Mistr už je trochu ve stresu

upraveno 6. listopadu 2010 v George R.R. Martin

Mistr zveřejnil na svých stránkách povídání k Tanci. Tón vzkazu je mírně nervózní, řekla bych. Ale posuďte sami...:

I finally finished A DANCE WITH DRAGONS, but my dog ate the manuscript and there was no copy, so I'm starting over.

What, you don't believe me?

Okay, okay. We don't have a dog at present, and A DANCE WITH DRAGONS is not done.

I'm still writing. Certain storylines are going well. Others, not so much, but that's what rewriting is for, yes?

I have to admit, these updates aren't working the way I hoped they would. I started them in the hopes that they would help stem the flood of emails asking about the next book. They haven't. I get just as many emails, only now they're asking about the next update. Yes, I know I said I'd have an update in "early January," and January came and went and there was no update. I can read a calendar too. The reason there was no update...

Well, the book's not done. And we've had home renovations. And the book's not done. And there's been work on other projects, on comics and The World of Ice & Fire and the games and the new Wild Cards book, Inside Straight. And there was football, and cons to attend, and a signing tour, and the holidays, and did I mention those home renovations?

The truth is, these updates do make me feel like a twelve-year old trying to explain to teacher why he isn't turning in his essay, and knowing she isn't going to buy the "dog ate my homework" ruse any more than you guys do.

The only update that I want to write is the one that says, "A DANCE WITH DRAGONS is done." That's the one you want, and that's the one that I want to write... but when the book isn't done, having to come online and say so every few months becomes a stressful and unpleasant task. I really do appreciate the fact that so many people are so eager to read the next installment in A SONG OF ICE AND FIRE and I wish I could get it to you right now, but you guys read a lot faster than I can write.

When A DANCE WITH DRAGONS is finished, I will post that news here. The moment I finish the book, I will log on and make the announcement. If this message is still here, that means the book is not done yet. Until such time as I can trumpet that news, however, this page will remain the same.

The next update will be the one that announces that the DANCE is done.

—George R.R. Martin, February 15, 2007

«1

Komentáře

  • upraveno 18. února 2007

    Tak trochu se to dalo čekat.

    Původně ohlášený termín se opět posouvá na neurčito.

    Čteme zkrátka rychleji, než stačí psát. (ale já doufal, že už to má jaksi napsané)

    Tipuju spíš na konec roku. :roll:

    Pokud mu rukopis nesežere nějaký rozběsněný fanoušek.

  • upraveno 18. února 2007

    heavy_head wrote:
    Tak trochu se to dalo čekat.

    Původně ohlášený termín se opět posouvá na neurčito.

    Čteme zkrátka rychleji, než stačí psát. (ale já doufal, že už to má jaksi napsané)

    Tipuju spíš na konec roku. :roll:

    Pokud mu rukopis nesežere nějaký rozběsněný fanoušek.

    Nebo nesežere samotného mistra. Ten chlap je normálně horší než Sapek.

  • upraveno 18. února 2007

    Já jsem nic nesežral! :roll:

    Je to škoda, taky jsem očekával každým dnem trochu optimističtější prohlášení, přeci jenom to vypadalo, že už má opravdu hodně textu a blíží se k finiši.

    Pokouší se utěšit tím, že čím déle bude psát, tím bude knížka rozsáhlejší.

    A jinak ho naprosto chápu, někdy se ta práce vleče, nervózní fanoušci podupávají před prahem a nechápou, že jejich oblíbenec prostě dělá co může. :)

    Do Léta to asi nestihne.

    Tipuju podzim. 8)

  • upraveno 19. února 2007

    Martin se řídí heslem Starků: Winter is coming.

    Byl bych vděčný, kdybych ADWD objevil pod stromečkem.

    Příští rok. :roll:

  • upraveno 19. února 2007

    ok. tak to je zla sprava. vzhľadom na to, že väčšiu časť mal napísanú. Tak to vidím že to v US a naglicku pride pod stromček a k nám v neskorom lete, v jeseni.

    a kedy príde Ďaľší diel? o 3 roky? :-(

    uch, uch, jedine, že sa medzitým rozbehne seriál inak... :cry:

  • upraveno 19. února 2007

    No jo, nenaděláme nic:)) Ta dobrá zpráva je, že ještě pořád žije:)) A že bude další kniha ještě chvíli trvat? Vy jste si na to ještě nezvykli? Ne? Tak to je dobrý, zvyknete si:)))

  • upraveno 19. února 2007

    Jestli s tím nepohne, tak to snad napíšu místo něj! :evil:

    Dělám si legraci. :D

    Na čekání zvyklý nejsem, Píseň jsem poprvé četl loni v dubnu nebo květnu, takže v době, kdy už ani Hostina pro vrány nebyla moc vzdálená. A Tanec, jelikož už má část napsanou, se zřejmě taky objeví v únosné době. Martyrium bude hlavně ten další díl. A pak ten poslední...

