Sworn Sword

upraveno 2. února 2014 v Dunk & Egg

prave citam druhu martinovu poviedku z prostredia SOIAF a natrafil som na peknu hlasku o ktoru sa skratka musim podelit. Takto GRRM popisal Daemona Cernoohne, vodcu vzbury proti Dareonovi II. :

And he could fight . With ax or lance or flail, he was as good as any knight I ever saw, but with the sword he was the Warrior himself. When Prince Daemon had Blackfyre in his hand, there was not a man to equal him… not Ulrick Dayne with Dawn, no, nor even the Dragonknight with Dark Sister.

2»

Komentáře

  • upraveno 10. února 2007

    Mohla by to být první kniha o zlovlcích, vyprávěná z pohledu zlovlka, pro zlovlky. Veselé bajky o zvířátkách s morálním ponaučením. Jak rád bych si něco takového přečetl. :idea:

    Možná by se v ní našlo i místo pro zimního plaza.

  • upraveno 11. února 2007

    Léto wrote:
    Já bych zrovna řekl, že Týna je ze zdejších matadorů nejvíce odhalená, ta na sebe prozradila už i velikost ponožek a publikovala četné, přečetné snímky (byť na akty stále čekáme marně :twisted: ).

    Jaké přečetné snímky? Publikovala jsem jeden, kde mám na zádech draka. A uznej, že když si dokážu ve photoshopu dát na záda draka, dokážu ledacos... třeba jsem ve skutečnosti postarší plešatý pán, který si zvolil identitu podle náhodně vybrané autorky dívčích románků :wink:

    na internetu je málokdo tím, za koho se vydává (hm, tuhle větu už jsem někde slyšela, už vím, v seriálu Babylon 5)

    viz vtipná historka, která se dostala do učebnic: výzkumníci řešící komunikaci ve virtuálním prostoru zkoumali, jak je to s "twisted idenity" a mimo jiná (bla bla, tuna otravných zjištění) zjistili, že v nějaké místnosti "holky s holkama", založené pro lesbické ženy, si spolu povídají

    samí muži , ani jedna "lesbička" nebyla pravá :lol:

  • upraveno 11. února 2007

    Quote:
    viz vtipná historka, která se dostala do učebnic: výzkumníci řešící komunikaci ve virtuálním prostoru zkoumali, jak je to s "twisted idenity" a mimo jiná (bla bla, tuna otravných zjištění) zjistili, že v nějaké místnosti "holky s holkama", založené pro lesbické ženy, si spolu povídají

    samí muži , ani jedna "lesbička" nebyla pravá

    Ha! Tak tomu bych klidně věřil :-D :-D Ale zajímalo by mě jak to zjišťovali?

    Quote:
    na internetu je málokdo tím, za koho se vydává

    Hm, platí to i o mě? Za koho se vydávám? Působím na vás nějak stylizovaně? :?: Třeba jako postarší pětapadesátiletá dáma, která nosí neúnosně silné vrstvy make-upu a rtěnky, má základní vzdělání a k Martinovi se dostala přes svého šestnácti letého vnuka? :twisted: Nikdy nevíte ;-)

  • upraveno 11. února 2007

    Eddard wrote:
    Quote:
    viz vtipná historka, která se dostala do učebnic: výzkumníci řešící komunikaci ve virtuálním prostoru zkoumali, jak je to s "twisted idenity" a mimo jiná (bla bla, tuna otravných zjištění) zjistili, že v nějaké místnosti "holky s holkama", založené pro lesbické ženy, si spolu povídají

    samí muži , ani jedna "lesbička" nebyla pravá

    Ha! Tak tomu bych klidně věřil :-D :-D Ale zajímalo by mě jak to zjišťovali?

    Quote:
    na internetu je málokdo tím, za koho se vydává

    Hm, platí to i o mě? Za koho se vydávám? Působím na vás nějak stylizovaně? :?: Třeba jako postarší pětapadesátiletá dáma, která nosí neúnosně silné vrstvy make-upu a rtěnky, má základní vzdělání a k Martinovi se dostala přes svého šestnácti letého vnuka? :twisted: Nikdy nevíte ;-)

    Já si celou dobu myslela, že se vydáváš za lorda Zimohradu...

    Jak to zjišťovali, nevím. Ale vzpomínám si, že je to starší výzkum, tak asi podle telefonních linek?

    Myslím, že si pánové alespoň hezky poklábosili. Skutečné lesbičky by je asi nudily. Nakonec jsou to normální ženské a na svých fórech nejspíš řeší takové ty nudné ženské věci (děti, ekologie, hadry, knížky, filmy...), nikoliv kam, jak často, co, jak velké...

