Magister_Peditum
O uživateli
- Přezdívka
- Magister_Peditum
- Datum registrace
- Návštěv
- 901
- Poslední aktivita
- Role
- Člen
Komentáře
-
-
Tak to prezentoval Robert Baratheon. A protože s výjimkou mlčícího Neda s Howlandem žádný jiný svědek nezůstal, tak se u toho už zůstalo.
-
@Rybba Co máš pořád s tím zplozením z lásky? :-D Jako kdyby to na věci něco měnilo... I kdyby ji brutálně znásilňoval každý den 8x, tak je z té scény i z knihy zřejmé, že své dítě měla ráda a chtěla ho před Robertem zachránit.
-
No, nebylo tolik lidí... i takový Přemysl Otakar II. vytáhl do pole proti Uhrům přinejmenším s 30 tisíci muži a to měl nesrovnatelně menší území než kdejaký lord ve Westerosu.
-
Hlavně autor taky nemůže domýšlet vše do podrobností. Westeros je velký jako Jižní Amerika, má min. 2 velkoměsta s půl milionem obyvatel, ale je hrozný problém dát dohromady víc než 50 tisíc mužů. Například v bitvě na Trojzubci měly obě strany cca 4…
-
@Matej Tak když má žít v Králově přístavišti cca 500 tisíc obyvatel, tak tam asi bude počet obyvatel na km čtvereční docela velký. Jestli zařvali všichni vrabčáci, tak těch jistě taky pár stovek bylo. Minimálně. ;-)V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
@DanielSvatoš Sice Zemana taky nemusím, ale hanobit státní symboly by nemuseli. S těma trenkama mi to ještě přišlo celkem vtipné, ale tohle je přes čáru.
-
@p1e9t9r2 No, když vám ve městech vybuchují katedrály, tak se budete soustředit hlavně na vnitřní problémy.V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
Přesně tak, pozitivní výsledky dotací do zemědělství aby člověk pohledal.
-
To je tak, když místo toho, aby autoři ukázali jeden záběr navíc, kde se buď přímo ukáže, jak připlouvá flotila z Dorne k Meereenu, nebo se o tom alespoň někdo zmíní, tak nám ukazují dlouhé nudné záběry na plujícími loděmi a Daenerys čumící v dál.V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
@Jay Njn, když to má tak zaměnitelné názvy. A to je taky velký problém EU. Její komplikovanost.
-
@sfik Vzhledem k tomu, že se seriál veřejně pustil do podpory současné migrační vlny, tak předpokládám, že i integrace nomádských nájezdníků do rytířské kultury proběhne v seriálu bezproblémově. :-DV diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
@Vena Jenže díky dotacím tu právě vznikly řepkové lány a orná půda se tu zastavuje satelitními městečky nebo fotovoltaikou... Tolik k té soběstačnosti. Soběstační jsme byli naposledy možná tak za komančů, kdy bylo všechno centrálně plánované, bohuže…
-
@Vena No, zatím jsme se nedozvěděli, jakým způsobem tam ty dotace probíhají. Jen víme, že tam nějaké jsou.
-
@Vena Tak vidíš. K čemu tedy potřebujeme EU, když ty dotace mohou provádět i samostatné státy? :-)
-
@Jay Netuším, ale není to Rada Evropské Únie? Rada Evropy nemá s EU snad ani moc společného. Dějiny evropské integrace jsem bral někdy před 4 lety a už se mi to vykouřilo z hlavy, se přiznám. :-D
-
@sfik S tou Jaimeho emancipací bych to zas tak horký neviděl. Vždyť předtím prohlásil, že jediném, na čem mu záleží je láska Cersei... I když smrt poloviny (seriálového) rodu, sebevražda posledního dítěte a masakr stovek, ne-li tisíců, obyvatel měst…V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
-
-
V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
@Dreamer Sorry, nějak jsem to přeskočil. :-D Samozřejmě, proto jsem už předtím napsal, že si neumím představit, jak by to chtěli dokazovat.V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
@svoa00 Ano, o tom, že mají spadeno na Poláky, a přistěhovalce ze zemí bývalého Východního bloku obecně, vím. A dovedu to pochopit. My taky neskáčeme nadšením na Rusy, Ukrajinci a Bělorusy. Mě spíš zarazily ty výrazy.
-
@Dreamer Pokud si předtím Rhaegar Lyannu nevzal... polygamie by u Targaryenů nebyla ničím novým.V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
-
@Jay K té alokaci. Obávám se, že to neproveditelné. Stát musí ze své podstaty financovat spoustu programů, které většina lidí pro sebe považuje za zbytečné. Ostatně stačí se podívat i na diskusi o armádě. Kdyby to bylo na lidech, tak by hrozilo, že…
-
V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
@Jay Jinými slovy volební census.
-
V diskuzi Hra o trůny 6×09 – Bitva bastardů - Ice & Fire Komentář od Magister_Peditum 27. června 2016
-
Což o to. Já si taky myslím, že se ta demokracie hrozně přeceňuje, ale jednou ji máme, tak se holt musíme umět poprat i se skutečností, že může volit kdejaký blb za koblihu. ;-)