Hra o trůny 7×01 – Dračí kámen - Ice & Fire

upraveno 16. července 2017 v 7. řada
imageHra o trůny 7×01 – Dračí kámen - Ice & Fire

Jon organizuje obranu Severu, Cersei se snaží vyrovnat síly a Daenerys připlouvá domů. Scénář: David Benioff & D.B. Weiss Režie: Jeremy Podeswa A také u příležitosti nové řady připomínáme spoilerová pravidla, kterým věnujte pozornost.

Číst celý článek zde


«13456

Komentáře

  • Winter has come…
  • To mi nedělejte já si už myslel, že je ten díl venku
  • Ja myslím že už ten nadpis je celkem velký spoiler :-k
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @p1e9t9r2 Soucítím s tebou. Jak já se vylekal, to slovy nejde popsat :D
  • Mistr Kápě napsal(a):

    Ja myslím že už ten nadpis je celkem velký spoiler :-k

    Jakože název epizody? :-)
  • To na první epizodu vůbec nevypustili trajlera? ...
  • SagartSagart Amo ergo sum
    sfik napsal(a):

    To na první epizodu vůbec nevypustili trajlera? ...

    V rámci vážných spoilerů to s trailerem dopadne zrovna tak jako s názvy posledních epizod šesté série. Dozvíme se jej až na začátku epizody :D
  • @alek Tak tedy popis ale vidím žes mě pochopil :-D
  • Na úvod velké plus za jima broadbenta v roli arcimistra. To vynášení nočníků bylo moc, ale asi to vystihlo společenské postavení Sama docela dobře. Ale pochopil jsem to už po 10 vteřinách a Jorah v léčbě, snad mu tu ruku useknou :D

    Arya a North remembers... pěkný tah, dobře si je vychutnala.

    Ned+Alys+Jon moc pěkné. Líbilo se mi s jakým strachem tam ta děcka šla. Sansa protivná to se dá čekat, ale podle mě to hraje a ve finále Jona zachrání před LF.. (k němu jen že to je pořád stejnej slizák a těším se až umře).

    Bran+Meera+Ed tam není moc co hodnotit jak to bylo krátký.

    Sandorova duševní renesance a pohled do ohně... víme tedy asi kde zeď povolí, až povolí

    Dragonstone vypadá jak pevnost Lorda Vadera trochu, taky se tam v podstatě nic nestalo krom otevření několika dveří..


    Velké mínus za celý KL prostě tam už jedou za hranicema únosnosti. Cersei mi vadí s každou větou kterou řekne víc a víc. Jaime na ní jakože kouká protože neví jestli by jí radši osouložil nebo ubodal. Pak tam přijede sarkasta Euron - The Crows Dick a začne rozdávat vtípky. Celé překostýmování toho času bílých pláštů do toho steampunku je taky děsný...

    Umí i horší první epizody, draci byli.. Takže zase za týden :)

  • upraveno 17. července 2017
    - jako pomsta docela slábá (btw jak Arya ví že Westerling byla těhotná?)
    - mohl by někdo kopnout tu otravnou malou holku do ksichtu? (Mormont)
    - Cersie byla nudná
    - pak jsem usnul
    - probudil jsem se abych viděl nesympatickou E. Clarke
  • upraveno 17. července 2017
    @DanielSvatoš A stejně to už dopoledne po premiéře máš zkouknutý.. až tak to je špatný.. (s tebou nebo se seriálem, jistej si nejsem :P )

    Asi se o tom u Freyů dost mluvilo když pekla masové koláče.. Mimochodem to že Arya má aktuální informace (byť některé zkreslené) skrze divadlo v Braavosu jsme se dozvěděli už vloni.. Talisa těhotná byla a bylo to naní vidět. Každej kdo jí potkal to viděl.. Snad jí ještě nezkritizuješ za to že ví že Cat měla 5 dětí.. jak si to může pamatovat po tolika traumatech.. To scénáristi zase přehnali !

  • Euron Greyjoj a tisíc lodí WTF? i kdyby všichni obyvatelé Železných ostrovů 10 let srali do moře, tak by nevytvořili takovou flotilu. A kde je do prdele posádka Dračího kamene?
  • @kadibudka No.. v knížkách Stannis posádku ke smůle Lorase nechal, v seriálu posádku nenechal (a tam to může být Lorasovi jedno).

