!!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY

upraveno 12. června 2020 v Spekulace
Po článku, pod kterým se diskutuje o 3 nejznámnějších teoriích ( Rhaegar+Lyanna = Jon; Sarella = Alleras; Ohař neni mrtvý), by se tady mohlo diskutovat o všelijakých dalších teoriích, které se obejvily a nebo stále objevují s (pomalu) postupujícím dějem.

Tady je pár dalších známých teorií:


zelenověštec Brynden = Brynden Bloodraven

Jojen byl v tom pokrmu z čarostromu, co dostal Bran na "probuzení" svých schopností

Brynden se občas vtěluje do Mormontova havrana

Aegon není Targaryen, ale Blackfyre, případně ještě k tomu je potomkem nebo alespoň příbuzným Illyria nebo Varyse

Varys je nějak pokrevně spřízněný s Targaryeny

Západozemí postihne velká epidemie Šedého lupusu, který tam zavleče (už zavlekl) Jon Connington

Brienne je potomkem Duncana Vysokého - potvrzeno GRRM v roce 2016.

Jaime je valonqar

Myrcella a Tommen zemřou ještě před smrtí Cercei, navíc už jako Lannisteři, ne Baratheonové

Euron Greyjoy si najal Muže bez tváře, aby zabil Balona a zaplatil za to dračím vejcem

roh, který dovezl Sam do Citadely a který Jon našel u Pěsti Prvních lidí je Joramunův roh zimy

Námořníkova žena z Braavosu je ve skutečnosti Tyša a její dcera je Tyrionova

Robert Strong je nemrtvý Gregor Clegane

Jeyne Westerling je těhotná, případně porodila chlapce a utekla (možná s Blackfishem, proto i ta zástava Starků), zatímco Jaimemu byla představena její mladší sestra

Septa Lemore je Ashara Dayne

Zelená Milost je Harpyje

Dany je zase plodná (event. potratila dítě, co čekala s Daariem)

Dany se nikdy nedostane do Západozemí

Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených

Rickon je na Skagosu (a stane se nakonec pánem Zimohradu)

Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka

Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho - bráno jako 100% na základě toho, co řekl Malíček Sanse

Jaqen H´ghar je tím tajemným Alchymistou a nyní i Patem

Syrio Forel je jedna z identit Jaqena H´ghara

Syrio Forel je/není mrtvý

Muži bez tváře způsobili konec Valyrie

Dračí ocel je/není Valyrijská ocel

mistři z Citadely zabili poslední draky a pokusí se o to znovu

Lord Manderly nechal upéct svatební koláč z mrtvých Freyů

Benjen je/není mrtvý

Benjen je/není Studenoruký - není, potvrzeno z poznámky GRRM pro editora - https://i.imgur.com/FfI1goA.jpg

Stanis není mrtvý a vyhrál bitvu u Zimohradu/ bitva se nekonala a on použil Karstarkovy havrany, aby oklamal Boltony

Jon není mrtvý - byl jen zraněn a dostane se z toho / Melissandra mu dá ohnivý polibek / bude chvíli sdílet tělo s Duchem než se vrátí do svého opraveného těla

můj osobní tip na závěr - vznik Bílých chodců je nějakým způsobem z minulosti spojen se zelenověštci (proč by jinak neútočili na čarostromy a jak by je mohl Brynden tak lehce odblokovat)

Pokud projdete Stínem(za Ašajem), tak vyjdete na sever od Zdi - tato teorie se objevila v debatě, tak ji přidávám

Tak diskutujte, co je/není pravděpodobné, případně se podělte o další a další teorie, které se vám zdají pravděpodobné...
1457910243

Komentáře

  • upraveno 9. července 2012
    Eddard by nic nedědil - na něj byl taky vydán "zatykač".....šílenec se chtěl pojistit.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. července 2012
    Já vám to usnadním. V testu mi vyšlo že jsem Robb, tak se prohlašuju za dědice severu sám a už toho nechme :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 9. července 2012

    Brandon bol odsúdený pred Rickardovým príchodom do KL? Ja som bol v tom, že Brandon tam šiel práve kvôli Rickardovmu uväzneniu...

