TV seriály

upraveno 23. ledna 2011 v Film a televize
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?



Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
1324325327329330361

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Netflix zrušil už i Daredevila.
  • JoserJoser persona non grata
    @Nevada Pokud jsem to správně pochopil, tak ho Disney přesunul na svojí chystanou streamovací službu, ale upřímně po velmi špatné druhé sérii by se mi po něm ani nestýskalo.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Tak na třetí sérii zase lidi reagují dost pozitivně. Ale ten přesun je zatím potvrzený není, pokud vím. I když je dost pravděpodobný. A je otázka, jakou formu Daredevila pak Disney+ zvolí. Takhle temné a krvavé to asi nebude.
  • To je škoda. Právě dokoukávám třetí sérii a je super. Wilson Fisk je zase v popředí zájmu a je to znova záporák radost pohledět a Matt Murdock dostává nakládačku snad v každém díle, ale jeho soupeři na tom nejsou líp. Pojetím to mám spíš k Temnému rytíři než čemukoliv ostatnímu marvelovskému.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 30. listopadu 2018
    Pro změnu Netflix schválil deset epizod pro hraného Kovboje Bebopa. Ale nejsem si jistá, jestli se nejedná vlastně taky o špatnou zprávu...
  • JoserJoser persona non grata
    Upřímně bych ještě v létě nevěřil, že se Walking Dead někdy dokáže zvednout, ale Angela Kang dokázala nemožné a starý dobrý seriál je zpátky.

  • co říkáte na to že Showtime připravuje Rothfussovy Kroniky královraha? Docela by mne zajímalo co od toho čekat
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @Joser tím, že odstranili ty nejdůležitější postavy tak si tak hrozně podkopali větev....seriál se zvedl, protože má Šeptače, což je skvělé téma. Po jejich konci už nebudou mít komiksově na co navazovat, protože jim chybí víme kdo a budou opět vařit z vody. Tudíž smůla.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @p1e9t9r2 říkám na to, že chci Dveře z kamene a dokud je nedočtu, nechci o nějakém seriálu ani slyšet.
    Patriku, neMartinuj prosím :wall:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Benji Kroniku neznám, ale jakožto fanoušek fanouškovi vyjadřují soucit a vznik tohoto nebezpečného precedenty mě jenom utvrzuje v rozhodnutí číst pouze dokončená díla. :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Benji Berete mi slovaky primo z houby!
  • JoserJoser persona non grata
    Tak jo, začalo mě to zajímat a těším se

  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @Joser jak jsem byl skeptický po oznámení obsazení, tak mě první trailer zaujal. Ty další už tolik ne, ale hodně se těším.
    Navíc patřím k těm, kteří cení i druhou sérii.
    Takže věřím tomu , že se mi to bude líbit.
  • upraveno 13. prosince 2018
    @Benji No to mne také deptá, ale já mám pocit, že s martinem závodí, kdo bude mít větší pauzu mezi knihami, ale tak ty dvě knihy má obsáhlé, tak by snad seriál knihu předhonit nemusel (ačkoliv kronia má být úvod do celkového příběhu :D :D )
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • @Nevada Koukám, že se po pokračuje v ničím neodlehčených adaptacích Agathy Christie. Bylo tu nejnovější zpracování Deseti malých černoušků, pak nová Vražda v Orient Expresu a teď tohle. Ne že by byla proti, ale abysme brzy rádi nevzpomínali na roztomilého Davida Sucheta :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jestli to bude ve stylu And Then There Were None a Ordeal by Innocence, tak si stěžovat nebudu. Já k Suchetovi nostalgický vztah nemám :)
  • Já jo. Ale zmena je život.
  • upraveno 17. prosince 2018
    Deset malých černoušků bylo super! BBC jen dál a houšť!
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Teď vlastně nevím, jestli to patří víc sem nebo do filmů :)

  • @Nevada Na to se docela těším jsem zvědav na časový odskok. Docela mne mrzelo, když to tenkrát skončili ten seriál byl úžasný
  • JoserJoser persona non grata


  • JoserJoser persona non grata
    V Japonsku vyšel Kapitál jako manga, ale to je prd.
    Číňani natáčí o Karlu Marxovi anime!

  • HBO 3 zrejme nahráva mojim maratónovým tendenciám, hoci by som ocenila, keby to nerobilo uprostred noci. Nevadí.
    Päťdielny seriál Patrick Melrose spatřen a nalituju ani minutu. Prestrihávanie minulosti a súčasnosti a postupné odhaľovanie a posúvanie vpred sa podarilo, sondička do spoločnosti mi pripadala trefná a uveriteľná, herecké výkony viac než potešili. Takže kdo by rád sledoval vyhrabávání ze závislostí a traumatického dětství okořenené snobi, newageri i sympatickými lidma, mohu odporučit tohle. Jo a existuje i literární podoba.

