Aegor Řeka "Bittersteel" - Ice & Fire

upraveno 21. ledna 2014 v Postavy a bytosti
imageAegor Řeka "Bittersteel" - Ice & Fire

Aegor, často zvaný Bittersteel (Hořkoocel), se narodil kolem roku 172 Po dobytí jako nemanželský syn Aegona IV. a jeho páté milenky Barby Bracken. Později byl svým otcem legitimizován. Byl zakladatelem proslulé skupiny žoldnéřů jménem Zlaté společenstvo. Ve svém znaku spojil rudého hřebce rodu Brackenů s černými dračími křídly rodu Blackfyre na zlatém poli.

Read the full story here


Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Až teď mi došlo, že je tady potvrzené, že Bittersteel a potažmo Zlaté společenstvo získal/o meč Blackfyre. Před časem jsme tady na to téma spekulovali. Koukám, že na wiki je u toho odkaz na Rytíře v přísaze, ale i když jsem to zběžně proletěla, tak to tam nevidím. Nevíte někdo přesně?
  • Nemůžu to tam najít, ale tohle je z Tajemného rytíře:
    S Freyem jsme od začátku měli pochybnosti o Peakově uchazeči. Nemá meč! Kdyby byl synem svého otce, Hořkoocel by ho vyzbrojil Černožárem.
    Z toho docela jasně vyplývá, že to bylo v obecném povědomí...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    A nojo! Takže o povídku dál. Vidíš, to mi nedocvaklo :)
  • A neviete kde to stiahnuť zdarma? Uložto mi totiž nič užitočné neposkytlo.
  • Aegon I. TargaryenAegon I. Targaryen The Lord of Dragons
    upraveno 24. května 2019
    Spíš než mottem tak bojovým pokříkem Společenstva je ,,Pod vším zlatem je hořká ocel" , ne ostrá, odkaz na Aegora Bittersteel. Mottem je ,,Naše slovo je tak dobré jako zlato."
  • Aegon I. TargaryenAegon I. Targaryen The Lord of Dragons
    Šlo by do Organizací napsat o Zlatém společenství?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...

    Šlo by do Organizací napsat o Zlatém společenství?

    Jestli máš chuť, klidně ten text sepiš a zveřejníme to.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 24. května 2019

    Spíš než mottem tak bojovým pokříkem Společenstva je ,,Pod vším zlatem je hořká ocel" , ne ostrá, odkaz na Aegora Bittersteel. Mottem je ,,Naše slovo je tak dobré jako zlato."

    Ostrá ocel je vhodnější výraz. Ono to pochází právě od přezdívky Bittersteel, kterou získal i díky tomu, že jedovatými poznámkami uměl ublížit ještě víc než svým mečem.
    V nových překladech je heslo: Pod zlatem břitká ocel., a jeho přezdívka Ostrobřit.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.