Ne, nebojte, web Ice & Fire nadále zůstává česko-slovenský a nehodlá soupeřit se zahraničními servery. Jen parafrázuji chystaný název posledního dílu Písně ledu a ohně. Ale myslím, že jinak to celkem sedí. Pojďme krátce do historie…
9. 6. 2006 byl spuštěn web, který byl následovníkem tvorby MIla. Mimochodem, o 3 měsíce později vyšla v ČR Hostina pro vrány. Na svátek 28. 10. 2006 spadá vznik diskuzního fóra, které bylo v jistém směru přelomové. Zažili jsme na něm „zlatý věk“ aktivity. Diskuze žily takovým tempem, že je dokázal plně sledovat snad jen heavy-head a Léto (nutno dodat, že zdrojem byli oni sami). Všechno se ale jednou zadrhne a tak po jistém čase začalo fórum upadat, na čemž měl velký podíl i pamětihodný Turnaj, o němž budou jednou pěvci zpívat v písních.
Hostina na Kostce
1. 4. 2007 se web i fórum přesunulo pod
ochranná křídla http://www.d20.cz. Ačkoli některým staré fórum chybělo, i když po Turnaji již nikdy nebylo takové jako dřív, Ice & Fire na d20.cz se postupně stal centrem veškerého dění kolem Písně ledu a ohně a později i příprav na seriál HBO. Po těch letech jsem ale začal nabývat stále intenzivnější pocit, že chci pro web něco víc a chci se s tím poprat sám. A tak jsme se dostali až sem, k mému snu o novém webu IF.
Ice & Fire se osamostatňuje
Ta myšlenka mě sem tam přepadala, ale první vážné rozhodnutí padlo na sklonku léta 2010. Dění kolem chystaného seriálu HBO naznačuje velký potenciál pro takovýto web a pro tyto potřeby by byl prostor na d20.cz příliš těsný. Velkou roli hrálo také to, že jsem si začal být více jistý v kramflecích, že to zvládnu a hlavně jsem objevil systém, který by dokázal spojit staré fórum a dosavadní web.
Technické záležitosti
Nakonec to nebylo tak ideální, jak se zprvu zdálo, ale z větší části se zadařilo. To hlavní zde je, obsah webu i fóra. Za to patří velký dík Maxovi. Systém má své nedokonalosti, ty ale budu postupně odstraňovat a časem bych sem rád integroval i část Galerie IF. Layout je podobný starému webu, vzhled bude nadále upravován (jsem si vědom nedostatků v IE či Opeře). Nechce se mi již déle čekat, vzhledem k tomu, že migrace dat z webu byla k předminulé sobotě.
Veškeré články, komentáře a uživatelské účty byly přemigrovány. Stejně tak soukromé zprávy ze starého fóra. Jisté problémy však můžete mít:
- Hesla ze starého webu by měla fungovat. To se týká většiny z vás. U některých jsem použil hesla ze starého fóra a ty, jak se zdá, nefungují. Systém vám na žádost heslo vyresetuje a budete si moci nastavit nové. Jsou zde výjimky u těch, u kterých neznám e-maily, viz níže.
- Někteří si budou muset nahrát znovu své avatary.
- Čeká mě spousta práce na formátování dosavadních článků, proto prosím o strpení, než tento obsah uvedu do pořádku.
Pokud se nemůžete přihlásit a systém vám nezaslal heslo, pravděpodobně vaše heslo nemám. V tom případě mi ho prosím zašlete na alek/zavináč/icefire.cz. Určitě se jedná o tyto osoby: Alex, Argonantus, ArUlric, Blaine, boindil, Centrální Mozek Loďstva, chrochta, Chroust, Čindi, Corvus, Crusader, DenGrasse, elxter, Faire, Filous, Giovanni, Gurney, hat had, ilgir, Jiron, Kibic, Kubulinek, mesiha, Naoki, Nerhinn, Olorin, omphevore, Osanos, Radan, schleitr, Sethi, thief, Thorar, Tony DaMage.
V případě jakýchkoli problémů mě samozřejmě neváhejte kontaktovat na alek/zavináč/icefire.cz nebo v diskuzi k tomuto článku. Uvítám zde i hlášení různých problémů s webem jako takovým.
Závěrem ještě jednou děkuju všem z d20.cz za dosavadní zázemí. Po jistou dobu poběžíme ještě současně, ale postupně bude icefire.d20.cz odstřihnuto, vaše uživatelské účty tam ale samozřejmě zůstanou, jen tam už nebudou IF věci.
Ať se vám web http://www.icefire.cz líbí a rychle si na změnu zvyknete!
Alek