Olorin
O uživateli
- Přezdívka
- Olorin
- Datum registrace
- Návštěv
- 0
- Poslední aktivita
- Role
- Člen
Komentáře
-
Pokud jde o historický film, tak třeba Master & Commnader, ale ten jsi nejspíš viděla.... třeba Čest a sláva je dobrej, nebo Barry Lyndon, Ztracenci... Když jsme u toho, teď si nemůžu vzpomenout na nějaký historický film o středověku, který kro…
-
Jak píše Amaroun, Hospodin, v překladu Pán, není jméno Boží, ale jen náhrada používání Jehovy, jako projevení úcty k němu.
-
Vidíš, že by tady někdo používal spoiler tag? Ne, tak je to tady jedno.
-
Sedm bych ke křesťanství moc nepřirovnával, trojjedinost Boha je ale zajímavá při srovnání s Mnohotvářným bohem. A judaismus, pokud vím, nemá pro Jehovu více jmen.
-
Spoilery se používají jen u episod seriálu, to bychom mohli rovnou začernit 90% diskusí.
-
Asi ne, tady se všude mluví o všem. :-)
-
-
Alek - no jo, na to jsem zapomněl. :-D S tím možná problém bude, ale HBO je známé tím, že v tomhle moc kompromisy nedělá, stačí se podívat na Dany v GoT, sexuální scény v Římu, Boardwalk Empire či Deadwoodu.
-
Pravda, je to složitá země. :-) Otcové zakladatelé například byli poměrně kritičtí k církevním institucím (dnes by se dokonce u některých jejich výroků mohlo použít přídomek ateistické), a jaká je to dnes křesťanská země, že. :-) A slavné Bostonské …
-
Mně nedává smysl, proč mají Targaryeni jako speciální jednotku vránu. :-)
-
To u většiny knih bývá, že jsou podrobnější. :-)
-
Zjistit to můžeš tak, že si to přečteš v knize... :-) Aleš: Tohle by mělo být ve spoileru, když už...
-
Jo aha, já jsem nejprve vůbec nepoznal, že to v jejím klíně je drak. Tak beru zpět. :-)
-
baltim: Neboj, o Stannisovi se brzo začne mluvit hodně! :-)
-
Už si to nepamatuju přesně, ale kromě vína a divočáka ho měl v případě, že by to první nevyšlo (přece jen by to byla hodně velká náhoda, a taky že byla), odstranit nějak jinak - ale nevím, jestli ještě na lovu, nebo až po návratu.
-
-
-
-
-
Chudák Mel je trochu jiná kategorie než Sean. Sice se snaží vrátit se mezi elitu, ale to se mu jen těžko povede - je to škoda, v 80. a 90. letech byl fakt dobrej!
-
To je možný, právě když jsem si pročítal tuhle zprávu na MZ dnes odpoledne, tak jsem si říkal, že už jsem o tom někde četl. Hlavně mi utkvělo to, že si po tom dal ještě pivo - to je můj člověk! :-))
-
Neproběhla tady ta zpráva už?
-
Třeba u Vězně z Azkabanu taky podle knihy moc nepostupovali a většina lidí se shoduje na tom, že to je nejlepší HP film, ale to je trochu mimo téma. Až na pár detailů se seriál podle předlohy docela řídí - žádné nové postavy mě teď nenapadají, spíš …
-
A jak se na konci Hostiny Malíček dozví, že Ašaj připravuje invazní flotilu pro ovládnutí Západozemí!
-
Už Alekovo použití uvozovek by tě mohlo trknout. :-)
-
Brynden 'Blackf...: V tom případě nechápu, proč do diskuse o tom, zda by ten či onen přežil ránu válečným kladivem v rukou Roberta v rozpuku sil, taháš něco o vojenské síle? Jistěže souhlasím, že byl Tywin, coby nejbohatší muž království a bývalá kr…
-
-
-
No, že to vyznělo dost sarkasticky... :-)
-
Proč jmenuješ Tywina? On za nějakého superválečníka snad nikdy neplatil, ne? Mazaný to on je, ale silný?