Povídka č. 14 /5. kolo/

Noc už se k nám přikrádá,

jen tma a děs.

Teď chladná její vláda,

zachvátí les.

 

Vranám se stráž začíná,

no neslyší řev.

Chyba zde byla jediná

a potekla krev.

 

Teď už nikdo nezná tu děsivou zvěst

o nejstrašlivější ze všéch nevěst.

Kůže byla bledá, v očích modrý jas.

Věřte tomu co praví zpěvákův hlas.

 

Dvanáct bylo jich před ním,

nyní jsou vprach.

Vlku se stalo osudním,

že nepoznal strach.

 

Zhlédl ji a hned ji chtěl,

té temné noci.

Přes spojení jejich těl

měla ho v moci.

 

Tak strhla se válka proti Nočnímu králi.

Zůstaly jenom balady, aby o tom hráli.

Poselství temné a strašné, se lehce stratí,

že táto hrůza jednoho dne se k nám zas vrátí.

 

Poslouchej, pane můj, slyš i ty králi.

Hostina se končí, my taky dohráli.

Každým nečinným dnem se nám čas krátí,

věřme, že raz se nám úsvit zase vrátí.

hudba (.mid)

noty