    Železní.. souhlas. celý to Euron+Cersei friendship bude divný a otravný..
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Proto, aby se zabránilo jít full fanboy a druhým zase full hater, je tady nová Tyrionova série (protože jsem si velice oblíbil CinemaSins/Wins)
    vr
    VŠE SKVĚLE NA GOT S07E01

    První scéna je naprosto fantastická, scénaristům se podařilo propašovat ještě jednou a naposled výborného Davida Bradleyho i do sedmé série. Těžko jsme mohli dostat lepší opening pro novou sezónu než vyvraždění všech zmrdů, kteří stáli za Rudou Svatbou. Samozřejmě jde o fanservis, ale v tomhle případě nemůžu říct hlasitěji a KOHO TO ZAJÍMÁ?!!! Samozřejmě Arya opouští Dvojčata jako boss a její smug smile je naprosto boží (nemluvě o tom, že kde jinde najdete takovéhle chladnokrevné klaďase ;)) a to mi připomíná, že Maisie Williams je vždy vítězství +30

    Vstup Nočního krále byl pěkně efektní, jak se patří, potěší, že tvůrci perfektně vystihli předlohu, co se týče toho, jak se s Jinými krade zima a záběr na nemrtvého obra patřičně COOL. Málem bych zapomněl, že Bolestínský Ed a především herec Ben Crompton jsou vždy vítězství. Dále atmosféra se dá krájet, takže také +10

    Kir Harrington nám krásně dozrál v má už poměrně slušný herecký projev. Jinak samozřejmě vynikající, jak se Jon připravuje na nadcházející bitvu s Walkery, přesně tohle bych udělal i já. Potěši i malá medvědica. Sansa se mu sice snaží kafrat do vládnutí, ale Jon jí jasně ukáže, kdo je tu šéf. Potěší Sansin respekt vůči Cersei. +10

    Nikolaj s Lenou jsou samozřejmě vždy výborní. Cerseina zmínka o tom, jak je Tommen zradil, krásně ilustruje, jak je odtržená od reality. Nedokže si přiznat, že by cokoliv byla její vina a snaží se udržet u moc, což je po ztrátě dětí jediný její zájem. A i Jaime už z ní začíná být poměrně neklidný Bojíš se mne? Měl bych?

    Musím říct, že Pilou Asbek v roli Eurona naprsoto exceluje. Vím, že spoustu lidí by chtělo pásku přes oko a modré rty, ale SAKRA NO TAK. Dan s Danielem změnili tolik věcí a zrovna tohle jim nemám vůbec vyčítat. Seriálový Euron je vtipný, pořádně šílený a dostatečně badass a pro tuhle sérii se stane výbornou náhradou za zesnulého sera Twentyho. A to jak perfektně setřel Jaimeho to poznámkou o rukách a prďácky opustil trunní sál, zanechájíc králokata nasraného a Cersei vzrušenou je prostě BOŽÍÍ. +20

    Další výborná volba scénaristů, který jiný zpěvák by se hodil do fantasy seriál než ten, který již složil ikonickou písničku I see fire k fantasy filmu. Zpěv Eda Sheerana byl lahodou pro mé uši a jsem za tuhle kulturní vložku RÁD. Aryina se zřejmě drží hesla upřímnost nade vše +10

    Potěšilo, že bratrstvo bude v tomhle seriálu, dle toho dialogu mezi Sandorem a Berikem o tom, proč je ze všech lidí oživován pořád, mít větší úlohu než jen krmivo pro Nočního krále. Roryho Mccana a představitele Berika a Thorose nelze nic jiného než jenom chválit. Sandorova vize byla patřičně děsivá. A ten jeho pohled, když mu Thoros řekne, že oheň nekouše, to bylo jak REALLY NIGGA? +10

    Závěrečnou scénu plně docení jenom čtenáři knih, kteří na rozdíl od seriálových diváků, si moc dobře pamatují, kde se Dany narodila a proč je tedy z Dračího kamene tak unešená. Poslední scéna u Aegonova malovného stolu s Shall we begin dostatečně nahypovala pro další díly a btw.: zdálo se mi to, nebo jsem viděl v obličeji Emilie Clarke náznaky herectví :D. Což mi připomíná kočka jako ona je vždycky plusový bod +10

