Hra o trůny 7×02 – Stormborn - Ice & Fire

upraveno 7. srpna 2017 v 7. řada
imageHra o trůny 7×02 – Stormborn - Ice & Fire

Druhý díl sedmé série. Premiéra 24. 7. 2017. Daenerys je poctěna nečekanou návštěvou, Jon se vypořádává se vzpourou a Tyrion vymýšlí plán na dobytí Západozemí. Scénář: Bryan Cogman Režie: Mark Mylod

Číst celý článek zde


135

Komentáře

  • @DonPadre To je Tyrionův důmyslný plán, jak zbavit Daenerys její nejlepší armády. Zároveň též informoval Eurona, kde může narazit na Yařinu flotilu ,a poté ,co Jon opustí Sever, plánuje s Malíčkem a Qyburnem převzít moc v Západozemí...
    Páni, proč nejsem scénáristou, myslím že by mi to docela šlo :twisted:
  • DnPadre.

    Nastuduj si povinnosti vasala. Je povinen se na vyzvání lenního pána dostavit se s určitým počtem ozbrojených lidí, a na své náklady s nimi po určitou dobu sloužit.
    Pokud ne, a lenní pán vyhraje, vasal příjde o krk i statky.
    Ono moc není o čem přemýšlet.
  • @haladdin Je jedna možnost: onen lord může zdržovat tak dlouho svůj příchod na bojiště, dokud není jasné, kdo vyhraje. Viz Zpozdilý Walder Frey.
  • @svoa00
    No, co se týče Nymerie, tak mě nepřekvapilo, že už ji neuvidíme.
    A zase já mám pocit že by jí tam blbouni nedávali jen tak.. Podle mě se může objevit třeba v příští sezoně, když už nám ji připomenuli.

    @DonPadre A jak víš jak vypadá Skála v seriálu? A jak dobyli Meereen a Yunkai --> léčkou..
    Hightowery tam možná ani nedají, vezmi si že se v Starém městě již nacházíme a že z něj známe akorát Citadelu.. Zatím Hightowery ani nezmínili..
  • @haladdin @Borůvka Ale samozřejmě pak nastává situace kdy má vazal dva lenní pány.. Chudáci francouzi by mohli vyprávět.
  • První díl byl dobrý, ale co bylo proboha tohle? Jako za mě snad nejhorší díl z celého seriálu a přemýšlím, zda lze tento ještě něčím překonat!? :spike:

    PS: Jediný světlý okamžik byla Missandei... :oops:
  • upraveno 25. července 2017
    DanielSvatoš napsal(a):

    Euron sundal dvě ze tří a tak se stal mojí nejoblíbenější postavou v tomto seriálu

    :applause:
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @Borůvka Tak já si na to taky nestěžuji to byla ta pozitivní část, ale docela mi vadí Euronova pro změnu neviditelná flotila (nebezpečná připomínájící armádu 20 godmenů) a samozřejmě WTF moment, kdy těsně kolem Ashi a Eurona proletí ohnivá koule na míste, kde byli před 5 sekundama, společně s dost rozstřesenou kamerou by to bránilo si ten akční závěr užít na plno a pak samozřejmě chybělo znásilnění :twisted:

    Osobně nechápu tu bitvu a hlavně to, jak sakra mohli vědět kteří jsou kteří? Dyť v takových podmínkách, kdy všichni a všechno mělo na sobě znak železných jak mohli vědět na koho pálit, koho mlátit a na zmiňovaná vesla jaksik nedošlo. Po přečtení minulé diskuse jsem na ně čekal jak na smilování, ale voni je tam na těch lodích fakt nemaj!! =D Jako místo, aby nechali potopit loď, tak ji nejdříve napíchnou, pak na ni naskáčou, pomlátí se mezi sebou a následně se se všema asi potopí nebo co? Nechápu... :-k
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 25. července 2017
    @Rybba Řeknu to takhle, jak si napsal to, že tohle byl nejhorší díl seriálu, tak souhlasím, protože ty kecy jsou hrozně debilní a nudný, takže když Euron vrthl na scénu, byla ta akce pro mne trochu úlevou a hlavně zabití těch dvou písečných děvek. A Pilou Asbæk rules, ale souhlasím nedává to smysl o nic víc než ser Twenty Goodman + samozřejmě museli cestou z KP proplout kolem DK, kde si toho nikdo nevšiml :D
  • upraveno 25. července 2017
    Sagart napsal(a):

