Brienne

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

Myslíte si, že Brienne nakonec najde Aryu? Myslíte, že to celé vůbec přežije? Díval jsem se na zahraniční fórum, a tam se uzavírají dokonce sázky, jaká budou její poslední slova... :(

2

Komentáře

  • upraveno 19. prosince 2006

    To je jako s těma milenkama a manželkama. Když už se vám o někom zdají sny, můžete si to vymlouvat, jak chcete... Je v tom. Už ji miluje, ale ještě to neví.

    Jaimemu se ovšem není co divit. Brienne má všechno to, co on nemá (až na specifické výjimky). Tedy čest, víru, rytířské ideály, vůli dotáhnout věci až do (hořkého) konce. Opposites attract. To vám poví i taková Paula Abdul.

  • upraveno 20. prosince 2006

    Tyna wrote:
    No, všichni víme, že Brienne z posledních sil vykřikla. Co asi?


    Podívej se do tématu "2. díl hostiny", vypsal jsem tam před pár dny všechny možné varianty toho, co mohla Panna ze Safírového ostrova vykřiknout. Vlastně to platí pro všechny. Podívejte se tam. :)

    Quote:
    To je jako s těma milenkama a manželkama. Když už se vám o někom zdají sny, můžete si to vymlouvat, jak chcete... Je v tom.


    Nestraš. Když pomyslím, kdo všechno vystupuje v mých snech... :shock: Ale popravdě řečeno, už od Řekotočí mám takový dojem začínající lovestory a ve skrytu duše jsem celou dobu doufal, že se nějak rozvine. Odpovídalo by to tradičnímu románovému přístupu "nejdřív se nenávidí a pak se mají rádi". :) Ovšem nezapomínejme, že Jaime je rytíř královské gardy, a jako takový je vázán přísahou... :wink:
  • upraveno 20. prosince 2006

    Nezapomínejme, že s přísahami se Jaime nikdy moc nepáral. :)

  • upraveno 20. prosince 2006

    Quote:
    Nezapomínejme, že s přísahami se Jaime nikdy moc nepáral.


    Toto je kvalitní názor.

    Ale zase je třeba uvést, že přísahal, že bude chránit krále, a když do Králova přístaviště pronikali nepřátelé, ochránil ho před nimi tím nejrozumnějším a nejdefinitivnějším možným způsobem. :P

  • upraveno 20. prosince 2006

    To je stará písnička. Ta možná účinkovala na Brienne :oops: , ale na mne 8) rozhodně ne.

  • upraveno 20. prosince 2006

    Léto wrote:
    Quote:
    Nezapomínejme, že s přísahami se Jaime nikdy moc nepáral.


    Toto je kvalitní názor.

    Ale zase je třeba uvést, že přísahal, že bude chránit krále, a když do Králova přístaviště pronikali nepřátelé, ochránil ho před nimi tím nejrozumnějším a nejdefinitivnějším možným způsobem. :P

    :lol: :lol: :lol:

    V tom případě bych ho na místě Cersei rozhodně ke své ochraně nepovolávala.

    Mno, Jamie přísahal, svou věrnost Arysovi a zabil ho. Následně přísahal věrnost Robertovi a pouze mu zbouchnul ženu a vyrobil tři kukačky, vraždu jen plánoval. Catelyn přísahal, že výměnou za svou svobodu vrátí Sansu a Aryu a už nikdy nepozvedne meč vůči Tullyovi nebo Starkovi. Teď je na svobodě, Arya a Sansa jsou bůh ví kde, ale rozhodně ne u lady Catelyn a Jamie pomáhá bratranci dobýt Řekotočí...

    Jo jo, chlap, na kterýho je spolehnutí. Co řekne, to platí :twisted:

    Mimochodem Robert i Arys si to zasloužili. V tomhle ohledu má Cersei mou plnou podporu.

  • upraveno 21. prosince 2006

    ad Tyna: No tak to prrrrr..., milá Tyno. Co máš proti Arysovi? :-) Ne, jasně, Aerys si si to zasloužil, ale co Robert... Jo, byl to ožrala a děvkař, ale přece jenom...

