Léto vs. Chmur

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

Chmur wrote:
Nevím, co na tý přerostlý obludě někteří máte. Pokud vím, Usměvavého zabil Dayne celkem bez problémů


Cituji:

Jaký to byl boj a jaký nepřítel! Smějící se rytíř byl šílenec, ztělesněná krutost a rytířství v jednom, ale neznal význam slova strach. A Dayne, s Jitrem v ruce... Psancův meč měl na sobě nakonec již tolik vrubů, že se ser Arthur zastavil, aby mu umožnil vzít si jiný. "Já bych chtěl ten tvůj bílý meč," řekl mu psanecký rytíř, když znovu začali, třebaže již krvácel z tuctu ran. "Tak si ho tedy vezmi, sere," odvětil Meč Jitra a zabodl mu jej do hrudi.

To bych neoznačoval jako "celkem bez problémů".

Dokážeš si představit náctiletého rytíře, jak odráží rány dva a půl metru vysokého, svalnatého muže? Loras není žádný Arthur Dayne, který měl už v té době aureolu největšího z rytířů...

«1

Komentáře

  • upraveno 6. února 2007

    Quote:
    Dokážeš si představit náctiletého rytíře, jak odráží rány dva a půl metru vysokého, svalnatého muže? Loras není žádný Arthur Dayne, který měl už v té době aureolu největšího z rytířů...

    Jaime přemýšlí...cituji: A obstál také v boji proti Smějícímu se rytíři, třebaže toho pak zabil ser Artur

    Minimálne jeden náctiletý proti němu obstál. Myslím si, že Lorase hodně podceňujete.

    Oberyn dokázal něco podobného porazit aniž by musel odrazit jediný úder.

  • upraveno 6. února 2007

    Obstál, tzn. nenechal se zabít prvními třemi ranami. 8)

    Chmur wrote:
    Oberyn dokázal něco podobného porazit aniž by musel odrazit jediný úder.


    Jeho meč se mihl vzduchem. Dav křičel. Oberyn před prvním výpadem uklouzl a pustil kopí, které mu teď nebylo k užitku, když se k němu Gregor dostal tak blízko. Druhý úder odrazil Dorn svým štítem. Kov se střetl s kovem s třeskotem, který rval uši, a Rudá zmije měl co dělat, aby se neskácel k zemi. Ser Gregor ho s řevem hnal před sebou.

    A pokud si dobře vzpomínám, Oberyn nakonec prohrál. :wink:

  • upraveno 6. února 2007

    Quote:
    Obstál, tzn. nenechal se zabít prvními třemi ranami

    To se v knize nikde nepíše....je to jen tvůj výklad.

    A pokud si dobře vzpomínám, Oberyn nakonec prohrál

    Ano Oberyn prohrál, ale jen díky své aroganci a přehnanému sebevědomí. Oba víme, že měl po celý souboj navrch.

  • upraveno 6. února 2007

    Chmur wrote:
    Ano Oberyn prohrál, ale jen díky své aroganci a přehnanému sebevědomí. Oba víme, že měl po celý souboj navrch.


    Ale prohrál. To je jak v hokeji, kde si po zápase fanoušci prohravšího týmu stěžují, že rozhodčí byl neobjektivní, led moc kluzký, herní plocha nakloněná, slunce svítilo pod špatným úhlem, puk byl moc kulatý apod. To všechno může být pravda, ale nic to nemění na tom, že prostě prohrál. :wink: Rudá zmije neměl být přehnaně sebevědomý. To souhlasím. Ale když už jsme u těch úprav vlastností, stejně tak můžu říci, že Hora měl být rychlejší a více tlačit Oberyna ke zdi. Ale neudělal to, takže je příliš pozdě Býka honiti. :)

    S tím, že Rudá zmije měl celý souboj navrch, nemůžu souhlasit. Sice zasahoval Gregora častěji, ale to nic neznamená. Stačila by jedna povedená Horova rána a Zmije by skončil na místě. V jedné chvíli mu Clegane vyrazil z ruky kopí a pak ho hnal s řevem před sebou, čepel jeho meče svištěla pouhé palce od prchajícího Oberyna. I v této chvíli měl navrch? 8)

    Chmur wrote:
    To se v knize nikde nepíše....je to jen tvůj výklad.


