Katrina
O uživateli
- Přezdívka
- Katrina
- Datum registrace
- Návštěv
- 805
- Poslední aktivita
- Role
- Člen
Komentáře
-
14. kolo sa nechystá? Už to budú pomaly dva mesiace a ešte nemáme ani nové témy :-(.V diskuzi Vyhlášení výsledků 13. kola fan povídek - Ice & Fire Komentář od Katrina 22. července 2017
-
Pre tých, ktorí si chcú knižku aspoň virtuálne prelistovať https://www.facebook.com/vydavatelstvo.tatran/videos/10158571222110105/
-
@Belatris je to on, ale volá sa Dareon :-) zadávaš
-
Zima, zima, veľká zima. Ja by som to skúsila niekde južnejšie, možno aj pri vode :-).
-
Nie. Napoviem, že výrok nepadol priamo na Múre.
-
Ja fandím Nedovi a Ašare, ale aj tak si myslím, že sa potvrdí L+R=J, ja tam až priveľa náznakov na to, aby to bol trolling. Ale veľmi by som sa smiala, keby to tak nebolo. Okrem toho, ak aj Ašara otehotnela počas turnaja, ako otec je pravdepodobnejš…V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Katrina 30. června 2017
-
@Bronn nie
-
@Nevada nie
-
@Mistr Kápě nie
-
@Baron nie
-
@Aviv nebol
-
@Aviv áno
-
-
@Tyrion Lannister neprezradíš nám už kto uhádol/neuhádol autora citátu?
-
Addam Marbrand?
-
Tyrion?
-
Yohn Royce?
-
@sfik Rosie Thomas - Kašmírový šál - svojho času som si to tiež kúpila len ako takú oddychovku na leto, ale bola som príjemne prekvapená - nie je to presladené a má to zaujímavú zápletku Anna Gavalda - Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal - zbie…
-
Doran Martell?
-
Jaime?
-
Veľmi pekne ďakujem všetkým za milé komentáre, potešili :-). Som rada, že sa vám poviedka páčila. Pripúšťam, že bola dosť krátka a ani sama neviem, kde sa nabral ten nápad urobiť z Lorasa Cerseinho vraha, ale som za ten nápad veľmi vďačná. To, ako …
-
Srdečne gratulujem všetkým autorom, či už sa umiestnili alebo nie, hlavne že sa zúčastnili :-). Všetky poviedky v tomto kole boli úžasné a prvé miesto je naozaj zaslúžené :applause:.
-
Klobúk dole pred autorom! Je to vtipné, pekne nakreslené a rytier George nemá konkurenciu. Jednoducho krásna (ne)poviedka.
-
-
@Nevada v každom prípade sú tam vrany a havrany, na krkavce som nenarazila :-). Máš pravdu, je použitá viackrát, ale toto bola prvá situácia, ktorá ma napadla.
-
@Nevada tuším že je to "vrana kričí, že je havran čierny", ale určite žiadny krkavec. Bavíme sa o tej pasáži, kde Dany odhalí Barristana, však?
-
@Dreamer toto je len maličkosť oproti tomu všetkému, čo slov. preklad pozmenil, resp. o čo pripravil čitateľov. Je to len môj názor, ale neviem sa zbaviť dojmu, že slov. prekladateľky robili všetko pre to, aby odlíšili SJ preklad od českého, aj keď …
-
@sfik priznám sa, že takto som sa na to nikdy nepozerala, ale ako vravím, vo finále tie havrany vyznievajú dobre. A neviem si SJ preklad predstaviť s vranami.
-
@Dreamer očividne sa prekladateľkám viac hodili havrany, keďže sú rodu mužského a nie vrany v ženskom rode. Netvrdím, že je to úplne korektný preklad, ale v konečnom výsledku to znie dobre a v knižke to má šmrnc.
-
Čo sa týka výskytu mečov z valýrskej ocele, tak tuším, že sa niekde spomína, že ich majú aj mnohé malé či chudobné rody (myslím, že to vraví Tyrion v kontexte toho, že jeho otec bol odhodlaný po strate Jasného revu odkúpiť meč z valýrskej ocele od n…