18. kolo I&F povídkové soutěže - Ice & Fire

upraveno 28. října 2019 v Povídky
image18. kolo I&F povídkové soutěže - Ice & Fire

Je to tady zas! Rozjíždíme nové kolo fan povídek na téma Písně ledu a ohně. Témata jsou následující: 1) Targaryenská historie – neznámé příběhy dračích pánů, nebo třeba ty známé jinak, než je kronikáři zaznamenali. 2) Svobodná města – libovolný … celý článek

Číst celý článek zde


2

Komentáře

  • @Lady Ašara: Myslím si, že tvůj návrh je moc hezký a ušlechtilý. :D Právě tu mám něco trošku rozepsaného do oné soutěže, takže bych moc a moc uvítala nějakou tu korekci :D Byla bys moc hodná. :-)

    Ašara je fantastická. Hodně mi pomohla, když jsem si nebyla jistá jednou scénou. Potom si ještě prošla celý text a díky jejím připomínkám a nápadům jsem mohla povídku doplnit tak, jak by se mi to jinak nikdy nepodařilo. Moc děkuji 

  • @čejka Děkuji za nezaslouženou! chválu. To naopak zaslaný text byl výborný ;-), nastartoval moji imaginaci a rozdmýchal dřímající nadšení pro Martinův svět.
  • Tomu se říká symbióza.
  • upraveno 9. února 2020
    Přesně Aviv :-)
    A pro Ašaru - Že nezaslouženou? Prosím Tě... :-) Přinejmenším by tam bez Tebe učitě zůstalo pár nedotažených věcí ;-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Je skvělé, když korektor nejen opraví chyby, ale taky upozorní autora na problematické pasáže a pomůže mu povídku vylepšit. (Též se mi kdysi dostalo takové pomoci.) Pochvala je jistě zasloužená.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    A co ostatní? Zvládáte? Tři týdny do uzávěrky.
  • Kolik toho zatím je?
  • Chacha, dnes jsem si říkala, že už mám hotovo a až se mi ozve ještě jeden čtenář, pošlu to do oběhu. Žel, protože mi to nedalo, mrkla jsem do Martina a našla ještě kupu nezapracovaných narážek, takže ještě budu přepisovat :-))).
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Aviv napsal(a):

    Kolik toho zatím je?

    Zatím jako obvykle. Pár je skoro až silný výraz.
  • Nevada napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    Kolik toho zatím je?

    Zatím jako obvykle. Pár je skoro až silný výraz.
    Se mnou počítej, do konce února pošlu určitě, jen to potřebuji ještě chvíli cizelovat ;-).
  • V jedné povídce jsem se zasekla, ale je to už jenom pár řádku, takže bych to měla stihnout, zvyšek uvidím.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 10. února 2020
    Jako času je zatím dost, jen v klidu :) Nevyžaduju odeslání povídek hned po dopsání. Ale ke konci uzávěrky by to bylo fajn :-D
  • Mám takovou troufalou prosbu... Nevím, kolik tentokrát bude povídek, ale kdyby jich bylo tolik, co posledně, byli by autoři ochotní napsat nějakou kratičkou anotaci, charakteristiku příběhu, která by pak figurovala v hlasovacím formuláři? Aby si hlasující připomněl, o čem ta která povídka je? (Minule za všechny sepsala Aviv a bylo to moc fajn.)
  • Jo, bylo by lepší, kdyby každý zaslal vlastní.
  • OK, takže nakonec se stihnu zúčastnit taky. Témata mi moc nesedly, ale nakonec jsem něco vykřesala. Napsat konec bylo nejhorší a myslela jsem si, že to nakonec vzdám, ale včera jsem otevřela červené víno a dorazila to. Zase jeden "happy end", hohoho.
  • Gratulujem. Happy end padne vhod.
    A vy ostatní, vemte si příklad. :D
  • @Aviv On je to právě "happy end" v úvozovkách. Ale nemohla jsem si pomoct :spike:
  • Aha. Tak nič, no. Opravdu šťastný konec budem hledat jinde.
  • AvivAviv
    upraveno 24. února 2020
    Keď tak nad tým premýšľam, neviem kam zaradiť konce svojich poviedok k tomuto kolu. Jeden je drastický, ale vlastne by mnohých mohol potešiť, ďalší je taký, že pri príležitosti ale zároveň to, k čomu dôjde je také ambivaletné...
  • To se přece k Martinovi hodí, ne?
  • Jo, asi jo. Snad se bude hodit i zvyšek.
  • Máte nejaké tipy z ktorej témy bude najviac poviedok?
  • @Aviv Ale jo, já to docela happy endové mám ;).

    Jen se moc předem omlouvám pořadatelům, že opravdu pošlu asi až na poslední chvíli, ale čekám ještě na vyjádření a připomínky jednoho čtenáře...
  • Osobně tipuji nejvíc povídek z Targaryenské historie :).
  • Taky tipuju Targaryeny, je to nejvděčnější téma.
  • Já myslím, že i těch prvních setkání by mohlo být dost. Třeba i Targaryenských prvních setkání.
    Na nejmenší množství vidím Svobodná města.
  • upraveno 26. února 2020
    Jednu na tohle téma bych asi měla, ale pořád bohužel není dopsaná, hrozně jsem se totiž zasekla s tou první povídkou
  • AvivAviv
    upraveno 25. února 2020
    Highfive. Taky svobodoměstskou ne a ne dodělat.
  • Můžeme si držet palce, třeba se to za ty tři dny ještě podaří :-)
  • Snad. Tak tedy navzájem, i ty na nohou (jen čím pak budeme psát... :D).
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.