[Spoiler] Vichry zimy

upraveno 22. ledna 2014 v Píseň ledu a ohně
GRRM měl v plánu započít práce na šestém dílu ságy Píseň ledu a ohně v lednu 2012. Nicméně několik kapitol, které se nevešly do Tance s draky, už má hotových.

V prosinci roku 2011 také zveřejnil první ukázkovou kapitolu, kterou si můžete díky Aruthovi přečíst v českém překladu....

Číst celý článek zde
1596062646572

Komentáře

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 11. září 2015
    @Hildegarda
    Hildegarda napsal(a):
    Já mám zase tyto informace
    http://www.edna.cz/game-of-thrones/clanky/george-r-r-martin-se-smiril-s-tim-ze-serial-by-mohl-skoncit-drive-nez-knizni-predloha
    Zde se píše, že oficiální datum nebylo stanoveno.
    Jsem raději ke všem takovýmhle zprávám skeptický. Dokud to on sám nenapíše jasně tady, tak nevěřím ničemu. Všude na netu koluje spoustu falešných drbů a navíc on sám mění své výroky ze dne na den.

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    "Maybe" hned v adrese a španělský vydavatel? :)
    Neříkám, že to neklapne, ale zůstávám skeptikem. I když tipuju, že rok 2016 to bude. Jen ne první čtvrtletí.

    @Tyrion Lannister No, edna... tam bych si chodila pro informace (knižní) fakt až naposled. Umí vytáhnout článek starý rok a sepsat ho jako by to byla žhavá aktualita.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 11. září 2015
    @Nevada
    Nevada napsal(a):

    "Maybe" hned v adrese a španělský vydavatel? :)
    Neříkám, že to neklapne, ale zůstávám skeptikem. I když tipuju, že rok 2016 to bude. Jen ne první čtvrtletí.

    @Tyrion Lannister No, edna... tam bych si chodila pro informace (knižní) fakt až naposled. Umí vytáhnout článek starý rok a sepsat ho jako by to byla žhavá aktualita.

    Už jsem si všiml. :roll: Nejlepší je koukat pravidelně na ten Martin livejournal, jestli to dopíše, tak se s tím chlapec určitě pochlubí. A rok 2016 tipuju také. Tanec vyšel v roce 2011. To je pět let po Hostině z roku 2006, což znamená, že když všechno půjde, jak má, konce ságy bychom se mohli dočkat v roce 2021.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    image
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 2. prosince 2015
    Na The Wertzone autor se autor taky rozepsal na téma "španělský vydavatel říkal" a hezky shrnul argumenty pro a proti:
    http://thewertzone.blogspot.cz/2015/09/will-winds-of-winter-come-out-in-2016.html

    V závěru článku je odkaz na stránku, která shromažďuje všechny dostupné informace o Vichrech zimy (obsahuje spoilery): https://bryndenbfish.wordpress.com/2015/01/05/the-complete-winds-of-winter-resource/
    EDIT: https://warsandpoliticsoficeandfire.wordpress.com/2015/01/05/the-complete-winds-of-winter-resource/
  • @Denebola: Martin nemá nikterak složitý jazyk, takže jej lze číst celkem snadno (nevím, jak si stojí v porovnání s HP), já to řešil tak, že jsem si přečetl první knihu v ČJ, pak totéž v originále (tím se pochytí termíny) a pak už v poho dál... Bylo to v době, kdy jsem neměl po ruce slovník, takže buď se nějaké neznámé slovo opakovalo (a pak si jej člověk domyslel) a nebo se mihlo (a pak jej nemělo cenu řešit...)... :o) No, něco jsem si dohledával, ale to už to muselo vrtat v hlavě dlouho třeba litter - znal jsem jako SMETÍ, ale v knize použito ve významech VRH (zlovlčat) a NOSÍTKA...
  • @Jay Jakou to mělo přidanou hodnotu k tvojí angličtině? Velkou, malou, střední, žádnou...?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Že si můžeš přečíst originální názvy Martinových lahůdek... :) (s blížící se hostinou jsem vždycky věděl, že bude lépe mít slovník nablízku).
  • @flanker.27 a hlavně zápisník na gramáž surovin.. Z názvů se nenažereš :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Radši jsem četl po jídle...
  • sfik napsal(a):

    @Jay Jakou to mělo přidanou hodnotu k tvojí angličtině? Velkou, malou, střední, žádnou...?

