obrázky, odkazy [seriál]

Vlákno pro sdílení obrázků a fotek inspirovaných seriálem, zobrazujících scény ze seriálu apod. Buďte ohleduplní k ostatním a nesdílejte takové odkazy v knižním vlákně . Díky.
2456717

Komentáře

  • upraveno 25. října 2015
    http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/avLXEKd_460sv.mp4

    neviem ako inak to sem vložiť, tak iba takto cez odkaz :)
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    Lord Brandon.Yes Master? RIIIIIIIIIIIIIIISE!!!! :twisted:

    image

    Tyrion Lannister napsal(a):

    Obojí fan art, bohužel, je to od jednoho borce na internetu. Co se týče cety Štít-Meeren, tak v knize tomu bylo věnováno celkem málo prostoru, seriál se tím taky nějak extra zabývat nebude, ale četl jsem, že nejspíš uvidíme útok na Štítové ostrovy.

    Jinak další vynikající obrázek :D

    Chaos isn´t pit, chaos is ladder :twisted:
    image

    Ani jeden mi nechce mi nechce zobraziť. Kdeže by som ich mohla nájsť?
  • GRRM nebyl první:
    image

    :D
  • Cha, kam se ti dva hrabou... Už v starým Řecku se v pořádné tragédii umíralo jedna radost. Antigona by mohla vyprávět. :D
  • @Aviv jasně a incest byl taky takova klasika :D
  • @sfik: Třeba takový Oidipus je ale celkem odlišný případ - jednak o tom nevěděl, jednak to nebylo bohy a lidem tolerováno ani u vládnoucí dynastie... :o)
  • Áno, to bolo asi to najsmutnejšie na celej veci - on ani nechcel niečo také urobiť, v podstate bol v tom nevinne, ale aj tak to malo hrôzostrašné dôsledky.
    Aj chudinka Myrrha bola zakliata aby sa do otca zaľúbila. A potom ju ešte chcel zabiť.
  • @Jay Tak za ty víc než 2000 let musí bejt znát nějakej progres ne? :)
  • JayJay
    upraveno 19. listopadu 2015
    @Aviv: Mě ty antické báje přišly hrozně nespravedlivé - vzhledem k tomu, že většina skutků byla předem daná, tak trest bohů byl takový... no asi stejně spravedlivý, jako bych se zlobil na loutku, která v loutkohereckém představení hraje padoucha (zdravím, Tanselle :o)).
    Jinak řecké báje jsem měl celkem načtené (až natolik, že jsem si to lajznul použít na téma táborové hry, což je sakra problém, vzhledem k tomu, jaké krváky plné incestu to jsou), ale Myrrha, Adonis a celá takhle lapálie mě buď minula nebo mi vypadla z paměti...
    @sfik: Ne nemusí,... :o) Reálně si můžeme být jisti tím, že je známa regrese (já si nejvíce tykám s tou ve smyslu matematicko-statistickém a právním...).
  • To je fakt. A častokrát sa tam dejú strašné veci pre banality. Já si vždycky říkala, že to nemohl bejt takovej problém, rozříznut to zlaté jabko na třetinky a dát každé bohyni jednu. To by pak Trója shořet nemusela.
    Cez víkendy doobedu chodieva akýsi európsko-japonský animovaný seriál o gréckych bájach a pár krát som si k bratovi prisadla, zvedavá čo to je. A potom som ešte dlho krútila hlavou nad tým, čo za skomolenú verziu púšťajú. A potom mi došlo, že nakoľko je to mierené deti, tak je pochopiteľné, že Koré - mladučká dievčinka búriaca sa starostlivej matke Demeter tým, že bez povolenia opúšťa domov - do podsvetia šla z vlastnej vôle na pozvanie osamelého Háda a opustiť ho nemohla, pretože ju k zjedeniu granátového jablka zmanipuloval akýsi chalanisko, ktorého na jaštericu, čo sa musí skrývať v tme, premenila Démeter, pretože bol vandalom a zo zábavy ničil úrodu - morálne ponaučenie "Deti dbajte na rady rodičov a taktiež neničte bezdôvodne veci a nikto by nemal byť sám a smutný, ale mať niekoho, kto ho rozveselí, zabaví a vyzdobí mu tmavé podsvetie kvetmi".
    To bolo tak. Afrodita sa napaprčila, že jej Myrrha nevzdáva taký rešpekt, aký by chcela a tak ju zakliala, aby sa zamilovala do vlastného otca. Slúžka kráľa opila, dcérenka ho zviedla a keď vytriezvel, vyhnal ju z paláca a naháňal ju s vytaseným mečom, že ju zabije. Dobehla na kraj útesu a tam ju Afrodira premenila na strom a keď doň otec zaťal meč, vypadlo z neho prenádherné chlapča Adonis. Adonisa si Afrodita zamilovala a aby ho ochránila, skryla ho do truhličky a dala ho do opatery Persefóne. Ako tak rástol, Persefóna sa doň zaľúbila tiež a tie dve sa oň začali hádať. Napokon Zeus rozhodol, že tretinku roka bude Adonis s Persefónou, tretinku s Afroditou a tretinku bude mať sám pre seba. Ale potom sa Persefóna dozvedela, že cez tú tretinku pre seba je Adonis (lebo Afrodita vedela kúzliť) zase s Afroditou a posťažovala sa Áreovi. Ten sa rozčúlil, žiarlivec jeden, zmenil na kanca a Adonisa zabil. Potom si Afrodita vymohla aby bol teda pol roka s ňou a pol roka v podsvetí s Persefónou.
  • @Aviv: No, myslím, že s tímhle řešením by se nesmířily, protože to jablko bylo podružné, šlo hlavně o to, která z nich je nejkrásnější, to že ty tři adeptky Miss Olymp ovlivňovaly porotce nabídkou darů je hnusárna první, to že si to schytal za naprosto regulérně porvedenou volbu hnusárna druhá a hnusárna třetí a největší je v tom, že beztak měl od mala předurčeno zapříčinit pád Tróji, takže správný studijní materiál je Nezvratný osud... :o)
  • upraveno 19. listopadu 2015
    Jay napsal(a):