    Epizodu jsem ještě neviděl a dle vašich slov nevím, zda to má cenu, je ovšem nutno konstatovat, jak je zajímavé číst zde veskrze kritické, velmi negativní komentáře, zatímco na Jiných sociálních sítích, včetně Edny se lidé rozplývají, jaká to úžasná epizoda.
    Nyní, na koho straně je pravda :D

    To máš třeba jak rozdíl v diskusích na novinkách a na idnesu. :king:
    Blackfish napsal(a):

    No, na edně se srocují hlavně fanoušci seriálu, tady zapšklí lidé, kterým už to prznění knih přišlo přes čáru ale z nějaké perverzní touhy po sebepoškozování se na to pořád dívají. Btw. dneska jsem si pustil Vikingy abych dokoukal 4 serii a když to srovnám s tím vysokorozpočtovým brakem od HBO tak Ragnar a synové vyhrávají o dvě Hory a Lothbrokovy fousy. Já osobně už od seriálu nečekám nic, protože opustil knihy úplně ale aby to vypadlo jako mix Spartaka a Herkulese s Kevinem Sorbem to už je i na mě moc.

    8-O
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Rybba Řeknu to takhle, jak si napsal to, že tohle byl nejhorší díl seriálu, tak souhlasím, protože ty kecy jsou hrozně debilní a nudný, takže když Euron vrthl na scénu, byla ta akce pro mne trochu úlevou a hlavně zabití těch dvou písečných děvek. A Pilou Asbæk rules, ale souhlasím nedává to smysl o nic víc než ser Twenty Goodman + samozřejmě museli cestou z KP proplout kolem DK, kde si toho nikdo nevšiml :D

    No oni byli v KP dřív jak ti co připluli na DK z toho bych je nevinil, a jak tu někdo psal, že Bran nemá Malíčkův teleport, no ještě aby měl, když ho půjčil na Dračí kámen na slet čarodějnic. :-k Jak v prvním díle mluvil Euron o daru pro Cersei, tak mi bylo jasný o co půjde a i se to vyplnilo. Jinak bude ještě jedna série o šesti dílech? To mohli vyškrtat vatu a ukončit to v pěti dílech v týhle. :king:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Rybba Moje řeč, kdyby do jedný série nacpali útok na KP a boj s Jinými, byla by to pecka. A také by bylo mnohem zajímavější vidět, jak Jiní zaútočí na Západozemí v době, kdy ještě bojují ostatní proti sobě. Bylo by to mnohem zajímavější než sledovat, jak proti ním stojí sjednocených Sedm království
  • upraveno 25. července 2017
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @Rybba Moje řeč, kdyby do jedný série nacpali útok na KP a boj s Jinými, byla by to pecka. A také by bylo mnohem zajímavější vidět, jak Jiní zaútočí na Západozemí v době, kdy ještě bojují ostatní proti sobě. Bylo by to mnohem zajímavější než sledovat, jak proti ním stojí sjednocených Sedm království

    Tak tak, sedm sérií šlapou nemrtví ke Zdi, aby je za "dva díly" porazili na severu spojenecká vojska v čele s draky, no to by mě, být jima, naštvalo jako!! :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Rybba Tak jako, co by si chtěl celou sérii o tom, jak Daenerys nahání s draky Walkery po celém Severu =D, což nás přivádí k pravděpodobněmu předpokladu, že osmá série bude ještě větší nuda :twisted:
  • upraveno 26. července 2017
    červ napsal(a):

