Pohled do zákulisí natáčení 3. řady - Ice & Fire

upraveno 1. února 2014 v 3. řada
imagePohled do zákulisí natáčení 3. řady - Ice & Fire

Napsal(a) Alek

Read the full story here


«1

Komentáře

  • Tak je to tu, dřív než jsem čekal :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jsem Mancem znechucená čím dál víc. Talisa a Ros budou za chvíli hlavními postavami seriálu. Snad nebudou ve čtvrté sérii v titulcích na prvních místech...
    Potěšilo víc záběrů Robba, i když nedoufám, že by se teď snažili odčinit, jak mu ve 2. sérii ublížili.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    jak mu ve 2. sérii ublížili.
    Talisou?
  • Myslim, že Mance bude fungovat...
  • Dreamer napsal(a):

    ... a zdá se, že nás příští sérii čeká taky mnohem více scén Talisa x Robb, Talisa x Catelyn, Talisa x kdokoliv :twisted:

    Nevada napsal(a):

    ... Talisa a Ros budou za chvíli hlavními postavami seriálu. Snad nebudou ve čtvrté sérii v titulcích na prvních místech... ...

    Kdyby nebyl GoT jeden z cca. čtyř seriálů, co jsem po jediné sérii automaticky zařadila do své TOP, řekla bych, že si aspoň bude z čeho dělat srandu. Takhle mi z toho začíná být smutno... :(
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Já GoT po druhé sérii ze své topky zase vyřadila. A jen tak tak jsem nesnížila hodnocení o dva stupně, ale jen o jeden.
  • Já bych ho vyřadil zřejmě z TOP adaptací, kdybych takový žebříček měl (btw vévodil by mu Hobit, ale ten se ani nesnažil kvalifikovat). Ale z TOP seriálů, to by to museli zvojtit na straně typu výpravy, dynamičnosti, zápletek, režie apod., což se zatim IMO nestalo.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    Ale z TOP seriálů, to by to museli zvojtit na straně typu výpravy, dynamičnosti, zápletek, režie apod., což se zatim IMO nestalo.
    Přesně to se stalo.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    I ta dynamičnost si často odskakovala na cígo nebo k Malíčkovi do bordelu.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Keďže mám záujem neskôr fušovať do filmotvorby, rozhodol som sa tiež kukať na seriál viac ako samostatnú jednotku ako na adaptáciu (aby sa mi to kritizovanie nevypomstilo...). Tak je to zaujímavé. Nemyslím si, že sa ľahko dostanú z toho bordelíku typu Robb zahadzuje kráľovstvo za lásku a pod. Ale ako seriál ako taký je to stále zaujímavé. Keď si odmyslím Robba (akokoľvek je Richard Madden zaujímavý herec). Jaime, Brienne, Bran, Daenerys (váhal som, ale stále je to dobrá herečka a jej dejová linka sa mi zdala zaujímavá - dobre, Pyat Pree sa mi zdal zaujímavý, mám slabosť pre to vidieť mocných černokňažníkov vraždiť nepriateľov kúzlami), Arya, dokonca aj Sansa - tí to zatiaľ istia. Aj Gleesona ako Joffreyho si môžu diváci užiť a Olenna, tá dúfam bude ešte skvelejšia ako v knihe ak bude mať viac priestoru. A, samozrejme, Tyrion! Ak začne Ros spolupracovať s Varysom, to môže byť ešte komické - šľapka a eunuch, sami proti svetu Malíčkovi.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Mance mi zatiaľ nevadí... Veru mal byť mladší, takto navyše vyzerá ako kokos na snehu Indián v Tundre. Uvidíme...
  • Nevada napsal(a):

    I ta dynamičnost si často odskakovala na cígo nebo k Malíčkovi do bordelu.

