RSSky z fóra...

upraveno 6. listopadu 2010 v Webové záležitosti

Otázka:

RSSky, ktoré z fóra chodia, ukazujú (aspoň mne) vždy text z prvého príspevku. Je to nejaká chyba alebo niečo podobné?

Komentáře

  • upraveno 25. června 2007

    Je to špatně napsaný v kódu, řešení jsem zatim nenašel. Štve mě to, chtěl jsem aspoň něco, když už nefachá to upozorňování přes mail. No mrknu na to, až bude volnějc, ale stejnak mě to moc nepálí, když je tu tak mrtvo, a přesunem se definitivně na d20. ;)

  • upraveno 3. července 2007

    Nemá smysl to řešit někde jinde. Co je na RSS teď špatnýho? Vypisuje se jich teď posledních 10, páč jsem to tak nastavil. Můžu nastavit víc, ale vzhledem k počtu příspěvků ve fóru mi to nepřišlo málo. Když nastavim víc bude to pomalejší...tak kolik mam dát? 20?

    No a starší příspěvky jsou bez nadpisu, msí si to zaindexovat, takže nadpisy jsou jen u těch nových příspěvků.

  • upraveno 3. července 2007

    Počet RSS môže zatiaľ byť 10. Keď sa aktivita oživí, môžeš ich zvýšiť.

    A konečne mi upozornenie na túto správu prišlo samo. Predtým mi totiž trikrát došli tie isté správy, v rozpätí niekoľkých hodín opakovane. Možno tam bol len nejaký bug alebo spomínané indexovanie...

    Joe

  • upraveno 3. července 2007

    Opakovaně? hmm, no možná to bylo tim, že jsem to ještě "dolaďoval" ;)

    Jediný co nefachá moc dobře, jsou ty mailové oznámení nových přípsěvků u sledovaných témat. Ale teď už vím jistojistě, že je odesílá. Jen je problém, že některé ip adresy jsou blokované a třeba mě všechny zas naopak končej ve spamu, páč gmail to blokuje...

  • upraveno 3. července 2007

    Oprava: ešte stále mi posiela všetkých posledných 10 príspevkov.. Nie je to náhodou nejak divne nastavené? Teda, že namiesto rozdielu príspevkov posiela jednoducho všetky posledné? (neviem, ako je to nastavené v phpBB celkovo ;) )

    EDIT: Budem to dnes sledovať...

  • upraveno 3. července 2007

    Joe wrote:
    Oprava: ešte stále mi posiela všetkých posledných 10 príspevkov.. Nie je to náhodou nejak divne nastavené? Teda, že namiesto rozdielu príspevkov posiela jednoducho všetky posledné? (neviem, ako je to nastavené v phpBB celkovo ;) )

    Jo takhle, no tak je pravda, že ten skriptík na RSS je jednodušší...asi záleží na programu, kterej ti to hlídá. Ale obecně to fachá tak, že skript vygeneruje posledních 10 a ty ti tam hodí, ale pokud hledáš jen nový, tak to by signalizovat měl (vypsat 10, ale vytučnit či podobně označit neprohlídnutý, alespoň Sage to tak dělá...

  • upraveno 4. července 2007

    Stále mi to robí... zakaždým mi do GreatNews (RSS čítačka) ukáže posledných 10 príspevkov neprečítaných, aj keď ich už tam mám...

    Ktorý mod používaš na RSS? Tento?

    http://wasteland-bg.com/downloads/RSS_Content_Syndicator_202.zip

  • upraveno 4. července 2007

    Nene, tenhle nemůžu, to je na starý phpbb 2.0, my máme nový phpbb 3.0, který je bohužel ještě moc čerstvý a mody jsou většinou samý beta verze. Dal bych tomu pár týdnů a ono se objeví něco lepčího.

  • upraveno 10. července 2007

    Alek,

    ktorý to je konkrétne MOD? Chcel by som sa pozrieť "dovnútra" ;)

    A ešte otázka: na iných phpBB fórach je rss.php v koreňovom adresári; na IceFire je pod adresárom forum/

    Nemohlo by to byť súčasťou problémov?

  • upraveno 10. července 2007

    Simple Syndication

    Jinak musim říct, že jsem si pořídil Feedreader a funguje to super, takže jde hlavně o čtečku, jak si s tim poradí. Jediný problém mám s příspěvky od heada - on má tendenci měnit předměty a občas tam nevyplní nic, takže čtečka pak bere jako předmět tu zprávu samotnou.