  • upraveno 21. prosince 2006

    Eddard wrote:
    ad Tyna: No tak to prrrrr..., milá Tyno. Co máš proti Arysovi? :-) Ne, jasně, Aerys si si to zasloužil, ale co Robert... Jo, byl to ožrala a děvkař, ale přece jenom...

    Robert byl ožrala, děvkař a násilník. Měl hromadu nemanželskejch fakanů, způsob jakým zacházel se svou ženou je neomluvitelný. Dokonce se ani neobtěžoval hnout prstem pro ty, se kterými spal. Nechal Cersei, aby zavraždila dva jeho bastardy a mučila jeho milenku.

    Na Cerseině místě bych mu ubrala kyslík už dávno, i s tím rizikem, že bych si to odnesla. Takhle bych já žít nemohla.

    Mimo jiné i ze strachu, že mě nakazí nějakou pohlavní nemocí a já umřu.

    Možná to byl pro Neda a jiné dobrý přítel, ale jako manžel byl tragický a zasloužil si, co se mu stalo.

  • upraveno 21. prosince 2006

    Tyna wrote:
    Robert byl ožrala, děvkař a násilník.


    A Cersei je krvesmilnice, intrikářka a vražedkyně. Očividně vydařené manželství. :P Rozhodně si s Robertem nemají co vyčítat.

    Pohlavních nemocí bych se na místě Cersei moc nebál. Pokud si dobře vzpomínám, byla dost opatrná, co se týče sémě svého manžela. Popravdě řečeno, popis toho, co dělala, mi přišel dost nechutný, a to si myslím, že v téhle oblasti snesu hodně věcí. :)

    Robert se prostě nikdy neměl stát králem. Měl být svobodným jezdcem nebo potulným rytířem, bez manželky a bez závazků, s nebem jako přikrývkou a s nespoutaným větrem ve vlasech... každý den jiný hostinec a jiná děvečka, jiný lord, jiný turnaj, jiná zem pod kopyty koně - och, nechal jsem se unést. :D

  • upraveno 21. prosince 2006

    Přesně tak... naprosto nevhodný materiál pro krále. Už jste někdy uvažovali proč vlastně o korunu bojoval Robert a ne třeba Ned nebo Jon Arryn? (oba jednoznačně vhodněji disponovaní panovnickými vlastnostmi a ctnostmi) Jasně, asi s tím měla něco dělat jeho částečně targaryenská krev... Ale přesto...

  • upraveno 21. prosince 2006

    Eddard wrote:
    Přesně tak... naprosto nevhodný materiál pro krále. Už jste někdy uvažovali proč vlastně o korunu bojoval Robert a ne třeba Ned nebo Jon Arryn? (oba jednoznačně vhodněji disponovaní panovnickými vlastnostmi a ctnostmi) Jasně, asi s tím měla něco dělat jeho částečně targaryenská krev... Ale přesto...


    Já bych řekl, že to bylo asi opravdu hlavně kvůli té legitimizaci moci. Vzbouřenci zjevně plánovali, že válkou bude vyhubena targaryenská dynastie, takže nebude problém prohlásit Roberta za pravého následníka trůnu podle práva. Spousta rodů byla Targaryenům oddána - takoví by mohli dělat problémy, pokud by neviděli to přímé následnictví. A v neposlední řadě je tu i veřejné mínění, na které je třeba brát ohled. Prostě to lépe působí na lidi, když se na trůn posadí ten, kdo tam má sedět, než kdyby se tam posadil kdejaký uchvatitel. Ovšem je nutné uznat, že to asi až tak dobře nezabralo. :P

    Koneckonců, na tom, kdo bude králem, se v podstatě dohodli hned na začátku v Orlím hnízdě s Jonem Arrynem, a nezdálo se, že by o tom byly nějaké velké pochybnosti.