    Rickard byl předvolán do Králova přístaviště až po Brandonově uvěznění. Popraveni byli zároveň.
    Jarla napsal(a):

    Eddard by nic nedědil - na něj byl taky vydán "zatykač".....šílenec se chtěl pojistit.

    Proto taky píšu "Pokud by tou popravou věc skončila" (Brandona a Rickarda), aby to bylo jako příklad srozumitelnější.
    Že byl Eddard odsouzen k smrti taky samozřejmě vím.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 9. července 2012
    Ehm, jako Daenerys (brrrr) bych mohla namítat, že Sever patří samozřejmě mně! :)
  • upraveno 9. července 2012
    Eddard byl dobrým králem Aerysem odsouzen k smrti aniž poskakoval a vyhrožoval, že si svou unesenou dceru vezme zpět ?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 9. července 2012
    Nevada napsal(a):

    Brandon bol odsúdený pred Rickardovým príchodom do KL? Ja som bol v tom, že Brandon tam šiel práve kvôli Rickardovmu uväzneniu...

    Rickard byl předvolán do Králova přístaviště až po Brandonově uvěznění. Popraveni byli zároveň.
    Jarla napsal(a):

    Eddard by nic nedědil - na něj byl taky vydán "zatykač".....šílenec se chtěl pojistit.

    Proto taky píšu "Pokud by tou popravou věc skončila" (Brandona a Rickarda), aby to bylo jako příklad srozumitelnější.
    Že byl Eddard odsouzen k smrti taky samozřejmě vím.
    Mnahá... Tak to je potom pravda, čo hovoríš...
  • upraveno 9. července 2012
    Nevada: Pošli Drogona na Šedého větra ;)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 9. července 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Já vám to usnadním. V testu mi vyšlo že jsem Robb, tak se prohlašuju za dědice severu sám a už toho nechme :)

    Nevada napsal(a):

    Ehm, jako Daenerys (brrrr) bych mohla namítat, že Sever patří samozřejmě mně! :)

    Deti upokojme sa, Tyrion hľadá dobré terče pre svoju kušu...
  • upraveno 9. července 2012

    flanker.27 napsal(a):

    Já vám to usnadním. V testu mi vyšlo že jsem Robb, tak se prohlašuju za dědice severu sám a už toho nechme :)

    Nevada napsal(a):

    Ehm, jako Daenerys (brrrr) bych mohla namítat, že Sever patří samozřejmě mně! :)

    Deti upokojme sa, Tyrion hľadá dobré terče pre svoju kušu...
    Střílí, střílí, nepoloží... :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. července 2012
    To musí bejt ale kulometná kuše jak z Van Helsinga
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 9. července 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    Já vám to usnadním. V testu mi vyšlo že jsem Robb, tak se prohlašuju za dědice severu sám a už toho nechme :)

    Nevada napsal(a):

    Ehm, jako Daenerys (brrrr) bych mohla namítat, že Sever patří samozřejmě mně! :)

    Deti upokojme sa, Tyrion hľadá dobré terče pre svoju kušu...
    Střílí, střílí, nepoloží... :D
    :D :D Neznie to samoľúbo, keď poviem, že som sa teraz riadne zasmial?
    flanker.27 napsal(a):

    To musí bejt ale kulometná kuše jak z Van Helsinga

    Chej, a použije ju na upírsku Dany
  • upraveno 9. července 2012

    Miss Utahraptor napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    Já vám to usnadním. V testu mi vyšlo že jsem Robb, tak se prohlašuju za dědice severu sám a už toho nechme :)

    Nevada napsal(a):

    Ehm, jako Daenerys (brrrr) bych mohla namítat, že Sever patří samozřejmě mně! :)

