Rytíř Sedmi království

16. října 2014 vydá nakladatelství Argo soubor tří povídek ze světa Písně ledu a ohně pod názvem Rytíř Sedmi království. Vyprávění o potulném rytíři Duncanu Vysokém a jeho panoši vychází uceleně vůbec poprvé, v České republice dokonce dřív než v USA.

Jestli se vám stýská po době, kdy George R.R. Martin uměl psát své knihy i bez nekonečných výčtů jídel a zdlouhavých popisů a pokud jste doteď náhodou míjeli povídky o Dunkovi a Eggovi, máte skvělou příležitost.

Dunk_obalPostupně se rozvíjející příběhy se začínají odehrávat téměř devadesát let před začátkem knihy Hra o trůny a popisují osudy mladého, čerstvě pasovaného rytíře, který putuje Sedmi královstvími ve zdánlivě poklidné době, kdy se říše už vzpamatovala z krvavé občanské války, tzv. Černožárovy vzpoury. Ser Duncan sice nepatří mezi nejbystřejší, ale na druhou stranu mu není slovo čest cizí a problémy řeší přímočaře a po svém. Na trůnu již přes dvacet let sedí moudrý král Daeron II., zvaný Dobrý, který je stejnou měrou svými poddanými milován jako opovrhován. Zdá se, že jeho vláda zajistila království mír a prosperitu. Ale jak už to v Západozemí obvykle bývá, klid se může rychle strhnout v nebezpečnou bouři. Svižné a napínavé dobrodružství je přesně ve stylu prvních tří knih naší oblíbené ságy.

Jednotlivé povídky jako takové nejsou ničím novým. První z nich, Potulný rytíř (The Hedge Knight), vyšla už v roce 1998. V roce 2003 následovala druhá – Přísežný meč (The Sworn Sword). Třetí, zatím poslední, vyšla v roce 2010 pod názvem Tajemný rytíř (The Mystery Knight).
George R.R. Martin jich podle některých rozhovorů plánuje napsat celkem až dvanáct. Ale znáte Martina… Slova jsou vítr.

Kniha Rytíř Sedmi království vychází v pevné vazbě s ilustrací Marca Simonettiho na obálce a také jako e-kniha, kterou lze zakoupit přes internetové knihkupectví Kosmas.