    Šermířský souboj může mít jen tři výsledky:

    1) prohraju a umřu (neobstál jsem)

    2) nenechám se zabít (obstál jsem)

    3) zabiju svého nepřítele (vyhrál jsem)
  • upraveno 6. února 2007

    Ano Oberyn prohrál, ale Hora nevyhrál. Jestli chutná vítězství tak, že pomalinku umíráte za strašných bolestí, tak děkují pěkně. Radší budu prohrávat.

  • upraveno 6. února 2007

    Chmur wrote:
    Ano Oberyn prohrál, ale Hora nevyhrál. Jestli chutná vítězství tak, že pomalinku umíráte za strašných bolestí, tak děkují pěkně. Radší budu prohrávat.


    Podle toho, z jakého úhlu pohledu se na to díváš. Pro Gregora to bylo Pyrrhovo vítězství. Ale třeba Tyrionovi to může být jedno, pro toho bylo důležité jen to, kdo na kolbišti umře. A umřel Oberyn, takže v ordálu prohrál. :roll:

    PS: Nebyla to fena vlkodava. Bylo psí spřežení vypracovaných fen sibiřského huski... :wink:

  • upraveno 7. února 2007

    prepáčte že ruším vaše vzájomné vrčanie na seba :lol:

    ale mám malú ideu. Čo tak založiť topic Turnaj 2 napr. od začiatku štvrťfinále? Neviem ako vám, ale mne už sa občas veľmi ťažko loguje na tieto stárnky. Možno by tomu pomohlo rozdelenie diskusie. Alebo je to blbosť? :oops:

  • upraveno 7. února 2007

    Podle toho, z jakého úhlu pohledu se na to díváš.

    Naprosto s tebou souhlasím Léto. Z mého pohledu vyhrál Oberyn :lol:

  • upraveno 7. února 2007

    Chmur wrote:
    Naprosto s tebou souhlasím Léto. Z mého pohledu vyhrál Oberyn :lol:


    Něco mi říká, že Tyrion bude mít radost, až se to dozví. :wink:
  • upraveno 7. února 2007

    sarven wrote:
    ale mám malú ideu. Čo tak založiť topic Turnaj 2 napr. od začiatku štvrťfinále? Neviem ako vám, ale mne už sa občas veľmi ťažko loguje na tieto stárnky. Možno by tomu pomohlo rozdelenie diskusie. Alebo je to blbosť?


    Podle mě to nebude tím, ty příspěvky se rozdělují na stránky (1-17, zatím), takže nějaké výrazné zpomalení zřejmě způsobovat nemůžou. Problém asi bude někde jinde, možná byl jen přetížený server nebo tak něco. :)
  • upraveno 7. února 2007

    pravdou však je, že sa mi sem často veľmi ťažko loguje....

  • upraveno 8. února 2007

    Quote:
    Dokážu si představit třeba Jaimeho nebo Barristana, jak by Horu porazili. Jsou dost silní na to, aby odráželi jeho rány a dost rychlí na to, aby smazali převahu v dosahu

    Příběhy o zabíjení obrů jsou často mýty nebo legendy. Například Goliáš byl zabit Davidem za pomocí Hospodina, který vedl ránu kamenem přimo do čela. Takže to není moc dobrý příklad.

    Já se domnívám, že co se týká síly a dosahu bude na tom například Jaime podobně jako padesátikilový, 1,2 m vysoký chlapec proti mně. A žádný takový chlapec (aspoň doufám), by nevydržel dlouho odrážem mé rány.

    Co se týká rychlosti. Zkus nějakému kamarádovi dát do ruky metrový klacek nebo něco méně nebezpečného a ty si vem klacek půlmetrový. Schválně jestli ho dokážeš zasáhnout, či před ním uhýbat. Podle mně to moc a dlouhodobě nejde.