    Ještěže máme tohle fórum a můžeme každou teorii třicetkrát omlít a zabavit se tak. 8)

  • upraveno 19. února 2007

    Léto wrote:
    Jestli s tím nepohne, tak to snad napíšu místo něj! :evil:

    Dělám si legraci. :D

    Na čekání zvyklý nejsem, Píseň jsem poprvé četl loni v dubnu nebo květnu, takže v době, kdy už ani Hostina pro vrány nebyla moc vzdálená. A Tanec, jelikož už má část napsanou, se zřejmě taky objeví v únosné době. Martyrium bude hlavně ten další díl. A pak ten poslední...

    Ještěže máme tohle fórum a můžeme každou teorii třicetkrát omlít a zabavit se tak. 8)

    Ty nevíš nic, Léto. To je známo:))

  • upraveno 19. února 2007

    Peter wrote:
    Ty nevíš nic, Léto. To je známo:))


    Och, Petergrytte, pojď na mou hruď!

    (sere Těžkohlavý, rychle dej lady Sanse na hlavu papírový pytlík!) :twisted:
  • upraveno 19. února 2007

    Léto wrote:
    Peter wrote:
    Ty nevíš nic, Léto. To je známo:))


    Och, Petergrytte, pojď na mou hruď!

    (sere Těžkohlavý, rychle dej lady Sanse na hlavu papírový pytlík!) :twisted:

    Co to meleš?:))

  • upraveno 19. února 2007

    Je vidět, že neznáš citáty z klasické doporučené literatury. 8)

  • upraveno 19. února 2007

    heavy_head wrote:
    Je vidět, že neznáš citáty z klasické doporučené literatury. 8)

    Těžko ovšem soudit, je-li to dobře nebo ne?:))

  • upraveno 19. února 2007

    Zrovna toto byl Shakespeare, hra Richard III. 8)

  • upraveno 19. února 2007

    Léto wrote:
    Zrovna toto byl Shakespeare, hra Richard III. 8)

    Chceš mi snad tvrdit, že čteš Shakespeara?

  • upraveno 19. února 2007

    Nejsem si jist, zda v alžbětinské Anglii znali papírové pytle. :wink:

  • upraveno 19. února 2007

    heavy_head wrote:
    Nejsem si jist, zda v alžbětinské Anglii znali papírové pytle. :wink:


    Myslíš, že používali polystyrenové sáčky? :lol:

    Peter wrote:
    Chceš mi snad tvrdit, že čteš Shakespeara?


    A proč by zlovlk nemohl číst Shakespeara?

    Rasismus! Tvarismus! Xenofobie! Apartheid! Pomóóóć! :!: :)
  • upraveno 19. února 2007

    Jsem už trochu ve stresu. :lol:

    Chtěl jsem tím jen jemně naznačit, že tady nejde o nějakého Šejkspíra, ale o nesmrtelné citáty klasiků ze sekce Turnaj, s nimiž není ser Peter očividně (a trestuhodně) obeznámen. :o

  • upraveno 19. února 2007

    heavy_head wrote:
    Jsem už trochu ve stresu. :lol:

    Chtěl jsem tím jen jemně naznačit, že tady nejde o nějakého Šejkspíra, ale o nesmrtelné citáty klasiků ze sekce Turnaj, s nimiž není ser Peter očividně (a trestuhodně) obeznámen. :o

    Asi půjdu zase radši do exilu...

  • upraveno 19. února 2007

    Peter wrote:
    heavy_head wrote:
    Jsem už trochu ve stresu. :lol:

    Chtěl jsem tím jen jemně naznačit, že tady nejde o nějakého Šejkspíra, ale o nesmrtelné citáty klasiků ze sekce Turnaj, s nimiž není ser Peter očividně (a trestuhodně) obeznámen. :o

    Asi půjdu zase radši do exilu...

    Budeš tam jako exilový rytíř kontaktovat Dany?

  • upraveno 19. února 2007

    Myslíte, že Peter zradí Dany kvůli krve, lásce nebo zlatu? :twisted:

  • upraveno 19. února 2007

    Kvůli obojímu. :lol:

  • upraveno 19. února 2007

    "His beloved bloody gold"? :P

  • upraveno 20. února 2007

    myslím, že to čakanie patrí v súčasnej ultrarýchlej dobe k posledným darom pomalosti. Som veľmi rád, že som zažil LOTR "online" a musel si odčakať od filmu po film, a diskutovať, a debatovať a mať zimomriavky. Ak by som videl LOTR naraz v jednom amratóne, viem, že by som bol o čosi chudobnejší.

