Hra o trůny 4×02 – Lev a růže - Ice & Fire

upraveno 1. června 2014 v 4. řada
imageHra o trůny 4×02 – Lev a růže - Ice & Fire

Jaime trénuje s rukou, kterou mu zapůjčil Tyrion. Joffrey a Margaery pořádají velkolepou hostinu. Stanni na Dračím kameni ztrácí trpělivost s Davosem. Ramsay odhaluje záměry se svým mazlíčkem. A na severu Bran pochopí, kam musí jít.

Read the full story here


«13456

Komentáře

  • Guest Cast:
    Julian Glover: Grand Maester Pycelle
    Noah Taylor: Locke
    Iwan Rheon: Ramsay Snow
    Pedro Pascal: Oberyn Martell
    Ian Beattie: Meryn Trant
    Diana Rigg: Olenna Tyrell
    Michael McElhatton: Roose Bolton
    Tony Way: Dontos Hollard
    Kristian Nairn: Hodor
    Ellie Kendrick: Meera Reed
    Indira Varma: Ellaria Sand
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 14. dubna 2014
    Tak ten song od Sigur Ros by měl být opět The Rains of Castamere. A asi zazní tuto epizodu.

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Ten spratek vyhejtoval Sigur Ros! Budiž mu země těžká :twisted:
    Loras pomrkává po Oberynovi - zlé předtuchy se naplňují.
  • Řekl bych že druhá epizoda byla lepší, než red wedding. Scénarista se nezapře.
  • Čekal jsem větší naznačení kdo vtom má prsty, ikdyž to asi všichni víme :) každopádně úžasný scénář epická svatba :)
    Jen by mě zajímalo jak se Bolton dostal na Hrůzov to jako plul loděma? No asi jo jinou možnost neměl...
  • Druhá časť lepšia ako prvá, možno preto že tam nebola Matka zlého herectva. Konfrontácia Boltonov super. Linka s Mel a Stannisom úplne zbytočná ale na Mel sa vždy dobre pozerá tak to má odpustené. Bran je už len asi cameo postava, inak ta vidina
    drakov nad Kings Landing, dúfam že sa Martin nič nesnažil naznačovať.
    To ako sa Joff správal na svadbe :D ach myslím že každý divák mal chuť mu odťať hlavu, veľmi dobre zahrané. Cersei ukázala že sa dá emocionálne kričať (Take him!) aj bez toho aby to vyzeralo ako preafektované bľačanie kozy (I am Mother of Dragon!).
  • upraveno 14. dubna 2014
    @tomtou Fakt víme na 100% kdo v tom měl prsty? Nejpravděpodobnější je spolupráce
    Tyrellů a Malíčka
    , ale co víme v Západozemí skutečně jistě..?

    Výraz Joffa byl fajn na konci, ale nelíbilo se mi že všechno krom svatby bylo namačkaný v první půlce epizody a svatba byla v druhý půlce už to jediný na co jsme se dívali. A jsem rád že tam nebyla Grešle, doufám že to tak zůstane, tu postavu jsem v knížkách neměl rád (tak doufám že jí tam nevnutí před branami Meereenu).
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @pavel Na Grešli je ještě brzo.
  • gresle byla prave na te svatbe a jezdila na pekne...akorat jeste nikdo nevedel ze je to gresle
  • upraveno 14. dubna 2014
    F*ck the King! Konečneeeeeeeeee !!!!
  • pavel napsal(a):

    @tomtou Fakt víme na 100% kdo v tom měl prsty? Nejpravděpodobnější je spolupráce

    Tyrellů a Malíčka
    , ale co víme v Západozemí skutečně jistě..?
    Tak podle tech zaberu na Trnovou Kralovnu a tak vubec to dost napovida navic Martin se vyjadril, ze to prozrazovat primo nebude, ale ze mame dost vodite a ze uz to vlastne vime, takze tahle varianta je asi nejjistejsi
  • FireAndBlood napsal(a):

    F*ck the King! Konečneeeeeeeeee !!!!

    Upřímně, moc si nef*ck (Taková škoda pro HBO... :o)).

