Filmové souboje

upraveno 22. května 2011 v Film a televize
Padlo tu několik poznámek o soubojích v seriálu. Někdo je chválí, někomu přijdou trochu pomalé. Tak mě napadlo založit téma filmové souboje, samozřejmě míněno především ty chladnými zbraněmi. V kterém filmu/seriálu vám tahle věc přišla dobrá či přímo výborně zvládnutá a kde je to naopak slabé či přímo odfláknuté?
BTW ještě bych měl dopředu říct, že nemám moc na mysli komixové stylizace ala 300 nebo asijské běhání po vodě a lítání ve vzduchu...
«134567

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. května 2011
    Tak a sám bych začal hezky zostra mým velmi oblíbeným finále z filmu Rob Roy. Nikdy jsem nešermoval, ale souboj mi připadá úžasně realistický a Neeson i Roth vypadají, jako by s mečem i spali...
  • upraveno 22. května 2011
    No trošičku trapný finále... Vim, že Cunningham je zápořnák ale připadá mi že by se tak jednoduše zabít nenechal..... Jinak souboj super... Je na tom fajn, že prcek byl podstatně celou dobu lepší než obr :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 22. května 2011
    BTW ještě bych měl dopředu říct, že nemám moc na mysli komixové stylizace ala 300 nebo asijské běhání po vodě a lítání ve vzduchu...
    To vylučuje ty nejlepší řežby.
    Pak už zbývá jen poslední Mohykán (není na meče), Bourn (není na meče), star trek (není na meče), Gladiator a víc už mne nenapadá.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. května 2011
    Mě napadá pár japonských (nebojte, nepatří do kategorie asijské běhání po vodě a lítání ve vzduchu), ale videa k nim nemám. Namátkou třeba 13 assassins nebo Soumrak samurajů.
  • upraveno 22. května 2011
    Už som to videl celkom dávno, ale pamätám sa, že súboje v Poslednom samurajovi ma veľmi brali. Hlavne jeden v pokročilej fáze filmu, kedy sa Cruise bije s asi šestkou samurajov naraz na nejakom námestíčku v noci (údaje o počte samurajov a mieste súboja nemusia byť presné ;))
  • upraveno 22. května 2011
    Naprosto uzasny je fight Achilea s Hectorem.

    A kdyz uz se chtej sermovat na blizko, tasej kratky mece:)
  • upraveno 22. května 2011
    Důvod proč bych dal stejně jako Lego-Paris přednost luku :-D
  • upraveno 22. května 2011
    posledný mohykán je pre mňa ikona, ale asi najmä emóciami ako súbojom. aj keď patrí k tým lepším určite.
    tiež súhlas s Hector vs Achiles, to bol najlepší okamih Tróje. ako by to režíroval niekto iný.

