Novinky o natáčení 4. řady Hry o trůny

Natáčení čtvrté řady seriálu Hra o trůny je v plném proudu. Ve spojitosti s tím se již od konce června objevují nové informace ohledně castingu.

pedro-pascal-jako-red-viper
Pedro Pascal

Obsazení do role Oberyna Martella, přezdívaného „Rudá zmije“, jako první zveřejnil americký magazín Entertainment Weekly. Tohoto temperamentního Dorňana a oblíbence mnoha čtenářů Písně si zahraje chilský herec Pedro Pascal. Producenti seriálu Benioff a Weiss o této roli řekli, že „bylo těžké sehnat pro ni správného herce. Oberyn „Rudá zmije“ je sexy a okouzlující, avšak velmi nebezpečný, je značně sympatický, i když je poháněn především nenávistí. […] Našli jsme chlápka, který tohle všechno dokáže zahrát a ještě při tom vypadá nenuceně. Nebylo lehké ho najít a nebude lehké ho zastavit.“

Oberynovu milenku, Ellariu Písek, si zahraje britská herečka indicko-švýcarského původu, Indira Varma. Diváci ji mohou znát především ze seriálu Řím, ve kterém hrála Niobe, manželku Lucia Vorena.

Před pár dny se na blogu George R.R. Martina objevila nápověda k další obsazené roli. Jeho čtenáři se velmi rychle dovtípili, že jde o postavu Mace Tyrella, otce Margaery a Lorase, kterého v seriálu ztvární britský herec Roger Ashton-Griffiths, známý z mnoha televizních seriálů, ale také z filmů, jako např. Gangy New Yorku nebo Příběh rytíře.

Nejen fanoušky britského seriálu Sherlock jistě potěšilo, když Entertainment Weekly jako první oznámilo, že ve čtvrté řadě si zahraje i Mark Gatiss. HBO zatím jeho roli přísně tají, a tak se na internetu množí spekulace o tom, koho by mohl hrát. V rozhovoru pro access hollywood Gatiss prozradil, že jeho role bude menší (natáčení pro něj trvalo zhruba jeden týden v Belfastu).

Další novou tváří čtvrté řady by podle WiC.net měl být britský herec s výraznými rysy Joseph Gatt. Na své facebookové stránce píše, že natáčel na Islandu a že se objeví celkem ve čtyřech epizodách. Fanoušci spekulují o tom, že by mohlo jít o Styra, vůdce klanu divokých, Thennů. HBO o jeho roli ale zatím mlčí.

Před pár dny WiC.net oznámilo, že byli obsazeni také dva dětští herci. Brenock O’Connor momentálně natáčí na Islandu, o Octavii Alexandru se nic bližšího neví.

Brenock O’Connor
Octavia Alexandru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natáčení čtvrté řady odstartovalo 8. července 2013 v Belfastu. Štáb seriálu se také už potřetí vrátí do Chorvatska, kde by měl od konce srpna do konce září natáčet v Dubrovníku a na přelomu září a října ve Splitu. Místní chorvatský deník zveřejnil zprávu, že by se několik dní mělo natáčet ve sklepeních Diokleciánova paláce.

Podruhé se natáčení vrátí i na Island, tentokrát však v létě. Mluví se především o lokalitě Þingvellir vzdálené asi 40 km severovýchodně od hlavního města Reykjavík. Þingvellir bylo kulturním centrem raně středověkého Islandu, kde se každoročně konalo shromáždění všech obyvatel a kde se řešily důležité záležitosti a soudily spory. Dále by se mělo natáčet v údolích Þjórsárdalur a Hengilsvæðið. Na Islandu už také bylo spatřeno několik herců, mimo jiné Maisie Williams (Arya), Rory McCann (Sandor Clegane), Gwendoline Christie (Brienne), Daniel Portman (Podrick Payne) a Sophie Turner (Sansa), což podporuje teorii, že by se zde měly natáčet scény z Údolí Arryn.

Do Maroka se štáb letos s největší pravděpodobností nevrátí, a tak se exteriéry pro dějovou linku v Essosu zřejmě natočí také v Chorvatsku.

Další fotky přímo z natáčení jsou ke shlédnutí na WiC.net.

Na závěr ještě seznam režisérů jednotlivých epizod čtvrté řady:

  • Ep. 1: David Benioff & D.B. Weiss
  • Ep. 2: Alex Graves
  • Ep. 3: Alex Graves
  • Ep. 4: Michelle MacLaren
  • Ep. 5: Michelle MacLaren
  • Ep. 6: Alik Sakharov
  • Ep. 7: Alik Sakharov
  • Ep. 8: Alex Graves
  • Ep. 9: Neil Marshall
  • Ep. 10: Alex Graves