  • JoserJoser persona non grata
  • upraveno 27. prosince 2018
    Přeslazený vánoční kulturní program složený z pohádek a repríz nebo repríz pohádek jsem si osvěžila seriálem Castlevania a vůbec nelituju. Ačkoliv je seriál inspirovaný sérií počítačových her, je úplně fuk, jestli je znáte, seriál s hrami má společného opravdu jen málo. Kdybych měla styl seriálu jednoduše popsat, tak si představte vizuální styl komiksového R-ratingového manga. S Drákulou. A nekromancií. A lovcem upírů a středověkým Bladem. A masakrem vesničanů skoro v každém dílu. Takhle násilný animovaný seriál jsem možná neviděla ještě nikdy. A kupodivu s tak dobře napsanými postavami - hlavně poslední zástupce slavné válečnické dynastie, Drákulův syn a dva lidští Drakulovi pomocníci. Abych jenom nechválila, tak hudba mohla být lepší a občas jako by se děj zastavil, aby nám postavy něco řekly o sobě a svých motivacích. Třetí série už je mimochodem schválená, takže uvidíme, kam se seriál posune.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 29. prosince 2018
    Jo, vida. Na druhou sérii Castlevanie mám taky ještě koukat. Já drtivou většinu vánočního programu ignoruju, a tak jsem zatím dohnala pár restů.

    Třetí sérii Hap & Leonard, která se (aniž bych to tušila) taky odehrává během Vánoc, ale moc sváteční pohody se tam nenajde. Po dobrodružném a krvavém noiru v první sérii a sériovém vrahovi alá Temný případ ve druhé sérii, pátrá duo rozdílných kamarádů po černošské kamarádce v rasově segregovaném městečku, kde i na začátku 90. let dosud tvrdě vládne Ku-klux-klan. Stejně jako první dvě série, je i ta třetí zbytečně roztahaná. Nejlepší by bylo, kdyby měla každá série jen 5 dílů místo šesti. První dvě epizody se zbytečně vlečou ve snaze představit aktéry a nastolit atmosféru. Ale pak už se to jen zlepšuje. 70 %.

    A pak Looming Tower. Z toho jsem měla trochu obavu, i když mě to tématem hodně lákalo. Události tam popisované jsou obecně dost známé, ale seriálu to neublížilo. I tak dokázali zajímavě představit vzestup al-Kajdy a rivalitu CIA a FBI, která jim usnadnila provést 11. září. Uprostřed to sice trochu táhne, i tady by si to zasloužilo trochu sestříhat a/nebo místo soukromí agentů se třeba věnovat zákulisním tahanicím ve vedení FBI, která tak v seriálu vychází poněkud pozitivněji, než si zaslouží. Ale celkový dojem je veskrze pozitivní. 80 %.
  • @Nevada Tak ony ty čtyři epizody první série jsou nakonec jenom úvod ke druhé sérii. Ten seriál má svoje problémy, ale stylový je jako sviňa :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @svoa00 musím taky dohnat :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00
    svoa00 napsal(a):

    Přeslazený vánoční kulturní program složený z pohádek a repríz nebo repríz pohádek jsem si osvěžila seriálem Castlevania a vůbec nelituju. Ačkoliv je seriál inspirovaný sérií počítačových her, je úplně fuk, jestli je znáte, seriál s hrami má společného opravdu jen málo. Kdybych měla styl seriálu jednoduše popsat, tak si představte vizuální styl komiksového R-ratingového manga. S Drákulou. A nekromancií. A lovcem upírů a středověkým Bladem. A masakrem vesničanů skoro v každém dílu. Takhle násilný animovaný seriál jsem možná neviděla ještě nikdy. A kupodivu s tak dobře napsanými postavami - hlavně poslední zástupce slavné válečnické dynastie, Drákulův syn a dva lidští Drakulovi pomocníci. Abych jenom nechválila, tak hudba mohla být lepší a občas jako by se děj zastavil, aby nám postavy něco řekly o sobě a svých motivacích. Třetí série už je mimochodem schválená, takže uvidíme, kam se seriál posune.

    Vypadalo velmi zajímavě, když mi skončily v doporučení na youtube některá videa z tohohle dílka, určitě zkouknu a děkuji za doporučení. Pro zajímavost a věc, která mne zahřála u srdce jakožto fanouška Hellsinga, že jedna z hlavních postav se jmenuje Alucard :twisted:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.