    Navíc, znám dvě holky, co jsou na holky. Každá je úplně jiná, ale v jedné věci jsou vzácně za jedno: jejich názory na muže jsou... hm... není to zrovna, jasně, že to jediné, co mi chybí ve vztahu s mou holkou, je pořádný mužský, kterému bychom se mohly celou noc věnovat A taky vypadají, no, dost antieroticky :lol:

  • upraveno 11. února 2007

    Quote:
    Já si celou dobu myslela, že se vydáváš za lorda Zimohradu...

    Ale kdeže... To bych si nedovolil. Tenhle nick používám všude už pár let, takže i když Eddarda jako postavu strašně obdivuju a byl mou jednoznačně nejoblíbenější postavou, netroufám si se do jeho charakteru stylizovat. Spíš inspirovat v některých věcech...

  • upraveno 11. února 2007

    Eddard wrote:
    Quote:
    Já si celou dobu myslela, že se vydáváš za lorda Zimohradu...

    Ale kdeže... To bych si nedovolil. Tenhle nick používám všude už pár let, takže i když Eddarda jako postavu strašně obdivuju a byl mou jednoznačně nejoblíbenější postavou, netroufám si se do jeho charakteru stylizovat. Spíš inspirovat v některých věcech...

    Rozhodně je lepší inspirovat se Eddardem, než třeba Robertem, Cersei, Kousačem...atd.

  • upraveno 12. února 2007

    spat k SS. Terminom Blackfyre autor oznacuje vsetkych nemanzelskych potomkov Aegona nehodneho. Tak ako sa neprekladal Targaryen, neprekladal by som ani Blackfyre. Egg sa mi paci viac ak Vajce. A co sa tyka zdroja rozpravania O Daemonovi Blackfyre nie je nim Dunk, ale ser Osgrey, priamy ucastnik bojov. Zaujalo ma tiez ze valyrisky mec Aegona dobyvatela dal Daemonovi v den ked ho pasoval za rytiera sam pravoplatny dedic Dareon s hlaskou ze nepozna nikoho, kto by s nim vedel narabat lepsie :P

    Dost sa mi tiez pacia mena Aegonovych bastardov napr. Bloodraven, Bittersteel, Redtusk, Fireball... :twisted:

  • upraveno 12. února 2007

    Myslím, že to jméno Blackfyre ale dostali podle toho meče, který se mezi Targaryeny dědil už od Aegona, ne? Já jsem taky toho názoru, že příjmení by se neměla překládat, ale názvy zbraní zase ano. Ještě si to rozmyslím. Ale Egg bude každopádně Egg, v tomhle ohledu se mnou nepohnete. :)

    Ta jména bastardů se mi taktéž páčí, ale děsím se toho okamžiku, kdy pro ně budu muset vymyslet nějaký aspoň trochu slušně znějící český ekvivalent. Kdybyste měli jakékoliv nápady, pište je sem. :P

  • upraveno 12. února 2007

    ja sem píšem hlavne pre to, že by som si to už rád prečítal :lol:

  • upraveno 12. února 2007

    Až tak honem to zase nebude, řekl bych, že to dokončím až v březnu. :roll: Ale speciálně pro tebe tam zařadím nějaké sýrokupce! :lol:

  • upraveno 12. února 2007

    ja ma syr rád. aj kupcov.

  • upraveno 24. února 2007

    Teď na něj zhurta uhodím! 8)

    A v jaké fázi se nachází tvůj Sworn Sword, sere Léto?

    Nebo se jen tak projíždíš vlakem z Třince do Prahy a zase zpátky, tam a sem, sem a tam, a čteš si přitom nějakou brakovou literaturu? :?

  • upraveno 24. února 2007

    Už jsem měl hotovo, ale sežral mi to můj zuřivý hladový pes, zatímco vážně přikyvoval. :evil: :roll:

  • upraveno 27. února 2007

    hladoví psi sú taký. to je známo... :roll:

  • upraveno 2. března 2007

    A jak to dofrasa (krásný slovenský výraz :wink: ) vypadá s Povídkou, Která Byla Přislíbena? :?:

    Lopata, mysli na lopatu. :)

  • upraveno 2. března 2007

    Nevidíš, černý pes jak po polích tam běhá? ... Já vidím, jak nás tiše zatahuje k příštímu svazku čarou kouzelnou... Je zde! a již se úží kruh!

    (Faust, I, Za branou)

    Jsi netrpělivý jako Rhaegar, dobrý sere. Povídka vzejde z krve, potu a slz, tak, jak bylo předpovězeno. :)

  • upraveno 2. března 2007

    heavy_head wrote:
    vypadá s Povídkou, Která Byla Přislíbena? :?:

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    Ehm, jo, jak to vypadá? :twisted:

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.