    A u kterého seriálu ne? O tom podle mě právě dynamičnost je, o střídání tempa. Zároveň to ale nejsou nudné momenty a jsou využity pro vykreslení postav - ano bordel scény taky nemusim, ale uznávám, že v nich dokázali skvěle vykreslit vnitřní pochody Malíčka apod.
  • To překrucování jmen mě začíná trochu štvát
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    M1on napsal(a):

    To překrucování jmen mě začíná trochu štvát

    Stále sa štveš nad Talisou a Yarou a Lockem alebo prekrútili nejaké nové? :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    alek napsal(a):


    A u kterého seriálu ne? O tom podle mě právě dynamičnost je, o střídání tempa. Zároveň to ale nejsou nudné momenty a jsou využity pro vykreslení postav - ano bordel scény taky nemusim, ale uznávám, že v nich dokázali skvěle vykreslit vnitřní pochody Malíčka apod.

    Hned u druhé série? Cca polovina dílů mě nebavila. Nemělo to patřičný náboj. To přiznávali i diváci nepolíbení knihou. U první série jsem netrpělivě čekala na každou další epizodu, navzdory určitým výhradám. U druhé série jsem se - hlavně okolo poloviny série - musela nutit, abych díl vůbec dokoukala. Seriál je velkolepě zpracovaný, to mu přidává hodně bodů. Luxusní kabát často zakryl ošklivé nedostatky.
    Na skvělém vykreslení Malíčkových motivací se rozhodně neshodneme. To já naopak považuju za jednu z největších slabin adaptace.
  • Malíčkovi v knihách velmi svědčilo postavení "šedé eminence" v pozadí. Jenže seriáloví tvůrci prostě od něj nemohou dát pracky pryč a musí si s jeho postavou pohrát, více ho protlačit dopředu a vkládat mu do úst vlastní slova, která si představují, že by v dané chvíli mohl příhodně plácnout. Ve výsledku ale rozhodně seriálový Malíček nepůsobí jako brilantní stratég, když si vylévá srdíčko prostitutkám nebo hloupě žvaní před Cersei. Tohle protlačování jeho charakteru do popředí a ukazování prstem ve stylu, to je ten hlavní všivák, kterého máte nesnášet, Malíčkovi vůbec neprospívá a ubírá mu na vážnosti a vychytralosti a vůbec ztrácí většinu těch vlastností, které na něm někteří v knize obdivují. Mimochodem, už se těším na dvojitou agentku Ros ve službách Pavouka :twisted: obávám, že z tohohle taky Malíček vyjde spíš jako hňup.
  • No jo, my z knih motivace Malíčka chápeme (popsané z x různých pohledů), ale tvůrci je musí přenést do seriálu pro neznalého diváka v nějaké zkratce - podle mě to udělali obsahově dobře, jen ta forma a bordelové pozadí mi příliš nesedí. Ale to je prostě daný malým prostorem, daní za HBO apod. Odstřihněte se od slov jako věrnost adaptace a budete mít lehčí život, je to jediný způsob, jak to přežít ve zdraví :-) - vzhledem k rozsáhlosti a komplexitě to bude čím dál tím víc odkloněné od knih, to vám garantuju.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tá scénka, kde Malíček vykladal to s tým, že dýka, ktorú nevidíš, je nebezpečnejšia než namierený meč a tú historku s Brandonom, sa mi páčila v tom, že ukázali práve ten charakter Malíčka - v podstate ide o to, že si rieši komplex slabosti svojou skvelou mysľou a plánovaním. Je pravda, že ukázať to ako nerozumné tlachanie šľapkám bolo pekne stupídne, ale zase ako hovorí Alek, nejako to divákom naznačiť museli.
    Aj keď to mohli zakomponovať do nejakého rozhovoru Varys x Malíček.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    alek napsal(a):

    Odstřihněte se od slov jako věrnost adaptace a budete mít lehčí život, je to jediný způsob, jak to přežít ve zdraví :-) - vzhledem k rozsáhlosti a komplexitě to bude čím dál tím víc odkloněné od knih, to vám garantuju.