    Totální skóre: 100 bodů
    Odměna: Titul Strážce Severu

    Dan s Danielem odstartovali sedmou sezónu naprosto uchvátně, atmosféra z toho čiší a jsem prostě naprosto nadšený z návratu do oblíbeného světa. Ramin Djawadi opět čaruje s notami a já jsem zvědav, co pro nás připravil na tuhle sezónu. Herci si svoje párty užívají a z celého dílu jde na mne velmi pozitivní pocit. Vím, že jsou tu technické chyby, vím že tu spoustu lidí najde blbosti, ale NO TAK. Konce se už v knihách stejně nedočkáme (Martin určitě zase skáče nahý na trampolíně nebo valí sudy :D), tak si užít seriálovou verzi, která ačkoliv by mohla být mnohem lepší, tak je pořád dostatečně dobrá. Navíc v situaci, kdy byli scénaristé hozeni defakto do vody se slovy plavte (protože součástí původní dohody, určitě nebylo, že v roce 2017 stále nebude mít George napsané knihy). Takže, pokud si chcete stěžovat, nechte si něco taky pro autora, protože je to především jeho vina, že je seriál tam kde je. Nemůžu se dočkat druhého dílu…


  • To jak se Arya najednou může promenádovat s tváří starého Freye jen tak je absolutně příšerné a stupidní...

    Promenádování pana Big Cocka bylo velmi, velmi trapné... Jaime si zase pro změnu nepamatuje, že pan Big Cock mu vypálil Lannisport a né Casterly Rock - to jako wtf D&D? Ani si nepamatují co sami napsali v 1. řadě, kde Tyrion jasně mluví o Lannisportu... Ono taky, jak by s loděma vyplenili C. Rock mi jasné není... Ale tak to je zase ukázka jejich demence. :applause:

    Ale hlavně že budeme pokračovat v jednom velkém meme s Lyannou a Brienne&Tormund... Jednou to snad stačilo, ale né, teď to bude v každé epizodě, protože na lidi s dvojciferným IQ to funguje pokaždé. :-@

    To, že Sam konečně zjistil, že na Drangostone je Dragon glass je hezké... Škoda, že mu to Stannis v páté sérii řekl, ale doteď o tom držel hubu, protože Stannis je největší villain v seriálu, a tak mu přece nebude věřit. :-k

    Ale abych nebyl tak nehorázně kritický, tak scéna s BWB a Ohařem mě vcelku bavila.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 17. července 2017
    VŠE ŠPATNÉ NA GOT S07E01

    Je sice moc cool, že Arya použila masku Waldera Freye, ale jak se sakra zbavila jeho těla a jak ji sakra přitom nikdo nechytil. A jak to, že to tělo vůbec odtáhla jeto vražedkyně ne terminátor. To jako se převlékla za Waldera a Walderově mrtvole dala jinou masku nebo co? Také má Arya štěstí, že všichni Freyové jsou notoričtí alkoholici, jinak by tahle past nikdy nemohla zabrat. Navíc je vidět, že DD koukali na Černou zmiji – 10

    A jak mám poznat, že je to pravda? WTF? To si sakra neslyšel, že Brandon Stark spadl z věže a zlomil si obě hnáty? Sedm sérii je poměrně dost na to, aby se něco takového rozšířilo. Kolik myslíš, že tu přesně takhle zmrzačených lidí v tomhle pásmu asi bude Ede? Další věc, Brandonov povídání o tom, co Noční hlídka dělala v práci za poslední měsíc je spíš děsivý a od vpuštění za Zeď by spíš mohlo odratit -10

    Vím, že nezbytnou součástí GoT je naturalismus, ale proobha to musíme opravdu sledovat Samův každodení život v citadele? Plus si určitě nemyslím, že výskyt dračího skla na DRAČÍM kameni je objevení Ameriky -10

