Tenebris
O uživateli
- Přezdívka
- Tenebris
- Datum registrace
- Návštěv
- 1,148
- Poslední aktivita
- Role
- Člen
Komentáře
-
Dal som 4 diely The White Queen a aj na pár nudných pasáží a niektorých otravných postáv musím povedať, že ma to baví. Margaret a Elizabeth sú samozrejme otravné, ale Warwick a ten kráľov brat sú dosť zaujímavé postavy a dosť to ťahajú.
-
@Branislav_Gepeto Konečne tam aspoň bude Stark s guľami :D
-
@Krisa S pohľadu železného trónu to má všetko Bolton. Jediný kto by ho mohol podporiť je Lady Mormont (a Medvedí ostrov moc významný nie je) a teoreticky Manderlyovia, ktorí však vsadili na Rickona. A s pohľadu Stannisa bol Robb zradca a Jon ako jeh…
-
@Krisa No, musím povedať že momentálne Zimohrad nie je nič moc :D
-
Robbov dedič je podľa mňa už nepodstatný. Robbovo kráľovstvo je zničené, jeho vazali pokľakli pred železným trónom a Boltonom a Stannis tiež považoval Robba za uchvatiteľa. Aj ak by Jon bol jeho dedičom, tak je kráľom ničoho, len prázdnej frázy.
-
@Blackfish Aspoň nepichá zo svojou sestrou :D
-
@Fraglin Tak ale Rhlor "dobrý" boh určite nie je. Ja osobne nevidím súboj týchto dvoch bohov ako súboj dobra a zla, ale ako súboj zla a zla (upalovanie ;) ), takže mi tam Davos už len s tohto titulu nesedí.V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 10. července 2013
-
Tak poznáme mená len troch bohov (podľa ktorých Targaryeni pomenovali svoje draky, keď dobíjali westeros): Balerion, Merexes, Vhagar. Náhodou to znie zo celkom dobre :D
-
Zaujali ma valirijské božstvá. Myslíte si, že tak mocný národ uctieval len modly, alebo ich bohovia ešte niečo ukážu skrz drakov ?
-
Tak Dark Sister bolo v osobnom vlastníctve Bloodravena. Za vlády Aerysa I. mal v krajine takmer neobmedzenú moc a taktiež nebol moc populárny. Maekar ho nikdy nemal v obľube a po svojom nástupe na trón sa chcel zbaviť rivala, takže ho zavrel do basy…
-
@Marek Vieš Anglicky ? Na inceandfire wiki nájdeš skromý súhrn
-
@Marek Pravdepodobne najzaujímavejší konflikt (a nie len vojenský) v celej histórií Westerosu. Ako som napísal, dúfam že to celé v budúcich knihách GRRM viac osvetlí :)
-
Trocha :D Moc ľudí tu asi rebélia nezaujíma :(
-
čo sa stalo s mečom môžme len hádať. Niesu nijaké náznaky ani zmienky... Ja dúfam, že Aegon skryte Blackfyreom aj je. Ale obe línie sú aj tak incestmi zdegenerované. S Daeronovej línie vyliezli magori ako Aerion Brightflame a Aerys a s tej Daemonove…
-
@sveva Targaryeni ho určite nedostali. Nález niečoho tak významného by bol spomínaný aspoň v Barristanových flashbackoch s poslednej knihy. Pravdepodobne ho má zlaté spoločenstvo, alebo ho stratilo. Nemyslím si, že Aegon by Blackfyre dostal aj ak b…
-
@sveva Wow, pošli link na to fórum prosím :) Tá fotka je fakt zaujímavá. Ja by som čakal, že matka jeho detí by mala valirijskú krv. Jeho potomkovia mali valirijský vzhľad a samotný Bittersteel v exile ani nemohol dúfať, že niekto bude podporovať n…
-
@sveva Tak to som zvedavý, kto bola ich matka :) Tiež strašne dúfam, že sa v The World of Ice and Fire dozviem viac. Má tam byť opísaný aj Tanec drakov.
-
@sveva O jeho deťoch máme moc málo informácií. Daemon sám, ako bastard možno tiež legitimizoval svoje deti. Prvých synov splodil už v 13/14 a pochybujem, že by bol v tej dobe už ženatý. @Blackfish Ja som napríklad v tých českých mesiacoch úplne stra…
-
@sveva Podľa mňa boli jeho deti nemanželské. Nikde sa nespomína jeho žena a aj podľa toho interview s GRRM miloval Daenerys I.
-
@Blackfish Ja som myslel Jona Aegon samozrejme má ich črty, ale to ešte nevylučuje pôvod od Blackfyreov, alebo bastardov Aeriona Brightflamea.V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 2. července 2013
-
@Dreamer Tiež dúfam, že nie je Targaryen. Veď ani nemá ich povahové črty...V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 2. července 2013
-
Ja nepopieram to, že incest je zlý :D Avšak súdiť fantasy rod z iného sveta, s inými pravidlami a morálkou postmoderným pohľadom je trocha scestné :D
-
@Černá_Alison Valirijci sú Valirijci :wall: Bloodraven však páchal incest s nevlastnou sestrou, takže na pomery GRRM ešte slušňák :)
-
@Petr Podľa mňa je jedno, či je Targaryen, aleboBlackfyre. Jeho nárok je stále oprávnený.V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 28. června 2013
-
@Blackfish hehe :) :D :applause:V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 21. června 2013
-
@Branislav_Gepeto úplne súhlasím. Moc nemusím super hrdinov a najlepšie by bolo, ak by identita AA bola prekvapujúca. Ja by som uvítal aby to bol naozaj Stannis :)V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 21. června 2013
-
Ako vidím, tak sa na celú ságu pozerám o dosť ináč, než väčšina a iným nepripisujem až takú významnú úlohu. Mne sa tá idea "poďme zachrániť ľudstvo" a "oheň (draci) proti ľadu (iným)" nepáči. Viem že sa to volá pieseň ľadu a ohňa, ale viac ma bavia …V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 18. června 2013
-
Súhlasím s GepetomV diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 17. června 2013
-
@Thorar To nemôžeš vedieť @Arutha2321 Hej, to asi hej :)V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 17. června 2013
-
Príjmite moje najúprimnejšie ospravedlnenie dámy :( Môj čin bol unáhlený a nevhodný. Nechcel som uraziť osobu statočného Jona, bastarda Eddarda Starka, lorda Zimohradu a strážcu severu. Len som chcel poukázať na to, že ASOIAF nie je Dallas a oživen…V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY Komentář od Tenebris 17. června 2013