Viserys II. Targaryen

Viserys II. byl v pořadí 10. králem Západozemí z dynastie Targaryenů. Byl mladším bratrem krále Aegona III. a panovníkem se stal po smrti svého synovce Baelora I. Vládl v letech 171 až 172 Po dobytí.

 

amoka_Viserys_II_TargaryenViserys se narodil zřejmě někdy před rokem 122 Po dobytí. Jeho matkou byla princezna Rhaenyra, jejíž nároky na trůn vedly k občanské válce zvané Tanec draků.

Měl výrazný nos, husté obočí a v očích bystrý, vypočítavý pohled. Údajně býval vždy hladce oholený a nosil dlouhé vlasy. Používal korunu svého bratra Aegona III.

Viserys zdědil trůn až ve vyšším věku po smrti svého synovce Baelora. Předtím sloužil jako pobočník oběma svým synovcům a udržoval království v chodu celou dobu, co Daeron válčil a Baelor se modlil. Podle zvěstí nechal otrávit Nejvyššího septona, jehož zvolení prosadil Baelor, protože tento muž – původní profesí kameník – neuměl číst, psát a neznal ani modlitby.

Na Viseryse jako krále se nevzpomíná v dobrém. Někteří ho dokonce obviňují, že Baelora otrávil, aby se zmocnil trůnu, ale pak už neudělal nic záslužného. Viserys panoval pouhý rok, ale ve skutečnosti vedl říši 15 let. Po jeho smrti se stal králem jeho nejstarší syn Aegon IV.

 

 

zdroj: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Viserys_II_Targaryen, obrázek: Amoka