    Co si se vrátil domů, jsi zamlklý. Ty se na mne zlobíš. O všechno v pohodě segrá, jen mi chcípli všechny děti, tak mi není úplně do řeči. A ty sice za to velko měrou můžeš, ale v pohodě pořád tě miluji (ačkoliv si mi zahnula) WTF?!! Tohle je přesně část, kdy chápu odpůrce seriálu, protože to, co chodí po obrazovce nemá už s Jaimem nic společného. Že si Cersei ze smrti svých děti vícméně nic nedělá, to se dá pochopit je to psychopat, který chtěl zabít svého mladšího bratra a dle knihy zabila svou kamarádku, jen proto že dělala na Jaimeho fuck me eyes. Ale proboha Jaime mi do nedávna přišel v psychicky v pořádku, tak proč není totálně v prdeli. Mám na mysli, když se Sansa dozvěděla o Rudé Svatbě ani nechtěla jíst a brečla a speciálně u Nikolaje velká ztráta je mu by nějaká dojemná scéna prospěla. A tohle mne jen uvrzuje v tom, že Cersei zabije spíše Arya, protože tahle hromada hoven, která se opvažuje nazývat Králokatem to stoprocentně neudělá -20

    V časech, kdy čelíš obležení ty tupá náno, je odmítat Eurona úplná blbost. Navíc v tvým případě někomu vyčítat, že zabil svého bratra, po tom cos vyhodila do povětří půlky svých příbuzný je pěkno ***ovina, takež si polib ***** Cersei ty pokrytecká krávo. O tom, že ty sama si důvěryhodná jako Vít Barta ani nemluvě. Zabil jsi i vlasntího bratra. Zkus si to. Je to báječné. A Euron by mohl evidentně pracovat pro CinemaSins. -10

    Neočekávám, že mi budeš věřit. Podle vlastních zkušeností nejjistější cestou k ženině srdci je dar. Nevrátim se do Králova přístaviště dokud ti jeden nezískám. A proč si ho rovnou nevzal sebou? Dary ke svatbám patří za úplně normálních okolností, takže když tohle víž, proč si se s celout tou cestou obtěžoval -5
    Sansa podruhé dává kopačky nejnebezpečnějšímu muži v Západozemí, asi má ráda hazard a vzrušuje ji nebezpečí -10

    Arya cestuje po Říčních krajinách v své normální podobě, riskujíc tak, že ji někdo přepadne a znásilní, místo aby si vzala podobu jednoho z těch blbečků, co zabila a tím se tolik nevystavovala nebezpečí. Poté si sedá ke skupině vojáků, kteří sex naposledy měli za krále Roberta, navíc přestože ona sama před deseti minutami otrávila spoustu vojáků, tak úplně v pohodě si dá pití, do kterého kdyby jí něco hodili, zažila by gangbang. To mne také vede k tomu, že kdyby se na ní všichni ti vojáci u toho ohně vrhli gangbang by zažila i bez omámení. Mám na mysli je zabiják ne terminátor, takže těžko přepere několik lannisterských vojáků. No i když po Ohař vs Brienne už je tu možné všechno -10

    Ano a DD se rozhodli, že po páté sérii ještě stále nena*rali Stannisovi na hlavu dostatečně a tak přidáme scénu, kdy Daenerys strhává jeho vlajku. Což mi připomíná, kde je ku**** Gendry. OK, pochopili jsme hoši Stannise nemáte rádi, už toho můžete do pr**** NECHAT. -10

    Také Stannis nechal Dragonstone opuštěný a bez posádky a Lannisterové ani Greyjové ho za dvě série neobsadili, aby ho pak bez boje mohla získat Daenerys jaká to náhoda -5