    Vše bylo řečeno, uf.
    Jinak Olenna mě teda zklamala. Její rada Dany měla být jako co? Od mistryně intrik bych čekala něco rafinovanějšího. Její zlatá éra, zdá se, pominula, teď se neliší od jiných senilních babek, co umí jen kysele držkovat v MHD. Nad vodou ten spolek drží jen Tyrion a Varys. Velmi postrádám nějakou silnou chytrou ženskou postavu.
    Proč neposlal Jon na jih Sansu místo sebe? Ta by byla na Zimohradu postradatelnější. Asi tuší, že ho čeká spárování s Dany.
    Malíčkovi na severu zamrzl mozek i teleport nebo co, že nepletichaří s ostatními, ale místo toho jen celý dny creepuje na Sanse?
    Euron je něco jako pavouk v domácnosti. Je to hnus, který byste nejradši vzali pantoflí, ale žere to komáry a podobně otravnou havěť, takže se to dá tolerovat.

    Se vším souhlasím až na ten konec! Pavouky likviduju pantoflí, i když žerou všelijakou otravnou havěť, netřeba slitování!! :onfire:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 26. července 2017
    @Rybba skoro bych řekl, že lituješ toho, že bad pussy bude mít opravdu bad pussy, až s ní Greyjoyové skončí :-P
  • upraveno 26. července 2017
    sfik napsal(a):


    + Arya vždycky potěší. Chování k Horkému koláčovi bylo opravdu dost chladný a mohla se chovat líp. I když ona ho asi vždycky brala dost s rezervou. Setkání s Nymerií bylo dobré. A skončilo to tak jak mělo, Tyrione to jak říkala že "to není ona" znamenalo fakt že Nymerie už není její Zlovlk, přestala jí být ve chvíli kdy jí odehnala kameny.. Cizí zlovlk by jí roztrhal na kusy. Krom toho by to byla velká náhoda aby v RL běhal Zlovlk se smečkou klasických vlků..

    Co se týče scény s Nymérií, tak tam spíš šlo o to, proč řekla to: "To nejsi ty", měla spíš říct. "To UŽ nejsi ty" nebo něco v tom smyslu, tak to spíš vyznívalo jako, že to je úplně jiný zlovlk. :king:
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @Rybba skoro bych řekl, že lituješ toho, že bad pussy bude mít opravdu bad pussy, až s ní Greyjoyové skončí :-P

    Počkéj o kom, že je to teďka řeč? :oops:

    Jinak Euron to má taky spočítaný ne? Kolik těc ran (otrávenou dýkou?) schytal? Z čeho usuzujete, že mu teďka Cersei skočí okolo krku? Já být jí, tak ho pošlu do někam, nic mu neslíbila. Být jí, tak bych mu proště hezky poděkoval za zničení nepřátelské flotily a doručení dárku jakožto důkazu loajality železných ke koruně a papá! =D
  • upraveno 26. července 2017
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @Rybba Tak jako, co by si chtěl celou sérii o tom, jak Daenerys nahání s draky Walkery po celém Severu =D, což nás přivádí k pravděpodobněmu předpokladu, že osmá série bude ještě větší nuda :twisted:

    No to by ale nemusela být vůbec špatná série!! :twisted: No spíš bych čekal nějaký střet s nemrtvýma a divokýma před Zdí, pak bitvu na Zdi a její prolomení, pak postup nemrtvých na jih přes nějaký ten zničený hrad/hrady, vymlácený sever (evakuace dětí a starých, ústup a útěk pár přeživších z bitvy o sever) a zastavení nemrtvých někde u Řekotočí v masivní bitvě spojené armády všech sedmi království. A Ende. Jestli si nemrtví ani neškrtnou, tak mě to nasere víc jak je!! :king:
    Borůvka napsal(a):

