Povídka č. 9 (16. kolo) - Ice & Fire

upraveno 10. prosince 2018 v Povídky
imagePovídka č. 9 (16. kolo) - Ice & Fire

Úryvek z podstatně delší povídky publikované na mém Wattpad účtu (poznámka autora).   Trest bohů   Pásmo monstrózních sopek začalo zlovolně vřít. Všechny doly pod těmito horami vzplály neskutečným žárem. Otroci, zrovna pracující v těch stovkách šachet nejrůznějších vlastníků, rázem pochopili, … celý článek

Číst celý článek zde


Komentáře

 • AvivAviv
  upraveno 7. prosince 2018
  Docela by mě zajímalo o co přesně se Daemon pokoušel. Bez toho kontextu má ten otcosynovský souboj menší dopad. Překročení od snahy zabezpečit syna k snahe zavraždit syna taky poněkud nejasný. Chápem, že mu preplo, pretože dedičná vada, ale i to nie je len "no tak mi napadlo, že ho zabijem", tam je nejaká akokoľvek absurdná reťaz myšlienok. Troška verbalizovať tieto pochody by nezaškodilo. Ten spor je významná zložka, svečalo by jej trocha viac citovej osudovosti. A ešte rozviesť prečo a ako Virion nenávidel Valýriu. Opisy katastrofy boli vskutku epické a strašidelné (brilatní přirovnání ke krvi), len som oči otvárala, ale na niektorých miestach svojou rozsiahlosťou spadali do opakovania a nelichotivo narúšali plynulosť deja. Aj to spomínanie na stretnutie s milovanou sa dalo trocha lepšie začleniť pomedzi rozpadávanie paláca a útek. Tohle řečeno, bylo to setsakra napínavé, niekoľko krát som sa zľakla, potom opäť pocítila nádej a takto dokolečka (foreshadowing s drakem požírajícím jiné báječný). Len aby som spolu s Virionom dorazila k tragickému záveru. Konec se fakt povedl.
  Jestli jsou ty věci, na které se ptám, ve Wattpadu, tak bych ráda název povídky, abych si mohla přečíst víc.
 • Další epický kousek! :-) Zajímavé téma a poutavé popisy. Jen jsem měla trochu problém s tím, že se jedná o výňatek z něčeho mnohem delšího. Jako když se podíváš na poslední díl seriálu, aniž bys viděl předchozí díly :-) Příběh tak působí, že začíná minimálně od poloviny. Chybělo mi pořádné seznámení s postavama, uvedení do děje, klasické budování příběhu... Ale i z toho kousku je mi jasné, že jako celek to je určitě povedené a že autor umí :-)
 • Souhlasím s @Michelle, lépe bych to nevystihla.
 • upraveno 13. ledna
  Parádní katastrofická povídka. Hlavně zde musím vychválit autorův cit pro popis. Od křupajícího písku pod chodidly po apokalyptický zánik, který byl vážně mistrovský. Ona detailní práce se slovy mi přímo vtáhla a já si s každou řádkou více a realisticky představoval ono peklo zániku Valyrie.
  Na druhé straně zde, ale musím souhlasit s ostatními, že mi bohužel scházel začátek příběhu a ono větší zžití s postavami, nebo draky.
  Rozhodně bych si rád tuto povídku přečetl celou. Třeba v příštím kole ;-)
 • Je dost možné, že tento komentář bude smazán, ale jak je vidno, čtenáři by rádi víc. Tak zde je odkaz:

  https://www.wattpad.com/story/147702360-trest-bohů-hra-o-trůny-píseň-ledu-a-ohně-fanfikce
 • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  Čekal jsem finále jak v Pompeii
  image
  image
  a ono houno. :-P

  Trochu mi tam vadila kolize: ten Daryon vs ta Okřídlená noc.
 • Nevím, zda jsou postavy autorovou licencí nebo vycházejí z doprovodných knih k Martinovu univerzu, každopádně se mi moc líbí to, že si každý z autorů nachází to svoje a tentokrát to není Západozemí, ale Valyrie. Povídku trochu hyzdí nedopilovaná stylistika, pár hrubek či chybných shod podnětu s přísudkem (a jen na okraj - pořád jsem myslela, že správně je "Valyrijci", nikoli "Valyřané" :-)), ale jinak parádní pohled na zkázu Valyrie! Těším se, až si přečtu zbytek příběhu.
  Mimochodem: Okřídlená noc je krásné dračí jméno ;-).
 • Tady jsem si udělala trochu podrobnější poznámky :twisted: poněvadž mi přijde, že autor snad i v dobré víře opakuje chyby, kterých je schopen se vyvarovat.
  Katastrofická povídka, výřez plný akce, sledující milostnou linku, fajné. Trochu mě mrzí, že je hned se začátkem vysvětleno, že ani dračí jezdci nepřežijí, bylo by lépe tu jednu větu vynechat v zájmu většího napětí. Expozice mi přišla dostatečná, pokud to beru jako jednohubkový katastrofický výjev, nepociťuji potřebu číst delší text.
  Autor píše pěkně česky, výtku mám k tomu, že se občas "snaží až tak moc", že vytváří věty nelogické, přeplněné synonymy či si odporující, což ruší při čtení. Nejsou to chyby, spíš stylistické drobnosti (většinou), ale rušivé. Konkrétní případy:
  Ale cesta nahoru z niter dolů byla dlouhá. - chvíli jsem na to zírala, než mi došlo, že jde o doly
  Ten už sice měl svého vlastního draka, ale ten byl však záhy sežrán právě Auraxem, jemuž chyběla pevná ruka pána.
  Byla to stará bestie, už by mumělo být nějakých devětašedesát let od doby, co se vylíhl a spatřil světlo světa.
  Valyrie čelila tváří v tvář své záhubě, svému neodvratnému konci. - řekla bych "čelila záhubě" nebo "stála tváří v tvář", ale ne obojí.
  Taky mě zaráželo chybějící skloňování města Valyria (navíc psaného kurzívou proč?) - sice jsem mrkla na ten wattpad, kde je vysvětlen rozdíl mezi názvy státu a města (Valyrie/Valyria), ale pokud hrdina někoho "náhodou potkal v ulicích Valyria", pak je řeč o městě jménem Valyrium.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.