Hra o trůny 7×01 – Dračí kámen - Ice & Fire

upraveno 16. července 2017 v 7. řada
imageHra o trůny 7×01 – Dračí kámen - Ice & Fire

Jon organizuje obranu Severu, Cersei se snaží vyrovnat síly a Daenerys připlouvá domů. Scénář: David Benioff & D.B. Weiss Režie: Jeremy Podeswa A také u příležitosti nové řady připomínáme spoilerová pravidla, kterým věnujte pozornost.

Číst celý článek zde


12346»

Komentáře

  • Rybba napsal(a):

    Jinak stržení Stanisovy vlajky je v pořádku, tak to má být, nevidím důvod proč by ji tam měla jako nechávat, má svoji vlajku, tak stará musela jít prostě pryč! :king:

    Na to má snad lidi, ne?

  • @Denebola Já to celé s tím trůnním sálem pochopil tak že kolem trůnu na Dragonstone ona logicky jen prošla, protože to není ten trůn který chce. Proč se spokojit s malýma věcma. Usednout na trůn, který znamená vládu nad kusem kamene pro ní prostě bylo zbytečný..
  • @Terezička Tak zrovna stála u tý vlajky. To jako měla říct, pošlete sem paní pokojskou "pleeease service my room" ??? Prostě jde kolem, strhne starej závěs.. hotovo.. Vůbec nechápu že to někdo může brát jako kopání do Stannise..
  • upraveno 25. července 2017
    sfik napsal(a):

    @Denebola Já to celé s tím trůnním sálem pochopil tak že kolem trůnu na Dragonstone ona logicky jen prošla, protože to není ten trůn který chce. Proč se spokojit s malýma věcma. Usednout na trůn, který znamená vládu nad kusem kamene pro ní prostě bylo zbytečný..

    Taky tak. :king:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 25. července 2017
    @Rybba Stannis nenechal na hradě posádku, ale z nějakého neznámého důvodu vlajku? Jo to rozhodně dává smysl, kdybych já opouštěl nějaký hrad určitě tam svou zástavu nechám, aby jí mí nepřátelé mohli spálit neob utřít si s ní prdel. Krom toho je to dvě série od Stannisovi smrti, takže opravdu důvod do něj nějak kopat. A ne jakékoliv síly lojální Stannisovi by už dávno hrad opustili, protože jejich král je mrtvý a bůh falešný, takže ne, i kdyby tam něco nechal stejně by odešli, to znamená, že by to byl ještě větší bullshit.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 26. července 2017
    @sfik
    Tak zrovna stála u tý vlajky. To jako měla říct, pošlete sem paní pokojskou "pleeease service my room" ??? Prostě jde kolem, strhne starej závěs.. hotovo.. Vůbec nechápu že to někdo může brát jako kopání do Stannise
    Tak jaký jiný smysl tá scéna měla, krom toho být cool a ukázat jaký je Stannis padouch ve srovnání s tou krásnou bezchybnou a boží Daenerys. Mne by se víc líbilo, kdyby takhle strhla Lannisterskou vlajk. Nelogické by to bylo zhruba stejně (Lannisteři přišli a zase odešli) :-D a navíc by to bylo pěkne foreshadowing pro konec sezóny
  • @Tyrion Lannister S tou vlajkou to mělo smysl pouze. Stannis tady bydlel předtím tak vyměním dekoraci. Jakej důvod měla to tam nechávat. Navíc Stannis pro ní byl pouze bratr uchvatitele.. nic víc..
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik Takže chápu to správně, že teď koukáme na seriál o měnění dekorací a ne na Game of Thrones :twisted:
  • upraveno 26. července 2017
    @Tyrion Lannister Dekoraci měnil i Robert, ostatně na to vzpomínala Cersei v tomto díle.. a je to - což je důležité - i v knihách :D

    Ale samozřejmě přiznávám že tomu přikládám nulovou váhu jako ke knižní/seriálové postavě Stannise, který mi byl jedno stejně jako jeho starý záclony :D
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    Stannis nenechal na hradě posádku, ale z nějakého neznámého důvodu vlajku? Jo to rozhodně dává smysl, kdybych já opouštěl nějaký hrad určitě tam svou zástavu nechám, aby jí mí nepřátelé mohli spálit neob utřít si s ní prdel.