    Tak když přečteš bratru 5000 stran anglickýho textu, tak věř tomu, že to znát je. Jako jo, uznám, že moje praktická slovní zásoba (pro ilustraci bratřík jednou v žertu pronesl, že on cca 90% zná z kompu, z her - tak jsem nadhodil "beton" (blbější slovo mě nenapadlo), načež znuděně odsekl "Concrete - C&C Red Alert" ) byla obohacena o mnohem praktičtější slova typu přísahy, děvky a tak. :o)
    Ne, hlavní je, že prostě dostaneš do oka jazyk, větnou vazbu a tak.
  • @Jay Tak to zní celkem v pohodě :) To by mi na to snad mohl stačit i ten oxfordský slovník, co je zabudovaný v Kidlu. A vůbec, četli jste to v elektronické čtečce, někdo?
  • @Denebola: Slovník? Jednoduše - na mobilu mám teď nějaký jednoduchý, stačí slovnik.cz, prostě když člověk nezná větev a kopřivu, no...
    Jsem staromilec,... Papír. Ostatně než číst něco nad 5 stran na monitoru, tak si to radši vytisknu.
  • Včera mi prišiel zaujímavý mail z martinus.sk.
    imagehosting.cz/?v=snmkaipi.gif

    Termín vydania The Winds of Winter tam je uvedený december 2016.
    martinus.sk/?uItem=217324&utm_source=mail&utm_medium=automail&utm_campaign=automail_author

    Čo je ale zaujímavejšie je ten druhý odkaz - termín vydania A Dream of Spring tiež na december 2016.
    martinus.sk/?uItem=217325&utm_source=mail&utm_medium=automail&utm_campaign=automail_author