    Dělal jsem bojové sporty a vím, že rozsah paží či délka nohou je ve full kontaktu hodně důležitá. Jenže zde se můžete soupeří dostat aspoň na tělo, což v šermu nejdu. Zde je ten rozdíl mnohem markantnější.

    Jediná šance je použít nějaký trik nebo být skutečně mimořádně ale mimořádně rychlý. Já si však takovou rychlost předstvavit nedokážu.

  • upraveno 8. února 2007

    Quote:
    Dokážu si představit třeba Jaimeho nebo Barristana, jak by Horu porazili. Jsou dost silní na to, aby odráželi jeho rány a dost rychlí na to, aby smazali převahu v dosahu

    Příběhy o zabíjení obrů jsou často mýty nebo legendy. Například Goliáš byl zabit Davidem za pomocí Hospodina, který vedl ránu kamenem přimo do čela. Takže to není moc dobrý příklad.

    Já se domnívám, že co se týká síly a dosahu bude na tom například Jaime podobně jako padesátikilový, 1,2 m vysoký chlapec proti mně. A žádný takový chlapec (aspoň doufám), by nevydržel dlouho odrážem mé rány.

    Co se týká rychlosti. Zkus nějakému kamarádovi dát do ruky metrový klacek nebo něco méně nebezpečného a ty si vem klacek půlmetrový. Schválně jestli ho dokážeš zasáhnout, či před ním uhýbat. Podle mně to moc a dlouhodobě nejde.

    Dělal jsem bojové sporty a vím, že rozsah paží či délka nohou je ve full kontaktu hodně důležitá. Jenže zde se můžete soupeří dostat aspoň na tělo, což v šermu nejdu. Zde je ten rozdíl mnohem markantnější.

    Jediná šance je použít nějaký trik nebo být skutečně mimořádně ale mimořádně rychlý. Já si však takovou rychlost předstvavit nedokážu.

  • upraveno 8. února 2007

    Většina mýtů a legend má pravdivé jádro. Pokud nějaký Jihoevropan (160 cm) potkal trochu vzrostlejšího Skandinávce (200 cm), mohl se příběh o obrovi narodit více než snadno.

    David sice nezabil Goliáše v přímém souboji, ale zabil ho. Stejně tak Paris zabil Achilla jen díky tomu, že mu jakási bohyně navedla šíp přímo do paty. Čímž chci naznačit, že za určitých okolností může prohrát opravdu kdokoliv.

    Mám trochu zkušeností s bojem dřevěnými zbraněmi a vím, že kdybych měl bojovat s půlmetrovým klackem proti metrovému (a oba bychom měli štíty), tak by to nebyl tak velký problém soupeře porazit, pokud by byl méně zkušený a zdatný než já. Ty štíty to opravdu dost minimalizují. Vykryješ ránu a než se stihne nějak vykrýt, trefíš ho třeba pod štít, nebo do hlavy, co já vím...

    U železných zbraní to je navíc ještě umocněno tím, že jsou dost těžké, a tudíž po provedení výpadu trvá ještě déle, než si vrátíš zbraň do původní pozice a můžeš provést další. Kdyby se bojovalo bez štítů, bylo by za takových okolností dost riskantní útočit, ale s nimi je to trošku jiné.

  • upraveno 9. února 2007

    Quote:
    Většina mýtů a legend má pravdivé jádro. Pokud nějaký Jihoevropan (160 cm) potkal trochu vzrostlejšího Skandinávce (200 cm), mohl se příběh o obrovi narodit více než snadno.


    To asi těžko. Další mýtus je, že lidé ze severu jsou podstatně větší než jihoevropani. I 160 cm vysoký jihoevropan znal dvoumetrové spoluoblastníky:-), takže dvoumetrového Skandinávce by za obra nepovažoval.

    Quote:
    David sice nezabil Goliáše v přímém souboji, ale zabil ho. Stejně tak Paris zabil Achilla jen díky tomu, že mu jakási bohyně navedla šíp přímo do paty. Čímž chci naznačit, že za určitých okolností může prohrát opravdu kdokoliv.


