Program Throneconu – 2. část

Festival Fantazie 2013 se kvapem blíží a spolu s ním i historicky první český Thronecon. Vše vypukne již za necelé tři týdny. A hned první víkend, 28. 6. – 30. 6., bude patřit fanouškům a fanynkám seriálu Hra o trůny, potažmo knižní série Píseň ledu a ohně. Přinášíme vám proto druhý výtažek ukázkového programu, na který se můžete těšit.

 

English quiz + Reasons for the differences between books and tv series

Za tímto názvem se skrývají dva pořady amerického učitele Nigela Richardse, které budou vedené v angličtině, a tedy budou mít i vzdělávací charakter. Autor si pro vás připravil kromě zábavného kvízu i přednášku o konkrétních důvodech, které vedly tvůrce seriálu a HBO ke změnám oproti knize.

 

Plíseň ledu a ohně aneb Humor v Game of Thrones

Chcete-li si prodloužit život o slušných pár hodin, navštivte přednášku, která si nebere servítky a vysmívá se oblíbenému seriálu zleva zprava horem dolem. Sesbírali jsme úctyhodné množství všemožných memů, vtipných videí i obrázků, které podrobí vaši bránici těžké zkoušce. Upozornění: v průběhu přednášky se důrazně nedoporučuje jíst ani pít.

 

Noční hlídka

Noční hlídka je starobylý řád, který brání Sedm království proti zlu za Zdí už pěkných pár dob ledových. Během své existence měla téměř 1000 velitelů a my se kromě její historie zaměříme i na nejzajímavější členy, kteří kdy pozdvihli zbraň proti vetřelcům.

 

Za tým tvůrců Throneconu 2013 se na vás těší

Kpt. Jack & Eylonwai