    EDIT: Jo a s tim adresářem, nemohlo, páč celý forum je v adresáři /forum, není na rootu. Ale rss je tam kde má bejt, jak řikam, já teď už problém nemam, ten GreatRSS je divnej, taky jsem ho měl. V brzkym budoucnu by už měla vyjít konečná verze phpbb3, tohle je vlastně pořád testovací, a s ní předpokládam přijdou i další mody, takže to pak kdyžtak předělam.

  • upraveno 10. července 2007

    Ok. Počkáme si a uvidíme ;) Zatiaľ vyskúšam aj Google Reader, keď už mám gmail account.

  • upraveno 10. července 2007

    Google Reader jsem právě opustil a přešel na Feddreader ;)

  • upraveno 10. července 2007

    Alek wrote:
    Google Reader jsem právě opustil a přešel na Feddreader ;)


    Idem skúsiť, či bude korektne FeedReader fungovať aj z USB (podľa návodu na stránke by mal) a keby hej, tak možno presedlám...
  • upraveno 10. července 2007

    No vida, já bych se jako reklama uživil. ;) Ba ne, taky jsem se mu dřív bránil, poprvý mě nezaujal, měl jsem Google Reader, ale poslední dobou mě spíš štval. A Feedreader jsem si teď zamiloval, je malinkej, efektivní, spousta vlastních voleb...no už končim, ale je fakt dobrej ;)

    Měl by bejt přenosnej, při instalaci tam byla možnost to tak nainstalovat.

  • upraveno 10. července 2007

    Alek wrote:
    No vida, já bych se jako reklama uživil. ;) Ba ne, taky jsem se mu dřív bránil, poprvý mě nezaujal, měl jsem Google Reader, ale poslední dobou mě spíš štval. A Feedreader jsem si teď zamiloval, je malinkej, efektivní, spousta vlastních voleb...no už končim, ale je fakt dobrej ;)

    Měl by bejt přenosnej, při instalaci tam byla možnost to tak nainstalovat.

    Jo, ale u mňa chyba lávky... V robote mi nefachá, takže ostanem pri GreatNews a budem dúfať v lepšie zajtrajšky ;)

  • upraveno 17. srpna 2007

    Zatiaľ nič nové na poli RSS pluginov do phpBB 3.0? 8)

  • upraveno 18. srpna 2007

    Nevypadá to...asi jsou všici na dovolený. ;)

  • upraveno 22. ledna 2008

    A teraz Alek...? Nenarazil si na nejaké novinky o RSS pluginoch do phpBB 3.0?

    EDIT: Mas najnovsiu verziu Simple Syndication?

  • upraveno 22. ledna 2008

    já to čekal ;) Nic moc nového neni, ale páč nejsi sám, komu to blbne, zkusil jsem ten druhej, obludnější způsob. Takže to ozkoušejte a uvidíte. Mně se zdá, že funguje nějak prapodivně...

  • upraveno 22. ledna 2008

    Skúšam a uvidíme ako to pôjde...

    Jeden problémik - odkaz z RSS príspevku odkazuje na prvý príspevok v téme, nie na ten aktuálny....

  • upraveno 22. ledna 2008

    no to nefungovalo nikdy, vždy šel na první příspěvek...

    hele teď jsem našel nějakou beta beta verzi toho simple a zdá se že už vim, proč to některejm bbne. On totiž blbne ten způsob přes Atom, ale RSS2 fachá dobře. Takže jsem nahrál tuhle beta beta verzi jen pro rss2. Zkus to:

    http://icefire.tym.cz/forum/syndication.php?type=rss2

  • upraveno 22. ledna 2008

    A... vyzerá, že tento RSS2 formát rieši aj prvý/aktuálny príspevok ;)

    Zatiaľ dobre, budem monitorovať...

  • upraveno 22. ledna 2008

    Môžem potvrdiť, RSS2 fachá správne!

    Jediná chybička krásy je nezobrazovanie smajlíkov - len rámček s X-kom a originálnym textom smajlíka - :-)

  • upraveno 22. ledna 2008

    Mně smajlíky ve FeedReader fachaj. Ale nerozeznává formát písma, třeba tučnost. To bude asi tím phpbb bbcodem...no je to pořád ve vývoji, tak to budu sledovat...

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.