Zemský ráj

upraveno 6. listopadu 2010 v Rozličný pokec

bol som cez víkend na Morave a prvykrát som si prešiel (aspoň čiastočne) Valtice, Lednice, Mikulov.

Krásny kus zeme. naozaj!

Mojím favoritom sú asi Valtice so svojou anglickou prírodou (už som čakal, že z dverí vybehne pán Darcy so slečnami), ale aj fracúzske Lednice (s arabským minaretom) boli veľmi pekné. Načačkané, ale veľmi pekné.

Mikulov a neďaleký Dívči hrad trochu pripomínali sever záhoria, ale boli akési upravenejšie, čistejšie.

Naozaj skvelí tip na víkend.

Komentáře

  • upraveno 26. května 2008

    A nebyla v Lednici zima? :wink:

    V té oblasti jsme byli několikrát na školních výletech, ještě na gymnáziu. Je to tam fajn. Osobně mám sice raději hornatější místa, ale každý typ krajiny má své krásy. Morava, to je taková česká Rovina, Jižní Moravu potom můžeme směle označit za Stromovinu. Ochutnával jsi víno? :P

  • upraveno 26. května 2008

    slušne som sa spálil, na to že to bola lednice :-)

    na vínko nakoniec nedošlo, lebo ako šofér som pil nealko pivo a večer ku knedlíku som dal radšej plzeň.

    a pri všetkej úcte mám skúsenosti s tak dobrými vínami (červenými), že slovenské ani moravské nevyhľadávam....

  • upraveno 27. května 2008

    Zajeďte si někdy do Darkoviček na bunkry. :idea:

    Je to tam super. Naozaj. :wink:

  • upraveno 27. května 2008

    Naozaj! :!:

    Jako důkaz přikládám stránku ze svého cestovního deníku:

    Mnjó, bylo mi sedm. :wink:

  • upraveno 27. května 2008

    Výborné, super, dobré...husté, cool :-)

  • upraveno 27. května 2008

    Již v sedmi letech psal v superlativech. :o 8)

    Někdy v roce 1995 jsem potkal u Orla zlovlčí rodinku, ale nepřikládal jsem jí zvláštní důležitost. Kdybych jen býval tušil! :wink:

  • upraveno 29. srpna 2008

    Jižní Morava je krásná země, je tady spousta zajímavých míst, ať již historických památek nebo přírodních. Jestli jste tu nikdy nebyli, tak by jste to měli napravit :)

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.