    @Aviv: No, myslím, že s tímhle řešením by se nesmířily, protože to jablko bylo podružné, šlo hlavně o to, která z nich je nejkrásnější,....

    To už řešil Kopecký s Uzlem v Dva na Olympu. Rada zní: Athéna má nejhezčí nohy, Héra nejhezčí vlasy, Afrodita nejhezčí nos a je to.

  • @Terezička já myslím, že těm marnivým potvorám, by se nezavděčil nikdo :D
  • Ale kuš... I bohové znají remízu a jestli zesnulej chlápek má povoleno polovinu roka běhat po zemi, zatímco polovinu běhá v podsvětí, pak nechápu proč by všechny tři nemohli být hezké stejnou měrou.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Taková pěkná story o tom, proč se střídá roční období a oni z toho udělají varování pro děti, že nemají sami po setmění courat venku, protože tam na ně číhá nějaký úchylný Adolfis a chce jim pustit žilou. Takové bulšity bych zakázal! image
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Rudá Svatba trochu jinak :-D
  • Monte Karstark napsal(a):

    Taková pěkná story o tom, proč se střídá roční období a oni z toho udělají varování pro děti, že nemají sami po setmění courat venku, protože tam na ně číhá nějaký úchylný Adolfis a chce jim pustit žilou. Takové bulšity bych zakázal! image

    Adolfis?

  • Tyrion Lannister napsal(a):

    Rudá Svatba trochu jinak :-D

    Ne špatní verze.
  • Mě spíše zaujalo toto:

    :D
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Ty videa jsou boží! Chudiatko George :-D
  • Benji napsal(a):

    Ty videa jsou boží! Chudiatko George :-D

    Máš príliš mäkké srdce. :D
  • oficialny plagat hbo...
    možno spoiler
  • Se mi zdá, nebo má pásek přes oko?
    Třeba se z Jona stane Euron! :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 26. listopadu 2015
    ...
    blbej topic
  • Je z gumy? Je to vôbec človek? To bola neskutočná nádhera pohybu. 8-O :applause: :applause: :applause:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    image
  • Jsem nevěděla, že Dany je ADHD. Nebo ji jen bráška praštil do hlavy moc silně? :D
    Ještě zajímavější je, že After riatlin je vlastne fotka staršia, než Before ritalin.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    image

    This is the end of you, my writer :-D
  • AvivAviv
    upraveno 19. ledna 2016
  • Ramsay and his 20 good men™ :-)
    image
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.