    Je třeba to asi brát i tak, že Robert byl v té době slavný válečník, symbol rebelie. Zabil Rhaegara, vyhrál tři bitvy v jeden den a podobně. :)

  • upraveno 22. prosince 2006

    Mě Brienne příjde zajímava. Naopak mi příjde nezajímavé to co prožívá. její hledání Sansy je křeč...naprosto o ničem.

    no to mne je lhostejna stale - jediny co je na ni zajimavyho pro me, jsou situace do kterych se dostava...
  • upraveno 22. prosince 2006

    Chmur wrote:
    Mě Brienne příjde zajímava. Naopak mi příjde nezajímavé to co prožívá. její hledání Sansy je křeč...naprosto o ničem.

    no to mne je lhostejna stale - jediny co je na ni zajimavyho pro me, jsou situace do kterych se dostava...

    ach jo, tohle je krec - cituje stale blbe a jeste k tomu cituje starej prispevek z prvni strany:-)

    Mne to jako krec neprijde, rozhodne ne ze strany autora. Ano je to zdlouhavy, ale ani v techhle pasazich Martin neztraci dech a drzi si svou uroven a dava nam dalsi moznost poznat lepe Sedm kralovstvi a hlavne obycejne lidi. Kapitola o Sandorovi byla skvela - to je dalsi z tech situaci, pri kterych ona je a jsou pro me zajimavy - dalsi treba promena Jaimeho, smrt Renlyho, udalosti kolem Catelyn - to jsou vsechno skvely kapitoly, kde je, ac neni POV.

    Upozornuju ze jsem predchozi diskuzi necet z duvodu spoileru, takze sorry pokud tu blabolim kraviny vzhledem k vasim vedomostem...

  • upraveno 22. prosince 2006

    Léto wrote:
    Tyna wrote:
    Robert byl ožrala, děvkař a násilník.


    A Cersei je krvesmilnice, intrikářka a vražedkyně. Očividně vydařené manželství. :P Rozhodně si s Robertem nemají co vyčítat.

    Pohlavních nemocí bych se na místě Cersei moc nebál. Pokud si dobře vzpomínám, byla dost opatrná, co se týče sémě svého manžela. Popravdě řečeno, popis toho, co dělala, mi přišel dost nechutný, a to si myslím, že v téhle oblasti snesu hodně věcí.

    Asi jsi zaspal při přednášce o bezpečném sexu :twisted: Pohlavní chorobu můžeš chytit při jakémkoliv kontaktu slinic a sliznici má člověk i v puse. A nositelem nákazy navíc není jen sperma. Může to být i krev a u některých potvůrek i sliny.

    Cersei se sice vyhýbala klasickému pohlavnímu styku, když mohla, ale chytit mohla cokoliv přes tu zmíněnou sliznici v ústech.

    Tak mě tak napadá, jestli by nebylo trochu podezřelé, kdyby král, královna a Jamie naráz onemocněli kapavkou :lol:

  • upraveno 22. prosince 2006

    Tyna wrote:
    Asi jsi zaspal při přednášce o bezpečném sexu :twisted:


    Z přednášky o bezpečném sexu si pamatuji, že abych se nakazil od HIV pozitivní slečny, musel bych vypít šest litrů jejích slin. Mňami mňam. :lol:

    Hodně záleží na tom, jakou pohlavní nemoc by dobrý král Robert do rodiny přivedl. Třeba ta kapavka, jak jsem se dočetl, velmi rychle hyne v externím prostředí, takže by třeba stihla zmizet dřív, než by si Cersei začala olizovat ruce... ehm... :roll: Ale máš pravdu v tom, že dřív nebo později by to asi určitě chytla, ať už by to bylo cokoliv.

