Citát, ktorý povie všetko

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

narazil som dnes na tento citát Sansy:

"Je to lepšie, než v piesniach, zašepkala", a povedal som si, že ju to dokonalo vystihuje. Aspoň teda jej ranné ja, alebo Sansu I, ak chcete.

čo vy na to? nájdeme každej postave jej vlastné slová, ktoré by mohli slúžiť ako erb?

Komentáře

  • upraveno 25. září 2008

    Mám pocit, že o toto jsme se již snažili na jiném místě :wink:

    Viz topic "Slova, slova, slova..."

    Ale líbí se mi, že začínáš právě Sansou! :)

  • upraveno 25. září 2008

    Pokud ovšem nemáš na mysli doslovný citát z knihy. :idea:

    To by byla jiná.

    Četl jsem tě příliš rychle. :roll: :)

  • upraveno 25. září 2008

    myslel som skutočný citát danej postavy. vskutku. :wink:

    sansa môže za mnohé. prečo by nemohla aj za niečo dobré? :wink: :wink:

  • upraveno 11. března 2009

    Lord velitel mi ukázal hezkou databázi erbů - je jich tam tolik, nechtěla bych se je učit a začínám obdivovat Sansu ;-), že v tom měla docela přehled :-) (ano, i já jsem schopna na ní nalézt něco dobrého :-P)

    Nicméně kromě erbů jsou tam u některých rodů zmíměna i jejich rodová hesla. Tipnete si (či vzpomenete), kdo by mohl používat "When All Is Darkest"?

  • upraveno 11. března 2009

    Pamatuji si pouze, že ABBA používala citát "The Winner Takes it All." :)

    Vy jste byla u lorda velitele na návštěvě, lady Dandali? Chtěl vás ohromit svou sbírkou erbů? Pchá! :P

  • upraveno 11. března 2009

    žáden tip, sere heavy? :|

    jen řešil můj problém s lebkami a polibky :wink:

  • upraveno 11. března 2009

    Zeptej se Léta, ten ví všechno. :idea: :wink:

  • upraveno 11. března 2009

    Jak vidíš, heade, má sbírka zanechala hlubokou stopu :-)

    When All Is Darkest....hmmmm, Temnovci? Nějaký takoví byli ne? Možná to je dokonce překlad Whentů, těch z Harrenova...anebo jsem splet 3 rody do jednoho :-))

  • upraveno 11. března 2009

    heavy: jenže ten tady nějak není, jinak bychom jistě už správnou odpověď měli ;)

    Alek: Whentové v Harrenově bývali, to si pamatuju :-) Úvaha rozhodně zajímavá, ale bohužel nesprávná :-)

    možná netipujte celý rod, ale soustřeďte se na jednotlivce, protože moc víc toho o tom rodu nevíme :-)

  • upraveno 12. března 2009

    heavy_head wrote:
    Pamatuji si pouze, že ABBA používala citát "The Winner Takes it All." :)

    myslím, že to je hymna iných. akurát že oni to spievajú winter takes it all

    :)

  • upraveno 12. března 2009

    hmm, tak že by Temnohvězda? To je velmi kontroverzní a přitom nepříliš známá postava...

  • upraveno 12. března 2009

    To sice ano, ale z jeho rodu známe jinou, velice významnou, postavu - a sice Meč jitra :-)

    Tohle je rod nevýznamný, jinde nezmíněný, malý a jediný člověk, o kterém víme (a rozhodně si ho všichni pamatujete) hmm... co o něm vlastně říct a úplně ho neprozradit... temné věci mu rozhodně nejsou vzdálené...

  • upraveno 12. března 2009

    Něco s Qyburnem? :twisted:

  • upraveno 12. března 2009

    temné myšlenky ano, Qyburn ne :-)

    člověk méně významný, přehlížený, větší zimě vystavený...

  • upraveno 13. března 2009

    proklatá hádanka :-)

    po předminulé nápovědě jsem sázel na Malíčka...ale když vypad Qyburn a navíc ta nápověda se zimou...rod s jednou známou osobou...hmm, moc lidí mě nenapadá, Thorne, Slynt, ale ani jeden mi na to nesedí. A to Léto pořád ne a ne přijít :))

  • upraveno 14. března 2009

    můžu tu hádanku vzít zpět :-)

    jestli to byl špatný nápad, tak se omlouvám, ale prostě a jednoduše mě to zaujalo a chtěla jsem se o to podělit a jen tak to tady napsat... to by nebylo ono :-)

    už jsi hrozně blízko! :-)

    skoro byste do něj ani neřekli, že pochází z nějakého "významnějšího" rodu (=obdařeného dokonce rodovým heslem, ale pokud nějaké heslo, tak tohle dle mě docela sedí) :-)

  • upraveno 14. března 2009

    je to niekto z hliadky?

