!!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY

upraveno 12. června 2020 v Spekulace
Po článku, pod kterým se diskutuje o 3 nejznámnějších teoriích ( Rhaegar+Lyanna = Jon; Sarella = Alleras; Ohař neni mrtvý), by se tady mohlo diskutovat o všelijakých dalších teoriích, které se obejvily a nebo stále objevují s (pomalu) postupujícím dějem.

Tady je pár dalších známých teorií:


zelenověštec Brynden = Brynden Bloodraven

Jojen byl v tom pokrmu z čarostromu, co dostal Bran na "probuzení" svých schopností

Brynden se občas vtěluje do Mormontova havrana

Aegon není Targaryen, ale Blackfyre, případně ještě k tomu je potomkem nebo alespoň příbuzným Illyria nebo Varyse

Varys je nějak pokrevně spřízněný s Targaryeny

Západozemí postihne velká epidemie Šedého lupusu, který tam zavleče (už zavlekl) Jon Connington

Brienne je potomkem Duncana Vysokého - potvrzeno GRRM v roce 2016.

Jaime je valonqar

Myrcella a Tommen zemřou ještě před smrtí Cercei, navíc už jako Lannisteři, ne Baratheonové

Euron Greyjoy si najal Muže bez tváře, aby zabil Balona a zaplatil za to dračím vejcem

roh, který dovezl Sam do Citadely a který Jon našel u Pěsti Prvních lidí je Joramunův roh zimy

Námořníkova žena z Braavosu je ve skutečnosti Tyša a její dcera je Tyrionova

Robert Strong je nemrtvý Gregor Clegane

Jeyne Westerling je těhotná, případně porodila chlapce a utekla (možná s Blackfishem, proto i ta zástava Starků), zatímco Jaimemu byla představena její mladší sestra

Septa Lemore je Ashara Dayne

Zelená Milost je Harpyje

Dany je zase plodná (event. potratila dítě, co čekala s Daariem)

Dany se nikdy nedostane do Západozemí

Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených

Rickon je na Skagosu (a stane se nakonec pánem Zimohradu)

Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka

Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho - bráno jako 100% na základě toho, co řekl Malíček Sanse

Jaqen H´ghar je tím tajemným Alchymistou a nyní i Patem

Syrio Forel je jedna z identit Jaqena H´ghara

Syrio Forel je/není mrtvý

Muži bez tváře způsobili konec Valyrie

Dračí ocel je/není Valyrijská ocel

mistři z Citadely zabili poslední draky a pokusí se o to znovu

Lord Manderly nechal upéct svatební koláč z mrtvých Freyů

Benjen je/není mrtvý

Benjen je/není Studenoruký - není, potvrzeno z poznámky GRRM pro editora - https://i.imgur.com/FfI1goA.jpg

Stanis není mrtvý a vyhrál bitvu u Zimohradu/ bitva se nekonala a on použil Karstarkovy havrany, aby oklamal Boltony

Jon není mrtvý - byl jen zraněn a dostane se z toho / Melissandra mu dá ohnivý polibek / bude chvíli sdílet tělo s Duchem než se vrátí do svého opraveného těla

můj osobní tip na závěr - vznik Bílých chodců je nějakým způsobem z minulosti spojen se zelenověštci (proč by jinak neútočili na čarostromy a jak by je mohl Brynden tak lehce odblokovat)

Pokud projdete Stínem(za Ašajem), tak vyjdete na sever od Zdi - tato teorie se objevila v debatě, tak ji přidávám

Tak diskutujte, co je/není pravděpodobné, případně se podělte o další a další teorie, které se vám zdají pravděpodobné...
13567243

Komentáře

  • upraveno 1. července 2012
    svoa00 napsal(a):

    Nutíte mě to říct. Když už měl Bran sníst jídlo z Jojena (a ne Bryndena, což by dávalo větší smysl), tak proč by ho kvůli tomu museli zabíjet? Martin je mistr nejen v zabíjení, ale i v mrzačení postav. Nikdy bych neřekla, že něco takovýho budu brát jako optimistickou víru.

    Pojďme doufat, že mu "jen" pustili žilou! Děti lesa jsou přece hodné... *ďábelský smích*
  • upraveno 1. července 2012
    sveva napsal(a):

    svoa00 napsal(a):

    Nutíte mě to říct. Když už měl Bran sníst jídlo z Jojena (a ne Bryndena, což by dávalo větší smysl), tak proč by ho kvůli tomu museli zabíjet? Martin je mistr nejen v zabíjení, ale i v mrzačení postav. Nikdy bych neřekla, že něco takovýho budu brát jako optimistickou víru.