    Takhle to bereš? Tak to já věřím, že Loras to má u Bohů lépe rozehrané a Cizinec či Válečník ho dovedou k vítězství :lol:

    Ano prohrát mu kdokoliv, proč né Usměvavý:-)
  • upraveno 9. února 2007

    2 Leto: a niekto sa zakusol a nechce pustiť, že? :wink:

    tvoje porovnávanie šľachtica s bežným človekom je správne, ale absolútne nevohodné pre náš turnaj. My sa predsa pohybujeme vo sfére šampiónov, kde k tým "najslabším" patria nikdy neporazený Khal Drogo, či všetko preživší Bronn. V tejto partii je Jiný tak ako bol doteraz predstavený, jasný outsider. Aspoň v mojich očiach.

  • upraveno 9. února 2007

    sarven wrote:
    a niekto sa zakusol a nechce pustiť, že? :wink:

    tvoje porovnávanie šľachtica s bežným človekom je správne, ale absolútne nevohodné pre náš turnaj. My sa predsa pohybujeme vo sfére šampiónov, kde k tým "najslabším" patria nikdy neporazený Khal Drogo, či všetko preživší Bronn. V tejto partii je Jiný tak ako bol doteraz predstavený, jasný outsider. Aspoň v mojich očiach.



    Ne nadarmo mi přezdívají "Lupus maledictus"! :twisted:

    O Jiných máme tak málo informací, že si je asi každý představuje trochu jinak. Já to beru tak, že když bez potíží zabil jednoho ze západozemské válečnické elity (tj. šlechtice), pak by jistě dokázal přinejmenším držet krok i s těmi zmíněnými šampiony. Souhlasím, že celkově patří spíše k outsiderům, ale ne až o tolik.

    Uvidíme, co přinesou další písňové knížky. Hádám, že Jon se s nějakým Jiným asi určitě brzo bude muset utkat. :wink:

    Chmur wrote:
    Takhle to bereš? Tak to já věřím, že Loras to má u Bohů lépe rozehrané a Cizinec či Válečník ho dovedou k vítězství :lol:

    Ano prohrát mu kdokoliv, proč né Usměvavý :)


    Ne, že bych chtěl mluvit za Cizince (upřednostňuji Chlupatého boha), nicméně tuším, že zrovna tenhle ze Sedmi by si vybral jako favorita Usměvavého. Lorase bude chránit spíše Panna a Matka. :) Prohrát může kdokoliv, a proto prohraje Loras = neprůstřelná zlovlčí logika. 8)

    Chmur wrote:
    To asi těžko. Další mýtus je, že lidé ze severu jsou podstatně větší než jihoevropani. I 160 cm vysoký jihoevropan znal dvoumetrové spoluoblastníky:-), takže dvoumetrového Skandinávce by za obra nepovažoval.


    Je mi líto, že musím rozbít tvoji představu sebe sama jako bořiče mýtů. :) Ve středověku opravdu nejezdili poddaní po lénech svých pánů a nepopíjeli přitom chatoneau d´Poppe. :wink: Před nástupem moderní doby žili lidé třeba celý život v jedné vesnici a nepřišlo jim na tom nic divného. Pokud se pak jeden z nich vydal "na zkušenou" a potkal někde někoho dvoumetrového, byl to pro něj celkem šok. A jak známe, vyprávění s časem rostou a žijí si vlastním životem. Hodně historek o obrech (neříkám, že všechny) má možná původ právě v takových situacích.
  • upraveno 11. února 2007

    Quote:
    Ne, že bych chtěl mluvit za Cizince (upřednostňuji Chlupatého boha), nicméně tuším, že zrovna tenhle ze Sedmi by si vybral jako favorita Usměvavého. Lorase bude chránit spíše Panna a Matka. Prohrát může kdokoliv, a proto prohraje Loras = neprůstřelná zlovlčí logika.


