[Spoiler] Vichry zimy

upraveno 22. ledna 2014 v Píseň ledu a ohně
GRRM měl v plánu započít práce na šestém dílu ságy Píseň ledu a ohně v lednu 2012. Nicméně několik kapitol, které se nevešly do Tance s draky, už má hotových.

V prosinci roku 2011 také zveřejnil první ukázkovou kapitolu, kterou si můžete díky Aruthovi přečíst v českém překladu....

Číst celý článek zde
«13456772

Komentáře

  • upraveno 28. ledna 2012
    Tak kolik tipujete délku, kratší, nebo delší než Bouře?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 28. ledna 2012
    delší
  • upraveno 28. ledna 2012
    doufám
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 29. ledna 2012
    delší
  • upraveno 29. ledna 2012
    Asi stejné jako DwD, zase se vymluví na omezený počet stran, které lze nacpat do vazby a do sedmičlenné trilogie přidá další knihu.
  • upraveno 29. ledna 2012
    jestli to bude dlouhý jako Tanec s draky a nebude se půl knihy zabírat Mereenským jídelníčkem tak budu velice spokojen. GRRM by měl napsat kuchařku ať ty žrádla furt necpe do knih :)))
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 29. ledna 2012
    Hlavně aby na jídelníček nepřišel další Quentin Martell.
  • upraveno 29. ledna 2012
    tady už jsme o díl dál, tady černit nemusíš :)) , ale máš pravdu že Quentin tam byl úúúplně k ničemu.
  • upraveno 29. ledna 2012
    Tak úplně k ničemu nebyl, víme, že Martellové začínaj mít pekelnou smůlu. I když ne takovou smůlu jako nejsmůlovatější rod v historii fantasy, to jako Starkové ;) A co se týče počtu stran dalšího dílu, bude to samozřejmě někde na úrovni Bouře a Tance, čili tak o tři sta víc, než je opravdu nutný. Nadějně ale začíná vypadat výběr POV postav - očividně Theon, podle Wikipedie dál Arianne, Sansa, Brienne a Sam (snad se konečně dozvíme, co za význam bude mít dění v Citadele). Počítám i s Aryou, která jako jediná měla kapitoly ve všech pěti knížkách a snad konečně začne praktikovat svůj výcvik, nebo jí umřou všichni, co jsou na jejím seznamu. Ale co, kdyžtak se může přeorientovat na Freye, těch je dost :D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 29. ledna 2012
    Überkiller: O díl dál sice jsme ale chodí sem lidé jako Nevada kteří ještě Tanec nečetli i když jejich smůla že chodí sem.

