Malíček a další intrikáři

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

Okrem Lady Oleny je tu este jeden podozrivy a sice nas stary dobry Malicek.Ktoremu neverim ani jedno slovo ktore povie.

Bol to vlastne on kto celu hru o trony zacal.Nechal zavrazdit Lorda Arryna(jeho manzelkou).Lysa na jeho podnet posiela dopis svojeje sestre a takto do hry vstupuju Starkovia.Pricom podozrenie z vrazdy pada na Lannistrov.Bol to teda Malicek kto rody Starkov a Lannistrov postaval proti sebe.

Pre koho pracuje? Pre Tyrellov? Je to mozne(aj ked mozno iba docasne)...pretoze ,to bol prave Malicek ktory bol Tyrionom poslany,po smrti Renlyho Baratheona ,zjednat z Tyrellmi dohodu.Dokonca sa na tuto ulohu ponukol...

Pocas osudnej noci,ked Joff zakapal,bol v Kralovom Pristave,takze to mohol zariadit (ved venoval Sanse specialnu sietku na vlasy).

«13456727

Komentáře

  • upraveno 30. prosince 2006

    ad Hra o trůny: Kromě Malíčka stál v pozadí celé Hry ještě další člověk, o jehož roli se určitě ještě mnohé dozvíme... Vzpomínáte na onen rozhovor, který vyslechla Arya v podzemí Rudé bašty? Figuroval v něm jistý tlusťoch v ocelové čepičce (Varys) a muž s přízvukem a vidlivoým, žlutým vousem (Ilyrio Mopatis)...

    Quote:


    -"...varuji tě, vlk a lev brzy skočí jeden druhému po krku, ať budeme chtít či ne."

    -""Příliš brzy, příliš brzy"..."Co dobrého by z války vzešlo teď? Ještě nejsme připraveni. Pozdrž to."

    (...)

    -"Když může zemřít jeden pobočník, proč by nemohl druhý...Tančil jsi ten tanec předtím, můj příteli."

    (...)

    -"Nicméně potřebujeme čas. Princezna čeká dítě."

    (...)

    -"Pozdrž to. říkáš tya já odpovídám uspiš to. Dokonce ani nejšikovnější žondléři nedokážou udržet ve vzduchu stovku koulí na věky."

    -" Ty jsi víc než žondléř, starý příteli. Si skutečný čaroděj..."

    Docela důležitá pasáž kontextu celé ságy, myslím...

    ad boží soud: Teď mě napadlo, kdyby skutečně měl právě takhle dopadnout spor mezi Margaery a Cersei a za předpokladu (kterému sice nevěříme, ale co kdyby), že by Cersei hájil Jaime a Margaery Loras... To by mohl být panečku střetnutí. Asi bych vsadil na Lorase, ale každpopádně by to bylo žrádlo... ;-)

  • upraveno 30. prosince 2006

    Suhlasim.Varys je tiez lutkar,ktory taha nite v pozadi,nechcelo sa mi to vypisovat,ale tiez mam v pamati pasaz z podzemia.A kedze je carodej je pravdepodobne v spojeni s carodejmi na druhe strane mora(Illyrio-venoval Daenarys dracie vajcia).

    Cize je to asi trochu zlozitejsie...a je naozaj zaujimave ako rozne situacie z knihy do seba zapadaju. Ved magia smrtou posladnych drakov ,zacala slabnut a kto ma vacsi zaujem o jej navrat ako spolok carodejov?Cize podpora Targaryenov je pochopitelna.

  • upraveno 30. prosince 2006

    desaixx wrote:
    Okrem Lady Oleny je tu este jeden podozrivy a sice nas stary dobry Malicek.Ktoremu neverim ani jedno slovo ktore povie.

    Bol to vlastne on kto celu hru o trony zacal.Nechal zavrazdit Lorda Arryna(jeho manzelkou).Lysa na jeho podnet posiela dopis svojeje sestre a takto do hry vstupuju Starkovia.Pricom podozrenie z vrazdy pada na Lannistrov.Bol to teda Malicek kto rody Starkov a Lannistrov postaval proti sebe.

    Pre koho pracuje? Pre Tyrellov? Je to mozne(aj ked mozno iba docasne)...pretoze ,to bol prave Malicek ktory bol Tyrionom poslany,po smrti Renlyho Baratheona ,zjednat z Tyrellmi dohodu.Dokonca sa na tuto ulohu ponukol...

    Pocas osudnej noci,ked Joff zakapal,bol v Kralovom Pristave,takze to mohol zariadit (ved venoval Sanse specialnu sietku na vlasy).