    Totální skóre: 90
    Trest: Upálení
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 17. července 2017
    .
  • Mno co k Tyrionovým komentářím dodat :-o
    Za mě:
    + Arya a její vengeance - škoda toho divného přesunu bez přestrojení, Ed Sheeran dobrý, ale nemuseli je potkávat hned tak na začátku
    + Bratrstvo bez praporů - Ohařova linka nejlepší, jsem zvědav s kým bude tuto sérii bojovat a jak slavně (ne)padne
    o Euron - zatím neutrál, může pěkně rozjet linku kolem Cersei
    o Winterfell - sever sjednocen, ale s jakým i šancemi?
    - Zeď - no ze zdi moc nezbylo - Ed a tři lidi? zajímalo by mě, jak se připravují na válku
    - Královo přístaviště - sledovat více dílů sedící Cersei na trůně, no ehm, tam už je vyčerpáno
    - Daenerys - ok, tak je doma..., snad se tato linka více rozjede
  • @Tyrion Lannister Ty zvíře! :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @AviaRa
    Promenádování pana Big Cocka bylo velmi, velmi trapné... Jaime si zase pro změnu nepamatuje, že pan Big Cock mu vypálil Lannisport a né Casterly Rock - to jako wtf D&D? Ani si nepamatují co sami napsali v 1. řadě, kde Tyrion jasně mluví o Lannisportu... Ono taky, jak by s loděma vyplenili C. Rock mi jasné není... Ale tak to je zase ukázka jejich demence.
    Úplně jednoduše image :P
    Ono se stačí podívat do mapy a zjistíš, že Casterly Rock je hned vedle Lannistportu ;-)
    image
    Takže tohle bych určitě nepovažoval za nějakou chybu, když někdo přepadne Pražský hrad, logicky tím padem musel napadnout i Prahu :D, myslel to Jaime zřejmne obecně a ostatně s pomocí lodí se Theon zmocnil Zimohradu :D, i když uznávám, že velkou část cesty musel pak ujít po souši
  • @Tyrion Lannister To porovnání s Pražským hradem je trochu mimo, když je Prahou "obklíčen". To že vypálili flotilu a něco si případně nakradli, neznamená že dobyli a vyrabovali hrad a celé bohatství rodu, které se tam nacházelo. Jsou to prostě 2 rozdílné strategické oblasti.

  • upraveno 17. července 2017
    @sfik a proč bych to neměl zkouknutý den po premiéře? já nemám na práci nic důležitýho a jelikož jsem ještě v sedm hodin ležel v posteli (ale nechtělo se mi z ní vstávat) tak jsem si to pustil

    co si pamatuju tak o tom těhotenství věděl jen Robb a těhotná rozhodně ještě nevypadala
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    AviaRa napsal(a):

    @Tyrion Lannister To porovnání s Pražským hradem je trochu mimo, když je Prahou "obklíčen". To že vypálili flotilu a něco si případně nakradli, neznamená že dobyli a vyrabovali hrad a celé bohatství rodu, které se tam nacházelo. Jsou to prostě 2 rozdílné strategické oblasti.

    Tak tomu nebylo vždy. Stačí vzpomenout na roku 1420 a 1648. V prvním případě hrad obsazen Zikmundem, pražská města vzdorují, ve druhém hrad a levý břeh obsazen Švédy, pravobřežní města vzdorují. Pak také rok 1757, po kterém máme ve Střešovicích ulice U 1. až 6. baterie.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @DanielSvatoš Tak Fryové se tím mohli chlubit, že zabili těhotnou podobně jako se chlubili tím, že nasadili Robbovi vlčí hlavu Když jsou prostě blbí, že se chlubí, takovýma prasárnama, tak se pak není divit, že o tom ví každej jouda
  • @flanker.27 Když to podáš takhle... Přijímám a akceptuji.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 17. července 2017
    @AviaRa Jaime říká, že doplul na Casterlyovu skálu a zápalil flotilu nic o plenění bohatství, to už opravdu slovíčkaříme, a pokud by Lannistport/Skála vypadal jako na tom obrázku, tak flotila mohla opravdu kotvit u obou, to znamená, že Euron mohl doplout "na" Skálu a zápalit flotilu. Tečka, prvnímu dílu se dá vyčíst ledacos, ale určitě ne tohle
  • Hmm já si celou epizodu říkal jmenuje se to dračí kámen, tak nějaká bitva :D. Furt čekám čekám minuty ubíhají a najednou na konci pevnost a k mému překvapení je úplně opuštěná a stačí otevírat jenom prázdné dveře :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 17. července 2017
    @p1e9t9r2 Tak Stannisovi muži by už stejně nekladli odpor, celý Westeros ví, že už je dvě sezóny pod drnem, takže otevřené brány celkem davájí smysl, navíc chápu, že bitvy jako obvykle budou až k závěru sezóny. Ale pravda je, že když jsme Dragonstone viděli jen na chvíli, tak nazvat podle toho celou epizodu je trochu mimo
  • nejvíc mi asi vrtá hlavou, kde sakra sebrali dřevo na tolik lodí, když jejich ostrovy jsou skály a pár ovcí a většinu schopných lodí jim vzali (posádky neřeším, ty asi měl instantní).
  • @Thanatos No až na to že na ostrovech mají i lesy a těží se tam železo :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.