    Pojďme doufat, že mu "jen" pustili žilou! Děti lesa jsou přece hodné... *ďábelský smích*
    Spíš pojďme doufat, že mu jenom usekli ruku, nohu... však on je Martin v tomhle směru kreativní až na půdu ;)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. července 2012
    Pochybuju, že by to Meera jen tak nechala proběhnout. Můžeme tipovat co přitom usekli jí...

    btw - s Bryndenem Bran mluvil a pochybuju, že by se nevšiml, že mu něco chybí nebo je víc zesláblý. Navíc - Brynden už je slabý, pouštění žilou nebo osekávání by ho mohlo zabít dřív, než Brana zaučí. To by se asi Dětem lesa do krámu nehodilo.
    Navíc - když Branovi naservírovali kaši, tak mu Brynden řekl, že mu to pomůže uzavřít sňatek se stromy. O něco dřív Jojen prohlásil: "My v našich močálech a bažinných sídlištích žijeme blíž k zeleni, a pamatujeme si."
  • upraveno 1. července 2012
    na margo drakov: tiež si myslím, že roh ich spúta a to posunie Dany smerom k Westerosu. kľúčové však bude, kto ich bude ovládať. Červený knaz povedal, že nie je dôležité, kto trúbi, ale kto vlastní roh. a myslím, že Euronovi ho nevyrvú tak ľahko, ako si myslia...
  • upraveno 1. července 2012
    Nevada napsal(a):

    Neřekla jsem, že nebudu pokračovat vůbec. Jen mám zase problém se k tomu vrátit.

    len čítaj. čaká ťa zopár fajn kapitol. a medzi nimi pre mna vôbec najlepšia z knihy.

    inak musím potvrdiť, čo kdesi písal Alek. na druhé čítanie je to o kus lepšie ako na prvé, tyrion a dany mi neprídu TAK rozťahaný, ako som mal pocit pôvodne. nie je to zlé, nie je... ale už je fakt čas udrieť.
  • upraveno 1. července 2012
    sarven: Schválně - kterou kapitolu považuješ za nejlepší?
  • upraveno 1. července 2012
    epidemie lupusu? to ne, to už by bylo fakt moc. pochybuju, že by to dvěmi knihami skončilo.

    jinak u většiny teorií vůbec netuším, jak na to ti lidi přišli. osobně jsem jeden z těch, kterým nedochází skoro nic :-)
  • upraveno 1. července 2012
    svoa00 napsal(a):

    sarven: Schválně - kterou kapitolu považuješ za nejlepší?

    baristanovu, keď zatkol kráľa. čítal som to a bol som ako na ihlách. absolútne som netušil, či to výjde alebo nie, či ser Grandpa náhodou nezomrie. tie jeho úvahy nad mladými rytiermi, to ako sa s nimi lúčil, normálne som si vydýchol keď si sadol. v tomto vidím obrovskú prácu GRRM - že ma cez Eddarda a Robba prinútil báť sa o postavy. že to nie je ako v iných knihách iba čakanie na to ako sa im to podarí.
  • upraveno 1. července 2012
    sarven: Á, to je moc hezká kapitola. Za sebe ale můžu říct, že se mi asi nejvíc líbila poslední kapitola Theona.
  • upraveno 1. července 2012
    Ten Bran pochutnávající si na Jojenovi, nevím nevím, pokud tam bylo něco z Jojena, tak jedině ta krev. Myslím, že to popisoval jako těsto, nemyslím, že by dokázali z lidského masa vyrobit těsto.
  • upraveno 1. července 2012
    add Lupus - myslím, že epidemie nebude.
    V Západozemí, a i mezi Divokými, je znám dobře, což dokládají Tyrionovi vzpomínky, ale i Conningtonovi obavy z toho co by se stalo, kdyby se to ostatní dozvěděli. Řekl bych, že spíše bude jakýmsi motorem pro Conningtona (například v rychlosti jeho tažení) nebo vysvětlením proč se Divocí budou stranit Shireen. Přičemž to poslední by mohlo být jednou z hlavních linek po neprokázaném zabití Jona.
  • upraveno 2. července 2012
    No mě přišlo že Bran jedl mízu ze Čarostromu. Jen by mě zajímalo jak se Jaime vyvlíkne UnCat aby mohl znova píchat Cersei. :) Ta si určitě nemyslí že to bude doslova :D
  • upraveno 2. července 2012
    já bych se moc divila, kdyby se lupus (mor) nerozjel...
    brrr

