19. kolo I&F povídkové soutěže

Pokračujeme dál, aneb léto strávené psaním?

Témata jsou následující:

1) Sen o jaru – vaše verze zakončení příběhů postavy nebo postav ze světa Písně na základě informací z prvních pěti knih.
2) Z archivů Citadely – volné téma, kde roli hrají úryvky z knih a svitků nebo deníkové záznamy mistrů, úryvky z jejich korespondence nebo zakázané spisy.
3) Pod pláštěm noci – co se děje za tmy, tajné schůzky a spiknutí, experimenty, čtení noční oblohy…
4) Volné téma, dříve známé jako „Jak to bylo dál?“ – možnost dokončit, co jste započali.

 

Termín odeslání: 30. 9. 2020

Kam poslat: povidky(zavináč)icefire.cz

Pár jednoduchých pravidel:
Povídky posílejte nejraději ve formátu .doc(docx). Text rozhodně ne v pdf (obrázky v pdf jsou v pohodě). Soubor s povídkou před odesláním přejmenujte svým nickem (případně třeba křestním jménem, pokud tady nejste zaregistrovaní). <u>K povídce uveďte kratičkou anotaci</u> – buď před text samotné povídky, nebo i do mailu, ve kterém budete povídku odesílat.
Informace pro nováčky, kteří se rozhodnou zapojit. Pokud chcete potom i hlasovat, zaregistrujte se před uzávěrkou. Jinak vaše hlasování nebude započteno (nejlépe bude, když napíšete i nějaký komentář).
A obvyklá prosba: Nové odstavce dělejte pomocí tabulátoru, namísto nepravidelného používání mezerníku. Vůbec nejlepší je udělat nový odstavec jen pomocí (jednoho odklepnutí) enteru a hned psát zkraje dalšího řádku. Web formátování často rozhodí nebo přímo zruší a musí se to pak ručně upravovat. Ze stejného důvodu by bylo ideální nepoužívat široké řádkování, délku povídky tím stejně nenaženete 😉 Nejsou to sice podmínky, ale dodržení těchto jednoduchých pravidel usnadní a hlavně urychlí následné zpracování a zveřejnění povídek. Děkuji.
Na závěr ještě jedna extra prosba. Pokud ve svých povídkách hodláte pracovat s tématy nebo událostmi, které se odehrály v seriálu Hra o trůny, tak to prosím uveďte jako varování v úvodu povídky.