Hobit

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Quote:
Novozélandský režisér Peter Jackson se bude podílet na psaní scénářů ke dvěma dílům filmového zpracování románu J.R.R. Tolkiena Hobit.

Podle hollywoodského tisku se pod scénáři, na kterých se již začalo pracovat, podepíše i režisér obou snímků, Mexičan Guillermo del Toro.

Jackson má filmy, na jejichž realizaci se dohodl s hollywoodskými studii New Line Cinema a MGM, také produkovat. Natáčet by se měly na Novém Zélandu, kde vznikala i slavná filmová trilogie Pán prstenů, a jejich dokončení je plánováno na léta 2010 a 2011.

Podle studia New Line Cinema bude první film adaptací Hobita a druhý bude originální příběh, který pokryje 60 let mezi knihou a začátkem Pána prstenů.

Plánované natáčení komplikoval právní střet mezi Peterem Jacksonem a New Line Cinema, které vlastní práva na filmové zpracování Tolkienových knih. Studio si nepřálo, aby Jackson Hobita režíroval.

Po natočení trilogie Pán prstenů, kterou Jackson režíroval, se totiž soudil se studiem o údajné nevyplacené podíly na zisku. Trilogie vydělala po celém světě zhruba tři miliardy dolarů. Její třetí díl - Návrat krále - získal 11 Oscarů, včetně ceny za režii pro Jacksona.

Těšíte se? Já strašně. 8) :!:

Zvláště na ten druhý film. :idea:

2456749

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 18. ledna 2012
    Já mám nejraději hádanky ve tmě a kapitoly v O. Hoře.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. ledna 2012
    Abych si zas zaprudil. Nejvíc na PP oceňuju, že díky němu vznikl Poslední pán prstenu od Yeskova. :)
  • upraveno 18. ledna 2012
    Jeho popisy jsou grandiózní, pro někoho nudné, ale pro mě dokonalé. Vždycky když se do toho začtu, tak mě něčím překvapí. Často mám tendenci to vnímat dost pohádkově, ale pak se začtu do popisu a jen zírám, jak byl Tolkien drsnej.
  • upraveno 19. ledna 2012
    Marišiel napsal(a):


    Nepamatujete si někdo, jestli Legolas má něco do činění s těmi lesními elfy, kteří Bilba zajmou? (Četla jsem to naposledy asi před třemi lety a už mi některé věci unikají) Protože Orlando Bloom by se měl v Bilbovi taky objevit..

    Bilba nezajmou, zajmou jeho společníky trpaslíky.
    Legolas je syn Thranduila, krále tich lesních elfů, takže teoreticky by ve filmu mohl být. Ale v knize zmíněn nebyl tak nevím.
  • upraveno 19. ledna 2012
    Tak je jasný, že Orlando si tam střihne jen takový cameo na Thranduilově homo kalbách :P.
    Pro všechny fanynky (fandy) dlouhejch, blond copánků to bude určitě zklamání :)).
  • upraveno 19. ledna 2012
    Mám pocit, že se nedávno na ČSFD psalo, že Aragorn se ve filmech neobjeví....Doufám, že je to jen nějaká kachna...
    Btw. Alek má pravdu, Tolkien je mistr popisů a rozhodně nejsou nudný :)
  • upraveno 19. ledna 2012
    Já bych osobně Legolase v Hobitovi oželela. Jelikož vypadá tak mladě, tak aby to nezasvěcené moc nemátlo, že v PP pak po tolika letech vypadá pořád stejně..
    dle toho, co psal heavy_head, tak Aragornovi je 10 let, když se Bilbo vydává s trpaslíky na výlet. Takže Faelivrin, jestli se těšíš na Vigga tak asi smůla :(
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 19. ledna 2012
    No hobit se odehrává 60 let před Lordouškem ringouškem a podle rozšířené verze filmu je v návratu Aragornovi 84 let. tak by tam být mohl
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. ledna 2012
    No Viggo sice vypadá dobře, ale těch 24 (respektivě 10) asi neukecaj :)))
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 19. ledna 2012
    Mno mohl by být možná v té druhé části která má trochu spojovat hobita a lotra. V té době Aragorn s Gandalfem stopovali Gluma a snažili se zjistit, která droga z něho udělal takovou trosku.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 19. ledna 2012
    snažili se zjistit, která droga z něho udělal takovou trosku.
    A každou pro jistotu ochutnali :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. ledna 2012
    Everett Young: Je dobré vědět, proti komu (čemu) bojuješ :)
  • upraveno 19. ledna 2012
    No pokud bude druhá část skutečně i mimo knihu Hobita, tak jestli se tam Viggo objeví, protestovat určitě nebudu.