  • upraveno 14. března 2009

    jop :)

  • upraveno 15. března 2009

    a fakt to nie ten ser alister? je to niekto iný, kto odprisahal vernosť nočnej hliadke?

  • upraveno 15. března 2009

    Opravdu. Ano.

    Ser Thorne sice má urozený původ, ale jsou i lidé, do kterých byste to neřekli (například panošové jej museli mít), a přesto mají urozený původ také. Rodů jsou v Západozemí hromady. Některé upadly, některé se pozvedly, ale přestože jsou nyní nevýznamné a nezmiňované, jejich odkaz z minulosti trvá a svá rodová slova a erby si nesou dál do temné budoucnosti....

  • upraveno 22. března 2009

    A když už teda nikdo nevíte, kdo to řekl, nevíte aspoň, kde zmizeli Chmur s Létem?

    Neodjeli spolu na nějakou dovolenou? :D

  • upraveno 28. března 2009

    Teď to tady zpětně pročítám a nestačím se divit. Lebky a polibky? :shock: Lorde Aleku, ty jsi vzal lady Dandali do toho sklepení v Rudé baště...? :o Inu, inspirace Tyrionem se nezapře. :twisted:

    Co se týče hádanky, popravdě si nejsem jistý, ale dovolím si učinit kvalifikovaný odhad. Že by Eddison ze slavného rodu Tolletů? Je to jeden z mála šlechticů v hlídce, kterého si takhle z hlavy vybavuji, a navíc by ta slova krásně seděla k jeho zádumčivé povaze.

    Ale pozor! V nejtemnější hodině pozvedne meč a... :)

  • upraveno 28. března 2009

    Výborně! Já věděla, že na zlovlka je spolehnutí! :-) (za to přehlédnu i Tvé dohady o sklepení ;-))

    Právěže mi přišlo, že to heslo na něj docela sedí :-) Ale uznávám, že lehké to nebylo :-)

    Děkuji, žes mě, milý Léto, tedy zbavil břímě tého hádanky :-)

  • upraveno 29. března 2009

    Ve sklepě se dějí kdejaké hrůzyplnosti; Qyburn by mohl vyprávět. :) O Fritzlovi nemluvě.

    Lehké to nebylo - a popravdě, kdybych nevěděl, že ten dotyčný má být z Hlídky, tak nemám naději to uhodnout. Tolik tedy k mé údajné omniscienci. :wink:

    Takže teď je řada na mě, abych položil hádanku?

    Hm... hmmmm.... co to mám v kapse?! :idea: :P

    Mimochodem, víte, že v Dorne existuje rod jménem Drinkwater?

    Chápete to?

    Drinkwater?

    V DORNE?!?

    Šílené. 8)

  • upraveno 29. března 2009

    edison? o tom som počul doteraz len v súvislosti s vynálezom žiarovky a tak. aká to temnota...

    hm? asi by som si mal píseň prečítať opäť....

  • upraveno 30. března 2009

    Bolestínský Edd by byl povědomější? :wink:

  • upraveno 31. března 2009

    o niečo :wink: tak on to bol šľachtic a volal sa Edisson. hm, hm.... mrkva v zime :shock:

  • upraveno 1. dubna 2009

    Přesně tak. Ale byl to zchudlý šlechtický rod. Edd tuším v jednom místě popisuje, jak museli jíst myši a že na něho vždycky zbyl ocas. :) Je pravděpodobné, že přeháněl, on to má tak nějak ve zvyku. Ovšem faktem zůstává, že kariéra v Hlídce pro něj zřejmě nebyla úplně nejhorším životním naplněním.

    Jiný takový citát, ktorý povie všetko, jsou slova rodu Royce: "My si pamatujeme."

    Myslíte, že si pamatoval i Waymar?

    A co Bronzový Yohn? Bude hrát v ději ještě nějakou významnou úlohu?

    Nezapomínejme, že pocházejí z krve Prvních lidí a vlastní runovou zbroj, která údajně ochrání svého vlastníka před jakýmkoliv zraněním. Proti lidem to nefunguje. Ale proti Jiným...? :o :idea: :)

  • Mně se líbí to Eddisonovo "Všude se najde nějaký medvěd.". Za medveďa si môžme dosadiť aj iné nepríjemné prekvapenia a to v ASOIAF je hádam jediná istota.
  • Tyrionovo "Spát je dobrý, číst lepší." popisuje vztah čitateľov k Ságe.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.