    Tvá logika je vskutku zlovlčí - logické uvažování psovitých šelem je značně omezené...je známo :lol:

    Quote:
    Je mi líto, že musím rozbít tvoji představu sebe sama jako bořiče mýtů


    Není co rozbíjet. Žádnou takovou představou jsem nikdy netrpěl. Takže není třeba ani lítosti....zvláště tvé :D . Já jsem jeno tvrdil, že Skandinávci nejsou větší než lidé z jihu. U člověka ekologické Bergmanovou pravidlo značně pokulhává. Jinak by největších výšek museli dosahovat eskymáci (žijí nejvíce na severu:-) Viděl jsi někdy eskymáka Léto. Je to takový malý, podsaditý človíček :lol:

    Je možné, že 1,6 m vysokému člověku připadá dvoumetrový chlap jako obr. Ale v každé populaci se najdou větší lidé a tak nepředpokládám, že by v tom hned viděl něco nadpřirozeného:-)

    Já nechci dát hlas někomu o kom jediné co vím je to, že je velký, šíleny, byl poražen Arthurem a Barristanem a nedokázal zabít čtrnáctiletého klukaGDN_)

  • upraveno 11. února 2007

    Quote:
    velkou dávkou bojového umu, což lze vyčíst z Jaimeho slov

    Kde????

  • upraveno 11. února 2007

    Kdy bude uzavřeno druhé čtvrtfinále?? Den a denní doba..ráno, dopoledne, .....

  • upraveno 11. února 2007

    Chmur wrote:
    Kdy bude uzavřeno druhé čtvrtfinále?? Den a denní doba..ráno, dopoledne, .....


    Inu, zatím všechny duely se uzavíraly v pondělí, o půlnoci. Kdybys použil alespoň onu vysmívanou zlovlčí logiku :twisted:, odvodil by sis, že i toto čtvrtfinále bude končit zítra v 23:59:59. Mám pocit, že to je dokonce i napsáno v pravidlech. :wink:

    Chmur wrote:
    Já jsem jeno tvrdil, že Skandinávci nejsou větší než lidé z jihu.


    Průměrná výška muže, Švédsko: 180.1 cm; Norsko: 179.9 cm, Dánsko: 180.3 cm

    Průměrná výška muže, Itálie: 174.58 cm, Francie: 173.1 cm

    A teď ber v úvahu to, že v posledních stoletích se to v rámci mnohem většího stěhování spíše vyrovnává.

    Chmur wrote:
    Je možné, že 1,6 m vysokému člověku připadá dvoumetrový chlap jako obr. Ale v každé populaci se najdou větší lidé a tak nepředpokládám, že by v tom hned viděl něco nadpřirozeného:-)


    Ale populace musí být dost velká. Dejme tomu, že extrémně velký je jeden člověk z několika desítek tisíc. Bude se takový člověk vyskytovat v každé vesnici, která má desítky nebo stovky obyvatel?

    A nezapomeň k tomu přičíst i další tělesné znaky: světlejší barvu kůže, neobvyklé modré oči, nezvyklé ryšavé nebo blond vlasy... Jak se asi museli cítit obyvatelé některých jihoitalských ostrovů, když u jejich břehů přistáli Normané? 8)

    [

    Takže dáš hlas raději klukovi, který v životě skoro nikoho nezabil? Podívej se, jak vypadalo střetnutí Gregora s Lorasem na Pobočníkově turnaji. A teď si představ, že Usměvavý je ještě o něco strašlivější obluda. Tyrell má minimální šance...

  • upraveno 11. února 2007

    Quote:
    Inu, zatím všechny duely se uzavíraly v pondělí, o půlnoci. Kdybys použil alespoň onu vysmívanou zlovlčí logiku , odvodil by sis, že i toto čtvrtfinále bude končit zítra v 23:59:59. Mám pocit, že to je dokonce i napsáno v pravidlech.