    @DonPadre To je Tyrionův důmyslný plán, jak zbavit Daenerys její nejlepší armády. Zároveň též informoval Eurona, kde může narazit na Yařinu flotilu ,a poté ,co Jon opustí Sever, plánuje s Malíčkem a Qyburnem převzít moc v Západozemí...
    Páni, proč nejsem scénáristou, myslím že by mi to docela šlo :twisted:

    Pecka jestli to tak fakt bude! :twisted:
  • @Rybba Což mi připomíná, že tam ti Chodci už několik sérií postupují s celou armádou ke Zdi a pořád k ní vlastně nedošli. I když uznávám, že dokud se Zdí někdo něco neudělá, tak jim nic jiného nezbývá, než pochodovat sem a tam.
    Ta představa strašidelné armády znuděně přecházející doprava a doleva mě docela rozesmála =D
  • Nesouhlasím s tím, že to byl nejhorší díl celého seriálu. Vzpomeňte si na závěr 5. série a na to co provedli Stanisovi a na dvacet dobrých chlapů.
    Je však určitě pravda, že v tomto díly byly nelogičtnosti například starej Tarly by možná i přijel na setkání do Králova přístaviště, protože slíbit tam vždy něco může a pak po odjezdu to nemá za současné situace povinnost dodržet, ale určitě by si sebou nevzal svého prvorozeného syna, který by mohl být zaujmout a sloužit jako rukojmí.
    Rybba napsal(a):

    První díl byl dobrý, ale co bylo proboha tohle? Jako za mě snad nejhorší díl z celého seriálu a přemýšlím, zda lze tento ještě něčím překonat!? :spike:

    PS: Jediný světlý okamžik byla Missandei... :oops:


  • @Denebola A v sedmé sérii Noční král řekl: "Out of catapults"
  • @Tyrion Lannister @Rybba Pořád sázíte na to, že seriál (a vlastně i jeho předloha), který se důsledně vyhýbá mainstreamovým "spojenectvím proti společnému nepříteli" a "velkým hrdinským bitvám, které vyhrají kladní hrdinové" skončí právě takovým závěrem. To se rovnou můžete jít dívat na Pána Prstenů.
  • Zajímavé video k tomu, čeho jste si asi stejně jako já všimli. Ne že by seriál měl málo mužských postav nebo že by umírali ve výrazně větším počtu než ženské postavy. Ale samozřejmě nejde přehlédnout, že většině ze sedmi království teď vládnou ženy (a je jenom chyba tvůrců, že odmítají uznat, že je to Jaime, kdo by měl být pán Casterlyovy skály) a neuvěřitelné množství mužských postav je nějakým způsobem hendikepovaných. Vzhledem k tomu, že Jon o vládu možná taky příjde, tak začínám mít Eurona nečekaně ráda.

  • Proti feminismu rozhodně nic nemám, ale uznávám, že tohle už je přece jen trochu přes čáru. V patriarchání společnosti se na drtivé většině území dostanou k moci ženy v přesně tu samou dobu...

    V některých případech je to tak nějak více či méně samozřejmý vývoj dané situace (Daenerys, Yara, Sansa), jenže většinou se k tomu však scénáristi dopracovali uměle, tlačením na pilu. Bohatě by mi stačilo, kdyby upozadili Ellariu a Písečné hady. Vždyť v Dorne stále mohl sedět Doran jako intrikán, spolčený s drakem. Ellaria mohla být na poradě jako vyslanec. Celá ta dorská women power je úplně postavená na hlavu, a přitom naprosto zbytečná. Tohle mi třeba hodně vadí, to je jasný násilný feminismus.

