Informace o Tanci s draky

upraveno 20. května 2011 v Píseň ledu a ohně
Tanec s draky je konečně kompletně hotov. Oznámení o dokončení přišlo už dříve, ale teprve teď je zeditován, zkontrolován atd. Viz GRRM blog.

Finální verze má 1510 normostran v jeho WordStar DOSovském editoru. (Po převodu do Wordu to je 1540.) Pro srovnání Bouře mečů měla 1521 takže jen o chlup tlustší.

Jednu chvíli měl Tanec až 1700 stran, ale to už by nešlo vydat, takže se odsekávalo a...

Číst celý článek zde
«1345

Komentáře

  • upraveno 20. května 2011
    Tak co, dáme dohromady ty POV?
    Velkou porci kapitol také dostala jedna POV, která na několik knih zmizela, ale nyní se vrací.
    Já sázím na Theona. Jiné tipy? IMO to nemůže být nikdo jen z první knihy, GRRM tam snad psal, že se postava neobjevila v „couple of books“ - to jsou vysloveně 2 ne?
  • upraveno 20. května 2011
    Můj tip patří Theonovi, ale slyšel jsem i názory, že by Martin mohl nějakým způsobem oživit Neda. (Ne, prosím!)
  • upraveno 20. května 2011
    no vzhľadom na kapitolu Smraďoch je to asi jasné, či?
  • upraveno 20. května 2011
    Benjen nikdy neměl POV.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. května 2011
    Arutha2321: Že by Qyburnovy schopnosti byly větší než jsem si myslel? To by vážně bylo nedobrý, tohle neni PP, aby se nám tu vracel Gandalf jako bumereng. Ale co takovej Benjen? Měli bysme vycházet y toho, že to patrně bude postava na severu (a nebo na východě).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. května 2011
    Alek: Aha, pardon, to jsem nějak přehlédl. Tedy že to je POV.
  • upraveno 20. května 2011
    rád by som videl Benjena - ak je Studenoruký tak aj uvidíme, ale on nemal POV....
  • upraveno 20. května 2011
    sarven: Víme najisto, že Theon bude mít POV, ale nevíme jestli je to ta, která "dostala velkou porci kapitol". ;)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. května 2011
    BTW Theon je snad jasná věc, protože jeho kapitolu už jsme viděli. Takže jde o to, jestli je tím myšlen někdo další.
  • upraveno 20. května 2011
    Dal jsem si květnové předsevzetí, že než to dostanu do rukou, přečtu si první knihy znova :)
  • upraveno 20. května 2011
    Ad celková zpráva: Ten Martinův článek o postupu psaní je vůbec zajímavý pohled do zákulisí "boje s blokem", největší škoda je Sansy a Brienne, na druhou stranu nějakých cca 500 stran o Jonovi/Tyrionovi a Dany není k zahození ,-) Dokonce z té jeho poznámky o Cersei/Jamiem se začínám obávat nejhoršího...
    malfin: Rovněž tak, rovněž tak... Již jsem i začal s první, pátá kniha předobjednána.
    Alek: nemyslím, že v tomto případě je couple doslovně pár jako dva, ale prostě pár jako několik. Předpokládám, že jde o někoho kde se naposledy objevil nejpozději v druhé knize. Ale třeba počítá Bouři jako dvě knihy, takže kdo ví, třeba začne používat flashbacky a skutečně se vrátí Ned. No, těch třeba je najednou nějak hodně ,-)
  • upraveno 20. května 2011
    Nene, bouři určo nepočítá za dvě, není důvod, v USA to nerozdělujou.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. května 2011
    Sansa/Alayne a Brienne se předpokládám objeví ve Vichrech - Sansa, tam je to jasný, neukončená linie, Brienne - tam nevěřim, že by o ní napsal 8 kapitol, které by nikam (no, kromě vyřešení záhady Ohařovy přilby) nevedly.
  • upraveno 20. května 2011
    mna skor zaujima kto by mohli byt tie postavy co mu pomohli rozmotan Meerensky uzol. Ocakavam ze by to mohli byt: Baristan, Victarion, popripade Arwin Mag a Quentyn martell. Mozno Daario Naharys...
  • upraveno 20. května 2011
    flanker.27: Ona Martinova orig. zpráva zní ...tell you who they aren't. Sansa, Sam, Aeron Damphair, Arianne, and Brienne have no chapters in A DANCE WITH DRAGONS. Several of those characters had chapters written, completed, and polished that have been moved into THE WINDS OF WINTER... Z čehož se myslím dá usoudit, že tyhle postavy se ke slovu ještě dostanou všechny, ale některé z nich už své úvodní kapitoly mají sepsány, zrevidovány a prostě plně připraveny čili myslím, že o Brienne se obávat nemusíš. Byť zatím tedy její POV (nikoli ona, ale její kapitoly) zrovna kvalitou/zajímavostí nepřekypovaly ,-)
  • upraveno 20. května 2011
    veľmi zaujímavé čítanie. netrúfam si tipovať, ale prial by som si Barristana, ktorý by okrem svojho pohľadu na aktuálne diani priniesol aj možnosť pozrieť sa do minulosti. už je na čase vysvetliť ju.

