17. kolo I&F povídkové soutěže

Minulé kolo ukázalo, že naděje pro povídky zatím neumřela. Ale jak si povedou dál?

Tomas von Bielau připravil tři nová témata:

1) Poslední rytíř Západozemí – možnost pro milovníky turnajů a hrdinských balad napsat příběh ze života rytíře v Západozemí. A zvážit, zda může vůbec existovat skutečný rytíř?
2) Námořník těžký chleba má – moře je krutá milenka, jak by řekli Dothrakové „to ví každý“. Toto téma by mělo vaši loď nasměrovat na nekonečné moře a oceány světa ledu a ohně, přeji dobrý vítr do plachet.
3) Dej cihlu k cihle – v Západozemí je plno úchvatných staveb jako například Zeď, Orlí hnízdo nebo Velké Baelorovo septum, nuže podělte se o příběh z chvil jejich vzniku, největší slávy či zániku. Není třeba se držet jen v Západozemí… na východním kontinentu jsou stavby úchvatné stejně tak, ne-li víc.
4) Volné téma, dříve známé jako „Jak to bylo dál?“ – možnost dokončit, co jste započali, anebo pokračovat v tom, co započal sám Martin, rozšířené pro případ nouze, kdy vás inspirace bude za každou cenu hnát jiným směrem než ty tři výše uvedené.

 

Autor vítězné povídky bude odměněn knihou Oheň a krev, kterou věnuje nakladatelství ARGO, a jejíž překlad právě probíhá.

 

Termín odeslání: 31. 5. 2019 jak jinak, než prodlouženo do 30. 6. 2019

Kam poslat: povidky(zavináč)icefire.cz

Povídky posílejte nejraději ve formátu .doc(docx). Text rozhodně ne v pdf. Soubor s povídkou před odesláním přejmenujte svým nickem (případně třeba křestním jménem, pokud tady nejste zaregistrovaní).
Informace pro nováčky, kteří se rozhodnou zapojit. Pokud chcete potom i hlasovat, zaregistrujte se před uzávěrkou. Jinak vaše hlasování nebude započteno (nejlépe bude, když napíšete i nějaký komentář).
Na závěr obvyklá prosba: Nové odstavce dělejte pomocí tabulátoru, namísto nepravidelného používání mezerníku. Vůbec nejlepší je udělat nový odstavec jen pomocí (jednoho odklepnutí) enteru a hned psát zkraje dalšího řádku. Web formátování často rozhodí nebo přímo zruší a musí se to pak ručně upravovat. Ze stejného důvodu by bylo ideální nepoužívat široké řádkování, délku povídky tím stejně nenaženete. Nejsou to sice podmínky, ale dodržení těchto jednoduchých pravidel usnadní a hlavně urychlí následné zpracování a zveřejnění povídek. Děkuji.