Hra o trůny - 8. série - Ice & Fire

upraveno 29. dubna 2019 v 8. řada
imageHra o trůny - 8. série - Ice & Fire

Po roční pauze je tu poslední řada…

Číst celý článek zde


12324262829

Komentáře

  • Preston Jacobs k šestému dílu. Trvalo to dýl, ale stojí to za to :D

  • upraveno 24. května 2019
    @Tyrion_Lannister Jon Snow není sebestředný. Samwell Tarly. Lord Mormont? Mám pokračovat?

    Takže diskuzi si uzavírej sám pro sebe :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Amaroun Jsem si pěkně jistý, že zrovna Jon Snow měl docela dost sebestředných chvilek ohledně toho bastardství. Tyrion kvůli tomu musel k němu i promluvit. =D
  • Ale vylezl z toho rychle. A kolik mu bylo? Čtrnáct? Samozřejmě, ještě bychom mohli tvrdit, že jako velitel hlídky není favorit větší ústřetovosti vuči lidem s námitkami a pak Boweni Marshové neumí jinak, než zorganizovat noc dlouhých nožu, ale v zásadě se soustředí na věci mimo sebe. Jen to možná nejsou nejprioritnější věci, ale věci, které nejvíc vyhovují jeho hrdinskému radaru. Takže sebestřednost asi fakt ne.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00
    svoa00 napsal(a):

    Preston Jacobs k šestému dílu. Trvalo to dýl, ale stojí to za to :D

    Fantazie nejlepší část je, když komentuje, co všechno debilního udělá Šedý červ =D
  • upraveno 24. května 2019
    @Tyrion Lannister Mě se nejvíc líbilo dosažení spravedlnosti tím, že do "poroty", která má odsoudit vraha, pozvu vrahovy sestry, bratra, strýce, nejlepšího přítele, strýce... :D Souhlasím, že jediný důvod, proč by Šedý červ sezval podivný výběr šlechticů, je uspořádat na ně Rudou svatbu. Měl popravit Jona i Tyriona, to by... šlo proti diváckým očekáváním. A ten komentář na malou radu... pobočník s historií neúspěchů, který zradil předchozího panovníka, nedostudovaný mistr, který si hraje na odborníka, žoldák, který má na starosti finance... :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00 Upřímně řečeno měli jít s tím natočeným koncem, kde Tyrion je poprave, pak by to dávalo aspoň trochu smysl. Tohle fakt ne..
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Tyrion Lannister skôr dany mala v predchádzajúcej časti popraviť aj tyriona, jona a varysa a bol by pokoj.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Edem Souhlas
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

    Aha tak proto je to hořkosladký konec :twisted:
  • @Tyrion Lannister Ne, hořkosladký konec je to proto, že to stojí tak moc za hovno.
  • Nevíte někdo prosím, zda je někde na internetu seznam lordů, kteří se účastnili volby krále v posledním díle?
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @Djokovic těžko říct, když to nevědí ani tvůrci... znají DaD vůbec nějaké menší rody? Vzhledem k tomu že Gendry je pro ně Řeka...
    ....ale jedno měl být asi Reed :roll:
  • @Benji Z Vody se Řeka udělá lehce :-D Ale hlavně soudí Sněha dvě sestry, strýcové a nejlepší kamoš. A jeden bezejmený Dorňan.
  • @Djokovic na edne je clanek. Ale je to jedna pani povidala.
  • @Djokovic @sfik Na wiki to docela rozebírají. Neznáme vlastně žádné, jen jeden se představil jako jakýsi „Une.“
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

