18. kolo I&F povídkové soutěže

Je to tady zas! Rozjíždíme nové kolo fan povídek na téma Písně ledu a ohně.

Témata jsou následující:

1) Targaryenská historie – neznámé příběhy dračích pánů, nebo třeba ty známé jinak, než je kronikáři zaznamenali.
2) Svobodná města – libovolný příběh z nádechem zámořské exotiky, nebo cizinci v Západozemí (třeba vzpomínka na Syria).
3) Když se poprvé potkali – první setkání postav, které se ještě v Písni nepotkaly; setkání postav, po kterém fanoušci dlouhodobě touží; setkání postav, co už se v Písni znají, ale potkaly se mimo scénu – možností je mnoho.
4) Volné téma, dříve známé jako „Jak to bylo dál?“ – možnost dokončit, co jste započali, anebo pokračovat v tom, co započal sám Martin, rozšířené pro případ nouze, kdy vás inspirace bude za každou cenu hnát jiným směrem než ty tři výše uvedené.

 

Termín odeslání: 29. 2. 2020

Kam poslat: povidky(zavináč)icefire.cz

Pár jednoduchých pravidel:
Povídky posílejte nejraději ve formátu .doc(docx). Text rozhodně ne v pdf (obrázky v pdf jsou v pohodě). Soubor s povídkou před odesláním přejmenujte svým nickem (případně třeba křestním jménem, pokud tady nejste zaregistrovaní).
Informace pro nováčky, kteří se rozhodnou zapojit. Pokud chcete potom i hlasovat, zaregistrujte se před uzávěrkou. Jinak vaše hlasování nebude započteno (nejlépe bude, když napíšete i nějaký komentář).
A obvyklá prosba: Nové odstavce dělejte pomocí tabulátoru, namísto nepravidelného používání mezerníku. Vůbec nejlepší je udělat nový odstavec jen pomocí (jednoho odklepnutí) enteru a hned psát zkraje dalšího řádku. Web formátování často rozhodí nebo přímo zruší a musí se to pak ručně upravovat. Ze stejného důvodu by bylo ideální nepoužívat široké řádkování, délku povídky tím stejně nenaženete. Nejsou to sice podmínky, ale dodržení těchto jednoduchých pravidel usnadní a hlavně urychlí následné zpracování a zveřejnění povídek. Děkuji.
Nově máme ještě jednu prosbu. Pokud ve svých povídkách hodláte pracovat s tématy nebo událostmi, které se odehrály v seriálu Hra o trůny, tak to prosím uveďte jako varování v úvodu povídky.