    Bohužel slavnou vlčí logiku jsem nemohl použít neboť jsem nečetl pravidla (má chyba vím) a tak jsem nevěděl, kdy se uzavírali předchozí duely (nezkoumal jsem to)? Nicméně jsem si říkal, že když se zeptám nic nezkazím. Díky za odpověď :wink:

    Quote:
    Průměrná výška muže, Švédsko: 180.1 cm; Norsko: 179.9 cm, Dánsko: 180.3 cm

    Průměrná výška muže, Itálie: 174.58 cm, Francie: 173.1 cm


    Z jakého cituješ zdroje? Že by z http://vyska-cloveka.navajo.cz/...internet je nespolehlivý zdroj. Navíc u Francouzů naschvál uvadíš menší ze dvou uvedených údajů. Ale to je jedno. Obecně se uvádí, že lidé ze severu jsou větší. Nicméně není to pravidlo a rozdíl je malý (maximálně 6 cm).

    Quote:
    Takže dáš hlas raději klukovi, který v životě skoro nikoho nezabil? Podívej se, jak vypadalo střetnutí Gregora s Lorasem na Pobočníkově turnaji. A teď si představ, že Usměvavý je ještě o něco strašlivější obluda. Tyrell má minimální šance


    Koho zabil Usměvavý? Pokud vím, tak to byl Loras kdo shodil Gregora z koně. Gregor se pak na něj vrhl s obouručákem, zatímco Loras neměl žádnou zbraň. O Usměvavém se Jaime zmiňuje jako dvakrát větším (což je asi blbost, musel by mít přes 4 m) a šílenějším Gregorovi. Ale je také silný a odolný jako Gregor? To už budou zase spekulace.

    Tato debata je však značně neplodná. Nechme to na plénu ať rozhodne.
  • upraveno 11. února 2007

    Chmur wrote:
    Z jakého cituješ zdroje? Že by z http://vyska-cloveka.navajo.cz/...internet je nespolehlivý zdroj. Navíc u Francouzů naschvál uvadíš menší ze dvou uvedených údajů. Ale to je jedno. Obecně se uvádí, že lidé ze severu jsou větší. Nicméně není to pravidlo a rozdíl je malý (maximálně 6 cm).


    Citoval jsem z anglické wikipedie, nicméně jsou tam i odkazy na oficiální statistické úřady jednotlivých zemí, na kterých si tu výšku většinou můžeš ověřit (u Švédska je to Statistika centralbyran, u Francie UFIH, u Itálie ISTAT a podobně). Menší ze dvou uvedených údajů jsem necitoval "schválně", nýbrž proto, že je z roku 2000/2001 (ten větší je z roku 2006). Výška se v posledních letech dost prudce zvyšuje, proto jsem zvolil starší hodnoty - ty švédské jsou z roku 1998, takže jsem to tak musel udělat, abychom mohli lépe porovnávat.

    Rozdíly jsou 5-7 cm. Není pravda, že lidé na severu nejsou větší, jak jsi mylně uváděl. Jsou větší. 6 cm v průměru mi nepřijde jako až tak malý rozdíl, když vezmeš v úvahu, že se ty rozdíly v moderní době dost vyrovnávají.

    Chmur wrote:
    Koho zabil Usměvavý?

    Byl to psanec. Měl zkušenosti z bitev, bitek a soubojů na život a na smrt. Loras je rytíř, který smrdí Létem. Chci říci létem. :wink:

    Chmur wrote:
    Pokud vím, tak to byl Loras kdo shodil Gregora z koně.


    Pokud vím, byl to Gregorův hřebec, který se splašil, kvůli Lorasově hárající klisně. Potom už pro Tyrella nebylo těžké Horu srazit. Navíc souboj dřevci na koních je úplně něco jiného než normální souboj. Takhle by to mohli klidně vyhrát Baelor "Kopílam" Targaryen. :wink: Plénum zatím rozhoduje ve prospěch Usměvavého, a není se čemu divit.
  • upraveno 11. února 2007

    Quote:
    Tato debata je však značně neplodná. Nechme to na plénu ať rozhodne.