    Faktem je, že tu síťku jí skutečně dal on a před tím byl s Tyrelly v kontaktu, takže prsty v tom má taky (nakonec jak by jinak věděl, že to udělal babča), ale jeho nápad to asi nebyl, myslim, že to vzešlo skutečně od Tyrellů.

  • upraveno 30. prosince 2006

    Ano ...najpikantnejsie ak si niekto mysli,ze napad je jeho,no v skutocnosti mu bol podsunuty.V tomto je Malicek majster.Od koho sa mohli Tyrellovia dozvediet o povahe Joffreya.Samozrejme mohli mat aj ine zdroje informacii,ale Malicek sa priam ponuka ako ten,kto Tyrellom vykreslil Joffov charakter.A mozno i ako ten kto ponukol riesenie(sietka).

  • upraveno 30. prosince 2006

    desaixx wrote:
    Ano ...najpikantnejsie ak si niekto mysli,ze napad je jeho,no v skutocnosti mu bol podsunuty.V tomto je Malicek majster.Od koho sa mohli Tyrellovia dozvediet o povahe Joffreya.Samozrejme mohli mat aj ine zdroje informacii,ale Malicek sa priam ponuka ako ten,kto Tyrellom vykreslil Joffov charakter.A mozno i ako ten kto ponukol riesenie(sietka).

    Tohle si nemyslim, tady asi největší úlohu sehrála Sansa, když byla s Margaery a Olennou a vyprávěla jim, jaký Joff je.

  • upraveno 30. prosince 2006

    To není pravda. Toho brouka jim do hlav nasadil už Malíček, když se byl Joffovým jménem ucházet o Margaery. Vždyť Sanse vyprávěl, jak on Joffa chválil a jeho zaplacení lidé mezitím trousili nebezpečné klepy a zpěváci stále zpívali píseň o tom Dračím rytíři, který chránil jsou sestru proti jejímu krutému manželovi až ho musel zabít. Takže si to paní Oleanna a Margaery u Sansy jen ověřovaly. Zjistily co a jak a Joffa se zbavily s vědomím, že je tu ještě Tommen.

    Jediné, co zůstává záhadou, je propojení Oleanny a Malíčka - ve smyslu, přes koho to šlo. Někdo musel Oleanně říct, že bude mít Sansa jed v síťce do vlasů (kterou jí podstrčil Malíčkův agent Dontos). Těžko za ní přišel sám lodr Petyr a řekl. "Hele dámo, vím, že se potřebuješ zbavit Joffa, aby netýral tvou drahou Margaery. Mně by to taky bodlo, takže to uděláme takhle. Já dám jed do vlasů Sanse, dědičce Severu a dceři mé milované Catelyn, na kterou si z mnoha důvodů brousím zuby. Ty ten jed sebereš, šoupneš ho králi do poháru, zaonačíme to tak, že to celé spadne na Tyriona, já budu mít ovdovělou Sansu a tvoje Margaery bude mít Tommena. A oba budem z obliga." :lol:

  • upraveno 30. prosince 2006

    Tyna wrote:
    To není pravda. Toho brouka jim do hlav nasadil už Malíček, když se byl Joffovým jménem ucházet o Margaery. Vždyť Sanse vyprávěl, jak on Joffa chválil a jeho zaplacení lidé mezitím trousili nebezpečné klepy a zpěváci stále zpívali píseň o tom Dračím rytíři, který chránil jsou sestru proti jejímu krutému manželovi až ho musel zabít. Takže si to paní Oleanna a Margaery u Sansy jen ověřovaly. Zjistily co a jak a Joffa se zbavily s vědomím, že je tu ještě Tommen.

    Jediné, co zůstává záhadou, je propojení Oleanny a Malíčka - ve smyslu, přes koho to šlo. Někdo musel Oleanně říct, že bude mít Sansa jed v síťce do vlasů (kterou jí podstrčil Malíčkův agent Dontos). Těžko za ní přišel sám lodr Petyr a řekl. "Hele dámo, vím, že se potřebuješ zbavit Joffa, aby netýral tvou drahou Margaery. Mně by to taky bodlo, takže to uděláme takhle. Já dám jed do vlasů Sanse, dědičce Severu a dceři mé milované Catelyn, na kterou si z mnoha důvodů brousím zuby. Ty ten jed sebereš, šoupneš ho králi do poháru, zaonačíme to tak, že to celé spadne na Tyriona, já budu mít ovdovělou Sansu a tvoje Margaery bude mít Tommena. A oba budem z obliga." :lol:

    Dobře, dobře:)) Ale ta síťka vypadá spíš na Tyrellskej nápad, neb jed je zbraní ženy;))