    možná tím Val myslela, že je Shireen stále infekční, když řekla, že lupus nikdy neodejde, jen spí )nebo bude infekční, až se něco stane)
  • upraveno 2. července 2012
    Olenna, the Debilslayer je teda na 100%
    :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    Ano, to myslím není žádná teorie. Oleanna, nelze přímo říct zmanipulovaná, ale informovaná malíčkem, nemohla dovolit, aby Margaery dostal totální magor.
  • upraveno 2. července 2012
    olenna je myslím vybavená. Skúsme prejsť na iné: Váš názor na to, kto je Harpyja. Či je to naozaj Zelená milosť, alebo Hizdahr alebo niekto úplne iný?
  • upraveno 2. července 2012
    Týno - s tím šedým morem...to je taky takové dvojaké...buď z Val mluví zkušenost a moudrost dávných generací, co se s takovými případy setkaly a nebo naopak pověrčivost starých babek, která vede davy k upalování odlišných.....proto těžko říct jestli to je jedno nebo druhé....ovšem proč mor z jednoho kontinentu nepřenést na druhý, aby tam taky ještě měli zábavnou epidemii...
    checht divím se, že ještě někdo nezačal hopsat, že Tyrion je jasný Targaryen(imunní vůči těmto chorobám?), protože nedostal lepru ani mor, přestože s nimi přišel do úzkého kontaktu :-D
  • upraveno 2. července 2012
    Jarla napsal(a):

    ... checht divím se, že ještě někdo nezačal hopsat, že Tyrion je jasný Targaryen(imunní vůči těmto chorobám?), protože nedostal lepru ani mor, přestože s nimi přišel do úzkého kontaktu :-D

    Samozřejmě. Proto má skoro bílé vlasy, je odmala fascinován draky a trpaslíkem je ve skutečnosti kvůli zmršelé targaryenské krvi. Nakonec to Robertovo "Let him fly!" nebylo kruté přání rozmazleného fracka, ale předpověď věcí budoucích... ;)
  • upraveno 2. července 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    Jarla napsal(a):

    ... checht divím se, že ještě někdo nezačal hopsat, že Tyrion je jasný Targaryen(imunní vůči těmto chorobám?), protože nedostal lepru ani mor, přestože s nimi přišel do úzkého kontaktu :-D

    Jasně,je to syn Aeryse a Joanny,takže brácha Dany :-)
  • upraveno 2. července 2012
    brbr napsal(a):

    Miss Utahraptor napsal(a):

    Jarla napsal(a):

    ... checht divím se, že ještě někdo nezačal hopsat, že Tyrion je jasný Targaryen(imunní vůči těmto chorobám?), protože nedostal lepru ani mor, přestože s nimi přišel do úzkého kontaktu :-D

    Jasně,je to syn Aeryse a Joanny,takže brácha Dany :-)
    Tyrion: "Můj otec byl šílený.."
    Dany: "Můj ne!"
    Tyrion: "Ehm...."
    ;D
  • upraveno 2. července 2012
    Ahoj, mám na vás otázku o které přemýšlím. Jedná se o Brana a Mel. Neviděla Brana Mel ve svých snech, nebudu citovat přesně, ale viděla chlapce/muže s vlčí hlavou. Jo a taky jsi nejsem uplně jistý, za který tábor Bran "kope", vzhledem k tomu co mu Bryden Tříoká vrána říká při učení. Pořád tam vidím spíše temnou stránku, než že by měl létat či se nějak stát drakem.
  • upraveno 2. července 2012
    Už ses ptal :-) Obávám se, že vlčí hlava byla přišita Robbovi...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. července 2012
    svoa00 napsal(a):

    Hlavně Martinovi nikdo nepište, co by vás znechutilo, nebo odpoví: Challange accepted! :D

    Veď ja si ho tak aj vždy predstavujem :D

    ,,Našli sme knihu od neznámeho autora z 19. storočia, ktorý v knihe zabil viac ľudí, ako vy. Čo na to hovoríte?"
    ,,Challenge Accepted!"
    Nevada napsal(a):

    A co teprve sobě...
    Tahle kapitola byla poslední, co jsem četla. Úplně mi to vzalo chuť pokračovat.