    a zopár okamihov zo Sedem statočných a z Leoneho westernov, ale to sú chladné guľky :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. května 2011
    Nenávidím vás :o/
    Při hledání na youtube jsem narazila na pár videí z anime a dospěla k přesvědčení, že si musím co nejdřív znovu pustit Samurai X: Trust and Betrayal a Kovboje Bebopa. Když už mám čas, tak potřebuju sledovat "nové" věci a ne ty co už jsem viděla!
  • upraveno 22. května 2011
    Nevada: Někdy bys mi mohla vysvětlit co je na tom Anime tak úžasnýho? znám docela dost lidí nadšených do toho, akorát nechápu z jaký přesně věci...
  • upraveno 22. května 2011
    Souboj Hectora s Achilem byl hodně dobrý, i některý bitky v Troji byly dobrý - třeba vylodění - tam jsem akorád nepobral hollywoodskou matematiku cca 50 bojovníků z jedný lodi vyskáče na břeh - dostanou pár salv šípů pobijou hromady nepřátel a pak v chrámu je jich zase plný počet, jako by ani nikdo z nich nepadnul. Pokud by se brali i bitky a ne jen souboje - je podařená scéna přepadení samurajský vesnice ninjama v Posledním samurajovi a bitka proti válečným vozům v Gladiátorovi a lesní bitka se zbrojnoši biskupa v Královstvím nebeském. Co se týče likvidace středního počtu nepřátel je můj favorit Mel Gibson. Nejvíce se mu daří proti červenokabátníkům - scéna kdy se zdánlivě vzdává ve Statečném srdci i osvobození syna a pobití cca 20 vojákův ve filmu Patriot stojí za to.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. května 2011
    Aqwarty: Jo to byla moje druhá volba.
    Montezuma3: A finále posledního Mohykána třetí :))
    Jinak důvod, proč jsem to takhle vymezil, je taky samotný pojetí IF. Martin si dává poměrně záležet na realističnosti, což se mi líbí mnohem víc než "jeden raz strelíl, sedem ich zabíl."
    BTW filmem plnym výbornejch soubojů jsou taky Soupeři Riddleyho Scotta.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. května 2011
    Amaroun: Hm, to se bude asi vysvětlovat blbě. Je to jako se vším - buď se Ti to líbí nebo ne.
    Já mám anime hodně ráda, ale taky nemusím vidět všechno. Třeba zmíněné dva pro mě patří ke špičce z viděných. Prostě se u toho dobře bavím. (Tím nemyslím jen přímo smích, i když Bebop je i hodně zábavný.)
  • upraveno 22. května 2011
    Souhlas s většinou přispívajících. Souboj Hectora a Achilla je sice nerealistický, ale je to moc povedené...dynamické, svižné, zajímavé s dobře vytvořeným hudebním pozadím. Moc se mi líbí i choreografie soubojů v Posledním Mohykánovi a Samurajovi, finální souboj v Rob Royovi atd.. Já osobně mám moc rád souboje v Tygrovi a drakovi. Chvílema fakt pošušnáníčko...
  • upraveno 22. května 2011
    Jinak posledni mohycan je pro mne taky zazitek spis kvuli hudbe a emocim nez kvuli souboji. Souboje se priblizuji spis k souboji Hora vs. Hound:)
    Jinak, samozrejme, Duellanti od Scotta jsou naprosto super, jen mi prijde, ze na to, ze se mlati lehkejma kordama je to moc rozmachly...

    Jnak, Cowboy Bebop ma moc pekny pestni souboj.

