Olorin

O uživateli

Přezdívka
Olorin
Datum registrace
Návštěv
0
Poslední aktivita
Role
Člen

Komentáře

  • sarven: Nejvtipnější je, že se najdou lidé, kteří v pravost Rukopisů stále věří. :-)
  • Jarwiks: Já mám takové tušení, že ho papež v bule Industriae Tuae oslovuje "comes", což je nejčastěji překládáno jako vladař, později hrabě. A interpretovat: jediný synu Petrův = pod ochrnaou papeže...římský král - bych se neodvažoval, 1) titul říms…
  • Neříkám, že to je nespravedlivé, pouze konstatuji.
  • Takovýhle soutěže akorát ukazují, jaké stereotypy ve společnosti přežívají - vždyť, kdyby to soutěž povolovala, tak by největší počet hlasů získal Jára Cimrman! :-)) A Karel IV. je pro většinu lidí takový zromantizovaný panovník pečující o dobro svý…
  • Alespoň v tom bratři Slováci nejsou sami, i u nás žijí ignoranti. :-)
  • Ona ta soutěž byla vadná už tím, že se volí podle nějaké národnosti a byly do ni zařazeny i postavy žijící před rokem, řekněme, 1750. Ale dejme tomu, že volba Karla IV. má alespoň nějaký smysl, ale kníže Svatopluk, jako první slovenský král, ne.
  • Já už končím.... :-) Nějak mě ta dnešní diskuse vysílila.
    V diskuzi Božstva Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Povodně se taky skoro každý rok vracejí a nikdo si neřekne, tak proč ne zase. :-)) Ale když vás to baví...
    V diskuzi Happy end Komentář od Olorin 22. června 2011
  • On hlavně nebyl králem... navíc je to docela překrucování historie. Žádné slovenské království neexistovalo, maximálně by prvním králem Slováků byl Štěpán I. nebo Boleslav I. Chrabrý, ale to by někteří asi nerozdejchali. :-)) Navíc, my taky nemluvím…
  • Ne, další sáhodlouhou a neřešitelnou diskusi o tom, kdo by byl lepším králem, už ne! (brečící smajlík)
    V diskuzi Happy end Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Vždyť si dělám prdel, ne? Alespoň jsem tě vytrestal za to tvoje "ohlasováno"! :-D :-D :-D
    V diskuzi Božstva Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Se mnou ne, já už mám tohohle vlákna plný zuby! :-))
    V diskuzi Božstva Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Syčáci, oni už to četli, mor na ně! :-D
  • To také nepopírám, v tom kostrbatém pojmu máš pravdu. :-)
  • Tohle jsme tady už někde řešili. Líga je stará jednotka vzdálenosti, původem z antického Říma, většinou to dělá kolem 4 - 5 km na jednu lígu.
  • Tak který? Bylo jich tolik, že už v tom nemám přehled. Na youtube je to s ním nejstarší video, z roku 2007.
    V diskuzi Sranda topič Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Je to historický film o jednom španělském vojákovi během třicetileté války - je tam hodně pěkná bitva u Rocroi. Ale taky tam je pár šermířských soubojů. Řekl bych že to je v současné době hodně nadprůměrný žánrový film, tedy v porovnání s hollywoods…
    V diskuzi Filmové souboje Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Co bych pro kolegu z tohoto webu neudělal. :-))
    V diskuzi Božstva Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Třeba souboje v Kapitánovi Alatriste jsou docela věrohodně podaný.
    V diskuzi Filmové souboje Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Pěkný, ale už těch parodií bylo tolik, že i Dolfík přestává být vtipnej. Nejlepší byl stejně ten první s odpojením Xbox live... :-) :-/
    V diskuzi Sranda topič Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Když už jsme u toho, co takový Tygr a drak? :-D
    V diskuzi Filmové souboje Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Jak jsem měl asi vědět, že máš na mysli zrovna 1. Nicejský koncil, když napíšeš prosté "odhlasováno"? Ale rozhodně se tam neřešilo, jak se bude Bohu říkat. Bůh je Bůh, ať je jeho součástí Kristus nebo ne. A taky mě ta diskuse už unavuje, zvlášť když…
    V diskuzi Božstva Komentář od Olorin 22. června 2011
  • Jasně, já to bral jako katolictví. A ještě k tomu jako laik... :-)
    V diskuzi Božstva Komentář od Olorin 21. června 2011
  • V diskuzi Božstva Komentář od Olorin 21. června 2011
  • No, řekněme, že Pepův strejda se bude jmenovat David. Když mu Pepa bude říkat jenom strejdo, protože mu oslovování jménem nepřijde slušné, bude pak slovo strejda jeho jméno? Myslím, že ne. Hospodin/dominus/pán je spíš titul než vlastní jméno a že se…
    V diskuzi Božstva Komentář od Olorin 21. června 2011
  • Díky Aleku za rozumný názor. :-)
  • To se ví, že u Tance se bude začerňovat, ale v diskusích mimo téma seriálu (a 5. dílu) je začerňování nesmysl, když už tam spoilery jsou, ne? Já jsem taky tolerantní člověk, ale zase nechci mít "černou" diskusi jen kvůli tomu, že tady někdo knihy je…
  • Amaroun: Tak to hodně štěstí! :-D Ad Agora: Co jsem slyšel v nějakém interview s režisérem, tak to nemá být ani tak protináboženský film, jako spíš obhajoba islámu - něco v tom smysl: Neodsuzujte jeho dnešní výstřelky, před 1500 lety to samé dělalo…
    V diskuzi Různé filmy Komentář od Olorin 21. června 2011
  • Nevada: Já bych rád sehnal tu novější verzi s Patrickem Stewardem, jednou jsem jí viděl a moc se mi líbila. V rámci možností je to docela věrohodné, i když se tam "rodinné" problémy řeší na středověk trochu moc moderním způsobem, a z chudáka Richard…
    V diskuzi Různé filmy Komentář od Olorin 21. června 2011
  • To jo, jenže Otec, syn a duch svatý nemají každý svůj aspekt, zatímco Sedmička má. Sedmička se hodně podobá některým formám antické filosofie, kdy byli bohové jen jakýmisi aspekty jediného boha, nejvyššího dobra/jsoucna/ideje - podle toho, který okr…
    V diskuzi Božstva Komentář od Olorin 21. června 2011

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

Sociální sítě