  • upraveno 30. prosince 2006

    Peter wrote:
    Dobře, dobře:)) Ale ta síťka vypadá spíš na Tyrellskej nápad, neb jed je zbraní ženy;))

    Ze by dalsi skandalni odhaleni?;-)

    Ale ted vazne; ze je jed zbrani zeny je za prvy imo takova povidacka a kdyz uz, tak tim neni mysleno pohlavi alespis mysleni zeny. A to u Malicka spatrujeme uz dlouho, takovyhle konspirace a intriky - to snad ani neni mozny, ze by to vymyslel chlap;-) U Malicka se snoubi zenska vychytralost a intrikarstvi s lhostejnosti ke vsem - a to je prave ten rozdil Cersei a Malicka, Cersei preci jen toho Tommena miluje, kdezto Malickovi je to vsechno jedno, aj pres tu Sansu by sel, kdyby bylo treba.

    A pointa? Sam nevim, asi jsem jen vyblil svuj momentalni myslenkovy pochod...uz vim, pointa = NEPODCENUJTE MALICKA, ale to je na IF noseni pisku do Dorne;-)

  • upraveno 30. prosince 2006

    Kvalitní zvratka. :lol:

    Jestli to "typicky ženské" intrikářství a vychytralost spíš nesouvisí se společenským postavením. Takovéto úhybné manévry jsou zejména zbraní slabých. Co udělá žena, když chce dosáhnout svého? Rozbrečí se a chlap vyměkne. Co má dělat chlap?

    Malíček nebyl urozeného původu a všechno, čeho dosáhl, si musel tvrdě vybojovat. V jeho bezvýznamném postavení to znamenalo jediné: intrikařit, hrát to na víc stran, být vychytralejší, než všichni okolo něj. A to se mu díky vrozeným dispozicím nepochybně daří. :?

  • upraveno 30. prosince 2006

    Co takhle nový topic - Malíček, král intrik a vrchní loutkař? :-) (aneb v čem všem má prsty)

    Je třeba uznat, že aspoň co se týče politických schopností, neměli na Littlefingera ani takové kanóny jako Tyrion či Tywin... Je perfektním znalcem lidských povah, ví co očekávat, myslí dlouho dopředu, kryje si všemožně záda a snaží se vycházet zadobře s mocnými, i když za jejich zády už třeba paktuje s někým jiným.

    Když se nad tím zamyslíte, skoro všechno co se od trůnů až po Bouři v Přístavišti stalo hrálo nějakým způsobem Malíčkovi do karet... Ani by mě nepřekvapilo, kdyby se nějak podílel na Krvavé svatbě...

    Jediné co mi ještě hodně vrtá hlavou je, jaký je opravdu jeho vztah k Sanse... Má ji opravdu rád? Nebo má - když na to přijde- stále nakonec nejradši svůj Malíček?

    Na druhou stranu, Malíčkovi dny se podle mě pomalinku krátí s tím, jak od východu přilétají draci a od severu vanou vichry zimy... S těmihle událostmi nemůže počítat ani on a v tomhle smyslu minimálně přestane být hráčem, pokud rovnou nezaklepe bačkorama... Uvidíme, uvidíme...

  • upraveno 30. prosince 2006

    New topic a obecnejsi nazev, uz vim jak by to dopadlo, kdyby to bylo jen o Malickovi, za chvili by tam byl Varys, Olenna a dalsi:-)

    Je to zvlastni, ale prestoze toho ma Malicek na svedomi asi mnohem vic nez Cersei, nevadi mi tolik jako ona nebo jeji otec. Asi je to prave tim, ze s nim clovek preci jen v koutku duse souciti, on si vsechno musel vybojovat sam, nic mu do klina nespadlo, kdezto oni vylozene zneuzivaji sveho postaveni, ktere jim spadlo do klina...nicmene myslim, ze se nebudete hadat, kdyz reknu, ze nejohavnejsi cin z cele sagy ma na svedomi on - ta chladnokrevna zrada Neda, kterej mu duveroval - to je horsi nez cela Krvava svatba...

  • upraveno 30. prosince 2006

    Na popisování ohavností má Martin zvláštní talent. Dalo by se vybírat. Pomalé opékání ohněm, hromadné znásilňování, kanibalismus, vraždy nevinných dětí - to mu zjevně nečiní problém. Někdy to chce opravdu silný žaludek.

