Kultovní film

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Já jsem na sebe nedávno prozradila, že mým veskrze "kultovním" filmem jsou Spielbergova Blízká setkání třetího druhu, který jsem od doby jeho vzniku viděla už tolikrát, že bych to pomalu nespočítala. Máte i Vy něco podobného? Film natolik oblíbený, že se na něj můžete dívat zas a znovu? A samozřejmě to nemusí být jen SF či F. :)

2»

Komentáře

  • upraveno 5. ledna 2007

    Peter wrote:
    Která scéna ti přišla úplně nejsilnější? Já mam dvě, ale zatim si je necham pro sebe.


    SPOILER

    Nejsilnejsi je proste nejsilnejsi a proto je jen jedna, a hlavne je to fakt dlouho co jsem to videl:-) Nicmene scena v ty mlze jak jedou po silnici plny mrtvol...jeste ted me z toho mrazi.
  • upraveno 5. ledna 2007

    Alek wrote:
    Peter wrote:
    Která scéna ti přišla úplně nejsilnější? Já mam dvě, ale zatim si je necham pro sebe.


    SPOILER

    Nejsilnejsi je proste nejsilnejsi a proto je jen jedna, a hlavne je to fakt dlouho co jsem to videl:-) Nicmene scena v ty mlze jak jedou po silnici plny mrtvol...jeste ted me z toho mrazi.

    No jo, to je jako s tou menší a větší půlkou:))

    Tak já mam prostě dvě:)) První je, když přichází děti k tomu autobusu (co je nakonec neodveze) a zpívají si a druhá je téměř na konci, kdy si Cheadle myslí, že manželka s dětma už skočila ze střechy a najde je ve vaně za závěsem, přičemž ona na něj míří sprchou a on se jí zeptá, co s ní jako chtěla dělat... To tě fakt přiková do sedačky.

  • upraveno 10. ledna 2007

    Závrať jsem asi dostal ze závěrečné sceny v Přeletu nad kukaččím hnízdem....po emocionální stránce neskutečnej film....jinak já asi nejvícekrát viděl....Homolkovi a další české komedie....

    Film, který mně ve své době dostal byl Tygr a drak od Anga Lee....byl jsem na tom třikrát v kině....

    Za kultovní režiséry považuji Lynche, Bergmana, Tarantina...nemají až tolik fanoušků...ale ti co jim fandí jsou jim extrémně věrní:-)

  • upraveno 10. ledna 2007

    Nemyslím, že by měl Bergman nějak zanícenou fanouškovskou základnu. Jeho filmy jsou uznávané především náročnějšími diváky, kteří však většinou nejsou nijak zvlášť upnuti na samotnou Bergmanovu osobnost... Lynch, to je jiná, tam se o kultovnosti už mluvit dá a Tarantino je samozřejmě učebnicová definice pojmu kultovní režisér...

    K těm kultovním se dají počítat ještě třeba Jim Jarmush, Kevin Smith, Wes Anderson a další...

  • upraveno 13. ledna 2007

    Když jsme u toho Kevina Smitha... Viděls Chasing Amy? 8)

  • upraveno 13. ledna 2007

    heavy: Jasan, jeho nejlepší kus. Shrnuje všechny jeho témata (komixy, popkultura, sprosté vtipy, přátelství, homosexualita) a celou osádku jeho koruních herců (Afleck, Lee, Adams)... Parádní film. Ale jinak Smitha zas až tak nežeru - Clerks jsou v klidu (I i II), Flákači taky, ale natočil i pár podprůměrných až slabých filmků...

    Já jsem zanícený fanoušek Wese Andersona. To je můj černý kůň americké kinematografie (naposled Život pod vodou)

  • upraveno 13. ledna 2007

    Na ČSFD máš hezkej profil. :wink:

  • upraveno 14. ledna 2007

    Ále... dík ;-) Dalo by se říct, že je to moje profesionílní povinnost. S ohledem na to co studuju, musím mít co nejširší přehled :-)

  • upraveno 14. ledna 2007

    Almost Famous se mi taky líbilo. Hlavně díky Kate Hudson. :twisted:

  • upraveno 15. února 2008

    Tak, na nete visí prvý teaser na Indina jones 4. Príjemná nostalgia, teším sa veľmi!

  • upraveno 15. února 2008

    Škoda, že nenatočili Indiana Jones and the Fate of Atlantis...

  • upraveno 17. února 2008

    prečo?

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.