    Žeby naozaj dopisoval naraz obidva posledné diely? :-k
  • upraveno 24. září 2015
    @Jaro Nevíš jestli to myslejí v češtině nebo v originále? No tomu snu o jaru se mi nehce moc věřit spíš bych to viděl na vichry zimy rozdelěné na dvě knihy aby to nebyla taková bifle
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    =D
  • Ja myslím ze vichry stihne vydať do apríla pred serialom. Bolo by však dobre keby ADOS vyšiel už v decembri.
  • @p1e9t9r2 To bude v originále - vždy je to jazyk podľa názvu. Keď bude čeština, tak to príde pod názvom v češtine a potom neskôr aj v slovenčine (doterajšie diely už skoro všetky preložili aj do slovenčiny). Inak táto funkcia na martinus.sk funguje celkom spoľahlivo - najskôr príde mail, že sa ten a ten titul (podľa toho, čo máš nastavené ako sledované - napr. podľa autora) plánuje vydať vtedy a vtedy a doteraz to väčšinou +- jeden mesiac sedelo. Je preto zaujímavé, že prišlo takéto oznámenie o titule A Dream of Spring s dátumom december 2016. Srandu by si asi nerobili a musia mať aj oni ako kníhkupectvo nejaké zmluvy či informácie zo zákulisia, keď to už zaradia takto do plánu. Možno to niekto doplietol a bude to tak ako si písal - The Winds of Winter 1 a 2, ale tak to by bola trošku amatérska chyba, keď tam aj v podtitule napísali pri A Dream of Spring, že ide o 7. diel zo 7 ságy A song of ice and fire. No uvidíme. Najväčšia sranda by bola, keby to naozaj bola pravda. :-)
  • @Jaro To že by vyšli hned 2 knihy od Martina najednou mi přijde hodně podezřelé. Dávám tomu 1% pravděpodobnosti, ale doufám ve 100 :)
  • @OslicekCZ Tak možné to je :D hlavně by mne tím fakt potěšil jen mne bude štvát jak dlouho budu čekat na český překlad
  • Vydat obě knihy najednou by byl velice špatný marketingový tah.
  • Tak ta poslední kniha nemusí mít zase k tisíci stranám, klidně by mu stačilo 200-500... A s tím jeho stylem, že z každý knihy pár kapitol přesune až do té další, by to už mohl mít hotové :)
  • @OslicekCZ 200-500? Trochu málo stran na dořešení celého příběhu a všech dějových linií. Spíš bych řekl, že to dopadne tak, že to Martin ještě natáhne, jak už jednou řekl že je možné. Řekl, že prostě bude psát a jak to vyjde tak to vyjde. Že když bude potřebovat 8 bude mít 8, když ne tak 7
  • @Everett_Young Jestli chce vydat obě dvě knihy najednou, tak bych to odhadoval na 200-500 no...
  • @OslicekCZ nevíme co vytvořil a kolik toho má ságu píše několik let a je možné, že některé linky uzavřel nebo kapitoly pro ně napsal už velmi dávno a ted to komletuje, takže klidně může těch stran být 1 000. Jen stále mne náme hlavou jak to chce dokončit to snad není ani možné a kam malém rozmezí stran, pokud nezabije Briene, Králokata a pár dalších aby měl méně dějových linek nebo je nespojí dohromady do jedné. Spíš mi příjde, že se mu to moc rozchází. Má tam linku dany, tyriona, Cercei, Králokat, Briene, Sansa, Aria, Stanis, Theon a jeho sestra, Krakatice, dokonce i Davos, Bran, Sam toho je zkrátka dle mne až moc
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Všechny informace ohledně vydání knih z nakladetlství u nás berte s hóóóóóóóóóóóódně velkou rezervou. Ani v originále netuší, kdy to vydá, Martin si s kosmasem nebo talpressem nedopisuje. Doku to nebude psáno bílým na černým tady , tak Vichry ven nevylezou. Co se týče celé ságy, podle mne se příští rok dočkáme Vichrů a v roce 2021 Snu o jaře, pokud půjde vše podle plánu. Doufám, že už to nebude dělit na osm a mluvit o vazbě, to je tak lichý argument v době, kdy jsou e-knihy. Navíc jemu samotnému to může být jedno, on ty knihy tisknout ani vézt do obchodu nebude. Upřímne osmý díl doufám nebude, 3000 stran je podle mého dost na uzavření Písně i se všemi linkami. A kdyby měl všechno dopsané, dávalo by smysl vydat Sen už v roce 2017 než skončí seriál, po skončení seriálu už určitě o poslední díl takový zájem nebude (já si hrdinně koupím oboje :D)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    OslicekCZ napsal(a):

    Tak ta poslední kniha nemusí mít zase k tisíci stranám, klidně by mu stačilo 200-500... A s tím jeho stylem, že z každý knihy pár kapitol přesune až do té další, by to už mohl mít hotové :)

    Kdyby mu stačilo 500 stran, tak to má dávno dopsané.
    Tyrion Lannister napsal(a):

    Doufám, že už to nebude dělit na osm a mluvit o vazbě, to je tak lichý argument v době, kdy jsou e-knihy.

    E-knihy jsou pořád minoritní záležitostí v celkovém prodeji knih.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada
    Nevada napsal(a):

    OslicekCZ napsal(a):

    Tak ta poslední kniha nemusí mít zase k tisíci stranám, klidně by mu stačilo 200-500... A s tím jeho stylem, že z každý knihy pár kapitol přesune až do té další, by to už mohl mít hotové :)

    Kdyby mu stačilo 500 stran, tak to má dávno dopsané.
    Tyrion Lannister napsal(a):

    Doufám, že už to nebude dělit na osm a mluvit o vazbě, to je tak lichý argument v době, kdy jsou e-knihy.

    E-knihy jsou pořád minoritní záležitostí v celkovém prodeji knih.
    Což pořád nemusí jeho trápit, jejich popularita stoupá, než vylezou Vichry bude ještě větší, navíc existujou paperbacková vydání, která už vše na dvě části dělí. Nemluvě o tom, že už má tolik peněz, že jestli se vydělá o milion víc nebo míň to je pro něj druhořadá záležitost.
  • Blbej marketingovej tah to byt nemusi... Vichry na jare a sen pred vanoci. Lidi mu za to urvou ruce tak jako tak... To je jedna vec.. Druha je takova, ze tomu neverim...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.