    Svoa00: No kapitoli Brienne mi posledně přišli nudné. Sam bude mít jistě nějakou spojitost s Jaqenem a třeba odhalí další tajemství rodu Starků (Po Branovi i Aryu) a nakonec bude pro Starky spojovacím článkem. A co se týče smůli Martellů, doufám že nevymřou i když Quentin mi nepřišel jako někdo kdo by si podle Martinovský logiky zasluhoval smrt. A jak myslíte že se vyvyne děj s Viktarionem?
  • upraveno 29. ledna 2012
    EY: Taky si myslím, že ještě bude hrát roli, že Sam ví, že Bran je naživu. Možná i proto, že chudák Davos neví, že Rickonův pejsánek je tak trochu psychopat, a to nevěstí nic dobrýho :D Ale Stannis má stejně jenom v úmyslu šoupnout prcka na Zimohrad a dělat zhruba to, co dělá Cersei s Tommenem ("Teď buď hodnej kluk a načmárej sem podpis, jo?"), to vlastně taky není zrovna skvělá vyhlídka. A Viktorion? No hádej, se svým přístupem možná dopadne stejně jako hlupáček Quentin. Nevadě se omlouvám, jestli si tohle náhodou přečte ;)
  • upraveno 29. ledna 2012
    Viktarion podle mě někam významně (a okamžitě) posune děj, vychází to na něj. Jestli přežije nebo ne, k tomu se radši nevyjadřuju :)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 29. ledna 2012
    No je pravda že chundeláč nám trochu zdextrovatěl ale co dělat. Jinak kolik myslíte že lord Manderly ještě upče koláčů? :) :)
  • upraveno 29. ledna 2012
    EY: Manderly umře na Zimohradu společně se Roosem Boltonem, jeho "věrnýma" a Freyema (jo, včetně Waldy). Soudím tak podle Martinova zvyku vytírat se svýma postavama podlahu.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 29. ledna 2012
    Myslím že zimohrad neopustí nikdo kromě Stannise živý. Stannis pak padne v boji s Jinými. Jo a taky si myslím (nebo spíše doufám) že Daenerys se nedožije konce ságy.
  • upraveno 29. ledna 2012
    Naprosto souhlasím s Everettem. I když padnout by nemusel....
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 29. ledna 2012
    Já taky držím palce Stannisovi a doufám že přežije. Oblíbil jsem si ho už ve druhém díle a podle mě má na trůn rozhodně větší nárok než nějaká exilová dcera svrženého krále který neměl kromě práva dobyvatele (několik generací starého) také nic jiného.
  • upraveno 29. ledna 2012
    Navíc z rodu degenerovaného incestem a podporovanou bandou radoby vyspělých barbarů.... Stannis for the win!
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 29. ledna 2012
    Stannis for the win!
  • upraveno 29. ledna 2012
    Jestli bude POV Brienne, tak se děsím své utkvělé představy, že to začne: "Má paní, tady vám nesu hlavu Jaimeho."
    Určitě budemít POV i mladý Gryf nebo Jon Connington, teda doufám.
  • upraveno 3. února 2012
    A co Jon, myslíte si, že se dožije? :) Anyway, POV by měl mít určitě Cibulový rytíř. Brienne mi přišla v Hostině strašně nudná. (možná proto, že je ^^)
  • upraveno 3. února 2012
    pajadox: Nějakým způsobem přežije. Bude to nejspíš mít co do činění s Mel. A na Brienne se samozřemě těším, protože se konečně dozvíme, jak to bude s Jaimem ;) Už se od něj nevzdaluj, holka.
  • upraveno 3. února 2012
    A stejně si myslim, že všichni zařvou.
  • upraveno 3. února 2012
    Elanthus: Poněkud předvídatelné... a od Martina by to IMHO byla pitomost, kdyby ságu měl v úmyslu dopsat tak, že všichni umřou. Ti, co ji ještě nečetli, by pak měli skoro nulovou motivaci začít číst, kor takový bichle. Po všech těch smrtích a snad ještě horších věcech, co se postavám dějou, jsem zjistila, že jsem vůči tomu dost otupělá. Když umřel Quentin, pokrčila jsem rameny. Kdyby umřela třeba Dany, pozvednu leda obočí. To není dobrý znamení. Martin by se moh překonat a aspoň nějakej konflikt vyřešit jinak než pokud možno brutálním zabitím pokud možno několika postav.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 3. února 2012
    Když umřel Quentin nevěděl jsem jestli mi ho má být líto nebo jestli se smát jeho naivitě. A kdyby umřela Dany řekl bych si: Třikrát hurá pravému králi Stannisovi.
  • upraveno 3. února 2012
    no za seba musím povedať, že to čo hlavne GRRM chce, teda aby sme sa o svoje postavy báli, tak ako v skutočnom živote sa mu darí. Quentyn má až tak nešokol, asi preto, že som k nemu nemal výrazný vzťah, ale tá jedna kapitola, kde Baristan Selamy sa pripravuje na prevrat, takmer som nedýchal.... veľmi som sa bál, že sa niečo pokazí a zomrie. bolo to veľmi, veľmi rafinovane písané. to ako spomínal, ako riešil čo ešte chce urobiť, fakt som sa bál, že zomrie a keď prežil, normálne som si vydýchol.
    toto sa málokedy stáva.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 3. února 2012
    Jo u Barristana se mi taky tajil dech.
  • upraveno 3. února 2012
    V Hostině zemřel někdo důležitý? Nějak si nemůžu vzpomenout...
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 3. února 2012
    Arys Oakheart byl zabit Aero Hotahem
  • upraveno 3. února 2012
    Kapitola s Quentinem a draky je skvěle napsaná, ale od začátku to byla pitomost. U Martina je holt největší problém přežít pubertu :) Barristan je fajn, bohužel ale počítám s tím, že nakonec stejně špatně skončí, i když spíš až v poslední knížce. Osobně si myslím, že přijatelnej konec by byl, kdyby chudák Daenerys bojovala o sedm království, prohrála, umřela a říše by se rozpadla (čili se vrátila do stavu před dobytím). To všechno v době, kdy by pořád byla tuhá zima - proto Sen o jaru. Není to nic veselelýho, ale je to zhruba to nejoptimističtější, co můžeme od Martina čekat.

    EY: Otázka zněla někdo DŮLEŽITÝ :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.