    Prial by som si aj Quentyna a Marwina. vieme o nich veľmi málo. pravda ich POV by asi odkryla opar tajomnosti, ktorý im svedčí...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. května 2011
    Já jen doufám, že se tou vracející se POV nebude Catelyn. Ale ta "chyběla" jen jednu a půl knihy, takže snad ne.
  • upraveno 20. května 2011
    Sarven: Barristana dostaneš :-) GRRM na svém blogu asi před dvěma týdny napsal:
    Ser Barristan fans might be interested to know that he has a big part in A DANCE WITH DRAGONS. In fact (drum roll, please), he becomes a viewpoint character.
    psal to jako komentář k promu 5. dílu seriálu, kde se Eddard s Barristanem baví. Takže jedna ze 4 nových POV je jasná
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. května 2011
    S těmi novými POV mě celkem sere. Takhle to bude zas jen rozmělňovat, a tím víc hrozí nějaký podivně zkratkovitý konec. Nebo ještě hůř - otevřený. Případně vyšumí některé postavy do ztracena.
    Kdo myslíte že to bude z Dorne? Některá z Oberynových dcer nebo třeba Temná hvězda či Ellaria?
  • upraveno 20. května 2011
    Nový z Dorne bude podle mě Quentyn.
    EDIT: On je vlastně i napsaný tady u Tance s draky (konkrétně: 1 kapitola, možná více).
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. května 2011
    Pf, ten bude mířit za Daenerys, nuda.
  • upraveno 20. května 2011
    Já se osobně celkem těším, konečně se Westeroská línie začne trochu spojovat s Danyinou.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. května 2011
    DaViD82 Jo, už jsem měl čas se k originálnímu článku dostat.
    Jo, jsem asi jedinej (plus eště jeden kamarád), komu se Brienniný kapitoly líbily. V podstatě je Brienne první ženská s mečem, kterou jsem si oblíbil :)
    V tanci ěm naopak straší, kolik prostoru dostane Dany. Její kapitoly pro mě v Bouři byly takřka k (jejímu) nepřežití. Na druhou stranu, když na její linii bede pohled odjinud (Barristan), to si asi nechám líbit.
  • upraveno 20. května 2011
    A ta staronová POV, která "couple of books" chyběla a dostane velký prostor bude opravdu Theon, pro nikoho dalšího už snad není prostor. Dlouho chyběl už jenom Eddard. Šance na oživení je vždycky, ale nedržel bych se toho :)
    Staronová postava z Dorne, to vypadá na Area. U Železných Aša, Victarion a Theon.
    Co tedy nové POV? Quentyn a Barristan potvrzeni, pak asi Marwyn... u čtvrtého je možností vícero.
  • upraveno 20. května 2011
    Taky mě napadla Catelyn. Dušezpyt zombie by mohl být zajímavý. :-)
    Edit: probrala jsem POV z Bouře a parametry sedí opravdu pouze na Theona.
    Ohledně Sansy - vztahuje se to i na Alayne?
  • upraveno 20. května 2011
    no podla mna vela kapitol s Dorne velmi ocakavat nemozme, kedze valna vacsina knihy bude o diani na severe resp. na vychode. novymi POV che martin pokryt pribeh z miest na ktorych sa nieco deje. tu su moje tipy:

    Zed a za Zdi: Bran, Jon, (Davos)
    Sever: Asa (greyjoys), Davos (Biely pristav), Theon (Boltons).

    Podla mna tu chyba POV, z opozicie vernych Starkovych spojencov = Osa, Rickon, alebo prezivsi Mormont, Glover. Mozno sa dockame Reeda

    Vychod: Dany, Tyrion, Arya, Baristan, Victarion, (Marwyn), (Quentyn)

    Kings Landing & okolie: Jaime, Cersei, Euron, Areo

    mne to vychadza na Quentyna (myslim ze to GRRM kedysi niekde potvrdil) a na Osu/Reeda
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 20. května 2011
    Takže Sansa nakonec nebude? Safra, takže se za celou dobu Tance nedozvíme co se děje v Údolí. Ta situace která tam nastala je velice zajímavá a hrozně mne zajímá co to tam ten prstík chystá.
    Nemohla by se mezi novými POV objevit i Melisandra? Kdysi se o tom nějak spekulovalo, nebo to byl jen nějaký prd ve větru?
  • upraveno 20. května 2011
    Pořád se nevzdávám naděje v Malíčkovo POV. :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. května 2011
    Ale ne, jen to ne. To by musel Martin aspoň z části odhalit jeho myšlenky a směřování. Tím by Maliček hodně ztratil na zajímavosti/tajemnosti.
  • upraveno 20. května 2011
    To je sice prvda, ale stejně bych si moc rád přečetl plány Mistra intrikána z první ruky.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.