    A protože neexistuje v tomhle případě nic jako kopání do mrtvoly, tak tady to tv tropes opět shrnuly výborně a jsem rád, že nejsem jediný koho to napadlo :D
    Daenerys I like it I was good at it moment by byl opravdu hodný.
    A souhlasím s tím, že konec je otevřený ještě hůř jak u Tance s Draky
  • upraveno 28. května 2019
    A vy se jim divíte, že si z toho blití na internetu nic nedělají a v klídku si půjdou za miliony za SW =D reakce při čtení scénáře k poslední sezóně.
  • JoserJoser persona non grata
    The Last Watch plus všechny ty (bezemoční) game revealed, to je pro filmožrouta lahoda sledovat.
    A ty ohlasy je bolet musí, i když jdou na hlavy někomu jinýmu. Ale i když je to ohromný a nenasytný kolos, tak si HBO zaslouží poplácat po ramenou, jakým lidem se tento rozlučkový dokument věnoval Zkrátka po posledních sériích je to pohlazení po duši, všem vřele doporučuju.
  • Já jsem viděl a doporučil bych hlavně těm, co kritizují drobnosti tipu zapomenutýho kelímku, plastové lahve, paruky ( nemyslím kritiku scénaristů, ti v dokumentu skoro nevystupují) Z dokumentu je vidět kolik práce v kulisách, maskách, kostýmech zbrojích, choreografii soubojů to dalo. Furdík se zdá docela sympaťák ( slyšet Honzu Nedvěda při maskovaní Nočního krále dobrý). Že je dokument věnovaný, třeba vousatému komparzistovi co hraje zbrojnoše a je vidět v pár scénách a hrozně ho to baví, mě přijde taky dobrý. Docela mě překvapilo, že řešili i falešný cíle. Vozili herce na místa kdy se natáčeli scény ve kterých nehráli.
  • upraveno 29. května 2019
    Zdravim vsechny nastvane a zaroven smutne fanousky GOT ;-) jsem tu nova a chtela bych si tu s vami pokecat o osme serii pokud teda jeste nejste natolik znechuceni tim vsim co nam osma serie dala :-(
  • upraveno 29. května 2019
    Nebyla jsem nikdy narocny fanousek.Vzdy mi slo pouze o vyvoj a charaktery postav.Neresila jsem nikdy nelogiku treba ve strategiich v boji atd..... Slo mi vzdy o srozumitelnost v pribehu a v postavach.Ve vsech sedmi seriich to tam bylo.Nechapu co se stalo ze v osme serii pribeh stal za nic a postavy se chovaly jako by byly zdrogovany nebo co :-( Nejvic ze vsech postav me mrzel asi Jaime :-( Co to s nim proboha udelali :-( :-( :-( Nechapu Nika co hraje Jaimeho jak mohl na takovou stupiditu vubec pristoupit ????? Stal se z nej gambler co je zavisly na automatu..... Taky me nastvali D a D kdyz rikali v rekapitulaci na 4 dil ze Jaime miluje Brienne a vazi si ji a ze na Cersei je zavisli proto se k ni vraci!!!! Kdyby chtel Jaime ochranit Cersei kvuli diteti ktere cekala tak bych to pochopila ale oni z nej udelali naprosteho fetaka co opousti zenu kterou miluje kvuli davce heroinu ??Nechapu k cemu to vsemu bylo ten jeho vyvoj a cast s Brienne kdyz to nakonec nemelo zadny smysl ;-( U Dany bych to taky jeste pochopila i kdyz ten jeji prevrat osobnosti na silence byl teda na muj vkus trosku hrrrr ale budiz.Strasne jsem se tesila na Cersei a herecku Lenu co ji hraje pro me byla diamantem GOT.V teto serii ji vubec nedali zadny prostor aby nam ukazala skvely herecky vykon.Sledovani Jona a Dany bylo sice pekne ale proste jejich herecke vykony se nedaji vubec srovnavat prave s Cersei nebo Tyrionem atd... Vzdy jsem se serialu zastavala ale bohuzel tato serie me vyslovene nasrala :-(
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Dreamer Doufám, že TROS propadne kvůli tomuhle, protože to je prostě humus a tedy to už musí být něco, abych za každou cenu něčemu takovému fandil.
    A rozhodl jsem se pro svoji vlastní verzi season 8
    Tak si taky trochu za fanfikcuji, když tady máme tohle.
    Pokud chtěli DD to ukončit v jedné sérii, tak mohli udělat velice snadno
    bez toho, aniž by to museli celý kurvit.
    Místo 7 a 8. sérii bych potřeboval jenom 10 dobrých epizod.
    V prvním díle by Dany blitzkriegla Cersei díky té tajné chodbě,
    co Tyrion a Varys použili k útěku ve čtvrté sérii, takže město
    by padlo během dne a válka by skončila. Cersei by se pokusila
    město zápalit, ale Jaime by ji zastavil způsobem jakým to udělal už
    předtím. Hora zabijí Jaimeho a Qyburna, než ho pak sundají pluky
    neposkvrněných. Tyrion má smutnou scénu konec.
    Další epizoda by začala se Euronovou Železnou flotilou proplouvající kolem Východní hlídky
    u moře. Euron a jeho tisíc lodí začíná přepravovat Bílé chodce na druhou stranu, protože
    Euron je magor, udělal bych, že by měl nějakou čarodějnickou konverzaci s Nočním králem,
    což by se trochu přiblížilo knihám, kde Euron má opravdu hodně, co do dočinění s magií.
    Zombící se šíří po celém západním pobřeží a dělají si posily.
    Brandon 9000 si toho všímá a okamžitě posíá Emlii Clarke vize, aby zvedla