    To isté platí aj o Martinovi. Aj keď 3-4 roky sú naozaj veľa.

  • upraveno 20. února 2007

    Martin je zjavne nervozny, ale moze si zato sam. Sam na seba vytvara tlak ked na stranke ma uverejnene kedy bude dalsi update a nedodrzi ho. Podla mna update spravne zrusil cim si usetril kopu nervov. Osobne som zato nech mu trva napisanie jedneho dielu aj o rok, dva dlhsie (v pripade ze nezomrie, kym to nedopise) len nech to ma najvyssiu kvalitu. Na druhu stranu treba povedat, ze on nema vela casu na pisanie. Pri tolko vela inych aktivitach mu na pisanie nezostava cas a pokoj aky urcite potrebuje. Radsej nech prestane ryzovat na roznych figurkach a knizkach okolo SOIAF a pise..

  • upraveno 20. února 2007

    sarven wrote:
    myslím, že to čakanie patrí v súčasnej ultrarýchlej dobe k posledným darom pomalosti. Som veľmi rád, že som zažil LOTR "online" a musel si odčakať od filmu po film, a diskutovať, a debatovať a mať zimomriavky. Ak by som videl LOTR naraz v jednom amratóne, viem, že by som bol o čosi chudobnejší.

    To isté platí aj o Martinovi. Aj keď 3-4 roky sú naozaj veľa.

    To přirovnání k LOTRovi je docela trefný, taky jsem rád, že jsem si všechny ty filmy "vyčekal". Akorát, že člověk věděl, že za rok se dočká, tady se nemůže být jitej ani desetiletím:))

  • upraveno 20. února 2007

    Kdyby existovala 100% jistota, že ságu dopíše, klidně bych mu na to dal i to desetiletí, to už by se dalo nějak vydržet. :)

    Ale nedovedu si představit, jaké by to bylo, kdyby zůstala sága nedokončena, poslední kniha napsána třeba jen do půlky... velká tajemství neprozrazena... zápletka nerozpletena... :roll:

  • upraveno 21. února 2007

    Léto wrote:
    Kdyby existovala 100% jistota, že ságu dopíše, klidně bych mu na to dal i to desetiletí, to už by se dalo nějak vydržet. :)

    Ale nedovedu si představit, jaké by to bylo, kdyby zůstala sága nedokončena, poslední kniha napsána třeba jen do půlky... velká tajemství neprozrazena... zápletka nerozpletena... :roll:

    Nestraš člověče! Tohle už jsem tady kdysi v jednom threadu nakousnul, "co kdyby Martin mezitim zemřel", ale radši jsme to zase rychle zametli někam do kouta...

  • upraveno 21. února 2007

    nuž buď by sa toho ujal Christopher Tolkien :wink: alebo Herbert ml. alebo Martinov zlostný hladný pes... :twisted:

  • upraveno 23. února 2007

    Quote:
    Ale nedovedu si představit, jaké by to bylo, kdyby zůstala sága nedokončena, poslední kniha napsána třeba jen do půlky... velká tajemství neprozrazena... zápletka nerozpletena...

    Jo, to raděi ani nepředhazuj... Doufejme, že Martin žije zdravě a nemá v rodině moc úmrtí na infarkt a mrtvici...ale fuj, už začínám i já.

    Quote:
    už buď by sa toho ujal Christopher Tolkien Wink alebo Herbert ml. alebo Martinov zlostný hladný pes... Twisted Evil

    To je další věc, Martin nemá žádného dědice, který by to za něj dočmrkal (i třeba jen polovičatě). Leda, že by se toho chopila Paris... Hmpf. Konec.

    Rozhodně mě ale nový Ice and Fire update dost vyděsil. Byl jsem si docela jistý, že teď už příjde s oznámením The Dance is done (což by navíc znělo cool 8) ), ale on nejenže nemá hotovo, nemá k tomu podle toho co napsal ani nijak zvlášť blízko. Některé dějové linie se vyvýjejí dobře, jiné znatelně pomaleji. (I'm still writing. Certain storylines are going well. Others, not so much, (...) ) Takže co od toho čekat? Myslím, že by Tanec měl vyjít do konce roku, ale jestli v květnu nebo v prosinci nechci radši hádat.

  • upraveno 23. února 2007

    Lidi, vy jste mě teda vyděsili.

    (bojim, bojim)

    Tak šup, rychle se začít modlit. Je-li tu někdo křesťan, šup do kostela.

    Ostaní rozebrat bohy, ať to máme pojištěné na všech fronrách. Léto si asi bere staré bohy, já si klidně vezmu Rhllora a z nových bohů Matku, Pannu a Stařenu, někdo ať si vezme Válečníka, Otce a Kováře.

    A nejdůležitější bude posichrovat si to u Cizince.

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.