    Dočítaš tú kapitolu. ,,A čo máme dnes na obed?" ,,Nič... Len takú kašu.. Neobávaj sa... A dobrú chuť." :D
    Tyna napsal(a):

    Olenna, the Debilslayer je teda na 100%
    :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    Ano, to myslím není žádná teorie. Oleanna, nelze přímo říct zmanipulovaná, ale informovaná malíčkem, nemohla dovolit, aby Margaery dostal totální magor.
    Teraz ma napadlo... Olenna s novou prezývkou Kingslayer.... Jaime sa poteší, že už sa mu nebudú vysmievať, že je Kingslayer... a namiseto toho si vymyslia nový výsmech: ,,Obehla ťa stará bááábka!" :D

    ,,In the World with too many Opportunities to become King, there are too many Opportunities to become Kingslayer" :P
  • upraveno 2. července 2012
    saman:

    V plamenech v krbu se před ní objevila tvář. Stannis? pomyslela si, jen na okamžik... ale ne, nebyly to jeho rysy. Dřevěná tvář, mrtvolně bílá. Nepřítel? Ve stoupajících plamenech se vznášelo tisíc rudých očí. On mne vidí. Vedle stromu zvrátil hlavu dozadu chlapec s vlčí tváří a zavyl.

    Vypadá to na Brana, nic víc se z toho vyvodit nedá. A předpokládám, že Bran kope za sebe, za děti lesa a Tříokou vránu mluvit nemůžu :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. července 2012
    Jarla napsal(a):

    Týno - s tím šedým morem...to je taky takové dvojaké...buď z Val mluví zkušenost a moudrost dávných generací, co se s takovými případy setkaly a nebo naopak pověrčivost starých babek, která vede davy k upalování odlišných.....proto těžko říct jestli to je jedno nebo druhé....ovšem proč mor z jednoho kontinentu nepřenést na druhý, aby tam taky ještě měli zábavnou epidemii...
    checht divím se, že ještě někdo nezačal hopsat, že Tyrion je jasný Targaryen(imunní vůči těmto chorobám?), protože nedostal lepru ani mor, přestože s nimi přišel do úzkého kontaktu :-D

    Niekto to už myslím spomínal:

    -> je trpaslík, tudíž nie je šialený, ale Incest-Tar gén si na ňom vyžiadal svoju daň
    -> má vraj svetlejšie vlasy než iní Lannisterovia
    -> nebola by to morbídna sranda, keby Johanna umrela kvôli pôrodu práve draka keď predtým bezproblémovo odrodila dvojičky?
    -> je zamilovaný do drakov

    Moje prianie je, aby to bolo Targaryen... Ale pochybujem, to by bolo divné, že zase z každého rohu vyskočí zodesať Tagaryenov po celú ságu ukrytých
  • upraveno 2. července 2012
    To že je Tyrion imunní vůči všem těm nemocem je pozoruhodné, ale stejně mi to s tím Targaryenem moc nedává smysl. To, že se mu líbí draci, může být stejná naivita jako jeho naděje v pravou lásku s Tyšou. Navíc vzhledově se u něj nevyskytuje jediný rys napovídající, že by mohl být Targaryen. A to všichni jen částečně říznutí např. Auran Řeka mají docela hodně dračí rysy. I když jak to s tou genetikou v Západozemí je, je stejně otázka.
  • upraveno 2. července 2012
    Tyrion je jednoznačne Tywinov syn. Veď to niekoľkokrát spomenuli, aj on, že je Tywin, len v menšom vydaní. Tá psychická podobnosť nemôže byť náhodná a keďže jeho otec ho dosť zanedbával, výchovou to nebude, čiže zostávajú len gény(vlastne, keďže výchovu zabezpečovali Gerion a Tygget Lannisterovia, mohla ho jedine viac oddialiť od vzoru Tywina, čo je aj niekde vidieť(napríklad jazda na prasati)).
  • upraveno 2. července 2012
    Ne nemyslím si, že by Tyrion byl Targaryen, zvlášť, když je tam zdůrazněno, že myšlením a strategií je nejvíce podobný Tywinovi a je to vícekrát opakováno :-) ale klidně si s tou teorií hrejte - je pro všechny :-D
  • upraveno 2. července 2012
    Bílé vlasy, jedno oko černé... našly by se (ty rysy). Osobně ale doufám, že Tyrion Targaryenem není. Přeju mu, aby se jako jediný dědic Tywina Lannistera stal pánem Casterly Rock. :-))

    Jinak s tou imunitou vůči nemocem u Targaryenů se to podle mě trochu přehání. Možná to o sobě prohlašují, aby vypadali ještě víc cool, než už jsou :-)... ale třeba král Daeron a jeho vnuci zemřeli na "Velkou jarní nemoc", která postihla Západozemí v roce 209.
  • upraveno 2. července 2012
    Podľa mňa Targaryenská imunita je proste len o niečo silnejšia. Môže to byť jedna z genetických odlišností Vaylrijcov, rovnako ako fialové oči, biele vlasy, znášanie horúčav.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. července 2012
    A jeden Taragryen zomrel na syfilys :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.