    svou Targaryenskou prdel a odletěla k nim na Zimohrad. Potom ihned svolává
    poradu zlovlků, že jsou pěkně v p*deli, protože draci jsou proti Nočímu králi úplně
    zbyteční, protože má taky měničské schopnosti. Také proto Bran se snaží urychleně stáhnout
    Daenerys draky ke svému dosahu, protože ví, že první véc, co Noční král bude chtít udělat
    je ovládnout draky.
    Wolverine přijde s nápadem, zda by prostě neměla zkusit svůj obličejový lifting a sejmout
    Nočního krále. Brandon jí řekne, že zabít Nočního krále nic nevyřeší, protože armáda tu pořád
    bude. Jediná cesta, jak ukončit válku je Nočního krále znovu proměnit v člověka a potom ho donutit
    odčarovat ostatní chodce. Arya se ho zeptá, jak to ví a Bran ji odpoví, že se snažil najít cestu
    k porážce chodců v minulosti a že klíč leží daleko na severu, kam člověk v životě nedošel.
    Emilia Clarke doráží s draky na Zimohrad po tom, co na ni Bran 9000 opravdu hodně naléhal.
    Říká, že úmyslně letěla oklikou, jak jí řekl. Bran 9000 jim potom poví, že Wolverine, Kit Harington a
    Emilia Clarke musí vyrazit s draky daleko na sever, že tam leží klíč k porážce Nočního krále.
    Jon ho se zeptá, co tam najdou a Bran odpoví, že ani on neví. Epizoda končí s naší svatou trojici
    letící na sever. Všimněte si, že i já myslím na fanservice, protože Arya jezdící na drakovi je prostě AWESOME.
    Jinak Malíček se zcela logicky potom, co zjistí, že Brandon 9000 je vševědoucí a zombící obsazují sever pokusí utéct,
    ale na cestě ze zimohradu ho jiní dostanou a mrtvoly ho sežerou. To by krásně reprezentovalo přechod od intrik k velké válce.
    Chodci dobudou Kalinskou držbu a Bílý přístav začíná panika na jih je spousta uprchlíků, nemrtví v zádech.
    Mezitím na Jihu se Varys a Tyrion snaží vládnout, ale začínají se šířit zprávy od obchodníků ze severu a uprchlíků.
    Na jih už přišli havrani a začíná se šířit panika.
    Jorah zatím provede svoji očistu kůže, zatímco Sam objeví tajemství Jonova původu. A to by byl konec epizody tři.
    Epizoda čtvrtá začne se smějícím se Euronem a mlčícím Nočním krále, jak probírají dalši strategii. Euron nějakým způsobem rozumí
    Nočnímu králi bez toho, aniž by promluvil.
    Mezitím na Zimohradu se všichni připravují na oblehání ZA HRADBAMI neboť Ned Stark řekl, že 500 mužů ubrání Zimohradu proti 10 000.
    Také spalí všehcny kosti z krypt. Sansa se ptá Brana, jestli to přežijou, zatímco Bran jí odpoví, že neví, ale že se bude snažit být s ní
    až do konce. Brandon neustále pátrá v minulosti. Ve vizi uvidí chlapce, který nalezne mrtvou zlovčlici s jedním živým mladětem.
    Brandon se z toho neklidně ošije.
    Mezitím naše letka dorazí konečně ke svému cíli na dalekém sever k pevnosti, která se podezřelé podobá Zdi. Na bráně je znak Chodců.
    S drakama se probijou dovnitř, ale zjistí, že interiér vypdá zchatrále a že tu nikdo dlouho nebyl dokonce ani mrtví. Najednou ovšem uvidí, jak
    se nad halou rozprostírá z bálkonu obrovský prapor s šedým zlovklem na bílém poli.
    Mezitím v Králově přístavišti Tyrion Varys a spol se na jihu snaží zachovat jakýs takýs řád. Železná banka tváří tvář armagedonu přislibuje pomoc.
    Do města doráží Melisandra, která se zničhonic objeví a řekne Tyrionovi s Varysem, že Tříoká vrána byla oklamána a nemrtví vezmou útokem Královo přístaviště
    Když se jí oba zeptají proč? Melisandra odpoví, že chodci chtějí oživit všechny draky pod královým přístavištěm.
    A střihneme zpátky na severní pól, kde všichni pořádný wtf moment, když se snaží přijít na to, co tu krucinál dělá praporec Starků. Jako první samozřejmě
    promluví Emlia Clarke, která řekne, že ani nemyslí na žádnou zradu. Kit i Wolverine jí řeknou, ať se zklidní a že jsou z toho ještě více viděšení než ona.
    Začnou prohlédavat pevnost. Najdou knihovnu plnou svitků v normálním jazyce. Věci se začínají dít ještě divnější než jsou, když čtou o tom, jak někdo
    chtěl, aby lidé byli lepší, silnější a odolnější než předtím. Daenerys náhodou narazí na něco jako laborátoř, kde najdou zamražené napůl Chodce/na půl lidi.
    Arya náhodou objeví, že znamení, která jiní provádějí jsou obětiny za získání síly. Daenerys dodá, že něco podobného udělal, aby probudila draky.
    Studují svitky a laborátoř. Nakonec zjišťují, že před tísici lety žil člověk = šílenec, který věřil v to, že lidé se musejí vyvíjet evolučně za každou cenu.
    Během války dětí lesa a lidí zradil vlastní rasu, aby mohl provádět experimenty. Vzhledem k tomu, že dál Dětem lesa cené informace, tak mu pomáhali s jeho ohavnými
    pokusy. Ten muž měl zlovlka a byl to mětič a než zmizel od svých vlastních nechal za sebou rodinu.




