Povídka č. 5 (18. kolo) - Ice & Fire

upraveno 11. března v Povídky
imagePovídka č. 5 (18. kolo) - Ice & Fire

Len jedinú     Poznal muža, čo hovoril, že každý klam sa časom odhalí. Že zatĺkanie, zhadzovanie viny na ostatných, vymýšľanie vysvetlení, ktoré by pasovali k realite, sa len nabaľujú jedno na druhé. Nikdy nezaplátajú všetko, nikdy nezodpovedajú všetky otázky a nikdy … celý článek

Číst celý článek zde

Komentáře

• Óóó... miluji psychologii postav a zrovna psýché téhle konkrétní mne zajímala vždy. Osobně si myslím, že Kamenosrdce (nebo jak byla překládána v knize) by se s ním moc nevybavovala a rovnou vyřkla ortel, ale chápu, že zde byl dialog nezbytný pro rozvedení Malíčkových myšlenek. Mně se to tedy líbilo velmi. Jen doufám, že to je autorská fikce a nikoli spoiler z Martina ;-).
  • Tisíceré díky. Na to "Óóó..." se kouká móóóc hezky.
    Tiež mi príde fascinujúci. Takže po Varysovom pokojnom zúčtovacom vykrvácaní tu máme druhú horúcu hráčsku enigmu - Malíčka zápasiaceho o život, či so životom. Na tomhle jsem dělala s časovými rozestupy a část jsem psala pod vlyvem Parfému - příběhu vraha.
    Chcela si ho preveriť, vidieť či a ako sa zamotá. Dostať z neho prípadné vysvetlenie. Práve našla zdroj všetkých svojich nešťastí, zdroj, ktorý fakt nečakala. Potrebuje sa mu pozrieť na zub. Pekne súkromne bez publika a miesto štandardného vešania zniesť ho zo sveta vlastnými rukami a tak ako z neho mal odísť vtedy (aby sa predišlo nasledujúcim patáliám). Je to veľmi intímny moment. I keď rozhodne nie láskyplný.
    Pročpak doufáš, že GRRM s tím nic nemá?
  • Aviv napsal(a):

Patřím mezi ty, co se seriálu vyhýbají jako čert kříži a když někdo začne spoilerovat, zacpávám si uši a hlasitě zpívám "Prší, prší" nebo "Já mám koně, vraný koně". Být to spoiler, tak je to spoiler jak kráva a já pak budu mocinky moc smutná, až se příslušná pasáž v knize bude blížit.

• Lady Ašara napsal(a):

Aviv napsal(a):

Patřím mezi ty, co se seriálu vyhýbají jako čert kříži a když někdo začne spoilerovat, zacpávám si uši a hlasitě zpívám "Prší, prší" nebo "Já mám koně, vraný koně". Být to spoiler, tak je to spoiler jak kráva a já pak budu mocinky moc smutná, až se příslušná pasáž v knize bude blížit.

Jo, takhle... Klídek, se seriálem nepracuji. Nekoukala jsem, ikdyž spoilerum se nevyhýbám.
  • upraveno 16. března
    Malíček v náručí svojí životní lásky- to působí hodně martinovsky. A je to skvělý nápad na kilometry daleko od seriálu
  • :applause: Tak to je konec, který Malíčkovi přeji z celého srdce. A to psychologické vykreslení postavy-super.
  • Stylově by pak Malíčka ještě mohla ohryzat Nymeria, což? ;-)
  • Vďaka za feedback.
    Jo, klidně, hladově čmuchá kolem, čerstvou mrtvolou nepohrdne. :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.