chmurovi), takže pozor na spoilery.
Rejstřík postav
Překladový klíč
Seznam samozřejmě nikdy nebude úplný ani naprosto výstižný. Přesto se ho budu snažit aktualizovat dle dalšího...

Číst celý článek zde
«13

Komentáře

  • upraveno 15. srpna 2007
    Ehm, proč je u Varamyra Šestikůže křížek? On přece není mrtvý - alespoň na konci AFFC nebyl. Nebo se do toho počítá i prolog z ADWD? :-)
  • upraveno 15. srpna 2007
    Jakej křížek? Já žádnej nevidim. ;) Takovejch chybek tam asi může bejt víc, páč jsme je dal zprvu všem a možná jsem je u někoho zapomněl smazat...
  • upraveno 15. srpna 2007
    Ech, máš pravdu, neměl bych tolik pít před obědem...:-)
    Také jsem přehlédl Hyle Loveckého, neúspěšného Briennina nápadníka. Ale vlastně ne - je tam, už ho vidím! :-))
  • upraveno 15. srpna 2007
    No, jak říkám, seznam nikdy nebude úplný, člověk často váhá, jestli je ta postava tak důležitá, aby tam byla. A hlavně vycházel jsem z cizích seznamů a doplnil jen ty, co mě tam vyloženě chyběly. Spoustu jsem jich zapomněl, u spousty chybí jejich poslední činy... Ale žádná z vyloženě důležitých postav, doufám, nechybí, a svůj účel to tak plní. ;)
  • upraveno 15. srpna 2007
    Ale ano, chválím tě. Je vidět, že tě letní vedra nezmohla. :-)Doufám, že mé postřehy nechápeš jako kritiku. Teď mě ještě napadá, že u Arthura Dayneho nemá být "šílený král Aegon", ale Aerys, vlastně co to plácám, je to správně, zas ta vlčí mlha. :-)
  • MIlMIl
    upraveno 15. srpna 2007
    Aleku Super práce. Tohle se vždycky hodí.
    P.S.: Nevíš jak je to s tím překladem komiksu Hedge knight?
  • upraveno 26. srpna 2010
    chýbajú tam dornania z hostiny. suita okolo arianne napr. na čele s Darkstarom.
  • upraveno 26. srpna 2010
    No to máš nepochybně pravdu, seznam jsem tehdy tvořil podle seznamů z wiki a hlavně AGOT d20 settingu, to bylo ještě před vydáním Hostiny. Píšu si na seznam dodělávek pro dlouhé zimní večery. :-)
  • upraveno 23. února 2012
    Já jsem si to neměl číst... Jsem na začátku čtvrté knihy a teď tu zírám, kdo všechno už není mezi živými. O to více to teď budu hltat abych se dozvěděl "kdo" (to vlastně vím), "kde", "kdy" a "jak"...:)
  • upraveno 24. února 2012
    No moment, já mám pocit, že ten seznam mrtvých /živých je aktualizován jen po konec Bouře mečů, u Hostiny to nebylo aktualizováno. Nebo se mýlím? :-)
  • upraveno 24. února 2012
    No minimálně smrt Aryse Oakhearta tam zapsána není.
  • upraveno 24. února 2012
    Právě, ani dalších - skoro čas to aktualizovat. Nějaký dobrovolník? :-)
  • upraveno 24. února 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 24. února 2012
    Ale hlavně nepiš u nějaké z tebou nenáviděných postav že si je vlastnoručně uškrtil :)
  • upraveno 24. února 2012
    Chmur: to je super, tak já ti pošlu na mail podklady, že bys to kdyžtak editoval přímo.
  • upraveno 25. února 2012
    Ale hlavně nepiš u nějaké z tebou nenáviděných postav že si je vlastnoručně uškrtil :)
    To se o někom napsal?

    Alek: OK
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 25. února 2012
    To se o někom napsal?
    Ne, ale koho by nelákalo dát křížek k Sanse :)
  • upraveno 25. února 2012
    Everett Young napsal(a):

    Ne, ale koho by nelákalo dát křížek k Sanse :)

    Mě. Na její kapitoly v čtyřce jsem se dokonce těšila a myslím si, že s trochou postrkování z Malíčkovy strany z ní vyroste velmi schopné, za maskou naivní bytůstky schované, nebezpečné děvče. I když ano, třeba ještě v jedničce bych asi i navrhla nenápadné odeslání do "nesprávné kategorie" (+).
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. února 2012
    Naprosto souhlasím s Miss Utahraptor
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. února 2012
    Já doufám, že Sanse se podaří prosadit a pomůže nakonec obnovit slávu rodu Starků. Ale obávám se, jestli ji (a Martina) trochu nepřeceňujete. Od začátku je koncipována jako nejslabší článek a Achillova pata své rodiny.
  • upraveno 25. února 2012
    Sansa je slepice. Vůbec neví co se děje, proč se to děje a co s tím dělat. I kdyby se nějak z toho všeho dostala živá a volná, nedokáži si představit jak by obnovila slávu Starků.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. února 2012
    Pokud bude na konci živá a volná, tak nejspíš taky dost mocná a bohatá. Protože to by znamenalo, že Malíčkův plán vyjde. Zároveň pochybuju, že by ji Martin nechal někde přežívat pod cizím jménem a v chudobě. Na to má Aryu :)
  • upraveno 25. února 2012
    a trebalo by odstranit krizik pri Catlyn Stark...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. února 2012
    Netřeba. Catelyn je mrtvá.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 25. února 2012
    Nevada: Řekni jí to do očí :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. února 2012
    Catelyn je mrtvá. Ta bytost, která z ní ožila, už není lady Stark.
  • upraveno 25. února 2012
    Kdysi jsme měli jednoho kněžice, který cestou do Itálie dezertoval i se svou družoinou a pokladnou, kterou následně prošustroval. Když se později volil nový český kníže, předákům tenhle hejsek připadl jako vynikající nápad... a už o dva roky později museli připravovat jeho vraždu, páč během těch let dost ošklivě dospěl. Známe ho jako Vladislava II. Sansu bych nezatracoval.
  • upraveno 25. února 2012
    Já si myslím, že se z ní časem stane dost obratná politička, malíčka později využije pro svůj prospěch a vyšoupne ho měsíčními dveřmi :)
  • upraveno 25. února 2012
    podle mě Malíčka sejme ve chvíli, kdy se jí bude snažit dostat do postele.
  • upraveno 25. února 2012
    Koukám, že už skoro každý počítá s tím, že Sansa oddělá Malíčka. A teorie s Měsíčními dveřmi je evidentně oblíbená. Takže můžem začít počítat s tím, že tohle se určitě NEstane.... :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.