  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Brandon mezitím na Zimohradě stále studuje minulost a vidí muže, který se měl stát Nočním králem, jak se poprvé setkává se zlovlkem po boku
    s dětmi lesa. "Kdo jsi?" a muž odpověděl: "Mé jméno je Berron Stark a vy by jste možná ocenili moji službu"
    DUN DUN DUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUN
    Nemrtvá armáda a flotila oblehne královo přístaviště s nemrtvými, Nočním králem a Euronem zde. Tyrion a Varys se snaží použít nejlépší strategie jak je zdržet (strategie zah
    nující používání HRADEB)
    To jste nečekali finalní odhalení Noční král je prapředek a zakladatel rodů starků první měnič otec Brandona Stavitele. A to už jste si mysleli, že
    vytáhnu nějaký mumbo-jumbo cestování v čase. :D
    Mezitím zpátky na polů Arya najde důležitou pasáže Berronova výzkumu, že většina jeho práce selhala, protože neměl krvavou oběť.
    "Proto, aby člověk mohl se stát bohem, musí obětovat to, co nejvíce miluje." píše se poslední Berronův zápis.
    Vzhledem k tomu, že nejsou schopni najít nic dalšího rozhodnou se, že kouzlo, které popsal a které nemohl použít, protože neměl potřebnou oběť
    na konec museli udělat Děti lesa na něj. Spousta smutku, Arya řekne, že to nemůže udělat, ale Jon ji řekne, že už jednou umřel a že si není jistý, zda
    je vůbec ještě naživu. Že s každým dalším dnem s každou minutou si toho o Arye pamatuje méně méně. Řekne, že pro tohle přeci trénovala a tak.
    Arya nakonec zabije Jona, aby dokkončila kouzlo.
    Noční král se proměňuje zpátky z člověka a klesá na kolena, Euron ho podrží. Euron se ptá, co se děje a Berron mu odpoví, že jeho kletba byla
    zlomena. Euron se ho ptá, zda platí pořád původní plán. A on mu řekne, že jo, ale musí spěchat.
    Daenerys a Arya upalují zpátky na jih k Zimohradu, ale Brandon je pošle oba ke Královu přístavišti
    Říká, že mu bude ještě nějakou dobu trvat, než se dostane na kobylku Berronovi, ale že nesmí oživit draky, jinak z nich odčerpá další sílu.
    Hordy mrtvol se valí ulicemi vše smrdí. A Euron s Beronem a chodci míří ke sklepením s draky. Berron najednou zkolabuje snaží se odolávat a Euron
    se snaží ho podpořit svými schopnostmi, ale Bran 9000 se nezvdává a už pomalu ale jistě si omotává Berrona kolem prstu.
    Ale Jiní se bliží k dračím lebkam, už je skoro mají. Daenerys začne chrlit oheň a snaží se schodit rudou baštu dolů. Podaří se jí to, ale za cenu nevýslovných obětí
    s řád obránců. Brandon se konečně hackne do Berronova mozku a donutí ho všechny droidy vypnout. Válka o úsvit končí sever i jih zdevastované. Předtím než Euron umře, tka
    prokleje Daenerys, která se po nástupu na trůn začne chovat hodně divně. A ta bych to ukončil.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    asi by to chcelo dat do dalsieho kola fan poviedok : Vasa predstava ukoncenia serie 8.
  • upraveno 29. května 2019
    @derfel to mate tak kdyz je dokument lepsi nez cela osma serie ;-) Vazim si vsech co na serialu dreli a klanim se jim.Oni za to nemuzou ze se z osme serie stal paskvil.Za to muzou D a D a z casti i Martin ktery jim mel vic pomoci.Cetla jsem ze se vubec nepodilel na osme serii a tak bylo jasne ze ti dva to bez jeho pomoci totalne poserou no a stalo se bohuzel :-(
  • AvivAviv
    upraveno 29. května 2019
    Edem napsal(a):

