Spoilerová pravidla knihy vs. seriál

Vzhledem k postupu seriálu Hra o trůny, se ukazuje jako nezbytné určit pravidla ohledně spoilerů, náznaků a dalšího prozrazování budoucího děje ohledně knih. Se šestou sérií, která by se měla brzy začít natáčet, to bude ještě naléhavější.

Icefire.cz byl webem knižní ságy dlouho před vznikem seriálu, a pevně doufáme, že bude knižním webem i dlouho po jeho skončení. Protože děj seriálu v některých liniích už předběhl knihy a u dalších je to jen otázkou času, rozhodli jsme se určit několik pravidel v diskuzích. Zvlášť, když se potvrdilo, že seriál bude i přes odlišný způsob vyprávění v hlavních bodech stále odpovídat knihám. Dodržování spoilerových pravidel bude přísně kontrolováno a bez pardonu vyžadováno.

  1. Zákaz jakýchkoliv informací ze seriálu v jiné než seriálové kategorii. A to včetně diskuzí, které se knih bezprostředně netýkají (např. Odkazy, obrázky…, kategorii Rozličný pokec, atd.). Za spoilery jsou považovány nejen konkrétní scény ze seriálu, ale také teorie, náznaky a úvahy nad budoucím dějem, které vycházejí ze znalosti seriálu (např. spekulace jako „postava XY v seriálu už zemřela, takže v sáze asi umře v další knize v plánované bitvě“).
  2. Tento zákaz se vztahuje i na případy, kdy taková informace v neseriálové diskuzi bude zabělena a s poznámkou „spoiler k seriálu“.
  3. Spoilery a informace ze seriálu v jiných než seriálových diskuzích budou mazány (pravděpodobně bez náhrady), včetně případné diskuze, která na původní post naváže. Jinak bohužel není v našich silách spoilery uhlídat (i takhle to bude obtížné).
  4. Autor spoileru bude výslovně varován a v ideálním případě odkázán na tento soubor pravidel.
  5. Opakované porušování bude považováno za záměrné nerespektování nastavených pravidel a trestáno. V krajním případě až trvalým banem.

 

Moderátoři jsou taky jen lidé, a proto nemůžou být na fóru přítomni vždy a všude. Pokud narazíte na takový spoiler (nebo i jen teorii vycházející) ze seriálu, nebojte se u takového příspěvku použít funkci „nahlásit“ a dát tak moderátorům vědět, že je třeba zasáhnout.

Seriálové fanoušky znovu prosíme o pochopení pro čtenáře, kteří děj seriálu nechtějí znát. V prvních řadách seriálu jsme taky dbali na to, aby vám televizní děj nebyl předem prozrazen a dbalo se na zabělení spoilerů.