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. května 2011
    (Já měla na mysli Bebop seriál, ale film je taky moc dobrý.)
  • upraveno 22. května 2011
    Trochu mi u Troje chyběla ta Hektorova zdrhačka kolem města, s Achilleem za patami.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. května 2011
    Olorin: Tak si to přece připodobnili Řekové... ;-)
  • upraveno 22. května 2011
    k anime: kdyz jsem poprve videl Ninja scroll a Vampire Hunter D byl sem uplne poprdenej, takze pokud se ti bude pozdavat tohle ztvarneni souboju, anime je pro tebe
  • upraveno 23. května 2011
    Hektorova zdrhačka kolem města, s Achilleem za patami.
    To by byla ovšem degradace nejsympatičtější postavy ve filmu....Na Hektora totiž nádherně sedělo motto Tullyů "Rodina, čest, povinnost", na Achilla zase "Slyš mne řvát"
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. května 2011
    Já Hektora bral jako Starka, s tím, že "Agamemnón se blíží"
  • upraveno 23. května 2011
    Dobrá, když pomineme absenci "sprintu", tak mě ještě naštvali s absencí nadpřirozených sil (bohů). Pokud vím, tak tam figuruje jen Thetis. Jinak souhlasím, že Hektor byl asi nejsympatičtější postava filmu, a to heslo Tullyů se k němu hodí, ale jinak byla "strana" Trojanů naprosto nesympatická a přál jsem jim to nejhorší už od okamžiku, kdy Paris představil Helenu Priamovi.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. května 2011
    Absence bohů byla naprosto správná, však tam žádné nadpřirozené síly nefigurovaly. U Martina se taky o bozích pořád mluví a kde nic tu nic (stejně jako v reálu - viz ten pošuk, co zas sliboval konec světa).
    For Troy
  • upraveno 23. května 2011
    Ve filmu to tak možná nebylo, ale jinak by bez božího zásahu ani k válce nedošlo. Ilias je bohy doslova přecpaná. Jediný důvod proč fandit Trojanům je, že jeden z přeživších - Aeneas - je praotec Římanů. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. května 2011
    Akorát že Ílias se důvody války ani nezabývá, nýbrž "hněvem Péleovce Achillea."
    Jinak nepředpokládám, že kolem roku 1250 př. n. l. se bohyně tak dlouho hádaly o jablko, až z toho byla válka... Mě tam bohové nechyběli, to je jako bych točil film o bitvě u Zamy a nacpal tam Jupitera. Možná si to mohli Římani myslet, že jim pomohl, ale já myslim, že spíš ne :))
  • upraveno 23. května 2011
    absencia bohov bol koncept. history behind myth. celkom populárny. pokúšal sa o to aj Kráľ artuš. mne takto zvolený koncept nevadí, ak ho urobia dobre. čo sa úplne nepodarilo.
    pravda v tróji to urobili celkkom šikovne, práve Tethis bola tak na hrane oboch svetov.
  • upraveno 23. května 2011
    Mě se koncept bez bohů nelíbil, to je jako natáčet film o odchodu Izraelitů z Egypta bez deseti ran. :-) A o reálné válce Mykéňanů s Trojany víme jen to, že jedna z několika vrstev městských trosek byla kolem roku 1200 př. n. l. zničena. Jména všech účastníků jsou čistě legenda, to už filmaři mohli rovnou pozměnit celý děj, naflákat tam jiné postavy a důvod války pojmout jinak - třeba trojský konkurenční lov sardinek. :-)
  • upraveno 23. května 2011
    hm, nemyslím si. chápem, že bohovia sú súčasťou tej legendy. od vzniku (jablká) až po koniec (šíp do päty). ale tvorca má právo sa na to pozrieť po svojom. pravda ak to vie urobiť.

    mám rád dejiny, mám rád mýty, ale rád si pozriem akýkoľvek koncept, ak má hlavu a pätu - t.j. ak je dobre vymyslený.
  • upraveno 23. května 2011
    Rozhodně mě nechápej špatně, já v zásadě nemám nic proti autorské invenci a dělání věcí po svém. Třeba nejnovější adaptace Sherlocka Holmese v seriálu Sherlock se mi moc líbí (víc než ty starší seriály), ale jak říkáš musí to mít hlavu a patu. Proto Troja a i ten Král Artuš, ne-e.
  • upraveno 23. května 2011
    Myslím, že film Artuš je prostě špatný film. Ne kvůli chybějícím nadpřirozeným silám, ale kvůli chybějícímu dobrému scénáři a režii. Prostě americká limonáda.
    Troja je lepší film, i když ne o moc. Absenci řeckých bohů vítám. V tomhle problém nebyl, ale chtělo to možná kratší stopáž. Časem se dostavila nuda. Navíc tam je jediná sympatická a řekněme aspoň trochu charismatická postava a to Bana alias Hektor. Jeho protipól Pitt je sice dobrý herec, ale postava Achilla mu podle mě nesedla. Když k tomu přidáme zlého důchodce Agamemnona, vidláckého Meneláa, zbabělého Parida a unylou Helenu, nějak nám chybí postavy, kterým se dá fandit. Navíc otřesně rádoby sladkobolný konec.
    Nicméně bojové scény považuji za jedny z nejlepších a souboj Achilles versus Hektor je naprosto luxusní. Taky tam jsou pěkné exteriéry a chvílema fajn hudba.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.