    asi by to chcelo dat do dalsieho kola fan poviedok : Vasa predstava ukoncenia serie 8.

    Dobrý nápad. Tu Tyrionovu bych si přečetla.
  • upraveno 29. května 2019
    @Tyrion Lannister nejlepší jsou ty pohledy D&D během prvního kola radostného tleskání a výskání "Ty vole, oni to fakt žerou!" =D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Dreamer Můj pohled na celou věc shrnul Varys
  • upraveno 30. května 2019


    Ačkoliv nesouhlasím s Prestonovým názorem na kvality velkých filmových frančíz a jistého nechvalně známého režiséra, s tím zbytkem souhlasím. Je smutné, jak dlouho "obyčejní diváci" i kritici seriálu dávali šanci, přehlíželi vady a utvrzovali HBO, že to dělají dobře. Protože přesto, jak je D a D vypekli, je pořád hájí a tuším, že jsem i zahlédla, že nějaký hlavoun z HBO před premiérou téhle série říkal, že podle jeho názoru diváci budou nadšení. Jak jsem zmiňovala, HBO zajímají je jenom čísla sledovanosti, a nepřekvapilo by mě, kdyby byli v upřímném šoku, jak negativní reakce zakončení seriálu vyvolalo. No, byť by si to zasloužili, tak ty dvě nemehla mají takové konexe, že následky za jejich uspěchanou nepromyšlenou práci, kde arogantně dělali, co se jim zalíbilo, ne to, kam by příběh měl vést, budou nulové a pokud někdy budou, tak D a D tou dobou budou mít nahrabáno.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.