  • upraveno 14. dubna 2014
    < Přátelé, přátelé! Dovolte mi v tento slavnostní den učinit velkolepé prohlášení. Oslavme zde, v poklidu a míru, smrt toho největšího zmetka pod širým nebem a sluncem a nechť hnije v hrobě s červama v prdeli! Připijme na našeho krále! Nechť smrt jeho byla bolestivou, nechť už se nikdy znova nenadechne. Ať žijem! /div>
  • PhoebeaPhoebea I see you
    upraveno 14. dubna 2014
    2. epizoda:
    Ramsay na lovu -další důkaz, že Ramsay je úchyl. Ale zahranej TAK dobře.. Ta jiskra šílenství v očích, zároveň jistá inteligence zřejmá z rozhovoru s Roosem Boltonem... velice zajímavá postavička :applause:
    Jestlipak ta holčina s lukem ví, jak snadno se z ním staně příští lovná zvěř?
    Z Theona je smraďoch , to už víme.
    Jaime je smutný , žo nemá ruku, ale Tyrion (podobně jako Tywin) má pragmatický lék na všechno
    Souboj Jaime vs. Bronn je moc hezký - konktrétně oba představitelé jsou moc hezcí :oops: :)
    Tyrion se rozchází se Šae - proč takhle debilně? Proč jí prostě neřekne, že o ní Cersei a Tywin vědí a že se má na chvíli uklidit? Chápu, že chce, aby odešla a už se nevracela a aby ho raději nenáviděla, než se kvůli němu nechala zabít. Ale měl to udělat jinak...
    Stannis večeří se svými ženami - maličko nehlídnutí do toho, "jak to tam vlastně maj". Ti jsou teda taky dost "jetí", nechápu, jak to Stannis může takhle nechat...
    Bran - nebaví ho bejt kripl, baví ho bejt vlk. A ten strom srdce, ke kterýmu mířej je magnificentní ! A ty menhiry kolem, boží.
    Svatba: Margery to velice sluší. To co má na krku - to má bejt ten nejhezší náhrdelník v Králově přístavišti???
    A poč je Joffrey of the house Lannister and Baratheon? Ještě k tomu první Lannister - tím jen podpořej klepy..
    Olenna je takovej malej eskamotér.
    ex-královna-regentka je nadále blbější a blbější. Dělá si nepřítele na každém kroku a pak se diví, že je paranoidní..
    No, aspoň je jasný, po kom to Joffík má. Trpasličí souboj urazí každého mocnějšího hosta... až k nevyhnutelného konci, na který jsme se všichni těšili :king: :spike: :other: :onfire:

    Za sebe spokojenost :applause:
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Phoebea Myradna je jistě velice oblíbená postava, to je známo. Doufám, že dlouho vydrží. Přece by si Rmasay nezabil někoho, kdo s ním má tolik společného. První postava kterou D&D vymysleli a nemám chuť jí na místě zabít.
  • @Everett_Young to je dobre, že je oblíbená, :p len mám trochu problém si vobec vybavit, o koho vlastne jde, a kde sme ju videli, a v ktorom dieli sa prvýkrát objavila? :S :anxious:
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Alef_peAlef Je to ta holka s lukem co pomáhala Ramsaymu lovit. Předtím se účastnila i jiných význačných událostí jako byla Theonova kastrace :twisted:
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    ach Jack Gleeson tak dobre hral Joffreyho
  • · Z Myrandy se klube zajímavá postava, leč Ramsay díky ní ztrácí na své zvrhlé děsivosti ve vztahu k ženám.
    · Jó, Bronn je typická tichá důvěryhodná osoba... :roll: Pro diskrétní nacvičování šermu ideální...
    · Stále mi rve srdce boltnovský modrý prapor kdykoli se objeví v záběru... Kde je nejbrutálnější růžová v celém Západozemí?!!! :evil:
    · Hurá! Konečně je po "srdceryvném" románku Tyrion&Šae... :dance:
    · Stannise oženili před válkou jenom proto, abychom dostali další bonusovou (takřka romantickou) historku o hladovějící Selyse... :roll:
    · Marge na svatbě vypadala skvěle. :applause:
    · Svatba (v rámci možností) na jedničku. :applause: :king: image
    · Závěrečný pac a pusu Gleesonovi za vskutku královský odchod. :spike: eh, :king: :-@ :twisted:
  • TergasTergas Ten, který schází z kopců
    Teda nevím, všimnul si někdo, že by Sanse zmizel kámen z náhrdelníku? Celou svatbu jsem ho pozoroval, ale mám pocit, že tam měla pořád všechny.
  • Tergas napsal(a):

    Teda nevím, všimnul si někdo, že by Sanse zmizel kámen z náhrdelníku? Celou svatbu jsem ho pozoroval, ale mám pocit, že tam měla pořád všechny.

    Přesně teď jsem se chtěl zeptat na to samé.
    Zajímalo mě jak ten kámen sundají
    , aby to nebylo okaté, a proto jsem to hypnotizoval celou dobu a nic. To že to měl být něco jako diadém nebo síťka oželím, ale tohle mi vadilo :D a zajímá mě jak to vysvětlí :D.

    Jinak jsem byl zvědavý jak Jack Gleeson zahraje dušení. Neuměl jsem si to představit jinak než komicky nebo jiným způsobem nepovedeně, ale zahrál to na 1! Maskéři odvedli s posmrtným obličejem brutálnější práci než moje fantazie :D.