    Deti upokojme sa, Tyrion hľadá dobré terče pre svoju kušu...
    Střílí, střílí, nepoloží... :D
    :D :D Neznie to samoľúbo, keď poviem, že som sa teraz riadne zasmial? ...
    Jak by mohlo... ;)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. července 2012
    Chej, a použije ju na upírsku Dany
    Plameny možná nezabíraj, ale co takhle starej dobrej osikovej kůl do srdce :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 9. července 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Chej, a použije ju na upírsku Dany
    Plameny možná nezabíraj, ale co takhle starej dobrej osikovej kůl do srdce :)
    :D to by vysvetľovalo aj bledé vlasy... mytológia sa budiž trocha mýli :D
  • upraveno 9. července 2012
    Ted jsem narazil na jednu zmínku v Tanci, kde v jedné Danynine kapitole popisuje Barristan Selmy zvěsti,které se vypraveji o Aerysovi, ze si vyadoval v žertu pravo první noci na svatbe Tywina L.. Je to taková zminka jenom, ale taky by to mohlo znamenat, ze pravým otcem Jaimeho a Cersei by byl Aerys... Takže tim by Jaime zabil svého otce... A kdo ví co ještě;-) řešilo se to tady někde?
  • upraveno 9. července 2012
    naked.in.rain napsal(a):

    Ted jsem narazil na jednu zmínku v Tanci, kde v jedné Danynine kapitole popisuje Barristan Selmy zvěsti,které se vypraveji o Aerysovi, ze si vyadoval v žertu pravo první noci na svatbe Tywina L.. Je to taková zminka jenom, ale taky by to mohlo znamenat, ze pravým otcem Jaimeho a Cersei by byl Aerys... Takže tim by Jaime zabil svého otce... A kdo ví co ještě;-) řešilo se to tady někde?

    Tyrion: Zabil jsem svého otce. A předtím krále.
    Jaime: Zabil jsem svého otce a krále.

    Můžou chodit společně na terapii. :D
  • upraveno 9. července 2012
    Řešil se tady Tyrion, jako možný syn Aeryse...
    Nevěřím tomu, že by si Aerys troufnul to právo první noci realizovat, to by Tywin určitě opustil místo pobočníka mnohem dřív (pokud už jím teda byl).
    Pokud teda Targaryeni nemají nějaký vrozený incestní pud, pak by stálo za to o tom uvažovat... :-)
  • upraveno 9. července 2012
    Jaime: zabil jsem dvě mouchy jednou ranou! :-D
  • upraveno 9. července 2012
    Mno, ale tak vztah Jaime + Cersei by byl v duchu sourozeneckych tradic Targaryenu:-) mno budu čekat, jak se to vyvine:-) možná čtu moc mezi řádky;-)
  • upraveno 9. července 2012
    To mi přijde jako moc velké fantazírování. Nemyslím, že Aerys byl až tak moc šílený, aby doufal, že mu to projde.
  • upraveno 10. července 2012
    Ja sa tu stracam.. som fakt jediny? Inač o akych testoch to tu hovorite??? to s tym že Vam tam vyšlo neviem kto ste čo ste? Inač ja ako team Mance tvrdim že sever patrí divokým.. teda, absolutny sever
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    naked.in.rain napsal(a):

    Ted jsem narazil na jednu zmínku v Tanci, kde v jedné Danynine kapitole popisuje Barristan Selmy zvěsti,které se vypraveji o Aerysovi, ze si vyadoval v žertu pravo první noci na svatbe Tywina L.. Je to taková zminka jenom, ale taky by to mohlo znamenat, ze pravým otcem Jaimeho a Cersei by byl Aerys... Takže tim by Jaime zabil svého otce... A kdo ví co ještě;-) řešilo se to tady někde?

    Tyrion: Zabil jsem svého otce. A předtím krále.
    Jaime: Zabil jsem svého otce a krále.

    Můžou chodit společně na terapii. :D
    Cersei: ,,Jste zrůdy... Obadva! Styďte se!!!"

    A cenu za najmierumilovnejšie dieťa vyhráva... Cersei!!! :D
    Thanatos napsal(a):

    To mi přijde jako moc velké fantazírování. Nemyslím, že Aerys byl až tak moc šílený, aby doufal, že mu to projde.

    Tak ako Aerys vyhodil Tywina z kresla pobočníka a furt sa mu vysmieval. Aj sobáš Elia a Rhaegar bol výsmech. Také rýchle prijatie Jaimeho do Kingguard bol výsmech. Myslím si, že Aerys bol dosť šialený.

