Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

134689394

Komentáře

  • upraveno 15. června 2011
    Působí to trochu přeplácaně a tipuju, že to kvalitou ani náhodou nepřekoná mou srdeční záležitost z osmdesátých let. Přesto...chci to vidět už ze zvědavosti...
  • upraveno 15. června 2011
    Paradoxně, se to (prý) má více blížit vizi Roberta E. Howarda než původní film, ale na druhou stranu - nostalgie je nostalgie a nářezový soundtrack od Poledourise sotva kdy překonají - spíš se mu ani nikdy nevyrovnají. :-)
  • upraveno 15. června 2011
    Paradoxně, se to (prý) má více blížit vizi Roberta E. Howarda
    Možná se jedná o reklamní trik a možná je to pravda. Howardovy knihy neznám. Tento typ hrdinské fantasy mě prostě nikdy moc nebavil...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. června 2011
    Je to možná s podivem, ale tentokrát s Chmurem souhlasím doslova.
  • upraveno 15. června 2011
    Tento typ hrdinské fantasy mě prostě nikdy moc nebavil...
    Tak proč píšeš, že je film z osmdesátých let tvoje srdeční záležitost???

    Ad reklamní trik - to nepadlo od tvůrců, pokud vím, ale od lidí, co viděli trailery, to je vše.
  • upraveno 16. června 2011
    Tak nikdy mě nebavily knihy, kde jeden hrdina je takřka neporazitelný polobůh. Už jako dítě jsem nesnášel Old Shatterhanda a tím pádem i mayovky. Z filmu ale takový pocit nemám. Navíc Arniemu sedla role jako prdel na hrnec, podařilo se tam vykreslit nádherně temnou atmosféru, souboje ještě nejsou zrychlovaný a nesestříhaný do krátkejch záběrů, grandiózní soundtrack....tak proto mám tenhle film tak rád, i když knížky nemusím..
    Ad reklamní trik - to nepadlo od tvůrců, pokud vím, ale od lidí, co viděli trailery, to je vše.
    Sice nechápu, jak to může někdo z traileru poznat, ale je mi to celkem jedno...
  • upraveno 16. června 2011
    Podobá se to víc vizuálně, pěkný rozbor je třeba na MovieZone. A že Ti je to jedno, je mi jedno, prostě Ti jen odpovídám. :-)
  • upraveno 16. června 2011
    Co je pravdy na tom že Arnie musel ubrat svalovou hmotu aby vůbec mohl máchat mečem? :-D Rozhodně mne to pobavilo :-D
    Howarda moc nemusím... I když Solomon Kane mne docela bavil
  • upraveno 16. června 2011
    Tak to slyším poprvé. On už v té době myslím nesoutěžil. Poslední titul Mr. Olympia získal v roce 1980, takže u něj určitě došlo k úbytku svalové hmoty tak nějak automaticky.
    Podobá se to víc vizuálně, pěkný rozbor je třeba na MovieZone. A že Ti je to jedno, je mi jedno, prostě Ti jen odpovídám.
    Nemyslel jsem to nějak zle. Jen mi to přijde jako takové plácání, ale ten článek si přečtu...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. června 2011
    Právě jsem viděl fantasy parodii Your Highness, celkem ucházející, místy s přemírou sexuálního humoru. Pro nás je zajímavý, že tu uvidíme Charlese Dance a některý kulisy z Písně (např. můstek, pod kterým našli vlčata).
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 18. června 2011
    Ten nový eRkový trailer na Conana mě přesvědčil v tom, že by to mohlo být opravdu dobré.
  • upraveno 18. června 2011
    Jo, trailery mají dobré - a i když je jen mizivá pravděpodobnost, že i film bude dobrý, tak se na to těším. :-))
  • upraveno 21. června 2011
    potrebuju doporucit nejakej kvalitni film na vecer.... intelektualni pozadavky jsou tak kolem 75%, radsi neco historickyho, nebo nejake mnou jeste nepoznane fantasy ...ale nebranim se nicemu co neni uplne stupidni....help pls !
  • upraveno 21. června 2011
    Já momentálně kudy chodím, tudy doporučuji Princeznu Nevěstu. Ale to jsem tady asi jediný, kdo to ještě neviděl :-P
  • upraveno 21. června 2011
    Ok, pohadce se nebranim :-)...navic o tyhle jsem nikdy neslysela (tzn.nejsi jediny...) dik za tip !
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. června 2011
    Cestu do fantazie nebo Princeznu Mononoke :o)
  • upraveno 21. června 2011
    ak si nevidela určite treba vidieť THE PRESTIGE - od Nolana (Dark Knight, Memento, Inception)
    ten film milujem.
  • upraveno 21. června 2011
    V poslední době mám čím dál tím silnější pocit, že dobrých filmů je pomálu o fantasy ani nemluvě.
    Z oddechové fantasy bych možná doporučil film Willow. Ten není tak profláklý a je šance, žes ho neviděla. Navíc jestli máš ráda Tyriona v Písni, tak tady najdeš obdobně velikého hlavního hrdinu:-)
    Celkem jistota je jakýkoliv film Matthew Vaughna.
  • upraveno 21. června 2011
    Ad Sarven: Nejdřív sem si říkal, co to je ten film Prestige a pak jsem tedy dohledal, že u nás to šlo pod názvem dokonalý trik. Pro mě je to průměr. Nejslabší Nolanův film co jsem viděl a kromě Doodleburg a Sledování jsem je viděl všechny. Nutno však brát v potaz, že průměr je u Nolana dost relativní pojem, ten chlap je totiž fakt skvělej režisér.
  • upraveno 21. června 2011
    prestige jsem samozrejme videla a podle me je to senzacni...
    hvezdny prach i kick ass povazuju rozhodne za paradni snimky, bohuzel uz jsem je stravila ;)
    o willow(ovi) jsem jeste neslysela, takze ho zarazuju mezi zhave kandidaty...jinak dekuju za tipy !
    nevada- tem animovanym japonskym snimkum nejak nemuzu prijit na chut...ale predpokladam kvalitu vyse zminenych, takze casem na ne urcite taky dojde :-)
  • upraveno 21. června 2011
    Případně pokud nevadí trochu pochmurnější atmosféra, velice dobrý je Faunův labyrint.
  • upraveno 21. června 2011
    Pokud jde o historický film, tak třeba Master & Commnader, ale ten jsi nejspíš viděla.... třeba Čest a sláva je dobrej, nebo Barry Lyndon, Ztracenci...