    S Malíčkem je ta potíž, že i když víte, co všechno má na svědomí, působí jako sympaťák. Má velké charisma, to z něj prosakuje i skrze stránky knihy. Bere život jako hru, a sebe jako středobod, kolem kterého by se měl otáčet svět. Nenávidí a neváhá bez mrknutí oka odstranit každého, kdo by chtěl zkřížit jeho plán stát se Velkým.

  • upraveno 19. dubna 2008

    Chtěl jsem se zeptat na jednu věc ohledně Joffreyovy smrti. Jaký byl vlastně důvod toho, že nechali na hostinu přinést jed v Sansině síťce? Chápu, že to je do určité míry opatření proti tomu, kdyby se něco zvrtlo (a oni pak mohli obvinit Sansu), ale nebylo to příliš riskantní? Sansa se mohla nakonec rozhodnout, že na hostinu nepůjde, anebo si nevezmu tu síťku, anebo cokoliv jiného. Kdyby škrtič přinesl některý z Tyrellů, vyšlo by to úplně nastejno, protože v inkriminovanou chvíli ho stejně musel travič vzít do ruky. A pochybuji, že hosty u vstupu šacovali, aby se museli obávat, že bude jed nalezen na jejich těle. :wink:

    Jediný důvod, který mě napadá, je ten, že Tyrellové plánovali využít Sansinu síťku jako důkaz proti ní a Tyrionovi. Jenže Sansa po svatbě záhadným způsobem zmizela :P , a tak si Tyrellové museli vystačit s obyčejnými svědeckými výpověďmi. Které ale nakonec svým způsobem postačily. Kdoví, možná se tyhle detaily dozvíme v Lorasově POV, pokud ji tedy bude mít právě on.

    Jaký je váš názor na tu síťku?

    A ještě jeden dotaz: proč vlastně Tyrion vylil víno z poháru poté, co Joffrey zemřel?

  • upraveno 19. dubna 2008

    Vysvětlení je prosté - za Joffreyovou smrtí nestáli Tyrellové, ale Malíček.

    Byla to jeho osobní pomsta za příkoří, kterých se dopustil na Sanse.

    Ale ještě za Malíčkem, ve stínu, stála Melisandra.

    To ona vnukla Tyrionovi impulsivní myšlenku, aby pohár vylil. :idea:

  • upraveno 19. dubna 2008

    Léto, máš dar nastolovat otázky a následně si na ně i odpovědět stejným způsobem jako bych odpověděl já...jenže ty se v tom navíc ještě šťouráš a vidíš za tim vždycky něco víc. GRRM by z tebe měl radost, z takového šťouravého (pemýšlivého?) čtenáře. Nejsi trochu paranoidní? Anebo to tak má každý čmuchal? :-)

  • upraveno 19. dubna 2008

    Malíček? Ten v tom určitě měl prsty (sic). Dost možná zajistil síťku a jed. Ale nezapomínejme, že to byla Olenna, kdo sebral škrtič Sanse z vlasů a Margaery/Garlan, kdo provedl samotný akt travičství. :) Melisandra za to také může, vždyť to byla ona, kdo navrhla spálení pijavic s královskou krví, čímž svým způsobem všechny "uchvatitele" proklela. Avšak položme si ruku na srdce - není skutečným viníkem spíše ten, jehož krev se v těch pijavicích nacházela? Dovozuji, že za smrt Balona, Robba a Joffreyho může Edrik Bouře. Navrhuji, abychom ho upálili. UPÁLIT! :evil: UPÁLIT! :evil: UPÁLIT! :evil:

    Pardon, nechal jsem se trochu unést. :P

    Aleku, když jsem formuloval tu otázku, žádnou odpověď jsem v hlavě neměl. Ta mě napadla až ve chvíli, kdy jsem ten dotaz psal. A bylo by mi líto to zase smazat, i když už jsem velmi pravděpodobné řešení objevil. :wink: Tak trochu očekávám, že bychom tady mohli Tyrelly hezky pomluvit. Oni vlastně zlovolně chtěli přivodit smrt a hanbu našim oblíbeným postavám, Tyrionovi a Sanse. Když se to vezme kolem a kolem, nebylo Cerseino jednání v Hostině vlastně celkem logické a ospravedlnitelné? Nedávno jsem znovu četl její kapitoly a zjistil jsem, že jí fandím, ať jí to s tou Margaery tentokrát vyjde. :P

  • upraveno 19. dubna 2008

    Jasný, já to chápu a jen tak dál...jsou to zajímavé podněty k přemýšlení. ;)

    Nicméně jistě pochopíš, že je mi zatěžko hanit Tyrelly a vynášet zároveň do nebes Sansu a Lannistery. :-) Ale souhlasím, že Cersei v Hostině prošla taky jistým přerodem a skorojsem jí zařadil do škatulky "je špatná, ale vlastně za to může jen její otec". Dost mi připomněla Atiu z Říma, ke který jsem taky v závěru druhé série začal chovat jisté sympatie, ač je to mrcha na entou.