    Tyna wrote:
    Tak mě tak napadá, jestli by nebylo trochu podezřelé, kdyby král, královna a Jamie naráz onemocněli kapavkou :lol:


    ...a pak ser Osmund a Lancel a Měsíční chlapec. :P

    Ale když o tom tak mluvíme, je zvláštní, že se Západozemím moc nemocí nešíří. Jeden by čekal, že když je ta válka, tak to půjde ruku v ruce. Mor, lepra, neštovice... (i když "od neštovic poďobaní bastardi" se objevují docela často :wink: )

  • upraveno 25. prosince 2006

    Chudak Brienne, jeji tema a probiraj se tu venericky choroby:-)

    Mam jednu poznamecku k tomu, proc byl kraelm Robert a ne Ned ci Jon. Kdyz pominu Targaryenskou krev, hrdinske ciny a obecne predpoklady (on byl ten spravny hrdina), dovedete si predstavit manzelsky par Eddard Stark a Cersei Lannister?:-)

  • upraveno 26. prosince 2006

    to Alek: Raději si nepřej si vědět, co se děje v tématu Margaery. Společně s desaixxem a Létem se tam seriózně probírá teorie literatury a byla nastolena i zásadní a pro celou ságu zřejmě i klíčová otázka bradavek. :lol: :oops: :shock: :twisted:

  • upraveno 29. prosince 2006

    heavy_head wrote:
    to Alek: Raději si nepřej si vědět, co se děje v tématu Margaery. Společně s desaixxem a Létem se tam seriózně probírá teorie literatury a byla nastolena i zásadní a pro celou ságu zřejmě i klíčová otázka bradavek. :lol: :oops: :shock: :twisted:

    Je to sice silně OT, ale jak tak pročítam ty vlákna zpětně, abych se mohl zase zapojit do diskuze, tak jsou tady dobrý lákadla na to, co číst nejdřív, aneb jdu na Margaery:)))

  • upraveno 8. ledna 2007

    Přidal jsem anketu, ty jsou teď populární. 8) Tak až dořešíte bradavky, můžete si taky zahlasovat... :wink:

  • upraveno 10. ledna 2007

    Ano, a Kráska z Tarthu zní také lépe. Práce moderátora nikdy nekončí... :wink: Je tím, který bdí, zatímco ostatní sladce spí.

  • upraveno 20. ledna 2007

    Ubohá Brienne svádí hrdinský boj proti postrachu Západozemí, seru Gregoru Cleganemu. Krvácí již z mnoha ran, ale nevzdává se. Přece ji v tom nenecháte? Hybaj, chásko líná, body pro ni! :!: :wink:

  • Ahoj všem, pokud sledujete úžasný a napínavý seriál Hra o trůny v českém znění, možná si vzpomenete na český hlas Brienne z Tarthu. Je jím herečka a dabérka Lucie Kožinová, která by potřebovala alespoň z části tak parádní fanouškovskou základnu, jakou má Game of Thrones.
    Pokud chcete navštivte Fan stránky Lucie Kožinové na Facebooku a dejte jim To se mi líbí. :) Občas se tam může objevit i nějaká ta zajímavost o Hře o trůny. ;)
  • ... popravdě nevzpomenu. Ale možná je to tím, že koukám v angličtině. Obecně proto, že český dabing v poslední době nesahá originálu po kotníky. Jojo, kde jsou doby skvělého dabingu Belmonda, famózní dabing de Funese (kterým se sám herec následně inspiroval) a výborný Columbo, který má ve Falkově originále neposlouchatelně vychlastaný chrchlák.
    Současný dabing uměle přiteplený hlas Raje z TBBT, perly typu Chajmé Lanistr... Jo, kde je bývalá sláva... (Nic proti konkrétní dabérce... Jen pokud POTŘEBUJE fanouškovskou základnu a cítí potřebu shánět ji takovýmto způsobem, tak je mi jí v podstatě líto... i proto, že se obávám, že její potřeba pravděpodobně nebude saturována).
  • Myslím, že na tom český dabing není tak zle, jak se tu často prezentuje. Podle mě má naopak velmi dobrou úroveň. Ne vše sedne, jak má, to je logické. Občas se objeví i propadák (na můj vkus). Ale pokud na něco koukám v originále (angličtině), tak především ze dvou stěžejních důvodů. Buď to v češtině ještě není, nebo si chci anglinu procvičovat (případně si poslechnout přímo hlas herce v dané roli). Ale nekoukám na filmy tak často a na seriály prakticky vůbec ne, takže...

