Novinky o natáčení 4. řady Hry o trůny II

Další souhrn informací z natáčení 4. řady Hry o trůny (cca srpen – polovina října 2013).

 

19. srpna se objevila informace, že bude přeobsazena role Tommena Baratheona. Nově by ho měl ztvárnit Dean-Charles Chapman. Pokud se vám zdá, že jste ho už ve Hře o trůny viděli, tak se vám to nezdá. Ve třetí sérii hrál Martyna Lannistera, jednoho ze zajatých chlapců, které v Řekotočí zavraždil lord Karstark. Někteří ho možná budou znát i z role malého Richarda Greye ze seriálu The White Queen.

30. srpna následovaly informace o dalších dvou přeobsazených rolích:

– ser Gregor Clegane – Hora, která jede – bude mít už třetího představitele. Tentokrát jím Islanďan Hafþór “Thor” Björnsson. A podle zveřejněných fotografií mu role sedne jako knižnímu Horovi drancování Říčních krajin.

Daario Naharys – žoldáckého kapitána ve službách Daenerys si zahraje nizozemský herec Michiel Huisman. Důvod proč se Ed Skrein ke své roli nevrátí zatím není znám. Pár záběrů na nového Daaria.

 

Dean Charles Chapman
Dean Charles Chapman
thor
Hafþór Júlíus Björnsson
Michiel Huisman
Michiel Huisman

 

 

 

 

 

 

 

 

Během září se pak ve velkém začaly objevovat informace o dalších rolích:

Elizabeth Webster byla podle jejího CV obsazena jako Tlustá Walda, nová manželka lorda Roose Boltona, zatímco Lu Corfield se dle jejího CV představí jako madam nevěstince v Krtinci, městečka poblíž Černého hradu u Zdi. Noah Taylor by se měl vrátit v roli Lockeho.

Elizabeth Webster
Elizabeth Webster
Lu Corfield
Lu Corfield

 

 

 

 

 

 

 

 

Další role se týkají děje v Údolí: britský herec Rupert Vansittart byl podle jeho CV obsazen do role Bronzového Yohna Royce, herečka Paola Dionisotti bude dle CV lady Anya Waywood a Alisdair Simpson se podle CV objeví jako Rytíř brány.

Další drobnější role: Jane McGrath byla obsazena do role jedné z Divokých, pojmenované Sissy. Tato postava se v knihách neobjevuje. Gabrielle Dempsey bude podle CV hrát dceru hostinského, která byla v knize jen zmíněna ve vyprávění. Daniel Rabin by podle jeho CV měl hrát lorda Blackmonta, dornského šlechtice, který bude zřejmě doprovázet prince Oberyna Martella v Králově přístavišti.

Mark Gatiss ve svém CV pak sám zveřejnil, že jeho do té doby tajená role bude Tycho Nestoris, braavoský bankéř.

Entertainment Weekly přišlo informací, že ve čtvrté sérii se objeví islandská skupina Sigur Ros. Ohledně jejich působení nejsou bližší podrobnosti kromě toho, že se účastní natáčení v Chorvatsku.

Koncem září opět EW přineslo poměrně překvapivou zprávu, že britský herec Joel Fry byl obsazen jako Hizdahr zo Loraq, významný šlechtic Meereenu, který zkříží cestu Daenerys.

Joel Fry
Joel Fry

 

 

 

 

 

 

 

 

Neméně zajímavé je zveřejnění role Tříoké vrány (v seriálu kdovíproč Three-Eyed Raven, v knihách Three-eyed crow). Tuto mystickou postavu, kterou se v závěru třetí série vypravil Bran Stark se sourozenci Reedovými hledat za Zeď, ztvární britský herec Struan Rodger.

Struan Rodger
Struan Rodger

 

 

 

 

 

 

 

 

Kromě výše zmíněných bylo oznámeno i několik drobnějších rolí (které nemá smysl vypisovat), nad jejichž výskytem v seriálu někteří čtenáři (třeba já) jen obrátí oči v sloup, pomyslí si něco nelichotivého o Benioffovi s Weissem a vzápětí se v duchu se smutkem rozloučí s několika dalšími zajímavými událostmi z knih…

 

Pár perliček na závěr:

Iwan Rheon zveřejnil nepříliš povedenou fotku bastardových „holek“.

George R.R. Martin se pro TV Guide velmi pozitivně zmínil o nadcházející svatbě Joffreyho a Margaery. Na WiC.netu proto spekulují, že by mistr mohl psát scénář právě k této epizodě.

A zatímco na Islandu už mají hotovo, zahájení natáčení ve Splitu potvrdilo původní dohad, že linka Daenerys se bude letos natáčet v Chorvatsku, oproti loňské Maltě.

30. 3. 2014 je nepotvrzené datum, které se začalo objevovat jako den premiéry 4. série. Například na plakátech nebo na tvrage.com. Ale IMDb či wikipedia zatím mluví jen o jaru 2014.