Povídka č. 3 (14. kolo) - Ice & Fire

upraveno 23. listopadu v Povídky
imagePovídka č. 3 (14. kolo) - Ice & Fire

Tajemství rudých zdí   33 AC Harlan I Když se král Aegon Dobyvatel za časů jeho vlády vydal na svou poslední cestu po panstvích Západozemí. Jedním z hradů které navštívil byl tehdy také Zimohrad. Pro seveřany to byla velmi významná … celý článek

Číst celý článek zde


Komentáře

 • Uff, tak se mi podařilo dočíst až do konce. Povídka je zajímavá a jistě dala autorovi mnoho práce. Celkové vyznění je dobré, ale ta délka je myslím trochu na škodu, stejně jako velké množství pravopisných chyb, které bijí do očí. Každopádně je ale třeba autora pochválit za promyšlený nápad a chuť tak dlouhou povídku sepsat.
 • Nechci tvrdit, že tato povídka je můj favorit. V tomto kole je zatím první jež jsem přečetl, ale musím přiznat, že laťku nasadila opravdu vysoko...
  V první chvíli mi rozsah příběhu vyrazil dech, ale po chvíli mi děj plně pohltil a já najednou překvapeně koukal, že mi zbývá posledních pár řádků povídky.
  Každá část má svůj význam a posouvá nezadržitelně děj kupředu. Navíc se, ale autorovi podařilo vtisknout do příběhu atmosféru prostředí, ale hlavně charaktery jednotlivých postav. Ať je to Rhaena, již jsem si hned oblíbil, či drzá Elma, nebo zvrácená Tyanna.
  Na závěr musím jen poděkovat za hezké čtení, ale i za velmi zdařilé pokračování povídky ''Poslední let sokola''. Jsem moc rád, že jsem znovu setkal se známými hrdiny a mohl si dále číst o jejich osudech. Snad se v dalším kole povídek opět setkáme...
 • Skvělá a velice čtivá povídka, ale mám jednu poznámku - děj se odehrává asi 250 let před Písní, tzn. zhruba 12. nebo 13. století (pokud se Evropa a Západozemí vyvíjejí stejně) a plátové brnění se začíná používat až někdy ve 14. století. To je ale jenom drobnost, jinak se mi povídka opravdu líbila.
 • Hned na začátek - tohle je skvělá práce a je radost sledovat práci někoho s takovým vypravěčským sebevědomím. Co se týče délky, tak sice musím ocenit ambice povídky, ale nebylo třeba se takhle rozmáchnout. Pro účely povídky stačilo soustředit se na ústřední pár, u dějové linky Darwella ani nebylo třeba věnovat tolik prostoru, je celkem přímočará.

  Konec je mrazivý a v Martinovském duchu. Jenom mě napadlo, že Rhaena mohla dobře vědět, že svým návratem dcerám nijak nepomůže.

  P.S. Co se týče gramatiky a překlepů, tak ty byly hlavně ke konci. Tahle povídka si určitě zasloužila nějakého korektora :)
 • NevadaNevada Nikdy neříkej nikdy.
  Já to ještě pořád nestihla opravit celé. Omlouvám se čtenářům i autorovi :)
 • NevadaNevada Nikdy neříkej nikdy.
  Za souboj sera Těžkohlavého se serem Chmurným až do vzájemného totálního odpadnutí velký dík!
  (a mrtví jsou mrtví taky pobavilo) :-D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.