    No jo, nejenom neplodná ale i těžce offtopic. Člověk přijde na téma Turnaj a s nadějí na nějaký relevantní názor a čeká ho (ne)zasvěcená pře o geografií determinovanou fyziologii a výklady o možném vzniku mýtů, pověstí a povídaček 8)

    Nějaký šikovný zlovlk by se třeba mohl chopit moderátorských nůžek a trošku to tu zarovnat ;-)

    Včetně tohohle příspěvku... ehm... :roll:

  • upraveno 11. února 2007

    Quote:
    Rozdíly jsou 5-7 cm. Není pravda, že lidé na severu nejsou větší, jak jsi mylně uváděl. Jsou větší. 6 cm v průměru mi nepřijde jako až tak malý rozdíl, když vezmeš v úvahu, že se ty rozdíly v moderní době dost vyrovnávají


    Znovu opakují není to pravidlo. V průměru jsou nejvyššími Evropany Nizozemci. Naopak Laponci žijící na severu Skandinávie jsou jedni z nejmenších.
  • upraveno 11. února 2007

    Quote:
    Pokud vím, byl to Gregorův hřebec, který se splašil, kvůli Lorasově hárající klisně. Potom už pro Tyrella nebylo těžké Horu srazit. Navíc souboj dřevci na koních je úplně něco jiného než normální souboj. Takhle by to mohli klidně vyhrát Baelor "Kopílam" Targaryen. Plénum zatím rozhoduje ve prospěch Usměvavého, a není se čemu divit.

    Já se poté ovšem divím, že stejné plénum nechalo dojít Brienne k remíze. Já jen prostě nechci nechat vyhrát někoho, o kom nic nevíme.

  • upraveno 11. února 2007

    Chmur wrote:
    Znovu opakují není to pravidlo. V průměru jsou nejvyššími Evropany Nizozemci. Naopak Laponci žijící na severu Skandinávie jsou jedni z nejmenších.


    Výjimka potvrzuje pravidlo. :wink: Nizozemci jsou potomci germánských kmenů ze severu Evropy, kteří na dané místo přišli přibližně v 5.století. Ale o to nejde. Jde o "zuřivé, ryšavé obry ze severu", kteří bezpochyby dokázali průměrného italského rybáře v prvním tisíciletí našeho letopočtu pěkně vystrašit. 8)

    Chmur wrote:
    Já se poté ovšem divím, že stejné plénum nechalo dojít Brienne k remíze. Já jen prostě nechci nechat vyhrát někoho, o kom nic nevíme.


    Brienne došla k remíze, protože pro ni několik lidí použilo 2, nebo dokonce 3 speciální body. Jinak měl Hora převahu.

    O Usměvavém toho víme dost na to, abychom si udělali převahu. Jinak bychom také mohli nechat vyhrát Tyriona, o kterém toho víme nejvíc, protože měl nejvíce kapitol. :wink:
  • upraveno 11. února 2007

    Quote:
    průměrného italského rybáře
    :lol: :lol:
  • upraveno 11. února 2007

    Máš něco proti průměrným italským rybářům, kteří v létě nepracují a v zimě odpočívají? 8)

  • upraveno 12. února 2007

    Quote:
    Plénum zatím rozhoduje ve prospěch Usměvavého, a není se čemu divit


    Usměvavý zatím vede o jeden hlas....jak zdrcující......

    Quote:


    A nezapomeň k tomu přičíst i další tělesné znaky: světlejší barvu kůže, neobvyklé modré oči, nezvyklé ryšavé nebo blond vlasy.




    Na konci 19. století při odvodu branců se zjistilo, že jen 11% ze 45 000 švédských branců má všechny typické znaky nordiku - modré oči, světlé vlasy, světlou barvu pokožky. Hajn, V: Antropologie II


    Ach ti světlovlasí, modroocí nordičtí obři (podle nespolehlivých zdrojů v průměru o 6 cm vyšší) :lol:

    Zajímalo by mě o kolik více se v populaci nordiků objevují nadprůměrně vysocí lidé, než v populaci jihoevropanů:-)

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.