    Čím dál častěji vidím v seriálu nesrovnalosti a odchylky od knihy (hlavně chronologie :D), ale nejspíš je chápu. Takhle by díly seriálu nešli moc strukturovat s tolika důležitými událostmi. Tak si na železné asi počkám až v další sérii :).
  • Tergas napsal(a):

    Teda nevím, všimnul si někdo, že by Sanse zmizel kámen z náhrdelníku? Celou svatbu jsem ho pozoroval, ale mám pocit, že tam měla pořád všechny.

    Keď Ollena príde za Sansou a rozpráva sa s ňou, tak si všimni potom je tam záber a na nahrdelniku ako keby 1 chýba. + Chvílu predtým urobí taký divný pohyb pravou rukou ako keby jej ho vzala
    :-)
  • PhoebeaPhoebea I see you
    upraveno 14. dubna 2014
    @Oops @Tergas
    Ten kámen Sanse ZMIZEL. Všimla jsem si toho hned. Seděj s Tyrionem u stolu na svatbě, přijde k nim Olenna Tyrell, něco povídá a přitom hladí Sansu po vlasech. Pak je záběr na Sansu a 1.kámen zprava na náhrdelníku jí chybí. Všimněte si, že každý ametyst je na takovým kovovým trojúhelníčku a na tom úplně vpravo nic nevisí - kámen zmizel. Proto v předchozím komentáři píšu, že Olenna je takovej malej eskamotér :)
  • @Phoebea

    Olena kámen ošahávala, a pak mi v jednu chvíli přišlo, že tam neni ale u konečnejch záběrů tam je...Máš pravdu na kraji chybí :D. Pak je zakrytej vlasama ;). Tak to nebylo okatě jak jsem se bál :D. Díky :)
  • Svomat napsal(a):

    Tergas napsal(a):

    Teda nevím, všimnul si někdo, že by Sanse zmizel kámen z náhrdelníku? Celou svatbu jsem ho pozoroval, ale mám pocit, že tam měla pořád všechny.

    Keď Ollena príde za Sansou a rozpráva sa s ňou, tak si všimni potom je tam záber a na nahrdelniku ako keby 1 chýba. + Chvílu predtým urobí taký divný pohyb pravou rukou ako keby jej ho vzala
    :-)
    Presne tak vsiml jsem si toho az na podruhe, ale je to tam, takze jednoznacne potvrzeni teorie Malice a Tyrellove :) furt me, ale nejde do hlavy jestli vedeli, ze Joffry udela z Tyriona sveho senka a nebo to byla jen nahoda a taky teda to stim sutrikem vubec muselo bejt taky zahrany na nahodu nebo jak se to tam presne dostalo to si porad nedokazu nejak predstavit to tam proste spadlo jen tak :D aspon tak jsem si to predstavoval v knizce, ze ji to Ollena uvolnila a ono to tam pak spadlo coz je haluz... nehlede na to, ze kdyz to Tyrionovi podavala tak to bylo prazdny takze by si vsiml, ze tam neco je ne? a taky Joff se napil poprve a nic se nestalo az po tom kolaci se zadusil... no asi to proste jen blbe chapu a blbe si to predstavuju, ale vrazi jsou jasni :D


  • Phoebea napsal(a):

    @Oops @Tergas
    Ten kámen Sanse ZMIZEL. Všimla jsem si toho hned. Seděj s Tyrionem u stolu na svatbě, přijde k nim Olenna Tyrell, něco povídá a přitom hladí Sansu po vlasech. Pak je záběr na Sansu a 1.kámen zprava na náhrdelníku jí chybí. Všimněte si, že každý ametyst je na takovým kovovým trojúhelníčku a na tom úplně vpravo nic nevisí - kámen zmizel. Proto v předchozím komentáři píšu, že Olenna je takovej malej eskamotér :)

    Ha dokonce je videt, kdyz jsi to clovek za pauzuje jak ten kaminek drzi v ruce :) to je dost dobry... :D

  • upraveno 14. dubna 2014
    @tomtou

    Taky jsem si představoval, že jí tam v knížce spadnul a právě jsem čekal jak to bude vypadat v seriálu. Olena to tam mohla dát když Joffrey ochutnával. Pohár byl přímo u ní. Má nedočkavej pohled, když ho bere Tyrion ze stolu :DD.
  • Mohl by někdo říct jestli opravdu
    uvidíme Lady Stonehearth?.Mám o ní vážně strach ,protože když se ptali Michel Fairly jestli čekala Rudou svatbu ,tak řekla ,že věděla na jak dlouho se upsala.Taky jestli si dobře pamatuju ,tak George říkal ,že Lady Stonehearth je jednou z věcí kterou by asi znovu nedal do knih.Proto mám strach ,že se s Georgem dohodli ,že jí vynechají.To by byla vážně škoda :((
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Tak Olenna objednala a Petyr dodal zboží, pašované ve špercích.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.