    Na druhú stranu mi zase príde teória Jaime Kopec a Cersei Kopec (u nej aj dva kopce) dosť moc...
    Gardien napsal(a):

    Ja sa tu stracam.. som fakt jediny? Inač o akych testoch to tu hovorite??? to s tym že Vam tam vyšlo neviem kto ste čo ste? Inač ja ako team Mance tvrdim že sever patrí divokým.. teda, absolutny sever

    No na nete je ich viac, ale ten, čo som si robil ja, kde mi vyšiel Tyrion (v inom mi zase vyšiel Samwell Tarly) sa riešil kdesi ďaleko, v končínách iného SPAMU zakoreneného do iného topicu na inej strane. Na nájdenie toho testu by si potreboval archeologickú lopatku a kopať a kopať :)

    --------------------------

    Všetko do seba zapadá. Doran sa spriahol s Varysom a Illyriom, aby dosadili Targaryena na trón a navrátili tým mágiu do Westerosu. Doran si vylieči dnu, Varys si priladí vtáka a Illyrio získa štíhlu líniu alebo žalúdok, do ktorého môže natrepať nespočetné množstvo úhorov...
  • upraveno 10. července 2012

    ... Všetko do seba zapadá. Doran sa spriahol s Varysom a Illyriom, aby dosadili Targaryena na trón a navrátili tým mágiu do Westerosu. Doran si vylieči dnu, Varys si priladí vtáka a Illyrio získa štíhlu líniu alebo žalúdok, do ktorého môže natrepať nespočetné množstvo úhorov...

    Že se nestydíš! Vyspoilerovat tady vše podstatné ze zbylých dvou knih!!! :D
  • upraveno 10. července 2012
    Alebo geologicke kladivko a 600 rokov...
    Lord, Vaše rieŠenie sa mi pozdáva... len chcem vidieť ako si magiou v krvi a ohni prida vtaka ale to je na inu debatu
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    ... Všetko do seba zapadá. Doran sa spriahol s Varysom a Illyriom, aby dosadili Targaryena na trón a navrátili tým mágiu do Westerosu. Doran si vylieči dnu, Varys si priladí vtáka a Illyrio získa štíhlu líniu alebo žalúdok, do ktorého môže natrepať nespočetné množstvo úhorov...

    Že se nestydíš! Vyspoilerovat tady vše podstatné ze zbylých dvou knih!!! :D
    :D Ale no ták, veď toto je spoilerové vlánko :D
    Gardien napsal(a):

    Alebo geologicke kladivko a 600 rokov...
    Lord, Vaše rieŠenie sa mi pozdáva... len chcem vidieť ako si magiou v krvi a ohni prida vtaka ale to je na inu debatu

    Ja to zas tak moc vidieť netúžim :D Verím, že Varys si ho priladí niekde v súkromí
  • upraveno 10. července 2012


    Gardien napsal(a):

    Alebo geologicke kladivko a 600 rokov...
    Lord, Vaše rieŠenie sa mi pozdáva... len chcem vidieť ako si magiou v krvi a ohni prida vtaka ale to je na inu debatu

    Ja to zas tak moc vidieť netúžim :D Verím, že Varys si ho priladí niekde v súkromí
    Alebo mu ho prida Dany :P
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    Gardien napsal(a):


    Gardien napsal(a):

    Alebo geologicke kladivko a 600 rokov...
    Lord, Vaše rieŠenie sa mi pozdáva... len chcem vidieť ako si magiou v krvi a ohni prida vtaka ale to je na inu debatu

    Ja to zas tak moc vidieť netúžim :D Verím, že Varys si ho priladí niekde v súkromí
    Alebo mu ho prida Dany :P
    Hej a celý čas pri tom bude myslieť na Daaria NaháRysa.... Predstavujem si záživnosť tej kapitoly :D
  • upraveno 10. července 2012
    Ja len premyšľam... Varys je beloch alebo Černoch?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    Gardien napsal(a):

    Ja len premyšľam... Varys je beloch alebo Černoch?

    No tak, obávam sa ka to mieri, ale v knhe bol opísaný ako beloch... Síce mám teóriu, že je v skutočnosti Doranov stratený brat a preto sa tak púdruje...
  • upraveno 10. července 2012
    Tak ja mam tiež pocit že bol beloch... a nie svoje pochybnosti o tom... Heeej a keby mu to tam quirbin či ako sa volal naŠ doktor Mendele našil?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.