    Stannis šel do války, počítal, že se na hrad vrátí. Přece s sebou na válečné tažení nevezme i všechny závěsy a památeční příbory, aby mu je náhodou někdo nevyfoukl.

    Měla jsem za to že posádka se na hradech nechávala, protože hrad přeci jen potřebuje údržbu. U hradů bývalo i nějaké to hospodářství, které fungovalo bez ohledu na přítomnost majitele.
    Ale to vlastně dává smysl, jestliže se dozvěděli že Stannis je mrtvý a hned tak nový majitel nebude tak taky sbalím svých pár slepic, prošmejdím hrad jestli tam přeci jen nezůstalo nějaké to stříbrné nádobí a jdu si po svých.
  • @Tyrion Lannister Myslím, že ta scéna tam byla spíš kvůli nedůvtipným divákům, aby jim došlo, že to je ten samý hrad, kde byl předtím Stannis. Pokud by jim to do té chvíle z nějakého důvodu nedošlo.
  • @Terezička
    Měla jsem za to že posádka se na hradech nechávala, protože hrad přeci jen potřebuje údržbu. U hradů bývalo i nějaké to hospodářství, které fungovalo bez ohledu na přítomnost majitele.
    Ale to vlastně dává smysl, jestliže se dozvěděli že Stannis je mrtvý a hned tak nový majitel nebude tak taky sbalím svých pár slepic, prošmejdím hrad jestli tam přeci jen nezůstalo nějaké to stříbrné nádobí a jdu si po svých.
    Ano, děkuji :)
  • Terezička napsal(a):

    Tyrion Lannister napsal(a):

    Stannis nenechal na hradě posádku, ale z nějakého neznámého důvodu vlajku? Jo to rozhodně dává smysl, kdybych já opouštěl nějaký hrad určitě tam svou zástavu nechám, aby jí mí nepřátelé mohli spálit neob utřít si s ní prdel.

    Stannis šel do války, počítal, že se na hrad vrátí. Přece s sebou na válečné tažení nevezme i všechny závěsy a památeční příbory, aby mu je náhodou někdo nevyfoukl.

    Měla jsem za to že posádka se na hradech nechávala, protože hrad přeci jen potřebuje údržbu. U hradů bývalo i nějaké to hospodářství, které fungovalo bez ohledu na přítomnost majitele.
    Ale to vlastně dává smysl, jestliže se dozvěděli že Stannis je mrtvý a hned tak nový majitel nebude tak taky sbalím svých pár slepic, prošmejdím hrad jestli tam přeci jen nezůstalo nějaké to stříbrné nádobí a jdu si po svých.
    Taky tak. :king:
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @sfik Takže chápu to správně, že teď koukáme na seriál o měnění dekorací a ne na Game of Thrones :twisted:

    Jako Game of Curtains? 8-O Prostě jeden z kola ven, tak vlajku pryč, jsem přesvědčen, že pokud k tomu bude mít Dany příležitost, tak se závěsy jiných významných rodů zatočí stéjně tak, jako se Stanisovými, prostě bez špetky slitování!! :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Rybba Tak já doufám, že se to stane dříve jak dvě série po smrti dané postavy, protože to ztrací ten efekt, když kopeš zbaběle do mrtvoly, kterou za tebe sundal někdo jinej :-P
  • @Tyrion Lannister Fungující skvělá pevnost strážící přístup do Západozemí se prostě opuštěná nenechává. I kdyby posádka věrná Stannisovi byla po jeho smrti bezprizorní, velmi pravděpodobně by to zároveň byli muži nějakého menšího lorda (vazala Stannise) a ten by si hrad přivlastnil (nebo jeho děti). A i kdyby náhodou v nějakém záchvatu šílenství celá posádka hrad opustila a odešla do síní Potopeného boha, Dračí kámen by obsadili Lannisterové. V normálně fungujícím světě by hrad nebyl opuštěný, ale byl by naopak předmětem bojů.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.