    Když jsme u toho, teď si nemůžu vzpomenout na nějaký historický film o středověku, který kromě historické věrohodnosti by byl i inteligentní, doporučili byste mi nějaký?
  • upraveno 21. června 2011
    zname ;-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. června 2011
    Martina - minimálně Mononoke určitě zkus. Já mám raději Cestu do fantazie, ale ta je trochu podivnější a nemusí sednout každému :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. června 2011
    Olorin: Lev v zimě, ale je to spíš konverzačka. Ale přiznám se, že nevím jak přesně je to tam s historickou věrností.
  • upraveno 21. června 2011
    ad Olorin:Bohužel se mi vybavují jen samé notoricky známé filmy většinou československé produkce..A některé neméně známé polské filmy. Sám bych si dal líbit nějaký temný a kvalitní historický film z období starověku a středověku.
    Navíc Mononoke má silné ekologické poselství:-)
  • upraveno 21. června 2011
    jeste me napada....co rikate na agoru ? je to koukatelny ?
  • upraveno 21. června 2011
    Podle mne docela kvalitní historický dvojfilm je Ohněm a mečem. Každopádně mě to hodně bavilo, navíc tam hraje můj oblíbenec Michal Zebrowski...

    A Mononoke rozhodně doporučuji...
  • upraveno 21. června 2011
    ad Agora: Částečně :-) .. Mne to připadalo strašně zjednodušený a hlavní postava byla no taková jak z pohádky...
  • upraveno 21. června 2011
    Olorin: Mne taky jen napadá Údolí včel a Markéta Lazarová :-D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.