    Další věcí je už tolikrát propíraná situace Cersei, kterou způsobili tím výbuchem Baleorova septa, což považuju za ten neodfláklejší způsob redukce děje a postav. Tím se dostala do popředí Cersei a Olenna, zlikvidovali Kevana, Vrabčáka a také Margeary, jako postavy moci. A fakticky i Tomenna. Ostatně se divím, že v trendu, kterým se vydali, si dobrovolně nechali odpravit Margeary, ta by jim do toho schématu dokonale zapadla.
    A celá tahle situace nedává smysl hlavně kvůli divnému zasazení do děje a absolutní ignoraci následků, které by to rozhodně vyvolalo. Ne primárně kvůli feminismu.

    Prostě co je moc, to je moc.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 26. července 2017
    @svoa00
    svoa00 napsal(a):

    Zajímavé video k tomu, čeho jste si asi stejně jako já všimli. Ne že by seriál měl málo mužských postav nebo že by umírali ve výrazně větším počtu než ženské postavy. Ale samozřejmě nejde přehlédnout, že většině ze sedmi království teď vládnou ženy (a je jenom chyba tvůrců, že odmítají uznat, že je to Jaime, kdo by měl být pán Casterlyovy skály) a neuvěřitelné množství mužských postav je nějakým způsobem hendikepovaných. Vzhledem k tomu, že Jon o vládu možná taky příjde, tak začínám mít Eurona nečekaně ráda.

    Tak to není žádná novinka a není to určitě jenom Game of Thrones =D Teď trochu zaspoilerovat, ale feminismus ve velkém měl vliv, jak ve třetí řadě Sherlocka tak ano dle definicí tohodle videa i v nových Star Wars :-P
    Ostatně proto jsem v tuhle sérii smířlivější k DD, protože Mofatt mi jasně ukázal, že to jde ještě hůř a alespoň si scénaristi Hry o trůny nevymysleli takovou p*čovinu, jako je třeba léta ztracená Daenerysina mladší sestra, která by se záhadně objevila tuto sezónu :D (Eurus Holmes se směje)
    A dle definice tohodle videa, tak je feminismus i ve SW :D, ostatně co jiného než feminismus má znamenat to, že hlavní mužský záporák je totální looser snad úplně ve všem, zatímco hlavní ženská postava úplně skvěla ve všem, dokonalá a bez jediné chybičky
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Borůvka
    Borůvka napsal(a):

    @Tyrion Lannister @Rybba Pořád sázíte na to, že seriál (a vlastně i jeho předloha), který se důsledně vyhýbá mainstreamovým "spojenectvím proti společnému nepříteli" a "velkým hrdinským bitvám, které vyhrají kladní hrdinové" skončí právě takovým závěrem. To se rovnou můžete jít dívat na Pána Prstenů.

    Kniha ano, seriál nikoliv, ten dost zhollywoodštěl za poslední série a ano, bitva bastardů bezpochyby je velká hrdinská bitva, kterou vyhrál kladný hrdina a ano spojenectví mezi Dany a Jonem bude spojenectví proti společnému nepříteli a epické bitvy jako Hardhome nebo již zmíněná Bitva Bastardů, takže ano hra o trůny se vydala tímhle směrem a dokonce se hovoří o tom, že got bude největším fantasy námr*em od LOTRA
  • @Tyrion Lannister Já LOTRa nekritizuji, u toho se to hodí. Já kritizuji GoT, protože ta zrazuje vlastní styl. I když nevím, jestli můžeme zrovna bitvu bastardů hodnotit jako vyhranou, Jonova armáda dostala hodně přes p... tedy myslím do držky.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Borůvka Tak to já taky ne, jenom podotýkám, že oni to vedou tímhle stylem. Ano, bez Malíčka by dostali přes hubu, i tak Jon vyhrál
  • "Are you a sheep? No, you are dragon. Be a dragon!" Řekl někdo Olenně, že draci jsou (na rozdíl od ovcí) na vymření?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Borůvka Hledáš v tom logiku, která v tom není :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Pořád sázíte na to, že seriál (a vlastně i jeho předloha), který se důsledně vyhýbá mainstreamovým "spojenectvím proti společnému nepříteli"
    The Judean People's Front? =D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.