    K perfekním dabingům řadím český hlas (neznám jména daberů) Pierce Brosnan, Alan Rickman, (Doufám, že se má krásně, ať už ho kroky zavedly kamkoliv!), Jackie Sparrow (přímo ta role), Vigo Mortensen (a zřejmě každá role v lotrovi, i když to znám zpaměti i v originále) A velké množství dalších, které tu nebudu vypisovat, protože by to zabralo dlouhé odstavce. Jedná se však o filmovou tvorbu, jaká je úroveň u seriálů... to je mi vlastně celkem šumák, u toho bych čas asi neztrácel :D

  • upraveno 25. února 2016
    Já filmy/seriály sleduji často v originále a bohužel dabingem/překladem člověk ztratí velkou část zážitku, navíc velká část hercovy interpretace dané postavy zanikne, někdy není jasný kontext, spousta vtipů a narážek ztratí význam. Na dabing u některých starších filmů už jsem si zvykla a u neanglických odpadá ta významová část, ale stejně pořád mi to dá alespoň tu výrazovou a o tu přijít nechci :)
  • Ja sa rada dívam na film/seriál v angličtine s titulkami tiež kvôli zážitku z celkového prejavu hercov. Dabing je zas pohodlnejší. Ale ten Chajmé, ten vzal aj mňa...
  • nevíte někdo, jak se Jaime vyslovuje ve španělském dabingu?
    ....tam by měl Chajme aspoň opodstatnění :D
  • @hodor_the_king: Neměl, jinak by z nás měli Mongoly - To víš, nejčastější jméno "Chan" :o)
    Každopádně jméno je jméno a bez ohledu na transkripci by se mělo číst originálním způsobem (to už bych radši překousl i počeštěle čteno [Jajme] :o))... Samozřejmě za předpokladu, že už se to x-let nevrývá blbým způsobem... aneb "geniální tah" automobilky, která "[se jmenuje Hjundaj a čte se to Hondáá]" :o)
    Jinak ano, filmy jsou dabovány (a překládány) stále relativně kvalitně (nedávno jsem sám vychvaloval "V srdci moře"), ale seriály jsou prostě jiná liga (objektivně proto, že jich je víc než dřív),... obsazením i překladatelsky - neuvědomuji si, že bych v poslední době viděl seriál podobně dokonale přeložený jako Simpsonovské (8x10 Akta S) DIE - DIET: Zhebni - Zhubni, případně Homerovo píseň (14x10) "Mám tě rád jak svíčkovou lásko, mám tě rád jak vepřový..." na Kiss (to mě až donutilo najít originál Simpsonů a... Nuuudáááá)... obě více než 10 let staré...

  • upraveno 26. února 2016
    @Jay to nemůžeš srovnávat, tam se jméno Jaime v chajmovské podobě normálně používá (narozdíl od Chana, který fakt pobavil :D ).

    ...ale teď jsem si to našla a tohohle Jaimeho vyslovují "správně".
  • @hodor_the_king: Ale jo, možná UŽ to vyslovují správně, MOŽNÁ dokonce předabovali i první sérii/e,... ale když prostě jednou vlezeš do hospody, kde tě naštvou, tak tam podruhý nejdeš i kdyby ti tvrdili, že ten den měl zrovna kuchař/číšník kocovinu, a že podobný případ se nebude opakovat.
    - Takže jak říkám, dabing s "Chajmé" byl , byl zde houfně komentován (a vysmíván), dokonce jsem nějaký díl i viděl (protože jsem nevěřil, je se najde blb, který to přeloží z textu a nezkusí naposlouchat jména v originále), takže možná se poučili už po první řadě, ale to už je pozdě, pro mě si u GoT dabing prostě utrhl ostudu.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.