    S tím mám mnohem menší problém, než by se Ti mohlo zdát.
  • Stejně si myslí, že nemuseli hned vykládat karty na stůl a mohli si Malíčka schovat jako eso v rukávu na pozdější časy, tak jak to udělal GRRM.
  • Nevada napsal(a):

    alek napsal(a):

    Odstřihněte se od slov jako věrnost adaptace a budete mít lehčí život, je to jediný způsob, jak to přežít ve zdraví :-) - vzhledem k rozsáhlosti a komplexitě to bude čím dál tím víc odkloněné od knih, to vám garantuju.

    S tím mám mnohem menší problém, než by se Ti mohlo zdát.
    OK, věřím. Musím si to pustit znovu, ale po hodně dlouhé pauze mi to prostě nějak splývá a neumim moc rozlišovat mezi první a druhou sérií - jestli někde vidim problém, tak je to příšerně moc dějových linek a z toho vyplývající nuda/nezájem u některých z nich. A v rámci tohodle problému mám snahu se vciťovat do role tvůrců a přemýšlet, jak bych to udělal líp a když na něco přijdu, tak si vzápětí uvědomim, že to je sice pěkně vyřešený, věrný knize, ale strávil jsem tím 50 % jednoho dílu nebo to přivedlo na scénu další postavy a zmatek atd. atd.
  • Je už nějak daný, jestli 3.série = celá Bouře mečů nebo budou rozdělovat knížku do dvou sérií? Ono nás to asi stejně nemine, když vezmeme v úvahu jak pomalu Martin píše.. Tak by mě zajímalo jestli už existuje nějaké prohlášení ohledně tohoto.
  • @pavel bude to len polovica 3 knihy, s tým že 4 séria bude druhá polovica 3 knihy + nejaké veci zo 4 knihy
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Co to provedli Mancemu?
    K seriálu jako adaptaci mám spoustu výhrad, k seriálu jako takovému pár, ale stejně se zatraceně těším!
  • Co by? Strávil hodně času v nehostinné krajině. To je hned dvacet let plus :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @alek To tam těch časů ale musel strávit vícero :)
  • Proč? Kolik myslíš, že mu je v knize? Já ho vždycky bral jako trochu staršího než Ned. Po čtyřicítce. A vzhledem k tomu, jak všechny postaršili… Ciaran Hinds na ten svuj věk zároveň moc nevypadá. Taky jsem typově měl v představách někoho jiného, ale tvůrci si holt stanovili pravidlo, že prioritou č. 1 jsou herecké kvality a ne věrnost popisu v předloze (cituji jejich vyjádření) a zatim jim casting IMO docela vychází jako funkční.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @alek Myslím, že je starší než Ned, ale ne o tolik! SB taky není žádný malý pívo, ale Mance vypadá, že by mohl být jeho otec (hodně nadneseně). Věřím, že je to skvělý herec, ale na Manceho se mi prostě vůbec nehodí. Vždyť to má být charismatický frajer, za kterým jdou všichni Divocí, tenhle vypadá jak děda, co by měl luštit křížovky. Netvrdím, že mě v seriálu pak neposadí na zadek, to se klidně může stát, ale zatím je fakt dost slabý.
    A nevěřím, že neexistuje nikdo dostupný, co má obdobné herecké kvality a dokonce se i na Manceho typově hodí.
  • @alek spíš to vypadí že na severu byla obleva nebo byl na dovolený v Slunečním oštěpu
  • Mno, nejvíc mě pobavilo, že za každou mrtvou postavu přidají dvě nové. Obávám se, že to skončí pomýlenou snahou zavděčit se fanouškům předlohy tím, že tam určité postavy budou jenom proto, aby nenadávali. Při všech ostatních změnách je to ale úsměvné. Kdyby tak spíš měli ambici udělat co nejlepší seriál, i když se s předlohou leckdy bude míjet, ale to jsem od tvůrců nikdy neslyšela... P.S. Doufám, že Karstark Robbovi na to "Ztrácíš víru v naši věci?" odpoví ve svém stylu "Ztrácím víru v tebe, milosti." :twisted:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.