    Díky bohu neochutnali, dokážeš si Gandalfa a Aragorna představit, že by taky tak pěkně šišlali jako Smeagol? :))
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. ledna 2012
    Tak Arwen se vyslovuje celkem jednoduše, ovšem vyšišlat trik se špičatým kloboukem, už by byla jiná káva :)
  • upraveno 19. ledna 2012
    :D

    _________________________
    I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 19. ledna 2012
    Marišiel: Viděl/a jsi Pár pařmenů? :)
  • upraveno 19. ledna 2012
    Balrog by se Gandalfovi vysmál :D
  • upraveno 19. ledna 2012
    Balrog by se Gandalfovi vysmál :D
  • upraveno 19. ledna 2012
    Everett: viděla, taky jsem si na to právě vzpomněla při tom triku se špičatým kloboukem :D (proč se mi to sakryš ukládá dvakrát? :(( )
  • upraveno 19. ledna 2012
    viděli jste amatérskej prequel k LOTRovi? věřim že ano, ale někdo to možná vynechal

    je to právě o Aragornovi, kterak loví Gluma po lesích. Je to natočený vážně vymazleně, obzvláště s ohledem na rozpočet, kterej byl sponzorovanej z kapes štábu. Dokonce i skřeti jsou věrohodný, paradoxně vypadají líp něž některý digitálové ve velkým filmu.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 19. ledna 2012
    Jo jo viděl hned jak vyšel je to moc hezký....
  • upraveno 20. ledna 2012
    Právě, já předpokládala, že ten druhý díl zobrazí ten čas mezi Hobitem a Pánem Prstenů a tam by bylo pro Aragorna moře místa :)

    Pár pařmenů je super :D
  • upraveno 26. ledna 2012
    uberkiller: už jsem na ten filmek narazila dříve, ale bohužel neviděla, takže díky za připomenutí, konečně jsem to viděla celé.
    Takových krátkých filmů by mohlo být více, lotrovská srdce by jen plesala (a nejen lotrovská fan samozřejmě). Napadlo mě, že by mohlo být zajímavé udělat návrat hobitů do Kraje, což Jackson vcelku očekávaně v Návratu krále vynechal. (ale jelikož tam figuruje spousta postav, tak se toho asi nedočkám, leda by se do toho angažoval přímo Peter :) )

    Veverky se mstí! :-P
  • upraveno 26. ledna 2012
    jojo, Kraj přeměněnej na Sokolovskou hnědouhelnou pánev mi ve filmu taky chyběl.
  • upraveno 26. ledna 2012
    Hmm, vyplenění Kraje, podle mě , nebylo dvakrát záživný, za druhý by se to délkou nevešlo do filmy a za třetí- scéna kdy korunujou Aragorna a potom držitelé prstenů s Gandalfem odlouvají ze Středozemě bylo tak napíchnutý emocema, že nějaká událost v Kraji, ve kterym se stejně divák moc nezdržel, by byla nezáživná. Doteď si pamatuju jak lidi plakali, (včetně mě :D) když se Gandalf loučil s hobitama :).
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 26. ledna 2012
    Co bylo na konci LOTRa hořkosladkého? (Knihy jsem nedočetl do konce ty popisy mě ubijeli) prosím napište vím že vyplenili kraj ale co ještě?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 26. ledna 2012
    EY: Frodo se nikdy nevyléčil z píchance od Prstenového přízraku a musel opustit Středozem v lodi, kterou jeli poslední elfové, téměř mrtvý Bilbo a Gandalf... Přiznám se, taky jsem řvala :))))
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 26. ledna 2012
    Co s Gandalfem? odjel s nima taky....
  • upraveno 26. ledna 2012
    Kdyby jen z píchance. Myslim, že víc ho zmohla ztráta Prstenu...
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 26. ledna 2012
    Co s Gandalfem? odjel s nima taky....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.