  • upraveno 19. dubna 2008

    A ty snad máš rád Tyrelly? Mně jsou poměrně nesympatičtí, i když to je způsobeno možná i tím, že jsem dosud neměl možnost číst žádné jejich POV. :wink: Ostatní rody trpí, ale Tyrellům a Greyjoyům zatím všechno prochází poměrně hladce.

    Souhlasím s tím, že za mnoho špatného může Tywin Prznitel.

    Slovo "hanit" ale radši moc nepoužívej, vyvolává ve mně zlou krev - připomíná mi překlady jmen. :D

    Atia byla sice mrcha, ale přišlo mi, že si to sama přiznává. Takže mi byla celkem sympatická a fandil jsem jí. Naopak jsem nesnášel Serviliu, tak byla taky mrcha, ale ještě k tomu ošklivá a maskovala tu svoji mrchovitost různými řečmi o cti, povinnosti, nadřazenosti a kdovíčím ještě... a přitom to byla stejná intrikářka a vražedkyně. :roll:

  • upraveno 20. dubna 2008

    Nijak zvlášť je nemusim, ale to neznamená, že je musim zaházet špínou...repsektive klidně to udělám, ale zatim mám práci s Lannistery, kde to vypadá ještě na hodně dlouho a ti maj přednost. :-)

    Servillii jsem trochu fandil jen proto, aby rozmázla Atii...ten její konec byl hrůzostrašný, až jsem jí litoval.

  • upraveno 27. února 2011

    Zvláštní já si z toho odnesl dojem, že za všechno může Robrert. Tywin se přece k Cersei choval docela pěkně. Nikdy jí neřekl, že není jeho. Na jeho poměry idilický vztah.

  • upraveno 26. dubna 2012
    Ono s tou zradou Neda je to také relativní. V jistém ohledu Neda zachránil. Joff dal rozkaz "zabte je všechny" - zajetímu zajistilo ochranu v již ztraceném boji. Navíc ani malíček nemohl počítat s tím , že Joffrey nechá Neda popravit. Malíček v podstatě hru odstartoval, ale začala by se hrát i bez něho . Vražda Jona Arryna je hnus ale vlastně zachránil život Jaimemu. Neim jestli by Robert sáhl na jeho děti ale jaimeho by zabil s usměvem na rtech....
  • upraveno 26. dubna 2012
    Robert by nechal zabít děti, jaimeho i cersei.
  • upraveno 26. dubna 2012
    Blackfish napsal(a):

    Robert by nechal zabít děti, jaimeho i cersei.

    měl to udělat a mohlo bejt po starostech :)
  • upraveno 26. dubna 2012
    A saga by skoncila po prvnich 20 stranach:-)
  • upraveno 27. dubna 2012
    A saga by skoncila po prvnich 20 stranach:-)

    Nejsem si jistá, že by lord Tywin v klidu a míru skousnul, že mu zbyl jen Tyrion...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. dubna 2012
    Tyna napsal(a):

    A saga by skoncila po prvnich 20 stranach:-)

    Nejsem si jistá, že by lord Tywin v klidu a míru skousnul, že mu zbyl jen Tyrion...
    Nejsem si jist, že by dlouhá zima a Velký Jiný zůstali tam kde jsou jen proto, že ty dvě blonďatý palice padly z ramen o pár let dříve. :-)
  • upraveno 27. dubna 2012
    Tyna napsal(a):

    Nejsem si jistá, že by lord Tywin v klidu a míru skousnul, že mu zbyl jen Tyrion...

    Robert by se oženil s Margaery a získal tak na svojí stranu rovinu. Tywin by stál oproti velké přesile a mohl by se třeba rozkousat :)
  • upraveno 27. dubna 2012
    no proti Stark - Baratheon - Tyrell by veľa neurobil, ale podľa mňa by poslal do Bravosu do železnej banky info, že Castrylova skala už neručí za enormné dlhy + by dal pekný balík chrámu beztvareho boha s modlitbou za meno.
  • upraveno 27. dubna 2012
    no i tohle by nejspíš malíčkovi hrálo do karet...
  • upraveno 27. dubna 2012
    sarven: vidíš, na dluhy jsem zapomněl. V tom případě by mohla nastat i varianta, že by Robert smetl celý západ.
    Ale point taken, na úlohu železné banky jsem dost zvědavý.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.