Povídka č. 1 (8. kolo) - Ice & Fire

upraveno 24. srpna 2014 v Povídky
imagePovídka č. 1 (8. kolo) - Ice & Fire

Položka sedm   Vlčí máky! Stovky, tisíce vlčích máků, kam oko dohlédne. Otevíraly svá okvětí ke slunci, chvěly se ve větru a tančily se žlutými motýly. A holčička s nimi. Smála se, proplétala se mezi nimi, opatrně, aby je nepodupala, občas nějaký … celý článek

Read the full story here


Komentáře

  • TergasTergas Ten, který schází z kopců
    povídka moc pěkně vymyšlená. Konec mi trošku asocioval Terminátora :D
  • Mysticky laděné vyprávění se k malé Mel hodí stejně jako vlčí máky k barvě jejích očí.
    Tajemné proroctví, chrámy s vůní kadidla ve vzduchu, esoterické rituály, rituální smrt a následné zmrtvýchvstání... Příběh, kde konec se stává pouhým začátkem. Hledání Azora Ahaie je cesta, která může být i cílem.
    Tahle povídka má duši a je psána krásným poetickým jazykem.
    Plakala a její slzy byly oheň.
  • Jo tak takhle přišla na svět Melissandra :)
    A kde že se to vynořila ? Na dračím kameni?
  • To by nebyla Melissandra, kdyby i detstvi nemela tajuplne, temne a plne hruz. Sikovne vybudovana atmosfera. Libilo se mi, jak obrad nabiral na napeti a jak necekane na posledni chvili vygradoval. Ohledne techle uctivacu rohliku nikdy nevim, co si myslet a jestli jim verit. Myslej to dobre (haha), anebo jsou to jen fanaticti cvoci, co se vyzivaj v paleni deti a lidi celkove? Pro Melonu asi tragicky smutny konec, ale pro Melissandru zacatek plny nadeje.
  • Taková rozkošná holčička to byla a co z ní vyrostlo :-D Nj, sekty jsou zlo :-)
    Ale zpátky k povídce, ta byla opravdu kouzelná a vytvořená s citem. A závěr navodil krásně melancholickou atmosféru... Celkově se mi to velmi líbilo.
    A oceňuji detail s vlčími máky! :-)
  • Krásný jazyk a skvělá atmosféra, zatím moje první přečtená povídka a hned takováhle pecka. :) Melisandra jako nevinné rozkošné dítko, kdo by to do té čarodějnice řekl.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 2. září 2014
    Dreamer napsal(a):

    Melisandra jako nevinné rozkošné dítko, kdo by to do té čarodějnice řekl.

    :D :D :D
    (Zrovna jsem dočetl povídku č. 7. Takový nevinný rozkošný chlapec, kdo by to do toho řezníka řekl.)
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Tak moje první přečtená povídka. Vzhledem k mé vytíženosti, mám obavy, že nestihnu přečíst všechny, ale jsem rád, že zrovna tuhle povídku jsem přečetl. Pěkně napsaná, nenucená atmosféra, která, i přes poněkud kratší délku povídky, dokáže lehce vtáhnout až přímo k ohni. Obzvláště bych vyzdvihl lehkost, se kterou je povídka napsaná a se kterou se dá i číst. :applause:
  • Luxusně napsáno, i když jsem od půlky tušil, že Mel vstoupí do plamenů, netušil jsem, co bude následovat. Je to první přečtená povídka, ale nasadila laťku vysoko, takže uvidíme. Je vidět, že to není první věc, co autor/ka kdy stvořil/a.
  • Nádherná povídka, autor má úžasný cit pro slova, která jako by klouzala po hladině příběhu.
    Povídku jsem přečetl jedním dechem. Celý děj je nádherně barvitě vylíčen od rozkošného, hravého dětství po finální obřad, který je realistický a tajemný. Navíc všude vlčí máky, které mám rád...
    Výborné, skvělé, grandiózní...
  • upraveno 4. října 2014
    Děkuju všem čtenářům za body a komentáře, které mi vždycky prosvětlily den :)
    heavy_head napsal(a):

    Plakala a její slzy byly oheň.

    Ach jo, zrovna tuhle větu napsal Martin. Jediná (krom inspirace v motlitbách), kterou jsem použila, neb mi byla inspirací, a ty vypíchneš zrovna ji :D
    Phoebea napsal(a):

    Jo tak takhle přišla na svět Melissandra :)
    A kde že se to vynořila ? Na dračím kameni?

    Přesně ten jsem měla na mysli.
  • parádička, já tušil, že dopadne dobře:)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.